Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Bosanmak

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bitiyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18,15ve 3yaslarindalar
    sormamın sebebi been 9-10 yasımdayken babamında sekreteriyle oyle olayları olmuştu. aynı şekilde maddi durumumuz iyidi kadının altına araba çekti evine yerleştirdi falan bunlardan haberimiz yok tabi bizim. abim var işte o 13-14 oda o zaman. Çok algılayamadım ben aslında en başta evde sürekli tartışmalar falan. sonradan jeton düştü bir 1 ay geçti aa babam annemi aldatıyomuş demem. bu ilişkisi 3-4 sene sürdü ben büyüdüm tabi biraz daha sokakta oynarken kadınla babamı konuşurken gördüm ki kadın benim bebekliğimi biliyor düşün. Annemin haline gelince o senelerde kadın gözümün önünde eridi abimle ben onu öyle gördükce içimiz eriyordu.
    Bak söylüyorum sana çocuklar üzülmeyi değil ufaklarsa zaten anne babanın mutluluğunu istiyorlar. biz abimle konuşurduk boşansalarda evdeki şu gürültü patırtı dinse annem daha üzülmese diye. Ha şimdi nedir annem boşanıcam diyordu çocuklar küçük diye boşanmadı tabii bizi düşünerek.Çok büyük bir hata oldugunu hala savunuyorum. Şimdi ne, birbirinden ayrı birsürü hastalığı oluştu geçen sürede. Her akşam yemeği ruh gibi yeniyor kahvaltılarda birbirlerine birlikte o kadar süre yaşamış insanlar olmalarına ragmen edilmeyecek laflar söylüyorlar. Annem sürekli keşkelerle dolu bir hayatım oldu diyor. Böyle olacağını bilseydim ile başlayan cümleler kuruyor pişmanlıgını belirtiyor. babam anneme delirmiş bu manyak falan diye bize sunuyor vs vs....

İnan bana zaten çocuklar algılayabilecek düzeyde onlarla konuşuncada durumu anlarlar zaten moral duyguları gelişmiştir neyin dogru yanlış oldugunu biliyorlardır başta babaya biraz gıcık olurlar ama sonrasında oda geçer babaları sonucta.
    Söyleyeceğim şu ki ay çocuktu oydu buydu diye erteleme bu işi ilerleyen zamanda pişman olma diye söylüyorum yol yakınken belki daha iyi birileriyle karsılasırsın.

Yorum

18,15ve 3yaslarindalar
      iste buda çocuk tarafı işin ablacım. çok düşünme çocuklar ailelerinin verdiği kararları destekler genelde eğer bu onlarıda üzüyorsa.

Yorum

Cok tesekkur edrim anne olmayan anlamiyor gercekten bazen olsemde dayaniyim cocuklarimi bari perisan etmeyim yarin okulda sorduklarinda boyunlari bukuk annemle babam ayri demesinler diyorum.ama oyle seyler duyuyorum goruyorumki lanet olsun diyorum bazende canimdan degerli degil hicbirsey yarin bi hastalik falan ciksa olsem cocuklarim bu adamin elinde daha kotu olacaklar diyorum.sen bunlari yasamissin benim cocuklarimda ayni durumda inan bizde ne aksam yemegi var ne sabah kahvaltisi..hic bir arada olmayiz..cunki yok adam yada gec geliyor o saate kadar biz masadan coktaan kalkmis oliyoruz..umarim dedigin gibi olur insallah fazla zarar gormez cocuklarim..simdiye kadar onlar icin dayandimsa yine onlar icin bosanicam..hkesin ayri odalarda takildigi konusulmayan konusulsada kavgayla sonuclanan surekli aglayan bir annenin oldugu bir ecdense babalari olmasin varsin mutlu bi yuvada yasasinlar..ama sonrasinda umarim psikolojileri bozulupta bir de kendileriyle ugrastirmazlar beni..tekrar tesekkur ediyirum bir nebzede olsa rahatlattin beni o yaslarda kafalarindan neler geciyor bilemiyorum..kizim herseyi biliyirda oglum babasina cok duskun hic laf soyletmez..kucukte cok duskun babasina yasi geregi.. Bakalim hayirlisi olsun..

