Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Terapi ücretleri resmen uçmuş

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Terapi ücretleri resmen uçmuş

Bu ne böyle. İnsan terapi ücretini görünce depresyonda değilse bile depresyona girerki birde depresyondaki insanı düşünemiyorum. Yaklaşık on gündür çok kötüydüm kabul etmek istemesem bile depresyon yeniledi ve dün akşam gittim geldim resmen. Baktım düşüncelerimi yine kontrol edemez hale geldim kötü birşey yapmamak için randevu alayım dedim. Özel muayenehane olsa bozulmucam bu ücrete, özel bir hastanenin psikiyatrisi ve ücreti 150 TL. Düşünsenize üç dört gün tekstil gibi yorucu vede yıpratıcı bir işte çalıştığınızı. Belki bir çoğunuz bilir ne kadar zor bir ortamı olduğunu tekstilin.Sonra o çalıştığınızı 1 saatlik terapi için doktora veriyorsunuz. Siz verirmisiniz, üstelik depresyon ilerlemiş ve kendinizi zorlayarak çalıştığınız o saatlere karşılık olan ücreti? Üstelik ben doktorlara karşı güvenimide yitrdim.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

ben diyorum size insanlar kötü diye..bir düzen tutturmuşlar gidiyorlar..onlara ne senin sıkıntılarından..maddi durumundan...

Yorum

ben ottüde iki ay gittim haftalık 120 tl verdim.... ama benim terapistim ottünün profuydu.... ondan önce başka bir merkeze gitmiştim o 250tl demişti.... ama o ilaç artı psikoterapi yapacaktı....

terapi bir kaç hafta gitmekle bir fayda sağlamaz.... en az 6 ay devamlı yapman gerekir.... haftada bir gün belki iki gün... duruma göre değişir... ama donanımlı gidersen fazla gitmene gerek kalmaz....

ben terapi olmadan önce terapilerin inciğini boncuğunu araştırdım....

ama dediğin gibi malesef bu kadar pahalıdır terapi.... birde doktor seni ciddiye almazsa veya beceriksiz ise boşa gider onca para....

Yorum

Sorun maddi durum değil hale. Sorun ben o parayı onlara verirken kendimi e....gibi hissederim. 1.5 2 yıl önce çok verdim özellere para ama bana hiçbir yararları olmadı hatta zararları bile oldu. Çünkü beni anlamadılar. Burası özel hastane, ben bulunduğum semtteki diğer hastanenin psikiyatrisine 50 ytl ye gidiyordum geçen yıl. Bu hastanede neden öyle o derece uç bir rakam anlamadım.

Yorum

depresifsancı Nickli Üyeden Alıntı
          ben ottüde iki ay gittim haftalık 120 tl verdim.... ama benim terapistim ottünün profuydu.... ondan önce başka bir merkeze gitmiştim o 250tl demişti.... ama o ilaç artı psikoterapi yapacaktı....

terapi bir kaç hafta gitmekle bir fayda sağlamaz.... en az 6 ay devamlı yapman gerekir.... haftada bir gün belki iki gün... duruma göre değişir... ama donanımlı gidersen fazla gitmene gerek kalmaz....

ama dediğin gibi malesef bu kadar pahalıdır terapi.... birde doktor seni ciddiye almazsa veya beceriksiz ise boşa gider onca para....

Ben terapi derken muayene anlamında söylüyordum. Sanırım yanlış yazdım. Terapi yapılsa normal tabi, prof olsada çook normal ama sanmıyorum özel hastanede yapılsın.

Yorum

Ben bir dönem bir psikiyatriste gitmiştim.Ücreti belirlerken bana ne kadar kazandığımı sormuştu.Kazancıma ve harcamalarıma göre ona ödeyeceğim parayı kararlaştırmıştık..Çok özel bir adammış doğrusu! Hastane doktoruydu ve gerçek bir psikiyatristti.Helal olsun ya şanslıymışım..

Yorum

sevde_ Nickli Üyeden Alıntı
              depresifsancı Nickli Üyeden Alıntı

Ben terapi derken muayene anlamında söylüyordum. Sanırım yanlış yazdım. Terapi yapılsa normal tabi, prof olsada çook normal ama sanmıyorum özel hastanede yapılsın.
              terapi yapıyorum deyip te yapmayanlar var... bunu biliyorum.... terapi öyle kolay yapılacak bir şey değil.... psikoloji bilgisinde doktor çok uzman olması gerekir..... birde terapi yöntemleri stratejik uygulamalı bir alandır.... nerde hangi yöntemi kullanması gerektiğini de iyi bilmesi gerekir.... terapinin adı var burada... yurt dışındaki terapiler gibi terapiyi zor bulursun buralarda....

tescillenmiş isimlere gitmen en sağlıklısı.... başkalarına vereceğin paradan daha az aldıkları gibi daha etkili tedavi yöntemleri var onların.....

