Duyuru

Katla
1. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Açılan Bölümler

Genel konular ve Serbest Bölge bölümleri konu açma ve mesaj yazmaya açılmıştır. İyi paylaşımlar!
2. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha fazlasını görüntüleyin
See less

Kapıların kapalı tutulması konusunda tuhaf bir takıntım var..

Katla
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Kapıların kapalı tutulması konusunda tuhaf bir takıntım var..

  Merhaba. 5. sınıfta oluşan bir takıntım var ve ben artık bu takıntıdan kurtulmak istiyorum. Cidden, şu an 10. sınıftayım (evet, küçüğüm) ve bunun daha fazla devam etmesini istemiyorum.
  Konuya gelirsek, 5. sınıfta yeni bir eve taşınmıştık ve ev aşırı büyük olduğu için annem kışın sürekli mutfak ile salon arasındaki kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyordu. Ben de tabii ki yapıyordum.. Daha sonra yazın da alışkanlık gereği bunu yapmaya başladım.
  6. sınıfta tekrar taşındık, bu sefer ev küçüktü ve mutfak ile salon arasında bir kapı yoktu ve ben de bu sefer odamın kapısını kapatmaya başladım. Annem yazın sürekli kapıyı açık tutmamı söylüyordu ve bu yüzden ben de bu takıntımın iyice üzerine giderek evdeki tüm kapıların sürekli kapalı olmasını istemeye başladım. Evden çıkmadan önce veya evde yalnızken bile kapıları kapatmaya başladım.Ve bu 4-5 senedir böyle devam ediyor. Sırf bu takıntım yüzünden evde sıkça kavga ettiğimiz de oluyor ve ben bu takıntımdan acilen kurtulmak istiyorum. Herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek biri var mı!?

 • #2
  allah yardımcın olsun....
  En son değiştiren seabetter1; 17-01-2013, 11:10 PM.

  Yorum


  • #3
   böyle bi durumu yenmen için tersini yapacaksın inadına inat hiç bir kapıyı kapatmıyacaksın ondan sonra biraz zaman geçecek kendini alıştırdın ya bu durumu artık normal duruma döneceksin inşallah gerektiğinde kapıyı kapatacaksın
   mesela senin 4-5 tane ödevin var diyelim sadece yapman gerekeni yapacaksın

   Yorum


   • #4
    Bu tam olarak sende tik ve alışkanlık haline gelmiş kesinlikle takıntı değil . .. Komplexi kndin yenebilirsin . . .

    Yorum


    • #5
     bana kimse kapıları kapatmamı söylemediği halde bu takıntı bendede var.kendimi bildim bileli üstelik.sanki dışardan canavar gelicek..
     Yorum


     • #6
      aynen öyle duruma alısılır. biraz zaman ister tabi aklın orda kalmaması gerekir. bendede aynı rahatsızlık var geçtim yerdeki kapıları kaparım, benden sonraki kişilere tembih ederim onlarda kapatmazlarsa ben kalkp kapatmam böle davranarak yenebilirsin

      Yorum


      • #7
       Yalnız değilmişim.
       Bir dalgıç nasıl siler gözyaşlarını?

       Yorum


       • #8
        Açık tutmayı dene. Kapıları kapatma ve başka birşeyle meşgul ol.
        Sürekli sana söylendiği içinde böyle olabilir, yani yenebilirsin çok basit.

        Yorum

        İstek İşleniyor...
        X