Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Obsesifler kendilerin saklamasın birbirimize yardımcı olalıM

Collapse
X
  • Filter
  • Saat
  • Show
Clear All
new posts

• Obsesifler kendilerin saklamasın birbirimize yardımcı olalıM

psikiyatırımdan duyduğuma göre obsesifler kendilerini saklarlarmış.internette bile yazı yazmaya korkarlarmış.bende bir obsesifim ve birbirimize yardımcı olursak daha kolay atlatırız gibime geliyor.ben genelde kendim gibileri düşünüyorum ne yapıyorlar kaç kişi var böyle onların hayatları nasıl diye benim gibi düşünen varmı aranızda??varsa eğer paylaşalım durumlarımızı...içimizi döküp rahatlayalım

KARDEŞİM ÇİSE,

HOŞ GELDİN ÖNCELİKLE....HEPİMİZ BURAYA BİR ŞEYLER ALMAYA VE VERMEYE...VE
    HATTA ÖĞRENMEYE GELDİK...SANA KATILIYORUM...''ÖZEL'' KONULAR DIŞINDA...BURA-
    DA İÇİMİZİ DÖKÜP RAHATLAMAK,BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLMAK NE KADAR GÜZEL...
    BENDE SENİN GİBİ DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLİM...BU SAYFADA VE ÜYE OLDUĞUM 3 SAYFADA
    YAZMAK BENİ MUTLU EDİYOR...VE BEN HAZ DUYUYORUM...VE RAHATLIYORUM...İNSANIN KENDİNİ SAKLAMASINA GEREK YOK BENCE...AMA HADDİNİ
    DE AŞMAMASI GEREKİYOR...KISACA BEN ''OBSESİF'' DEĞİLİM...SEVGİYLE KAL

RABBİNİ BİLEN,HADDİNİ BİLİR
    --------------------------------------------------

Comment

ben de sıkı bir obsesifim. biraz garip ama. sürekli tuvalete gitme hissi duyuyorum. bunları

yeneriz umarım.

Comment

dün yazdığım bu yazıya bugün cevap aldığım için çok mutlu oldum teşekkür ederim arkadaşlar size.
        sakirdilek o tuvalet takıntısı el yıkama isteğinden kaynaklanıyor sanırım bende öyle oluyordu 2 aydır tedavi gördüğüm için artık yapmıyorum insanın obsesifliğinden azda olsa kurtulması kadar güzel bişey yok.normal bir hayatın var olduğu bilmek çok güzel bişeymiş benim tedavim hala sürüyor tedavi görmeyen arkadaşlar varsa bir an önce başlasın ve kurtulsun ben azda olsa kurtuldum darısı başınıza
        yazılarınızı bekliyorum.içimizde bişey kalmasın...

Comment

selam, arkadaşlar yaptığınız çok güzel bi şey. saklayacak bi şey yok. böylece iyileşip diğerlerine iyileşilebileceğini göstermek çok daha mutluluk verici. diğerlerine bi ışık yakıyorsunuz.
          her zaman bir ışık var

Comment

Ben bu konuyu açalı çok zaman oldu ama istediğimi başaramadım.Amacım sadece çıkmaza düştüğümüz anda aynı şeyleri yaşadığımızı birbirimize göstermek ve destek olmaktı.Tabi düzeldiğimizin mutluluğunuda beraber yaşamaktı.Ama olmadı. Maalesefki insanın ailesi bile bu rahatsızlığı net anlamıyor.Dolayısıyla bizi anlayan psikolog ve psikiyatırlar kalıyor....

Comment

selam..ben obsesif kompulsif ile senelerdir tanışıorum..ilkokulda baslayan rahatsızlıgım aralıklı olarak devam etti.simdi yok denebılecek kdr azaldı..
              bu yuzden buradakı arkadaslara yardımım olabılecegını dusundum..ve uye oldum..bu hastalık genelde streslı bır durum sonrası ortaya cıkar ve aılesınde olanlarda daha sık rastlanır.kişi yaptıgı haraeket ve dusuncelerın anlamsızlıgının farkındadır ama engelleyemez..işte en cok sıkıntı verende budur..ben daha cok dusunceye yonelık obsesyonlara sahıptım yanı aklıma gelen ve engelleyemedıgım dusunceler kı bunlar genellıkle aslında hiç dusunmedıım olmasını hıc ıstemedığım korktugum seyler olur..asıl önemli olan dusunce geldıgınde onu durdurmaya calısmamak dusuncenın akmasına ızın vermek.ne kdr durdurmaya calısırsanız o kadar cok gelecektır bırseyı dusunmemelıyım dersenız daha cok dusunursunuz..duşunceyı normal kabul edın ve gecın..yapmak kolay dııl ama tek yolu bu..aklımıza gelen dusuncelerı bız secmıoruz bunu unutmayın ve dusuncelerınızden dolayı suclu olmassınızz..ilaç tedavıde önemli ama tek bır ilaç ve serotonin içeren bır ilaç kullanın..dahhaaa yazacak bırsuru sey varr..ama sımdılık bu mesajı gnderıım eger ılgılenen olursa buradan yardımcı olmak ısterım cunku benımde en ihtıyacım olan sey benım gbı ınsanlarla konusmaktı..garıp oldugumu bıtek benım böle oldugumu dusunurdum..o yuzden yardımcı olabılırsem sevınırımmm

Comment

bir obsesif kompulsif daha...

Bende bu hastalıkla 3 yıldır yaşıyorum ama yeni tedavi görmeye başladım .Kendim gibi birilerinin yazısını bile görmek inanın bana mutluluk veriyor.Tedavi olmadığım zamanlarda çok zor bir dönem geçirdim.Böyle bir durumun yalnız bende olduğunu düşünürdüm.Ama şimdi durumun farklı olduğunu gördüm.Bende birbirimizi çok rahat anlayabileceğimizi biliyorum.Birbirimizle iletişim halinde olmanın faydalı olacağına inanıyorum ...

