Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

temizlik takıntısı acil!!!

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• temizlik takıntısı acil!!!

benimde temizlik takıntılarım var..hem de hafife alınıcak gibi değil.özellikle umumi tuvaletlerle başım dertte,kapı kollarına dokunamıyorum.ellerimi cok yıkıyorum..kıyafettlerimi sürekli değiştiriyorum((

ne zamandan beri var uzman yardımı alıyor musunuz?

Forumda temizlik takıntısı üyelerin açtığı başlıklar var.Bence onları okuyarak başlayabilirsin.
    Zaten forumda da okb vede takıntılı arkadaşlar mevcut.Onlar sizinle tecrübelerini paylaşırlar.
    -O Seyyıdınden Kacan bir kole...SnN

Yorum

rahatsızlığı farkettiğimden bu yana bir yıl gecti
      bir yıldır paxil kullanıyorum...ama hala bi sonuc alamadım.aslında en cok konusmaya ihtiyacım var..tuvalet takıntımı aşmaya yardım edin

Yorum

tamam dostum.
        Konuşmaya , rahatlamaya ihtiyacın varsa.Şununla başlayabilirsin.
        Takıntıların ne zamanlar gelir?
        O an nasıl bir ruh halinde olursun?
        O anlarda bilincin açık olup doğru kararlar verdiğini düşünür müsün?
        -O Seyyıdınden Kacan bir kole...SnN

Yorum

umumi tuvaletler pek sağlıklı değil doğru ama bu kadar takıntı yapmamak gerek.
          vücudun mikroplara karşı dirençli olabilmesi için vücutta yeterince mikrop olmalı.bir kaç küçük denemeler yapın.elinizi 5dakikada bir yıkıyorsanız10-15dakikada bir yıkayın.bir kez de olsa umumi tuvalet kullanın.

kirletmek güzeldir(reklamdan çalıntıdır :lol: )
          Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
          Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
          Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

MERHABA KONUSMAYA BAŞLA DEMİŞSİN KONUSUYORUM BUGÜN KAÇ DEFA ELİMİ YIKADIM HATIRLAMIYORUM
            BENİM GİBİ TUVALETTLERİN KAPI KOLLARINA ELLEYEMEYEN VARMI
            YADA TUVALETİN SUYU SICRADI DİYE AYAKLARINI KOLLARINI SABUNLAYAN(

Yorum

En sık rastlanan tür bu temizlik takıntısı. Takıntı diye kafanda büyütme hem buna vesvese diyelim istersen

Artık günümüzde ilaçlarla bunun önüne geçilmekte. Doktorunla konuş belki ilacını değiştirir.

Çok geçmiş olsun.

Yorum

neyse teşekkürler)

Yorum

Re: temizlik takıntısı acil!!!

sebebiyok Nickli Üyeden Alıntı
                  benimde temizlik takıntılarım var..hem de hafife alınıcak gibi değil.özellikle umumi tuvaletlerle başım dertte,kapı kollarına dokunamıyorum.ellerimi cok yıkıyorum..kıyafettlerimi sürekli değiştiriyorum((

Benim de temizlik takıntım var.hayatımı büsbütün mahvediyor..mesela evi temizlerken kirletme korkusu...üstüme sıçrayacak iye bulaşık yıkayamıyorum.etraf yağ olacak diye yemek yapamıyorum.ailemin evde olmadığı zamanlarda yemek yapamıyordum çoğu zaman aç kalıyordum veya dışardan söylüyordum.tost, ekmek arası döner gibi şeyler.en büyük takıntılarım yağ,toz ıslaklık bunlara hiç katlanamıyorum...

Yorum

sebebiyok Nickli Üyeden Alıntı
                    rahatsızlığı farkettiğimden bu yana bir yıl gecti
                    bir yıldır paxil kullanıyorum...ama hala bi sonuc alamadım.aslında en cok konusmaya ihtiyacım var..tuvalet takıntımı aşmaya yardım edin
                    Sevgili sebebiyok,

Bir yıldır paxil kullandığını ve sonuç alamadığını söylüyorsun. O halde doktorunla tekrar konuşşan belki tedavi şeklini değiştirir ve ayrıca terapi de görmen faydalı olabilir.

Yorum

selam

bendede temizlik takıntısı vardı anlatmama gerek yok biliyorsunuz temizlik takıntısını ama fazla düşündüğünüzden oluyor boş verin düşünmeyin.bide beni düşünen okbli olsa

Yorum

bu takıntı bendede var :lol:
                        ama ben sevıyorum bu takıntımı nedense hatta kızlarımıda bıryerde falan tuvalete gırınce korkusundan biyerı ellemıyorlar hele umumı yerlerde asla başka çocuklar tuvalete gırınce duvarları musuğu ellerya benımkıler korkusundan pis dıye bıyere dokunmuyolar :lol: :lol: :lol: :lol:

sakın pis elleme dıyorum

kapı kolunuda kendi kolunla yani dirseğinle aç elin değmeden

hatta sadece tuvalet değil benımkı umumı yerlerdeki herşey merdivenden inerken bile duvarlar kapılar herşey elimiz değimişse benımde kızlarında ellerı sabunlanmalı
                        :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Yorum

çok da sevinilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.biraz mantıklı olursanız okb hasstalığından mutlu olmak normal değil

Yorum

ben bırak umumi tuvaletleri evdeki kapı kollarını bile tutamıyorum muslukları da asla tutamam bozuk para alamam alırsam hemen ıslak mendiller silerim insanlarla tokalaşırsam elimi yıkarım :lol:

Yorum

kapalikutu Nickli Üyeden Alıntı
                              ben bırak umumi tuvaletleri evdeki kapı kollarını bile tutamıyorum muslukları da asla tutamam bozuk para alamam alırsam hemen ıslak mendiller silerim insanlarla tokalaşırsam elimi yıkarım :lol:
                              o zaman okb var sende kompulsif davranışlarla başın belada....

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X