Yorum

Gecko simdi kızım geldi okuldan yazdıklarını okuttum ona.güldü aynı bzim yaşadıklarımız anne dedi.benim çocuklarımda cok seylere şahit oldu.kızım is yerinde bilgisayarda resimlerini gormus oğlumun yanında telefonla konuşmuş cocuk iki gün ağladı sordum söylemedi babama söylerim dedi babasına derken duydum sen kadinla konustumya dedi hıçkırıklara boğuldu artık ne konuştuysa.bende yayklar olsun artık cocukların yanindami konuşuyorum dedim diye cocuğu dövmüştü.senin yüzünden oldu arkadaşlığı sadece ne zirliyosun diye o gün büyümeye cocuk goruyosada söylemiyor kavga etmeelim diye.aynı taktığı kizimada yaptı ama o yinede birsey görürse söylüyor ama babama söyleme sakın diyerek

Yorum

bir ilişki artık yürümüyosa ve saygdan yoksunsa; değerden yoksunsa o ilişki zaten bitmiş..burda pişman olup almama gibi bi sorusaçma bence ....

Yorum

Cok tesekkur edrim anne olmayan anlamiyor gercekten bazen olsemde dayaniyim cocuklarimi bari perisan etmeyim yarin okulda sorduklarinda boyunlari bukuk annemle babam ayri demesinler diyorum.ama oyle seyler duyuyorum goruyorumki lanet olsun diyorum bazende canimdan degerli degil hicbirsey yarin bi hastalik falan ciksa olsem cocuklarim bu adamin elinde daha kotu olacaklar diyorum.sen bunlari yasamissin benim cocuklarimda ayni durumda inan bizde ne aksam yemegi var ne sabah kahvaltisi..hic bir arada olmayiz..cunki yok adam yada gec geliyor o saate kadar biz masadan coktaan kalkmis oliyoruz..umarim dedigin gibi olur insallah fazla zarar gormez cocuklarim..simdiye kadar onlar icin dayandimsa yine onlar icin bosanicam..hkesin ayri odalarda takildigi konusulmayan konusulsada kavgayla sonuclanan surekli aglayan bir annenin oldugu bir ecdense babalari olmasin varsin mutlu bi yuvada yasasinlar..ama sonrasinda umarim psikolojileri bozulupta bir de kendileriyle ugrastirmazlar beni..tekrar tesekkur ediyirum bir nebzede olsa rahatlattin beni o yaslarda kafalarindan neler geciyor bilemiyorum..kizim herseyi biliyirda oglum babasina cok duskun hic laf soyletmez..kucukte cok duskun babasina yasi geregi.. Bakalim hayirlisi olsun..

Ablacım bak gencim bende çoluk çocuğum yok ufuktada yok öyle bir durum ama ben böyle bir ortamda büyüdüm onu anlattım sizinkine çok benzermiş durumlar. Annemden biliyorum hergün hala ölsem kurtulsam diyor. Şimdi boşanmak istiyor hala ama insanlığından boşanamıyor. Yakın süre içinde durumumuz çok iyiyken battık şimdi borç harç bıraksa gitse babam öyle kalacak kuş gibi o yüzdende düzelsin o zaman diyor. Abim evleniyor ben de dayanamıyorum evdeki huzursuzluga. şehir değiştiricem bir şeylere ihtiyacları olursa herzaman yanlarındayım ama huzur yok evde bende hc kalmadı huzur zaten o yuzden bence çocukları düşün evli kalmaya devam edersen pisman olma ihtimalin daha yüksek gibi görünüyor.

Yorum

Bakın ben pişmanlık derken kocamı ozlemiyim anlamında sormuyorum.su anda istediğim gibi giyiniyor istediğim yerde geziyorum hayatta fatura falan ödemedim banka neresidir bilmem.küçük bir sehirde yasıyorum herkes birbirini tanır burda.boşandıktan sonra iki ke çarşıya çıksam üçüncüde laf soz çıkacak muslukcusu elektirikcisi hepsi ban kalacak belki giyimine biraz daha dikkat etmem gerekecek.ben bunları düşünerek sordum altından kalkabilitmiyim yoksa bugünlerimi ararmiyim diye.yanlış anlaşıldığımı dusunuyorum.yoksa ben bu adamdan kurtulmak icin çırpınıyorum neden pisman olayım dursaydım diye

Yorum

Bosanan bayanlar pisman oldunuzmu sonradan yoksa keske daha once olsaydi mi dediniz???
                  Ben boşanmadım annem boşandı... Annem ilk başlarda kendini çok suçlu hissediyordu bana karşı özellikle öyle... Ancak 25 yaşındayım annemle babam 5 yaşındayken boşandılar... Keşke ben doğmadan önce boşansalardı dedim anneme... Annemin ama suçluluğu şu yaşımda bile hala var... Elbette daha önce boşansalardı iyiydi ancak 10 yaşımda veya 18 yaşımdayken boşansalardı... ewet hiç bir mutlu bir çocukluğum olmayacağından eminim...

