Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

eşim beni aldattı çok mutsuzum yardım edin lütfen:(

Katla
This topic is closed.
X
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• eşim beni aldattı çok mutsuzum yardım edin lütfen:(

iyi geceler, konunun başlığından da anlaşılacağı gibi eşim ebni aldattı ve çıldırmak üzereyim resmen bunu kabul edemiyorum sindiremiyorum bir türlü ve sürekli tartışma sorun yaşıyoruz ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım eşime karşı ve ondan soğuduğumu hissediyorum lütfen yardım edin beni aldattığını 2. bebeğimin doğumuna 1 hafta kala öğrendim telefonda sevgilisine yazdığı mesajı gördüm ve o an sanki beynimden vurulmuşa döndüm nefes alamadığımı hissettim boğuluyorum sandım ve mesajı eşime gösterdim eşimin birden yüz ifadesi rengi değişti ne yapacağını şaşırdı hemen mesajı sildi bişeyler zırvaladı geçti şimdi yok böyle bişey dedi bir hevesti başlamadan bitti dedi ama ben benden gittmiştim bile başlamadan biten biri için nasıl aşkım diyebilirdi peki mesajında aşkım demiş ona ben bu kelime için yıllarımı verdim eşimle 8 yıllık evliyiz ve önceside 5 yıl flört devremiz var yani başka bir kadına bana hitap ettiği kelimeyi kullanmak bu kadar mı kolay bu kadar mı basit bir ilişkimiz var bizim o kadar yıkıldım ve bir o kadar da kırgınım eşime karşı hayatta eşim beni aldatmaz derdim çok güvenirdim eşime ama herşey yalanmış ve bebeğim şimdi 5 aylık 5 aydır tartışıyoruz ve aramızda soğukluk gerginlşik var hep tabii bu durum yatakodamıza da yansıyor yatakta ikiş yabancı gibi yatıyoruz
    şimdi o kadınla bişeylerin devam etmediğine inanıyorum ancak eşim benimle ilgilenmeyince yine şüpheleniyorum zaten 2 yıldır şüphelerim vardı ama ipucum yoktu eşim telefonunu sürekli yanında taşımaya başladı bir odadan diğerine giderken dahi elinde tutuyordu geceleri geç yatıyordu bilgisayar başında vakit geçiriyordu eskisi gibi benimle ilgilenmiyordu artık ben zaten bişeylerin yolunda gitmediğini anlamıştım ama elimde elle tutulur birşey yoktu gerçi şimdi oldu da ne oldu bebeğimi doğurmak üzere olmasaydım benlki çeker giderdim ama karnım burnumda evimden ayrılmak da istemedim ve şimdi de hep tatrtışıyoruz eşime karşı iyi davranıyorum olmuyor kötü davranıyorum olmuyor, sessiz kalıyorum olmuyor bağırıyorum çağırıyorum yine olmuyor artık ona karşı nasıl davranacağımı şaşaırmış durumdayım ve eşimle o bayan aynı okulda görev yapıyorlar şimdi okullar açılacak ve akşama kadar aynı yerde ooacaklar bunun düşüncesi bile beni çıldırtmaya yetiyor ya gözgöze gelirde farklı şeyler düşünürlerse ya da yine bişey aralarında başlarsa diye günlerdir kendimi yiyip bitiriyorum resmen
    ya nasıl bir acıymış bu yaa anlamadım çok zor bişeymiş insan kendine olan güvenini bile kaybediyor inanın ve psikolojim bozuldu akşama kadar o kadar farklı şeyler düşünüyorum ve sürekli değişik kararlar alıyorum her yanlız kaldığım da ağlıyorum o kadar yoruldum ve bunaldım anlatamam..
    ve artık eşime güvenmiyorum ve güvenin olmadığı bir evlilik ne kadar daha devam eder onu da bilmiyorum ve eşimden ufacık bir ilgi bekliyorum göremeyince daha da deliriryorum litfen yardım edin başına böyle acı bir durum gelen bayanlar nasıl üstesinden geldiniz anlatın..
    hamileleik sonrası hırsla o kadar kızlı kilo verdim ki 18 kilo almıştım 17 kilosunu verdim bile ve hep bakımlı olmaya çalışıyorum ve giyim sitilimi değiştirdim ama önceside asla bakımsız bir kadın değilimdir aksine kendine bakan güzel giyinen ve fiziğim de düzgündür neden bu benim başıma geldi anlayamadım eşimin istediği nedir yapı olarak da çok güler yüzlü pozitif bir insanımdır ve eşime karşı da güleryüzlüyümdür her şeyine ayak uydururm ters bir yapım da yoktur..
    işte böyle bir acıyı yaşıyorum şimdi kendi başıma boşanmak çözüm değil bunun farkındayım ben 2 çocuğun sorumluluğunu alırken o sevgilisiyle daha rahat gezecek sorumluluk yok keyfine bakacak yok bunu da istemiyorum ama böyle de aynı evin içinde 2 yabancı gibiyiz ve mutlu da değiliz lütfen acil cvp yazın...
    Güneş burada da var, ta ki batana kadar.......

