Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

HARF VE SAYILARI TERS YAZMA !!!

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• HARF VE SAYILARI TERS YAZMA !!!

birinci sınıfa giden çocuğum bazı harfleri ve rakamları ters yazıyor ilk başlarda s,e harflerini ters yazıyordu düzeldi fakat şimdi ise b ve d harflerin karıştırıyor bunun yanında bilhassa 3 5 7 9 rakamlarını ters yazıyor bunu biz söylediğimizde fark edip düzeltiyor ve okurken ters okuyor cümleye başlarken ikinci harften başlıyor sürekli değil fakat bunu şu sıralar fazlalaştırdı
    çok yerine koç az yerine za ve yerine ev dediği oluyor
    acaba ciddi bir problem olabilir mi ?
    bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
    sorun ne olabilir nasıl bu durumdan çıkabiliriz ?
    şimdiden teşekkürler
    [/b]

abla ben şu anda lise 1 e gidiyorum ona rağmen bazen harfleri karıştırıyorum mesela t-d yi fazlaca karıştırırım ve hocalar hızlı yazdırdıgından defterim yanlışlarla dolu :cry: :?

Yorum

Re: HARF VE SAYILARI TERS YAZMA !!!

eflin Nickli Üyeden Alıntı
      birinci sınıfa giden çocuğum bazı harfleri ve rakamları ters yazıyor ilk başlarda s,e harflerini ters yazıyordu düzeldi fakat şimdi ise b ve d harflerin karıştırıyor bunun yanında bilhassa 3 5 7 9 rakamlarını ters yazıyor bunu biz söylediğimizde fark edip düzeltiyor ve okurken ters okuyor cümleye başlarken ikinci harften başlıyor sürekli değil fakat bunu şu sıralar fazlalaştırdı
      çok yerine koç az yerine za ve yerine ev dediği oluyor
      acaba ciddi bir problem olabilir mi ?
      bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
      sorun ne olabilir nasıl bu durumdan çıkabiliriz ?
      şimdiden teşekkürler
      [/b]
      Sorun disleksi...
      ve biraz diskalküli...
      Tedavisi var, ancak logopedlerin el atması lazım konuya...

Yorum

Benimde cocuklarim ters yaziyordu, ama okurken düzgün okurlardi.
        Bunu ögretmene danistigim zaman 2. sinif tan sonra düzelir dediler.
        Bir cok cocukta oluyormus, artik benimkiler düzeldiler.
        Umarim sizin cocugunuz da ilerde düzelir, belki ögretmeninden bilgi alabilirsiniz.
        Saygilar

Yorum

akrep_07 kardeşim umarım sende bir an önce bu sorunun üstesinden gelirsin salıklar dilerim

McBusiness bu başlığı açtığımda şubat aylarıydı o günlerde kafama takılmıştı bu durum
          sorunun sebebi evet disleksi ve diğer başlıkta yine sizlerin yardımlarınızı istemiştim fakat logopedi konusunda halen terddüt içindeyim çünkü logopedi konuşma bozukluğu olan çocuklarda uygulanan bir yöntem olduğunu öğrendim
          saygılar

yelizname umarım benim yavrumda da bu sorun düzelir sadece yazmakla değil okurkende karıştırıyoruz arada bir
          öğretmenimizle görüştük çok ilgileniyor saolsun
          sorunu çözmek için uğraşıyoruz fazla sıkmadan yormadan
          sizede çocuklarınızla güzel günler dilerim saygılar ...

Yorum

akrep_07 kardeşim umarım sende bir an önce bu sorunun üstesinden gelirsin salıklar dilerim

McBusiness bu başlığı açtığımda şubat aylarıydı o günlerde kafama takılmıştı bu durum
            sorunun sebebi evet disleksi ve diğer başlıkta yine sizlerin yardımlarınızı istemiştim fakat logopedi konusunda halen terddüt içindeyim çünkü logopedi konuşma bozukluğu olan çocuklarda uygulanan bir yöntem olduğunu öğrendim
            saygılar

yelizname umarım benim yavrumda da bu sorun düzelir sadece yazmakla değil okurkende karıştırıyoruz arada bir
            öğretmenimizle görüştük çok ilgileniyor saolsun
            sorunu çözmek için uğraşıyoruz fazla sıkmadan yormadan
            sizede çocuklarınızla güzel günler dilerim saygılar ...
            Logopedler öğrenme bozukluklarına genel olarak bakarlar.
            Disleksi de bir öğrenme bozukluğu olarak değerlendirilmektedir...
            Bilgilerinize arz ederim....
            Her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim.

Yorum

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
              saygılar

Yorum

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
                saygılar
                Ben de teşekkür ederim, Eflin!..
                Umarım bu konudaki sıkıntıların aşılması bir an evvel gerçekleşir ve problem tarihe karışır.

Anne - baba olarak sizin de üzerinize düşen görevleri memnuniyetle ve severek yapacağınızı umuyorum...

Hayırlı günler...

Yorum

Bir tanıdığım da vardır tersten konuşuyordu kelimeleri hep tersten söylüyordu küçüklüğünde.
                  Ama sonra düzeldi, sanırım sizinki de öyle bir şey.
                  Genel olarak ortaokul veya lise çağların da düzelmeye başlar.
                  Ama eğer düzelmezse bir noroloji uzamanına gitmeniz iyi olur.
                  Sizin de yardımcı olmanız gerekiyor tabii hatta en fazla sizin yardım etmeniz gerekli ona.
                  ters söylediği kelimelerin rakamların listesini yapın ve onları doğru şekilde kullanmasını öğretin yeni konuşmaya başlayan bir bebek gibi davranın ona.
                  Gereken ilgi ve alaka gösterildiğin de durumun düzeleceğini umuyorum.
                  Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

Yorum

Bende ters yazi yaziyorum kelimeleri tersden söylemiyorum ama bazen tersi düz algiliyorum sagla solu karistiriyorum kötü bir durum 3 ilen 2 yi hep karistiririm mesela bazen ev ile ve yi karistiriyorum ama hep olmuyor gecicimi bilmiyorum ilkokuldan beri var ama azalma oluyor.
                    Kutsal Geometri!

Yorum

Bu tarz çocuklar özel eğitim gerektiren çocuklar olabilirler. Disleksi & diskalkuli demek tanı koymak gibi olabilir ve tanı koymakta tedaviyi zora sokan etkenlerden.
                      Söz gelişimi yaygın gelişimsel bozuklukların başlangıç belirtilerini de yansıtabilir.

Ancak araştırmalar gösteriyor ki; bu çocukların erken yaşta, doğru teşhis ve doğru eğitimsel tedavi ile kısa vadelerde başarıya ulaştığını ve akranlarıyla olan gelişim dönemlerindeki boşluğu kapattığı sonuçları elde edilmiştir.

Ebeveynin buradaki işlevsel rolü, merhametli, anlayışlı, sabırlı ve faal olabilmekte yatmaktadır.
                      Serüvene koşmak için trenler bekliyorsan, güneşi yakalayıp gözlerine yerleştirmek için beyaz yelkenlerin gelip seni almalarını bekliyorsan, yarına inanmak için günbatımına, iyi kalpli gözükmek için zayıflığa ve güçlü görünmek için öfkeye ihtiyacın varsa; demek ki hiçbir şey anlamadın!..

Jacques Brel

Yorum

ammir kaan ın yeryüzündeki yıldızlar filmini izlemenizi tavsiye ediyorum

Yorum

İstek İşleniyor...
                        X