Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

depersonalizasyon(yabancılaşma)

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• depersonalizasyon(yabancılaşma)

Arkadaşlar 4 aydır anksiyeteye bağlı depersonalizasyon yaşıyorum.Çok değişik hisler içindeyim kendimi tam anlamıyla tanımıyorum, aynaya bakıyorum yüzüme ilk defa bakmış gibi yabancı birisine bakar gibi oluyorum.Ben diye bi şey var ben varım düşüncesi garip geliyor.Sanki başka bi alemdeyim.7/24 kendimi rüyada gibi hissediyorum.Yaşamak, insan olmak tuhaf geliyor, zaman kavramım kayboldu dün bile bana 1 sene öncesi gibi geliyor.Bu durumu yaşamış ve düzelmiş olan arkadaşlar var mı?Yardımınızza ihtiyacım var cevaplarınızı bekliyorum.,.

bende de var bu lanet şey. Kendimi çok kötü hissettiğim zamanlarda maximum seviyeye ulaşıyo ve sokakta yürüken kendimi kaybediyorum, sanki ruhum bedenden ayrılmış da başka biri gelmiş gibi:S

Yorum

bjksaid92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bende de var bu lanet şey. Kendimi çok kötü hissettiğim zamanlarda maximum seviyeye ulaşıyo ve sokakta yürüken kendimi kaybediyorum, sanki ruhum bedenden ayrılmış da başka biri gelmiş gibi:S
      geçmiş olsun kardeşim ne kadar zamandır var bu durum, ilaç kullanıyormusun?

Yorum

evet ya ne çok problem var böyle.. insan beyni ne çok problem üretebiliyor.. bu siteye girmeden önce bu kadar çok sorun çeşidini bilmiyordum açıkçası gördükçe şaşırıyorum..

Yorum

güven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          geçmiş olsun kardeşim ne kadar zamandır var bu durum, ilaç kullanıyormusun?

son 3-4 senedir var. çok ilaç kullandım ama az süreli kullandım. şimdi en son cipralex kullanıyodum, 3 ay oldu olumlu bir etki göremedim bir de xanax içiyorum o da günümü kurtarmaya yetiyor. yarın yeniden dr. a gidicem, başka bir ilaca başlamak istiyorum.

Yorum

gerçekten durumum çok kötü ilaç kullanıyorum ama bi işe yaramıyor evet beynim yapıyor bu durumu ama kendimi inandıramıyorum

Yorum

ben de kendimi çok kötü hissettiğimde buna benzer şeyler yaşıyorum. özellikle çok ağladığımda. ama ağlamak derken, bağıra bağıra, çığlık atarak... hatta böyle anlarımda her şeyi yıkmak istiyorum... ama yıkamıyorum kendime zarar veriyorum kafamı bir yerlere vuruyorum. ancak böyle sakinleşebiliyorum... işte bu anlarda kendime yabancılaşıyorum. ellerim, bedenim benim değilmiş gibi geliyor. bunun adının depersonalizasyon olduğunu bilmiyordum. tabi benim bu yaşadıklarımın hepsi bu kavrama girmiyordur...
              En son değiştiren hkayac; 23-04-2012, 10:36 PM.

Yorum

son 3-4 senedir var. çok ilaç kullandım ama az süreli kullandım. şimdi en son cipralex kullanıyodum, 3 ay oldu olumlu bir etki göremedim bir de xanax içiyorum o da günümü kurtarmaya yetiyor. yarın yeniden dr. a gidicem, başka bir ilaca başlamak istiyorum.
                dostum bende sürekli var bu durum atak halinde değil senin panik atağa bağlı sanırsam.Bende de ilk olarak panik atakla başladı ve hiç düzelmedi.1 gün bile kendimi iyi hissetmedim.

Yorum

hkayac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  ben de kendimi çok kötü hissettiğimde buna benzer şeyler yaşıyorum. özellikle çok ağladığımda. ama ağlamak derken, bağıra bağıra, çığlık atarak... hatta böyle anlarımda her şeyi yıkmak istiyorum... ama yıkamıyorum kendime zarar veriyorum kafamı bir yerlere vuruyorum. ancak böyle sakinleşebiliyorum... bunun adının depersonalizasyon olduğunu bilmiyordum. tabi benim yaşadıklarımın hepsi bu kavrama girer mi bilmem...
                  bazı zamanlarda bu durumu her insan yaşar sizinki depersonalizasyon değildir.Depersonalizasyon sürekli bi durum, ben 1 gün bile düzelmedim.

Yorum

dostum bende sürekli var bu durum atak halinde değil senin panik atağa bağlı sanırsam.Bende de ilk olarak panik atakla başladı ve hiç düzelmedi.1 gün bile kendimi iyi hissetmedim.
                    panik atak sanırsam sürekli nüksetmeyen bir hadise. Aşırı stresli olunan bir zamanda aniden patlayıveriyor insan, panik atak budur diye biliyorum ben. benim durum yaygın anksiyete ve sosyal anksiyete bozukluğu. sürekli yaşanan bir hadise

Yorum

dostum depersonalizasyon sırasında tam olarak ne hissediyorsun benim yazdıklarıma benzer şeyler mi?

Yorum

bazı zamanlarda bu durumu her insan yaşar sizinki depersonalizasyon değildir.Depersonalizasyon sürekli bi durum, ben 1 gün bile düzelmedim.
                        eksik yazmışım haklısın bu tür bir durum değil... ama bu anlarda kendi bedenim benim değilmiş gibi geliyor. ellerim, vücudum... sanki o bedenin içinden çıkmışım da her şeye uzaktan bakıyormuş gibi oluyorum...

Yorum

dostum depersonalizasyon sırasında tam olarak ne hissediyorsun benim yazdıklarıma benzer şeyler mi?
                          aynen anlattığın şeylerin hepsi. Mesela sokakta yürüyorum, birden aklıma geliyo la ben napıyom, ben kimim nereye gidiyorum diye. Evde ailemle beraber oturuyorum mesela kendi kendime kim bu insanlar diyorum, neden bu insanlarla sürekli beraber olmak zorundayım diyorum kendi kendime. Bence bunun tek sebebi özgüven eksikliği açık ve net.

Yorum

Bu hastalık bitirdi beni dünyam ters döndü artık hiçbişeyden zevk alamıyorum inşallah bunun bi çaresi vardır.

Yorum

Arkadaşlar 4 aydır anksiyeteye bağlı depersonalizasyon yaşıyorum.Çok değişik hisler içindeyim kendimi tam anlamıyla tanımıyorum, aynaya bakıyorum yüzüme ilk defa bakmış gibi yabancı birisine bakar gibi oluyorum.Ben diye bi şey var ben varım düşüncesi garip geliyor.Sanki başka bi alemdeyim.7/24 kendimi rüyada gibi hissediyorum.Yaşamak, insan olmak tuhaf geliyor, zaman kavramım kayboldu dün bile bana 1 sene öncesi gibi geliyor.Bu durumu yaşamış ve düzelmiş olan arkadaşlar var mı?Yardımınızza ihtiyacım var cevaplarınızı bekliyorum.,.
                              psikoterapi... ilaçsız uzun süreli ancak kalıcı çözümlü tedvidir.. Tavsiye isterseniz Psikoterapi enstitüsü..
                              Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X