Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

ilaçların etkisi

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• ilaçların etkisi

Bugun psikatrise gittim muayne olmaya ve atarax verdi.Bana haftaya bidaha gel dedi muayneye çok ağır bişi yaşamadığımı söledi.Reçetedeki teşhisde anksiyete bozukluğu yazıyordu.Atarax bulamadım hiç bir eczanede bende pasiflora şurup aldım alternatif olarak.Valla belirtilerine bakdım anksiyete bozukluğundaki etkiler var.ilaçların etkisi nedir gercekden işe yarıyormu çünkü devamlı 4-5gündür bunu düsünmediğim an yok uykusuzlukda yapıyor bende.Tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum.
    ‎"Benim yalnızlığım, insanlarla dolu."

Franz Kafka

Pasiflora ilaç değildir bitkisel üründür. Etkileri ilacın etkisine kıyasla çok zayıf kalır bence.
    Atarax'ı bulmak için kaç eczane gezdin bilmiyorum ben ritalin almak için 30'a yakın eczaneye uğradım.

Yorum

valla 10tane gezmişimdir.yarın için eczane depolarında çalısan yakınım var ona söyledim bulcak inş.Yani devamlı göğsüm sıkışıyo düşünceler.Kafayı yiyecek hallere geliyorum geçmesi lazım.3saat önce içdim 1saat sonrası işe yaradı çok az ama şimdi bi etkisi kalmadı

Franz Kafka

Yorum

valla onları bırakdım şükür.Hatta bugun çağıran oldu var gel beleş içmek istermisin gıdım istek uyanmadı.Ama bu hastalıgı bırakdı bana anksiyete bozukluğu buda harbiden cehennemi yaşatıyor insana.

Franz Kafka

Yorum

Dogu bence doktoru degiş ne demek sen hafif seyler yasıorsun dio anksıyetenın en hafifi cehennem gibi bişi atarax yeterli deil yanına antidepresan yazması lazım bence

Yorum

1hafta sonra gel dedi belki ozaman değiştirr.Gene uykusuz anksiyeteli bir gece geçircem galiba suan iyi olsamda.

Franz Kafka

Yorum

dogu52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              1hafta sonra gel dedi belki ozaman değiştirr.Gene uykusuz anksiyeteli bir gece geçircem galiba suan iyi olsamda.
              Ben de uykusuz bir gece geçireceğim sabah 6 da yatarım heral nedenini hiç sorma

Yorum

Burda böyle aynı hastalığı paylaştıgımı görünce biraz daha hafifliyor aslında .Konuşmak iyi geliyor.Konuşmak lazım hadi bakalım sabahlar olmasın

Franz Kafka

Yorum

Sorununuz takılcak bir durum değil içinizi ferah tutun anksiyete bendede var ve panik atak anımda ek olarak atarax banada verildi. ve çokda iyi geldi. kalp sıkışmalarımı çarpıntılarımı ve uykusuzluk halimi ortadan kaldırdı. Normal yaşamıma hemen döndürdü. eczanelerde bulamamanız kötü bir şansızlık olmuş normalde kolay bulunabilen ve çok ucuz 2,3 tl gibi bir ilaç ama istenildiği an bulunmaz hale gelir ya bu ilaçlar sizde sanırım onu yaşamışsınız. Bende ilk rahatsızlandığımda ilaçlarımdan birini çok zor temin etmiştik kii şuan çok kolay bulunabilen bir ilaç olmasına rağmen... eczaneler ücreti ucuz olduğu içinde pek önemsememiş olabilirler normalde eczaneye deseniz anında getirtmesi mümkün kendinizi strese sokmayın.
                  Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Şuan atağım gelmediği için stresli değilim mutlu bile sayılabilirim gülüyorum.

Franz Kafka

Yorum

Bu eczaneler hep böyle,diplomalı bakkal hepsi!.
                      Yok deyince ne yapacağın bir şey yok ki.
                      Hastalığı teşhis etmek ve ona uygun ilacı yazmak ne kadar önemliyse onu temin etmek de o kadar önemli.
                      Ama Türkiyede yaşıyoruz sonuçta bazı şeylere alışmak lazım
                      Sana trajikomik bir anımı anlatayım:
                      Pazartesi günü staj yaptığım yerden izin alıp otobüsle hastaneye gidecektim.Şansıma durağa varır varmaz istediğim otobüs boş bir halde geldi.Dikkat eksikliği olduğundan kesin ya yanlış yerde ineceğimden yada yolu şaşıracağımdan emindim.O yüzden telefona internet paketi almış GPS yardımıyla gidecektim Otobüsün mide bulandırıcı etkisiyle 45 dakika yolculuk yaptım.İndim yağmurda 2km yürüdüm.Randevu saatinden bayağı önce gitmiştim Ordaki hastalarla kaynatarak zamanı geçirdim.Doktorun odasına girdim reçetemi aldım. Ankaranın merkezi kızılay fakat eczanelerin hepsi bitkisel-kozmetik ürün satıyor. O yüzden hiç uğraşmadan direk eve gittim. 19:30 da evdeydim yorgunluktan direk yatağa girdim. Yarın bütün çarşıyı mahalleleri dolaşacaktım ilaç için.
                      Kalktım staj yaptığım işyerine gittim.Kahvaltı yapmadan çay içmeden çıktım yağmurlu havada ilaç aramaya!.
                      Yaklaşık 75-80 dakika boyunca yol yürüyüp gördüğüm tüm eczanelere girdim.Eczanelerde heryerde mantar gibi türemiş.Birinden çıkıp çevreye baktığımda öteki eczaneyi görüyorum.Kaç eczaneye girdiğimi bilmiyorum ama gelirken bu ilacı bulabilmek için bir günümü koca şehri dolaşmakla geçirmeyi düşünürken staj yaptığım işletmenin yanındaki büyük eczaneyi gördüm.Ben çıkarken kapalıydı o yüzden uğramadım beklemeden başkalarına gittim. Onlarca eczanede bulamadığım ilacı staj yaptığım işletmenin yanındaki eczanede buldum. Şaka gibi...
                      Ortalama 10 metrekarelik bir alana eczane açıyorlar.Küçücük dükkanda tabi ki istediğinizi bulamıyorsunuz.
                      Bakkalda bulamadığımız ürünleri almak için süpermarkete gidiyoruz.Ama ilaca gelince böyle bir şansımız yok ne yazık ki..

Yorum

bende snn gibi olcam galiba yarın ama uyku uyuyamadıgımdan yorgunum nasıl gözlerim acıyor güneşe çıkınca anlatamam.

Franz Kafka

Yorum

passiflora çok etkisiz bir bitkisel ilaç. atarax da çok etkili değil diye biliyorum ama kafanı bulandırmak istemem. eğer ataraxdan fayda görmessen doktorun xanax yazabilir bu ilaçların en baba ilacıdır.

Yorum

valla bidahaki muayneye gidene kadar kullanimde nolcak bakalım ona göre durum değerlendirmesi yaparız doktorla heralde.En önemli problemim suan uykusuzluk ve iştahsızlık bu beni halsiz ve güçsüz yapıyor.

Franz Kafka

Yorum

dogu52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              valla bidahaki muayneye gidene kadar kullanimde nolcak bakalım ona göre durum değerlendirmesi yaparız doktorla heralde.En önemli problemim suan uykusuzluk ve iştahsızlık bu beni halsiz ve güçsüz yapıyor.
                              xanax kullanırsan ileride en az 12 saat uyuyabilirsin. deli gibi uyutur adamı. ama durumun çok ciddi değilse atarax kullanırsın

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X