Duyuru

Katla
1. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Açılan Bölümler

Genel konular ve Serbest Bölge bölümleri konu açma ve mesaj yazmaya açılmıştır. İyi paylaşımlar!
2. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha fazlasını görüntüleyin
See less

Okulu bırakıyorum

Katla
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Okulu bırakıyorum

  Merabalar.Ben de okb yüzünden okulu bırakıyorum.Kaydımı henüz almadım.Bırakmama yönünde çok küçük bi ihtimal var.Sebep okb dedim ama aslında okbnin tek bir yönü asıl sebep.O da temizlik.Fakültenin kapı kollarının, sıralarının, servis koltuklarının vs. temiz olmadığını düşünüyorum.Okulda zamanımın çok büyük bölümü kıyafetlerimi yıkamakla geçiyordu.Pis yerlere dokunamadığım için hareketlerim çok kısıtlıydı.Bu durumda okula devam edemezdim.Psikiyatr gitmem yönünde çok ısrar etti.Fakat ben düşünmüyorum.Benim durumumda olanlarınız varsa cevaplarınızı bekliyorum.

 • #2
  ..

  okulu bırakmak yerine dondurmanı öneririm. tedavine devam edersin. eldiven kullan.

  Yorum


  • #3
   Teşekkürler.Ama dondurmayı düşünmek istemiyorum.Eldiven kullanmayı düşündüm fakat sonradan olamayacağı kanaatine vardım.Şöyleki benim herkesin kirli olduğuna dair bi düşüncem yok.Yani servise binen herkes pis değil.Veya fakültenin kapısını tutan herkes kirli değil.Bu açıdan durumum iyi.Benim okuldaki birkaç kişiye tutumum böyleydi.Yani sadece onlar bana göre pisti.2 yıldır okula gitmiyorum.Fikrimde hiçbir değişme yok.

   Yorum


   • #4
    Okulu bırakma bence. Tedavi olmalısın. Pişman olacağın bir şeyi yapmadan önce bir doktora git lütfen, çok zor değil, tedavi olmayı denemekte ne zararın olabilir? Hatta zarar değil faydası olacak. Bir sürü genç üniversiteyi kazanamıyor. Düşün...

    Yorum


    • #5
     İyimser, ben zaten tedavi görüyorum.Ve doktor da okula gitmem yönünde çok ısrar etti.Bu doktorla olan tedavimi sona erdirdik.Dediğim gibide tedavi gördüm ama pek terapi şeklinde değil.

     Yorum


     • #6
      Aslında tedavi ile birlikte terapi de alırsan çok faydası olur. Okulu bırakma kararı tabii ki senin ama iyi düşün, iyi olmayı istemen ve okuman şart bence. yoksa bu hastalık hayatın boyunca nereye gitsen sorun çıkartır. Okumazsan ne olacak, en azından bir işe gireceksin ve yine aynı sorunları yaşayacaksın o yüzden tekrar düşünmelisin.

      Yorum


      • #7
       iyimser Nickli Üyeden Alıntı
       Aslında tedavi ile birlikte terapi de alırsan çok faydası olur. Okulu bırakma kararı tabii ki senin ama iyi düşün, iyi olmayı istemen ve okuman şart bence. yoksa bu hastalık hayatın boyunca nereye gitsen sorun çıkartır. Okumazsan ne olacak, en azından bir işe gireceksin ve yine aynı sorunları yaşayacaksın o yüzden tekrar düşünmelisin.
       İyimser abla haklı arkadaş, okulu bırakman sorunlarını çözmeyecek. Ben de bir okbli olarak benzer sıkıntılar yaşadım. Senin yaptığın pire için yorgan yakmaya benziyor. Okulu bırakırsan çok pişman olursun, benden söylemesi..Bunu seninle benzer sıkıntıları yaşamış biri olarak söylüyorum. Hep evinde otursan bile bu okb sıkıntılarıyla uğraşman gerekecek. Bırakma , sonuna kadar mücadele et. Ben de çok zorlu günler geçirdim. Şu an daha rahatım. Çünkü mücadele ettim. Sen de yapabilirsin

       Yorum


       • #8
        Aslında benim durumum çok farklı.Keşke söyleyebilsem.Fikirlerinizi almak çok iyi olacak ama...Söyleyemiyorum işte.İyimser,bu hastalığın hayatım boyunca nereye gidersem sorun çıkartacağını söylemişsin.Çok da yanlış değil dediğin fakat benim için pek geçerli olduğunu düşünmüyorum. Dedimya durumum farklı.