Annem şu anda mutlu... ve benimle mutluluğunu paylaşabiliyor... Kendisi mutlu olduğu süre içinde beni de istediği gibi mutlu edebildi... Mutsuz olduğun bir ortamda ne çocuk yetiştirebilirsin ne de insanlara yararlı olabilirsin... Geriye dönüp bakarsan Pişmanlık hissedersin... Dönüp bakmazsan herşey daha kolay olur...
                  hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

gecko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Ablacım bak gencim bende çoluk çocuğum yok ufuktada yok öyle bir durum ama ben böyle bir ortamda büyüdüm onu anlattım sizinkine çok benzermiş durumlar. Annemden biliyorum hergün hala ölsem kurtulsam diyor. Şimdi boşanmak istiyor hala ama insanlığından boşanamıyor. Yakın süre içinde durumumuz çok iyiyken battık şimdi borç harç bıraksa gitse babam öyle kalacak kuş gibi o yüzdende düzelsin o zaman diyor. Abim evleniyor ben de dayanamıyorum evdeki huzursuzluga. şehir değiştiricem bir şeylere ihtiyacları olursa herzaman yanlarındayım ama huzur yok evde bende hc kalmadı huzur zaten o yuzden bence çocukları düşün evli kalmaya devam edersen pisman olma Aihtimalin daha yüksek gibi görünüyor.
                    Allah razı olsun senden gercekten..yazdıkların okadar cesaret verdi ki bana hayatımın en doğru kararini veriyorum belkide.bana hep diyorlarki bekle biraz o bı donem yası geçince gelecek evine.bende benim ömrüm geçtikten sonra ne yapayım kocayidedim.insan gencken istiyor güveneceğim bir es basını yaslayabilecegi bir omuz ne bileyim kocasiyla gezmek oturmak..yaslanacakmisimda kocamda hayatını yasayacakmista sonra düzelecekmiş..ben kendim ve cocuklarim icin huzurlu bir yuva kurucam kendime..o ne yapar nasil yasar beni ilgilendirmeyecek..Allah annene de saglık versin basınızdan eksik etmesin..sabırlı eli öpulesi bir kadinmis.sizin icin kendini feda etmiş Allah babana akıl fikir versinden şimdiden sonra degerini anlasın anneninde sizinde..

Yorum

Bakın ben pişmanlık derken kocamı ozlemiyim anlamında sormuyorum.su anda istediğim gibi giyiniyor istediğim yerde geziyorum hayatta fatura falan ödemedim banka neresidir bilmem.küçük bir sehirde yasıyorum herkes birbirini tanır burda.boşandıktan sonra iki ke çarşıya çıksam üçüncüde laf soz çıkacak muslukcusu elektirikcisi hepsi ban kalacak belki giyimine biraz daha dikkat etmem gerekecek.ben bunları düşünerek sordum altından kalkabilitmiyim yoksa bugünlerimi ararmiyim diye.yanlış anlaşıldığımı dusunuyorum.yoksa ben bu adamdan kurtulmak icin çırpınıyorum neden pisman olayım dursaydım diye
                      Ya neden yapamayasınız diyorum ya 23 yasımdayım ben çıkcam 0 dan başlayacağım herseye. Ne elektrik ne su bilmemne okurken, öğrence evindeyken bile fatura parasını çalışır kazanırdım annemlere yollardım onlarda benim yerime yatırırdı. zamanım yok diyeydi o vakitler.. şimdi gideceğim farklı şehire kimseyi tanımıyorum etmiyorum bi tane arkadasımın yanında kalıcam sadece bi 15 gün ben orda öğrenirim diyorsam sen alasını ogrenirsin

Yorum

Allah razı olsun senden gercekten..yazdıkların okadar cesaret verdi ki bana hayatımın en doğru kararini veriyorum belkide.bana hep diyorlarki bekle biraz o bı donem yası geçince gelecek evine.bende benim ömrüm geçtikten sonra ne yapayım kocayidedim.insan gencken istiyor güveneceğim bir es basını yaslayabilecegi bir omuz ne bileyim kocasiyla gezmek oturmak..yaslanacakmisimda kocamda hayatını yasayacakmista sonra düzelecekmiş..ben kendim ve cocuklarim icin huzurlu bir yuva kurucam kendime..o ne yapar nasil yasar beni ilgilendirmeyecek..Allah annene de saglık versin basınızdan eksik etmesin..sabırlı eli öpulesi bir kadinmis.sizin icin kendini feda etmiş Allah babana akıl fikir versinden şimdiden sonra degerini anlasın anneninde sizinde..
                        Valla abla maddi durum alt üst olunca şimdi üstümüze düşüyor da yani ben en problemli dönemlerimi annemin birsürü derdi varken bütün hıncımı sinirimi kadından cıkarmısımdır. babam genelde iste para verdi falan..bilindik hikaye. diyorum annem kendini feda etti ama sen yapma ben çok üzülüyorum böyle şeylere gerçekten annemi görüyorum her bu durumdaki insanda .korkma hiçbirseyden herşeyi yapabilirsin mutsuz olursan ama herşey imkansız gelir