Yorum

ben de bu ücret fazlalıgından dolayı gidememiştim.. bir yandan da öss hazırlanıyordum :? çok kötü günlerdi..sadece kendimi şunla motive etmiştim ..geçecek bunlar üniversiteyi kazandığında bu konuda yardım alabileceğin yer var demişlerdi ...iyiki üniyi kazandım ve medikoda çok hoş bir psikologla sohbet ediyorum çok sıkıldıgımda
                Benim hala umudum var

Yorum

ben madden sorunu olanlar adına yazdım..yani o 50 tl yi bulamayacak olan depresifler için..terapiyi neden devlet karşılamyor..karşılıyor evet ama seans en fazla 5 dk sürüyor.yani iyileşmeyeceksin deniyor..ee doktorlarda döner sermaye peşinde..sen ne halin varsa gör umurlarında bile değil..ben özelden hallediyorum..ama bilerek çok az gidiyorum..çünkü 150 değil 500 ü bassan ilgilenilmiyor..derdini anlatıyorsun adam sana hastalığının adını ve gelişimini anlatıyor..klişe çözümler sunuyor..sana hasta olarak değil müşteri olarak bakıyor..yani bunlar benim yaşadıklarım..20 30 tane doktora gittim.bir tanesinin gözünde meslek aşkı görmedim..

Yorum

bonnie Nickli Üyeden Alıntı
                    ya bırakın muayene ücretini ben bana tanı koymaları için yapılan teste 150 ytl verdim. nasıl içime oturdu anlatamam. çıkan sonucu da biliyordum zaten. üstelik sonucu da vermiyorlarmış etik değilmiş. onların görevi bu testi yapmak zaten, ekstra para ne demek oluyor anlamış değilim.
                    bu ülkede bu kadar oluyor işte :lol:

Yorum

Burası bedava

Yorum

ilksen Nickli Üyeden Alıntı
                        Arkadaşlar terapi ücretlerinin çokluğu konusunda haklısınız.. Bu gün 500 tl ye kadar çıkmış vizite fiyatları var..Ancak doktorlardan bir fayda sağlayamanız konusunda genellemeye gitmemenizi rica ediyorum.. Tabiki tecrübelerimizin olumlu-olumsuz yanlarını dile getireceğiz ama burada doktorlarına zar-zor da olsa güvenmeye , sorunları adına olumlu adımlar atmaya başlamış olan arkadaşlarımızın şevkini kırmamamız gerekiyor. değil mi .
                        Sevgili sevde, özel hastanelerin psiyatrları dediğin gibi 40-60 ytl arasındaki fark ücretiyle hastalarıyla çalışabiliyorlar..Bununla beraber, devlette çalışan doktorımız arasında gerçekten meslek etiğini hiçe sayan kimseler var ki onları ben de şiddetle kınıyorum..
                        Dilerim hepiniz sorunlarınızı güvenerek aşabileceğiniz bir uzmana denk gelirsiniz..
                        sevgiler..
                        Haklısın ilksen. Aslında doktorların suçu yok, sorun bende. Ben çok fazla inceliyorum. Bir kaç terapide kırıldığım içinde sanki artık bütün doktorlar aynı gibi geliyor.

Yorum

hale46 Nickli Üyeden Alıntı
                          ben diyorum size insanlar kötü diye..bir düzen tutturmuşlar gidiyorlar..onlara ne senin sıkıntılarından..maddi durumundan...
                          Hayır Hale Hanım, insanlar kötü değildir.

En azından bütün insanlar kötü değildir, aralarında kötü olanları vardır. Ancak bu, bütün insanların kötü olduğunu göstermez...

Olayları bir pencereden bakarak genelleştirmek, sağlıklı bir tavır değildir.

İyi günler

Yorum

ben psikolojik tedavi görüyorum..ee sağlıklı düşünemem normal.. :lol: siz çok iyi bir insansınız sanırım bu kadar kızdığınıza göre..size de iyi günler :lol: :lol:

Yorum

insanlar sandığınız kadar iyi olsaydı savaşlar olmazdı..çıkar uğruna dostluk kurmalar olmazdı..insanları merdiven yapmak ta olmazdı..bu sitede bu kadar hasta da olmazdı..cinayetler işlenmezdi..hadi kabul edin mükemmel değiliz..aksine dünyayı iğrenç bir yer haline getirdik hep beraber..tabi siz henüz sendelemediyseniz hayatla tanışmadıysanız çok normal masalsı bakış açınız..dilerim ölene kadar kimse sizi uyandırmaz..keza gerçek dünya çok can yakıcıdır...iyi uykular

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X