Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Eşim evi terk etti, eşimle boşanmanın eşiğindeyiz...

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

beyaz_papatya Nickli Üyeden Alıntı
    zabit Nickli Üyeden Alıntı
    Babamın tavrını savunmuyorum, eşimin tavrınıda savunmuyorum ama kirada olsak ev sahibi gelse kovsa yine mi babasının evine gidecekti... Yuva aile nedirki? tapusunun sana ailt olduğu dört duvar mıdır? Birlikte olduğumuz her yer evimiz değil mi?

Başından duman cıkan sakin olumlu konuşamayan birine başka ne denir ki? Ne desem yanlış anlaşılcak hata demesem bile yanlış anlaşılcak bir durum.

En son konuşurken ailesi ile eve geldiğinde Evlilik danışmanına gitmek istediğini söyledi tamam dedim arkasından da yine evi terk etti. Bu kadar mı kolay arkasını dönüp gidebilmek seviyorum özlüyorum derken bende bu konuda inancımı yitimek üzereyim.

Benimki pes etmek değil ama hep birşeyleri benim yapoyor olmam canımı sıkar oldu...

Herkez Nuh diyor. Peygamber demiyor. Eşim küçük gibi adım atsa sorun çözülcek ama evrendeki herşeyin en doğrusunu o biliyor gibi davranıyor. Ailemde bu yaşta inlarızı gibi düşünüyor sonuç olarak birşey çözülmüyor.
    Zabit herkez Nuh diyor Peygamber demiyor demişsin ama neyazıkki senin düşüncelerinde sürekli eşini suçlayıcı gibi geldi bana. biraz da kendini eşinin yerine koymaya çalış. babanın söylediği laf ile ev sahibin söylediği laf bir olamaz. bak eşin somut bir adım atmış demişki evlilik danışmanına gidelim. bence de en iyisi bu gibi gözüküyor. senin yapabileceğin en olumlu şey bir evlilik danışmanı bulup eşine bu öeriyle gitmen olacakmış gibi gözüküyor.
    Ben kendimi eşimin yerinede koyuyorum ailemin yerinede bence eşimde ailemde haksız ve haklı oldukları yer var. Benim isyan ettiğim hic kimse kendini benim yerime koymuyor yada karşısındakinin yerine. herkez sadece kendini kendi yerine koyuyor.

Evet eşim evlilik danışmanı dedi. "Tamam dedi sonrada yine cekti gitti." kime kızıyorsun kimi terk ediyorsun ben bunu anlamıyorum?

Yorum

Mesajlarınızın hepsini okudum.Birşeyin değerini anlamak için onu kaybedebileceğini anlamak gerekir diye düşünüyorum.Eşiniz çekip çekip giderken bu evliliğin tamamen bitebilieceğini aklına getiremiyor sanırım.Bence ona bu güveni siz sağlamışsınız.Şuan bile alttan alma moduna girmişsiniz.Konuşmaya çalışın suçlamayın.Aynı zamanda sevgi sözcükleri kullanarak kendinden bu kadar emin olmasınada neden olmayın.Yoksa daha çok çekip gider.

Yorum

Üzgünüm konuya doğrudan gireceğim...Bu konuda en suçlu ERKEKLER...
        Baştan sınırlarını taleplerini belli etmiyorlar..
        Hep idare etmek istiyorlar..
        Taleplerini saklıyorlar..Ailesinden karısının ailesini istemediğini saklıyorlar,
        Eşlerine de ailesinin bu duruma bozulduğunu söylemiyorlar..
        Bununda denge kurmak olduğunu sanıyorlar.
        Nikahta keramet var sanıyorlar..
        Nişanlıları kendilerini aslında evlilik öncesinde az da olsa sinyallerini veriyorlar..
        Sadece biz olalım ısrarı..Bu nedemek oluyorsa? Britanya'da yaşanılıyor sanki..
        Erkeklerde bebeğim, balım, canım modunda kör aşık...
        Tamam aşkım annemler gelmez bize....vaadleri..

Evinizi kendi evi gibi göremediğini söylemek ne demek?
        Sadece banyo fayansları için olay çıkarmak..

Bakın inanın evlilik bu değil. Gerçek aşk sevgi bu değil..
        Evliyim bende 3 yıldır..Eşim için saygılıyım ailesine. Benim ailem yakınımda. Eşimin ki uzakta..Senede 4-5 görüşmemizi zehir etmiyorum.
        Aynı saygıyı bende görüyorum.

Eşiniz sizinle evlenirken aileniz olduğunu bilmiyor muydu?
        Sapsız balta arıyor galiba?
        Bu ilişkinizde dolandırıcılık demek.

