Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

intihar

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• intihar

slmlar yaklaşık 1 ay önce intihara teşbebüs ettim , hastanede pişman oldum dedim ama sonraki günler tekrar tekrar intiharı düşündüm hala düşünüyorum açıkçası hergün paxera diye ilaç werdiler ama etkili olduğuna inanmıyorum olsa böyle düşünmezdim heralde dimi bipolar war sende dediler gerçektende öyle olmalı iki kişiyi birden barındırıyorum biri aşırı neşeli diğeri ise donuk buz gibi siz bipolar hastaları intiharı düşünüyormusunuz ne yapmalı paxeranın yanında bide zyprexa kullanıyorum unutmadan

..

canım bende aynı şeyleri yaşadım denedim yenildim yeniden denedim. ialç almayı defalarca bıraktım ve yolun sonu hiç aydınlığa açılmadı. en sonunda düzenli ilaç kullanmaya karar verdim şimdi iyiyim. iyice depresyondayken intihar aklıma geliyo ama tutuyorum kwendimi ve doktora gidiyorum o anlarda.

ilk intihar girişiminden sonra psikoloğa gittim ve bipolar olacağını düşündü testler yaptı. psikiyatriste dgittim teşhis doğruydu kabullenmedim. ama sonra yeniden deneyince intihar olayını ilaca devam ettim. şimdi çok şükür iyiym. sende ilacını düzenli al. hemen o fikir atılmıyo ama zamanla atılıyo. hayat daha kolay oluyor. daha sonra sana detaylı yazarım. sor söyleyeyim. sevgiler.

Yorum

doktorunla daha sık gorus ve intihar dusunceni soyle. ve sakin intihar etme gidecegin yer daha iyi degil.

Yorum

..

evet ya nasıl olsa bi gün öleceğiz. ama öldükten sonra ggeri gelmeyeceğiz. ..
        biliyorum engellemek çok zor bazen kendine zarar vererek rahatlanılıyo ama bu kalıcı değil. doktor iyi geliyo. belli olmasa da ilaç ta iyi geliyo.

Yorum

iyi güzel söylüyorsunuz ama olumlu düşünmem okdar zorki olumlu bakamıyorum hiçbirşeye çöküntüdeyim bu arlar doktorların önemseyiceğini düşünmiyorum zaten ölmek istiyosun sana neden yardım edelim derler bence napıcamı bilmiyorum

Yorum

..

canı bende öyle düşündüm resmen diplerde süründüm. b,r,nde ilaç içtim. birinde bileğimi kestim. ama çözüm değil. ayrıca doktor ilgileniyo. hiç bir doktor zaten ölmek istiyorsun ben neyapayım demiyo. diyemez zaten onun işi senin hayatla aranı düzeltmek.

ne kadar zor olduğunu bilmiyormuyum sanıyorsun. sana ahkam kesmiyorum. beylik laflar da etmiyorum. sen şimdi iyileşemem, ölmek istiyorum, hayat berbat, hiç bir şey düzelmeyecek,. yaşama için bi nedenim yok diyorsundur. eevdekileri daha fazla üzmeme gerek yok ta diyorsundur. normal bunları bende çok dedim. tek yapman gereken yalnız kalmamaya çalış. ilaçlarını asla ve asla bak tekrar ediyorum asla bırakma. sana tek iyi gelecek olan onlar. 4 ay depresyondan geberdiğimi bilirim. böyle düşünme nedenin hastalık aseyrinden. ilerde çok iyi günlerinde olacak ve seveceksinde bipoları. hatta belki alkole bile sığınacaksın. genelde geçilen yollardan biri de o oluyo. sakinleşmek adına. ben 2003ten beri çekiyorum bu hastalığı. biraz zaman geçince anlıyorsun seyrini. sevgiler.
            kendine kaliteli davran.

Yorum

Merhaba

Sevgili oklaw kötü şeyler düşünmemenin en iyi yolu bir şeylerle
              uğraşmak .. boş kaldığımız sürecebeyin yazıyor .. bilinçaltı
              direnci kırmak için bir uğraş bulmalısınız ne olursa olsun ..düşüncelerimiz duygularımız beynimizi etkiliyor ve düşündüklerimi
              zide yaşıyoruz .. hiç bir şey olmazsa güzel hayaller kurun ..beyninizi
              yanıltın .. seçtiğiniz düşünceler hayalinizde de canlılık kazandığında yaşayan bir düşünce olarak zihnimizin doğal bir parçası haline gelir
              böylece bilinçaltımızda onu ifade etmeye hazır hale gelir..
              <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

güzel şeyler düşüneye çalışıyorum ama hep olumsuz şeyler aklım a geliyo aşırı konsantre bozsukluğu yaşıyorum öğrenciyim finallerim war çalışamıyorum son senem olmuyor kötü şeyler düşünüyorum hastaneye gicince beni yatırrlarsa diye korkuyorum

Yorum

..

canım ben okulu uzattım. okulu boşver önce sağlık tabi boşver dediysem hepten sallama. az kalsın kötü bir anımda bırakıyordum ben amam bırakmadım. kötü şeyleri sen istemesende aklına geliverirler indına. sana en büyük ve tek önerim asla ve asla ilacını bırakma. ne yan etki yaparsa yapsın. benim başıma bu hastalık öğrenciyken geldi. seni inan çok iyi anlıyorum. başarılı bir öğrenci iken tavandan tabana çarptım. bu kötü bir his. alkole dadandım ve bırakma yolunu seçmeseydim belki alkolik olabilirdim. yanlış anlama sakinleşmek ve uyumak için alıyordum. sen bunu deneme bir halta yaramıyor. sadece ilacını aksatma ve sabırlı ol...

