Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

stilizan 1 mg niye verilir?

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• stilizan 1 mg niye verilir?

Merhaba son zamanlarda biraz hastalık hastası oldum;oramda ne var buramda şumu var gibi ,enerji azalması,isteksizlik,bitkinlik vs.birde özellikle sabahları arasıra mide bulantısı geliyor,kusacak gibi oluyorum?Nörolojiye gittim fiziksel bir şey çıkmadı bende evhamlardan bahsettim;cipralex kullanıyorum dedim ancak o ilaç zayıf 1 ilaç dedi ve 1 mg stilizan diye bir ilaç verdi.Ancak ilacın prospektüsünü incelediğimde anti psikotik bir ilaç olduğunu hatta şizofrenlerde kullanıldığı gördüm ve dahada dehşete düştüm)gerci dr sağlık karnesine anksiyete yazmış ama merak ettiğim bu tip ilaçlar hakkaten evhamlarda,kaygı bozukluklarında kullanılabiliyormu?şizofren değilimdir herhalde sanırım?)biriswi beni rahatlatırsa sevinicem..

Ben okb hastasıyım. Bana da verilmişti bu ilaç. Bu tür anti psikotik ilaçlar şizofreni haricinde de diğer ilacı güçlendirici gibi kullanılıyor. Doktor sanırım cipralexin daha etkili olması için yazmış. Endişelenecek bir şey yok. Geçmiş olsun

Yorum

slm

sitilizan anksiyete sonsası sekonder depresyonu önlemek amacıyla kullanılır aslında gerek yok da olsun yinede kullanmakta fayda var

Yorum

stilizan banada yazılmıştı yaşadıklarınızın aynısını yaşadım
        korkmanıza gerek yok
        bende sormuştum soruyu arkadaşlara ve doktoruma
        düşük dozlar kaygı giderici olarak kullanılıyor şizofreni tedavisinde yüksek dozlar kullanılıyor
        tek şikayetim iştah artması yapmıştı kaygılarınıza iyi geleceğinden hiç şüpheniz olmasın ayrıca nörodol isimli ilaçta aynı etkiye sahip

Yorum

Re: stilizan 1 mg niye verilir?

wraptolga Nickli Üyeden Alıntı
          Merhaba son zamanlarda biraz hastalık hastası oldum;oramda ne var buramda şumu var gibi ,enerji azalması,isteksizlik,bitkinlik vs.birde özellikle sabahları arasıra mide bulantısı geliyor,kusacak gibi oluyorum?Nörolojiye gittim fiziksel bir şey çıkmadı bende evhamlardan bahsettim;cipralex kullanıyorum dedim ancak o ilaç zayıf 1 ilaç dedi ve 1 mg stilizan diye bir ilaç verdi.Ancak ilacın prospektüsünü incelediğimde anti psikotik bir ilaç olduğunu hatta şizofrenlerde kullanıldığı gördüm ve dahada dehşete düştüm)gerci dr sağlık karnesine anksiyete yazmış ama merak ettiğim bu tip ilaçlar hakkaten evhamlarda,kaygı bozukluklarında kullanılabiliyormu?şizofren değilimdir herhalde sanırım?)biriswi beni rahatlatırsa sevinicem..
          antipsikotik ilaçların düşük dozları ileri düzey okb ve anksiyete için kullanılabiliyor. bu şizofren olduğun anlamına gelmez.
          öldürmeyen acı güçlendirir !

Yorum

İstek İşleniyor...
          X