Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Elektro sok terapi

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Elektro sok terapi

Elektro sok terapi tehlikeli mi, aci veriyor mu. Faydali mi? Caresizlikten bu terapiyi dusunmeye basladim.

Merhaba

Sevgili argamennon bana 18 yıl önce bana 8 seans elektro şok
    yapılmıştı . çokta faydasını görmüştüm çok kısa bir zaman
    geçici hafıza kaybı olmuştu . Bu ancak ilaca direnen cevap verme
    yen hastalarda dr önerisiyle uygulanan bir sistem .. anestezi
    altında yapılmıştı ..çok kısa süreli ben ancak hayata elektro şokla
    dönmüştüm ..umarım aynı yararı sizde görürsünüz

Sevgilerimle
    <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

argema,

bipolar bozukluk taki arşivleri tarasan ,bu konu konuşulmuştu diye hatırlıyorum
      pek çok kişinini yorumunu bulursun yaşayanlardan..

geçmiş olsun..

Yorum

sagolun arkadaslar.

Yorum

O ne ya ala ala :? anlatırsanız bende yaptırım wala... :roll:

Yorum

ruhsuzkiz hiç tavsiye etmem, bana depresyonun ağırlaştığı dönemde son şans elexroşok demişlerdi, ben cesaret edemedim. Çok kötü birşey. Üstelik doktor karar veriyor ancak buna. Bizim isteğimizle yapmıyorlar. Ama şu var, benim canım biraz azdır, acıya dayanamam, o yüzden cesaret edemedim. Eğer sen dayanıklı isen bilemem.
            Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Acaba herhangi bir hayati tehlikesi varmı bunun ve devlet hastanelerinde yapılıyormu yoksa sadece özel kliniklerdemi uygulanıyor veya hastanelerde ayrıca verilen elektrik kaç volt acaba. ayrıca yaptıran arkadaşlar iyi gelmişti derken zamanla eski depresif hallerine gerimi döndüler bunumu belirtmek istiyorlar uzun oldu ama kusura bakmayın cevaplarsanız sevinirim :lol:
              Kontrolsuz güç, güç değildir..

Yorum

Bana da şok yapmışlardı. Deneyimi olmayanların abarttığı kadar zararlı veya acı veren birşey değil. Doktor uygun görürse yapılıyor. Öyle her isteyene değil yani. Ayrıca şoktan önce narkozla uyutuyorlar. Bu yüzden birşey hissedilmiyor. Sadece şok bitiminde uyanınca biraz sersemlik ve baş ağrısı oluyor.

Yorum

impulsivite Nickli Üyeden Alıntı
                  Bana da şok yapmışlardı. Deneyimi olmayanların abarttığı kadar zararlı veya acı veren birşey değil. Doktor uygun görürse yapılıyor. Öyle her isteyene değil yani. Ayrıca şoktan önce narkozla uyutuyorlar. Bu yüzden birşey hissedilmiyor. Sadece şok bitiminde uyanınca biraz sersemlik ve baş ağrısı oluyor.
                  Cevabın için teşekkür ederim arkadaşım peki faydasını gördünmü bu şokun ve hala ilaç kullanıyormusun ayrıca özeldemi devlettemi yaptılar sana bu uygulamayı teşekkür ederim.

Yorum

Riera evet faydasını gördüm ama öyle mucizevi bir değişim sağlamadı. Psikoz hastası olduğum için hala ilaç kullanıyorum. Özel bir klinikte yaptırdık. Çünkü sürekli gittiğim devlet hastanesindeki prof. şok tedavisini gerekli görmüyordu.Şok tedavisini özelde yaptıracaksan "en az" 5-6 milyarı gözden çıkarman lazım.

Yorum

5-6 milyarı gözden çıkarınca bari 5-6 milyarlık faydasını görüceksek tamamda beni eski o özgüvenli taş gibi sağlam adam yapıcaksa sorun yok şükür benim için sorun değil 5-6 milyar vermek ama birde olmayanları düşünelim ülkemizde yaşayan insanların % 70 i bu tedaviyi yaptıramaz Allah herkese sağlık versin.

Yorum

prize demir sok bedava şok tedavisi ....o paraya santral kurarım ben ..

Yorum

5-6 milyarı gözden çıkarmak başlı başına şok etkisi yaratırdı bende herhalde.

Yorum

benim kardeşim şizofrenisi olduğundan ötürü hem devlette hemde özelde toplam 15 seans şok tedavisi gördü. hafızası hala zehir gibi ve çok fazla iyileşme göstermedi.bu durumda bünyeden bünyeye göre değişiyormuş.bazısına çok iyi gelirken bazısına etki bile etmiyormuş. eğer doktorunuz uygun buluyorsa yaptırın korkacak bişey yok artık anestezili şok diye bir şey var.. bazen bende yaptırmak istiyorum unutsam herşeyi diye ama bu benim kararımla olmuyor..
                            hassas ruhlar terazisi

Yorum

İstek İşleniyor...
                            X