En büyük suçlu bence burada gizli suçlu kayınvalideniz ve eşinizin ailesi.
        Onlar kızlarını yatıştırsalar. Kızım bir kayınvalideyi mi idare edemiyorsun.
        Bak çok yakınında değiller dese tamam.
        Belli ki meseleye körükle gidiyorlar.
        Annelerin kızlarına iyi örnek olması gerekir.
        "aradın mı kayınvalideni kızım? Bak sürekli bizdesininiz onlara da gidin" demesi gerekir...
        l
        Eşiniz gerçekten ne bekliyor? Evliliğinizin devam etmesi için ailenizi reddetmenizi mi?
        Siz bunu kabul edermisiniz?

Bir kaza farzedin..
        Hayatta başınıza geldi geçti..
        Bu evlilikte öyle

Yorum

İyi ki son yazıyı okumadan mesaj atmamışım, noktasına virgulüne kadar suriye katılıyorum,

evini kurmak için elinden geleni yaptıgına adım gibi eminim,fayansla mutfakla mutlu olacaksa,materyalin lafını ediyosa yarın işin gücün kötü giderde daha zor günler yaşadığın zaman yine senin yanında olmayacaktır, ailesi de herseyin içinde ve bukadar olumsuz davranıp sürekli senin aleyhinde destek veriyosa bırak inceldiği yerden kopsun derim.

Çaba sarfetmişin kıymet bilen olmamış,yapacak hicbişey göremiyorum daha fazla çaba sarfedip ugrasıp didinme ,gelirse geri gelir oturur konusursun ama umursama ,yalvarıp yakarıcak durumda diilsin,gönül alacak özür dileyecek kişi sen değilsin,karpuzdu kettle dı bilmemneydi konusunu açıyosa halen huzursuzluk cıkarıyosa arkasında buna körük veren bi ailesi varsa önümüzdeki senede gecen sene baban beni ceyiz gelen kardesinin evinden kovmustu huzursuzlugu cıkaraktır.Eminim sana buna benzer neler yapılmıştırda sen hatırlamayacak kadar umursamamısındır,konusunu dahi etmemişindir.Cok fazla deger vermişsin,hakkettiğinden fazla değer verince sonuç oda senden olur olmadık herseyi ister olmuş.

cok taviz vermişin geri alması sancılı olucaktır,ama sancıları sen cekmemem için akısına bırak umursama,gelirse yumusarsa he de gec,işine gücüne bak ,senin umursamaz tavrın onun ayaklarının yere basmasını saglıcak tek ilactır,halen mailleşiyosanız telefonlasıyosanız 2 gün arama,ararsa kısaca konus kapat,eve gelirse tavrını tutumunu bi 10-15 gün naparsan yap umrumda diilsin moduna getir bak akıllımısın diilmisin anlaşılır ozaman su yolunu bulur ,bulmazsa da inceldiği yerden kopar.Senin yaşadığın durumu çok iyi anlıyorum senin elinden geleni yaptığını ,eşinede fazlasıyla iyi davrandığını anlıyorum,bu yapılanı hiç hakketmediğini düşünüyorum.Baban hatalıdır,annen hatalıdır,maddi olarak yetersizsindir şudur budur ama seni bırakıp gitmek sana böyle davranmanın hiç bir mantıklı açıklaması yok,aşk diil sevgi diil nedir bu,hersey iyiyse yanındayım ,kötü giden bisey varsa ben yokum ,buna evlilik arkadaslık hicbisey denmez,milletin birbirini kestigi ticaret hayatında bile bu davranısa etik olarak bakılmıyo evlilikte bu tutum varsa koşarak kacıcaksın ,keşke bastan anlasaydın herseyi ama aşık adamın körlüğü işte sanada hak veriyorum ,yangına körükle gidiyorum ama bi insana deger veripde karsılıgında böyle haksızlığa uğranı görünce gözüm başka bişey görmüyo açıkcası.

kusura bakma yukarda yazdıklarım için eninde sonunda senin eşindir,ben olsam boyle yapardım,yaşadıkların haksızlıkdır demek istiyorum sadece.İşallah geri gelir çok özür diler ,hatasının kaynagını anlamıştır çok büyük hata yapmısım ben sana uzun zamandır anladım derde harsey yoluna girer bidaha da dönüp arkanıza bakmazsınız.