Yorum

SEVGİLİ OKLAW....

LTFN DİKKATLİ OKU....

ADIM PESE SİTEDE ..BENDE 35 YILDIR BİPOLARIM ....

YAŞADIKLARININ HEPSİNİ ,BELKİDE DAHA FAZLA VE KÖTÜSÜNÜ YAŞADIM..

BAK BİPOLAR BÖLÜMÜNDE PESE DİYE BUL...

VE LTFN OKU NELER YAŞADIGIMI ....AMA EVLİ ÇOCUKLU VE İŞ KADINIYIM ..

O DÜŞÜNCEYİ KAFANDAN SİL ......LTFN .DEDİKLERİMİ YAP VEOKU ..

SAGLIKLI GÜNLERİN YAKIN ..SAKIN ÜZÜLME ..

SEVGİLER ....PESE

Yorum

işte bu söz ; bence hayatın anlamı ((((sakin intihar etme gidecegin yer daha iyi degil.))) :idea: :idea: :idea:

Yorum

selam oklav

oklav bende senin yaşadıklarını yaşadım hemde emin ol ki daha kötülerini tedaviye başlamadan önce yıllarca cehennemde yaşadım her dakikamda her adımımda kabus yaşadım ama tedaviye başlamamla birlikte herşey değişti yanlız düzelmem bir yıl sürdü bikaç ilaç değiştirerek bende şu an paxera kullanıyıyorum paxeraya ilk başladığımda bi etkisini göremedim daha sonra bende senin gibi intiharı düşünürken doktor yeşil reçete rahatlatıcı bi ilaç verdi kendimi çok iyi hissettim bi iki ay sonra bu ilacı bırakıp sadece duygu durum düzenleyici ilaçla paxera kullandım şimdi paxerada kullanmıyorum kenii iyi hissediyorum emin ol ki sende zamanı gelicek düzeleceksin ve bu günleri hiç hatırlamayacaksın sadece sabret düşün sen intihar edecek kadar zayıf biri değilsin her gecenin bir sabahı var unutma
                        AŞK; bukadar acı vermek zorundamısın

Yorum

Hastayım diye aklıma intihar düşünceleri geliyor.

Fakat sadece hastayım diye.

Normal şartlarda bunun olması mümkün değil.

Demek ki inşallah iyileşince bu düşünceler gidecek, ve hayatta olduğum için kutlayacağım kendimi.

Güleceğim bu salakça düşüncelere.

Bunu biliyorum.

demek lazım

Bir de intihar bir seçenek bile değildir, unutmamak lazım. Çünkü geri dönüşü, telefisi yok. Dünyada yaptığımız hemen hemen her hatanın bir dönüşü, bir telefisi vardır. Ama intiharın yoktur. Bu nedenle intihar bir seçenek olamaz.

Yorum

...

oklaw ölümü düşünme bunun için daah çok gençsin. yaşamak için bir araba dolusu neden bulabilirsin yeterki etrafına bak. ölünce nolcek sanki birkaç satır gözyaşı bir kaç kürek toprak. ölüm yılında hatırlanıp ağlamalar ve unutuluşşşşşşşşşşş. kalıp yaşamak için çok nedenin var. ben ölmedim diye çok mutluyum. intiharı sildim artık. etmiyecem işte. :twisted:
                            düştüysek kalkarız daha ölmedik ya

Yorum

oklaw Nickli Üyeden Alıntı
                              güzel şeyler düşüneye çalışıyorum ama hep olumsuz şeyler aklım a geliyo aşırı konsantre bozsukluğu yaşıyorum öğrenciyim finallerim war çalışamıyorum son senem olmuyor kötü şeyler düşünüyorum hastaneye gicince beni yatırrlarsa diye korkuyorum

sevgili oklaw hiçbirşey senin sağlığından önemli değil,hastaneye yatman gerekiyorsa da bence yat öss bu yıl değil bir dahaki yıl olur canından önemli mi?
                              bak ben panik atak hastasıyım.bende tam tersi bhergün kendime bir hastalık bulup öleceğim diye korkuyorum :lol:
                              inan bana hayat herşeye rağmen; yaşadığın her sıkıntıya, acıya anlaşılmamaya;adaletsizliğe rağmen çok güzel.
                              ne olur yapma hem bizi hem çevrendeki insanları hepimizden önce kendini üzme çok gençsin daha nice güzel günler var önünde...sakın unutma....

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X