        Yorum


        • #9
         ..

         sorun her ne ise okulu bırakma dondur direk.

         Yorum


         • #10
          Bence tedavin dogru deyil. iyi tedavi olsaydın sıkıntıların bayagı azalacaktı bana göre okulu bırakmak istiyorsun cünkü sıkıldın .Diger bulundugun yerlerde sıkıntı yaşamıyormusun .Benim görümcemde senin gibi idi şimdi cok iyi sadece ilac tedavisi gördü.İyileşmeyi istemek te önemli tabi.

          Yorum


          • #11
           Yok, hayır diğer bulunduğum yerlerde sıkıntı yaşamıyorum diyebilirim.Tedavim konusunda da şunu söyleyebilirimki; ben de ne derecede iyi tedavi olduğumu bilmiyorum.

           Yorum


           • #12
            Söyleyemediğin bir konu olduğunu söylemişsin. Burada gerçek isimlerimizle yazmıyoruz ve kim olduğumuz belli değil Sorunlarını apaçık yazabilirsin.
            Derdini söylemeyen derman bulamaz :idea:

            Yorum


            • #13
             iyimser haklı sorununu söyle ona göre yardımcı olalım üstü kapalı bir sorun çözülmezki :?:
             <div align="center"><strong>
             mutluluk ele ge&ccedil;irilecek bisey degil, Ya elde edilmeden &ouml;nce
             d&uuml;s&uuml;len bir ama&ccedil;, ya da elden ka&ccedil;irildiktan

             Yorum


             • #14
              Ya birçok şeyi yazmaya karar verdim.Çok zor oldu ama karar verdim.Şöyle; okuldayken vize zamanı bi tanıdığım sadece sınavlara girip ayrılmak üzere kaldığım yere geldi.Hemen tuvalete geçti.5-6 kabinlik koca tuvalet o kadar kötü koktuki anlatamam.Pantolonunu çıkarıp pijamasını giymiş.Akakkabısının bağcıkları açık yerde sürünüyordu.Benim kesinlikle yapmayacağım bişey.Sonra pantolonunu yıkamaya başladı.Daha doğrusu yıkamaya çalıştı.Pantolonuna dışkısı bulaşmıştı.Ne kadar iyi yıkamış olabilirdiki.Elini de yıkamış olabilir belki fakat bana değdiğinden tamamiyle kirlendiğimi düşündüm.Mahvoldum ya.Titriyodum.2-3 gün kaldı.O gidene kadar dayandım.Vizelere çalışamadım.Deftere bakıyodum ama boşuna.O gittikten sonra onun temas ettiği hiçbir yerle temas kurmadım.Daha doğrusu kurmamaya çalıştım.Çünkü mümkün değil kurmamak.Hareketlerim çok kısıtlandı.Sürekli çamaşır veriyordum makineye.Yani maddi olarak da çok kaybım oldu.3,5 yıl oldu.Dediğim gibi tedavi görüyorum ama halen o kaldığım yere gidemem.Bi de ben de bişey daha vardı.Onun temas ettiği yerlerden başka temes ettiği kişilerin de kirlendiğini düşünüyodum.Yine onun temas ettiği yerlerle temas kuranların da.Onlara çarpmamaya çalışıyordum.O halde okula devam ediyodum.Okbsi olan olmayan herkesin fikirlerini bekliyorum.

              Yorum


              • #15
               eray_ist Nickli Üyeden Alıntı
               Ya birçok şeyi yazmaya karar verdim.Çok zor oldu ama karar verdim.Şöyle; okuldayken vize zamanı bi tanıdığım sadece sınavlara girip ayrılmak üzere kaldığım yere geldi.Hemen tuvalete geçti.5-6 kabinlik koca tuvalet o kadar kötü koktuki anlatamam.Pantolonunu çıkarıp pijamasını giymiş.Akakkabısının bağcıkları açık yerde sürünüyordu.Benim kesinlikle yapmayacağım bişey.Sonra pantolonunu yıkamaya başladı.Daha doğrusu yıkamaya çalıştı.Pantolonuna dışkısı bulaşmıştı..
               bu arkadaşta eşşeğin kulağına su kaçırmış yani.
               pantolonuna sıçan adamdan iğreniyorsan, çok sağlıklısın arkadaş...
               şaka bir yana durumun biraz vahim ama idare ediyorsan bırakma okulu

               Yorum

               İstek İşleniyor...
               X