Yorum

merhaba...

birkaç aydır yazmıyorum portala ama bu forumu okuyunca dayanamadım girdim...her şerde bir hayır vardır...ite kaka başlamış bir evliliğin bitecek olması bence hayırlısı olmuş..böyle bir evliliğe bide çocuk yapsaydınız herşey şimdikinden çok daha kötü olurdu..arada kalmışsınız...eşinizde ailenizde yerini bilememiş ya da siz bildirememişsiniz..yapabilyorsanız eğer etrafın baskısından uzak kalmak adına bir süre yanlız kalın...eşiniz gittiği yerde kalsın bence...
            yarın çok geç olabilir...

Yorum

Yazılarınız ve yorumlarınız için çok teşekürler. Asllında yeterince incelmişti kopmak üzereydi belkide koptuda yeniden bir şekilde birleşti ama Cuma günü aksamı konuşalım mı aşkım diye sms attı buluştuk konuştuk. Orta yolu bulduk sözüm ona ama ben yinede isteklerimden geri adım atmış oldum hatalıda olsam bu beni rahatsız ediyor ama yinede huzursuzum ve hersey yolunda olcak diyemiyorum evde sahte bir mutluluk havası var diye hissediyorum yada eşim tekrar evde eolmaktan mutlu ama ben yine aynı şeyleri yaşıycağıma kesin gözü ile baktığım için huzursuzum haftaya kardeşimin düğünü var ve herşey tatsız tuzsuz.

Son bir sans verildi ama son durumu ertelemekten baska birsey olcagini sanmiyorum. Zamanla yasiycaz gorcez.

Şu anda da artık kimseye affim yok durumundayim... Kurralarımı koydum bakalım ilk kim ihlal edecek...

Nisanlilik sozluluk gercekten cok onemliymis daha o zamndan beliydi dediginiz gibi ben gormek istemedim hersey duzelecek diye dusundum...

Yorum

Benim bildiğim orta yolda taraflardan herbiri birer geri adım atar.
                Bu adımlar eşit mi olur peki her durumda??
                Hayır. Terazinin dengesi aynı değildi.Biri bir geri adım atacaksa diğeri üç atacak ki şimdi dengeye gelsin.

Ortayol dediğiniz sizin verdiğiniz tavizleriniz olmuş...
                ki siz bunu daha öncede defalarca yapmıştınız.

Zabit nişanlılık döneminde ki hatanızı farketmişsiniz.
                Bir kaç ay sonrada şimdiki hatanızı farkedeceksiniz.
                Açık ve net olmak gerekli. Daha önceden söylemeyi ertelediğiniz beklentilirinizi şimdi net bir şekilde dile getirmelisiniz.

Yalancı baharlar yaşamak yerine, ömür boyu gerçek baharı gerekirse kışı yaşayın ama gerçek huzurunuz olsun..

Yorum

Bakalım yasiycaz gorcez... Herseyin iyi olmasini dilesemde biliyorum ki hic birsey eskisi gibi olmiycak ama eskisi kadar sevgi olmasada eskisindan daha cok saygi olacaksa huzurlu olunabilir belki...

Dedimya zamanla gorucez yinede sonunun gittigi yer ayni olcak gibi hissediyorum belkide karamsarligimdan kaynakaniyor... Ne esimle konusasim geliyor nede aileme vıdı vıdılarından bıktım valla zaten ne olursa 3-4 ay icinde tekrar olur diye dusunuyorum o zaman tekrar düşünücem.

Yorum

Dön dolaş aynı noktayım.

Evet bunu 6. ayda konuştuk. 10. ayda Eşim yine evi terk etti. Bu severki sebep ailem borç olarak 2 ay sonra vermek üzere 1000 tl istemesi oldu. Ben bunu veremezmişim doğmamış çocumun rıskını veriyormuşum ( eşim hamile falan değil) yine hakaretler yine saldırılar yine salaklığımız gerizekalılığımız kalmadı, "allah benim belemı versin miş" ben onu aldatmaktan beter etmişim falan fişman...

o para geri gelmezmiş gelmese yine vercekmişim mi annem kanser falan olmazsa birdaha veremiycekmişim. kurana el bastırma cabaları aileme para vermemem icin.

Maddi durumumuz oldukca yerinde bizi zora sokacak herhangi bir durum yok ve beni deli etti

Son o sözü söyleyince artık benim sigortalarım attı artık yeter dedim yüzüğü cıkardım Eğer buna bu kadar gönülden inanıyorsan gereğini yap dedim.

Yine babası koşa koşa geldi aldı kızı babasının yanında hala bana bağırıyor biz ikimiz varız sen ana kuzususun falan bende maddem ikimiz varız babanın burda ne işi var nedne bunlara şahit oluyor dedim. Toplandı gittiler.