Yorum

Çarşıyı düşünme.... Elektrikçisini düşünme... Bu şekilde düşünürsen kendi döngün içinde kalırsın... Annem 27 yaşındaydı boşandığında ve hayatında hiç çalışmamış bir kadındı. Boşanma dilekçisini vermeden başladı çalışmaya... Anneannem uzun yıllar boşanmasına ikna olmamış... Çocuğunu bırakacaksın o zaman bile demiş... Zorluklar çıkmayacak demiyorum... Tamam kabul ediyorum. Benim büyümem çok sorunlu idi. Tektim ne ablam vardı ne de kardeşim... Olayları algılayamadım... Ama çocuklarının iki tanesi büyük küçüğün büyümesi ve psikolojik yapısında sana yardımcı olacaklarına inanıyorum...

Senin mutlu olmadığın yerde çocukların bunu görüyorsa arkanda duracaktırlar. Küçük ise daha şanslı.... Durumu olduğu gibi kabul edecektir güzelce ifade edilirse...
                          Bence senin için hiç bir şey geç değil... Sen mutluysan, huzurluysan çocuklarını mutlu edebilirsin... Ewdeki herşey domino taşı gibi...
                          hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

Yaparım yapmak zorundayim..ya sonuçta kara cahil değilimumarım hersey guZel olacak..dilerim senin icinde oyle olur..cesaret lazım bana biraz daha cesaret...Sen güçlü birisin anladığım kadarıyla ben de elimden Geleni yapicam cok saol destegin icin gecko
                            En son değiştiren Bitiyorum; 23-11-2012, 06:34 PM.

Yorum

Kesinlikle baskalari icin yasama, baskalari ne der diye yasama, baskalari ne der diyede yasama. Benim kizkardesim Türkiyede yasiyor ve oda bosandi, hic birsey de olmadi. Kimsede bakmadi bosandi diye, bakan olduysada bile bir konusulur iki konusulur sonra da kimsenin aklina gelmez. Bende bosandim ve kücük bir köyde yasiyorum. Ne olmus yani? Ben hayatimi baskalarina göremi yönlendiricem yaw? Bu nasil bir zihniyet? Benim bir ruhum var, gururum var, ben bir insanim ve asla hayatimi baskalarina göre yasayamam. Onlarda sana göre mi yasiyorlar? Sanki bizim Türk bayanlar hayata aci cekmek icin gelmis yahu. Sunu unutma, sen cocuklarini düsünüyorsun ya, stressiz, mutlu ve armoni icinde yasayan bir anne mi sence daha iyi bir annedir yoksa mutsuz, boynu bükük, dokunsan aglayacak olan bir annemi? Ben bir anne olarak ne kadar mutluysam, hayattan zevk aliyorsam iste bunu cocuklarima da yansitirim ve onlar da benden gelen positif enerjiyi alirlar. Ama bütün negatiflikleri yansitirsan aynisi onlara da yansiyacaktir. Bunu iyi düsün ki bazen birseye sinirlenip bagirip cagirabiliyoruz evde ve bunu cocuklar duyuyor ve görüyor. Iste bu atmosferi daima (ister istemez) yansitacagini düsün. Bence hic iyi olmaz. Artik kendi hayatina bir yön ver ama positif bir yön ver lütfen.

Yorum

Yarın bı avukatla görüşüyorum.eski komşum avukatti o yönlendirdi.güçlü ol asla yıkılma hic bir sekilde mağdur etmez seni co iyi avukattir kazanmadığı dava yok dedi.Pazartesi gunu herkesi toplayıp ayrılmak istediğimi söylüyorum.bakalım neler olacak.babam gerçi borç almaya geliyodu eşimden ama oda sok olacak
                                ailen nasıl karşılayacak sence? eşin olumsuz karşılayacak o kesin, bir de kendi ailen orada ters tepki verirse daha kötü olacaksın. onlarla daha önce konuş bence, hatta pazartesi eve filan da gelmesinler; ayrılıyorsun sen artık son misafirlik olmayıversin. ben esas şuna takıldım boşanacağını açıkladıktan sonra ailene mi gideceksin, eşinle aynı yerde kalmayı düşünmüyorsun değil mi

Yorum

İstek İşleniyor...
                                X