Comment

arkadaşlar benimde sorunlarım var ama pek takıntı gibi değil sanki...ben altın gümüş gibi takılara dokunamıyorum..temas edemiyorum edersem de ellerim yapış yapış oluyo sanki...başka biri dokunsa bile aynı şekilde kötü oluyorum...bi de parmak kütletme olayında beyin damarlarım sanki bi balon gibi sönüveriyor...bana da yardımcı olun lütfen

Comment

Merhaba
                    Yaklaşık 11 senedir obsesif - kompulsif bozukluk belasıyla uğraşıyorum. bende dini ve cinsel obsesyonlar şeklinde başladı. çocukken tanrıyı, peygamberi inkar ve tanrıya küfür düşünceleri nedeniyle çok korkardım ve utanç duygusu yüzünden kimseye anlatamadım. dolayısıyla bunun bir hastalık olduğunu bilmeden senelerce boğuştum durdum. bu düşünceler zamanla çok sıklaştı ve insanlardan uzaklaşmaya başladım. kekemeliğimin de bunda payı var. cinsel obsesyon kısmı başladığında ergenlik çağımdaydım. akrabalarımla, arkadaşlarımla ilgili cinsel dürtüler, düşünceler oluyordu. hastalığın etkisi midir bilmiyorum ama şüphecilik de o dönemde başladı. ocd nedeniyle sürekli takıntılarım oldu. sayma, kontrol etme, el yıkama, kirlilik hissi. öss'de doldurduğum boşlukları kontrol edicem diye yarım saat kaybettim. kısacası bu hastalık hayatımın her dönemini etkiledi. bu durumun yarattığı bunalım depresyona neden oldu. tesadüfen okuduğum şehirde tanıştığım bir obsesif sayesinde 1 sene önce doktora gittim ve ilaçlar sayesinde şimdi çok daha iyiyim. depresyon, şüphecilik, sosyal çekingenlikte pek düzelme olmadı ama obsesifliğim ve takıntılarım çok azaldı.

Comment

selamm..ewet bende yazdıım gbı benım gbı bırılerını duymak bılmek ısterdım..o yuzden aynı yada benzerı seylerı yasayanları görmek insana destek oluyor .gercı kımseye olmasınnn böle seyler..ama olanda paylasırsa rahatlıor..

obsesif düşünceler zaten değer verdiin önemsediğin seyler hakkında gelıo..düşünsenize hiç aldırmadıgın bırsey hakkındakı dusunceye zaten takılmazsın..ama en deger verdıgın kısıler veya kavramlar hakkında bır dusunce geldıı zaman ben bunu nasıl dusundum nasıl olabılır dıe endıseye kapılıor insan ve panik kalp atısında hızlanma terleme gbı belırtıler oluyor..nasıl dusundum dıe butun gun aklndan cıkmadıı gıbı dusunmemeye calıstıgın ıcın daha cok aklına gelıyor..size bırdaha hıc elmayı dusunmeyın desem aklınıza sureklı elma gelmezmı..işte buda böle bısey..o yuzden elma nası sıradan bırsey gbı aklınızdan gecıp gıdıyorsa dusunceyede ızın verın..ve kompulsyonlarını yanı gelen dusunceyı telafı etmek ıcın bırsyler tekrarlama gıbı seylerı yapmamaya calısın.bunlar bızım ıstegımızle aklımıza gelen seyler degıl eger öle olsa gercekten böle dusunsek zaten rahatsız olmayızzzzzzz..

Comment

tekrar merhaba..
                        bahsettıgın altına dokunamama gbı takıntılar,gecmıs yasantılarla ılgılı oluyor..yanı kucukken belkı bebekken gordugun bırsey bıle sen farkında olmadan bılıncaltında öle bır etkı yaratabılıyor..bazen anne karnındakı olaylar bıle bebegın ruh saglıgını etkılıyor..yanı muhtemelen bu takıntıların gecmıste gördugun yada duydugun bırseyle ılgılı..olayı unutmus olabılırsın ama bu etkısı kalıyor..bunların tedavısı bır terapıstle gecmıse donerek bılıncaltındakı olayın ortaya cıkartılmasıyla saglanabılıyorr..yanı senın problemın tam olarak bumu bılemem tabı ama benım bıldıklerım bunlar

Comment

Arkadaşlar öncellikle katılımınız için çok teşekkürler herkesini sorununu açık açık ifade etmesi güzel böylece ortak bazı durumlarımızı daha rahat farkediyoruz.
                          ben gerçi artık hastalığım konusunda ve hayatım konusunda baya sorunlar yaşıyorum ve üstesinden gelememeye başladım bu hastalığn bir insanın hayatını eline geçirmesi ne kadar kötü
                          arkadaşlar yazmaya devam edelim yazdıkça daha çok şey çıkıcak eminim

Comment

bende de tekrar artmaya başladı. ilaçlarımı (lustral ve risperdal) bir süredir kullanmıyordum. tekrar kullanmaya başladım ve dün risperdal'in felç ve ölüm riski olduğunu öğrendim. şimdi de garip bir şekilde sürekli felç olacağımı düşünüyorum. ne yapabilirim

Comment

bende şu an ilaçlarımı kullanmıyorum yarin doktor kontrolünde tekrar başlıcam.sende ilacı bırakınca eskiye dönüş olmuş sanırım.diğer ilaçınla ilgili kaygını doktoruna söyle bence ona göre bir çözüm bulunur elbet

Comment

Working...
                              X