10 gün evde değildi benim ayağım burkuldu alcıya alındı bunu duyunca geri geldi . nabzınıolcmek icin istemiyceği birsey soyledim ve yatağını ayırdı!...

ya dedim sen ne icin geldin ha evi terk ettin ha yatağını ayırdın böyle olcaksa istemiyorum yüzünü görmek dedim.

bunun üzerine 2 hafta boyunca benim ayağım alcıda yatarken odaya girmedi 3 ayda aynı evin icinde yüzüme bakmadı selam veririm almaz girer benim bulunduğum oda girmez.

Son olarak 2. ayda boşanma davası actık. 5. ayda da yani bu ay davamız var. Ben anlamıyorum insanları.

Daha neler neler var da uzatmıyım filmin sonu böyle bittiyor yani.

Yorum

dostça ayrılmıyor, olmuyorda mutlaka taraflar birbirini üzüyor. hakkınızda hayırlısı olsun..
                      Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Valla ben son güne kadar aklını başına alsın da toparlayalım hatasını anlasın diye bekeldim ki 3 ay aynı evde ayrı odalarda yabancı gibi yasamak demek yatağının ayırmamasın söyledikce asult tepkiler aldım. Ben herşey toralasın derken o evden alcağı eşyaların listesini bile yapmış.

boşanma dilekcesi vermiş olmama rağmen doğum gününde evine pasta gonderdim. Pastane tebrik notu gondermemiş diye pasta gönderdin ama notsun bir anlamıyok yine de teşekürler diyen bir kişilik...

Bunlar ve bunun gibiler beni çooook yıprattı gercekten.

Yorum

senin adına çok üzüldüm...anladığım kadarıyla ilşkide hep alttan alan taraf olmuşsun,bu yüzden kaybetmişsin...yeri gelince resti çekmeyi de becerebilmek gerekir.hep alttan alırsan karşı tarafta bir o kadar talepkar oluyor.ilişkilerde her zaman yapıcı taraf olmakta zor,bütün yük omuzlarınızda zaten yoruluyorsunuz, böyle olunca karşı tarafta bir o kadar duyarsız ve vurdumduymaz oluyor.
                          ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

Tam deyimdeki gibi oluyor." Yüz verdikce astarını istiyor!..." Sorsanız ondan fedakar ondan çok ödün veren yok.

Yazık diyorum başka birşey demiyorum.

Yorum

Zabit kardeşim. Seninle kaderimiz aynı. Eşim ailesine çok bağlı. Aileside evlendiğimiz aydan beri bizimle. Okadar sıkıldım ki arkadaşım. Ailelerimiz görüşmüyor. Eşim ailemi sevmiyor. Bende onun ailesini. Sadece mecburiyetten saygı gösteriyorum. Benim ailemde beni deforme ediyor biz sana söylemiştik kendi düşen ağlamaz çek şimdi cezanı diyorlar dertleşmeye çalışıncada. Bizi kimse anlamaz. Bizi ancak kendimiz anlarız kardeşim. Çözümü kendimiz üretmeliyiz. ben çözümü buldum mesela. Bu yaz ailesi evimizden gitmeze boşanma davası açacağım. 6 Aylık bebeğimiz olmasına karşın artık tahammül edecek sabrım kalmadı. Uzatmaları oynuyorum. Allahs anada sabır versin. İki arada bi derede kalmışsın. Bizim evde hiç husur yok. Eşimin ailesine hiç ısınamadım. Hemde hiç. Bir çok tatsızlık oldu evlenme aşamalarında. Neyse anlat anlat bitmez. Ohh be rahatladım.

Yorum

siz elinizden geleni yapmışsınız ama bence kesin nokta koyamamışsınız yani başda nelerin olucağı belli olmazsa sonradan karışıklık çıkıyo eğer bu belli olsada yine çıkıyosa kesin kararlar almak gerekir yine olmuyosa sonrasında yapılcak bir şey yok demekdir bence eşiniz evliliğin ne demek olduğunu bilmiyo eğer siz bu tutum içindeyseniz sizin yanınıza olması gerekirdi ailesinin yanında diğil ya sizi cepde görüyo yada epey bencil biri ve hep kendini haklı görüyo böyle biriyle bir hayat geçirip geçirmicğeinizi iyi düşünün ve kesin kararlar alın barışalım diye geri dönülen kararların sonu aynı olur genelde eğer eşiniz fedakarlık yapmayı bilmiyosa ve öğrenmek istemiyosa bunu öğretmeye çalışmanın yararı olmaz
                                Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                                sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İstek İşleniyor...
                                X