canım her satırı okudum ve çok üzüldüm.hırsını,hıncını anlıyorum ama bu öyle kavga ederek çözülmez,daha da beter olur.
    en iyisi eşinle sakin bir ortamdayken,mesala yemekte falan ,yani kaçamayacağı bir ortamdayken bu konuyu aç.nasıl incindiğini,üstelik hamileyken bunu yaşamanın sana ne kadar ağır geldiğini anlat.
    o bakalım bu yaptığından bir daha tekrarlamayacak kadar pişman mı?
    özür dilemesinden,ifadelerinden bunu anlarsın zaten.
    eğer tepkileri seni tatmin ederse bir şans verirsin evliliğinize.ama kaçamak cevaplar verirse o zaman ona göre bir yol çizersin kendine.
    yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

slm

valla ablacım büyük geçmiş olsun ama böyle bir durumda yapılacak şey bellidir bence hemen boşanın eğer maddi gücünüz varsa hemen ayrılın yada ailenizin yanına sığının.

Yorum

okuyup cvp yazdığınız için tşk ederim konuşmayı çok denedim kendimi hissettiklerimi çok anlattım ama eşimde aşırı derecede gurur vardır özürbile dilemez ya beni ondan tek beklediğim bana eskisi gibi ilgi gösterse zaten şüphelenmeyeceğim ama bana karşı da çok soğuk yaklaşmıyor :cry: ve böyle davranınca ben daha da kırılıyorum eşim sorunlarımızı konuşmayı sevmez olay konuşmadan kapanmalı ona göre ama işte konuşmayınca da kapanmıyor çünkü ben çok doluyum o kadar konuşmaya ihtiyacım var ki anlatamam sürekli konuşmayı isteyen ben oluyorum ve konuşmaya başlayınca ya arkasını döner yüzüme bakmaz ya da odayı terk eder beni gözyaşları içinde bırakıp ve ona göçre de ağlayınca ona duygu sömürüsü yapıyormuşum var mı böyle bişey yaa o yüzden hep yanlızken yatağa yatınce ya da gündüz o yokken ağlıyorum zaten 5 aydır ne zaman yanlız kalsam sürekli ağlıyorum gözyaşlarıma engel olamıyorum artık maalesef eşimle sorunlarımzı konuşamıyoruz biz keşke benimle konuşsaydı o zamn herşey çok kolay olurdu ama ona nasıl davranacağımı şaşırdım artık ve ne yapacağımı da bilmiyorum :cry: :cry:

Yorum

Re: slm

kaya_murat Nickli Üyeden Alıntı
          valla ablacım büyük geçmiş olsun ama böyle bir durumda yapılacak şey bellidir bence hemen boşanın eğer maddi gücünüz varsa hemen ayrılın yada ailenizin yanına sığının.
          teşekkür edrim ama dediğim gibi boşanmak çözüm değil 2 tane yavrumuz var ve muhtemelen mahkeme bana veriri çocukları daha küçükler ee ben sabahlara kadar çocukların derdiyle uğraşırken eşim napacak sevgilisiyle daha rahat buluşup gününü gün edecek bunu yaşamak da istemiyorum ben ona bu kadar rahat ve istediği bir ortamı da sunmak istemiyorum.
          eşimle konuşunca tamam o olay bitti kapandı açmayalım artık diyor ama benimle de ilgilenmiyor ben de buna tahammül edemiyorum..
          maalesef maddi özgürlüğüm yok şu an çalışıyorum ama ailem başka şehirde onların yanına boşanıp gidersem bu işim biter geçici bir iş yani yani çaresiz bunalmış ve çok kırgınım :cry:

Yorum

Yaşadıklarınıza üzüldüm, bir erkek olarak hemcinslerimi anlamıyorum ne yazık ki.. Gül bahçeleri yerine çöplüklerde geziniyorlar. Bekar olduğum için fazla bir tavsiyede bulunamayacağım ama her şeyden önce sizin hayattan ne beklediğinizi ve bunu kocanızla yapıp yapamayacağınızı düşünmeniz ve bir karara varmanız gerek. Hayat yolunda tökezleyebilirsiniz ama kalkıp yola devam da edebilirsiniz.

Yorum

bence bu adama çok fazla ezdirmişsin kendini.seni kaybetmekten korkmuyor,daha doğrusu kaybetmeyeceğinden emin.çünkü karşısında sürekli ağlayan bir kadın var,güçlü bir kadın değil.
              kusura bakma ama bu adam(!) kendine iki tane gül gibi evlat vermiş,fedakar,üstelik de hamile bir kadına bunu yapıyor.bu adam saygıyı,sevgiyi,seni ve o günahsız çocukları haketmiyor.
              ben de sandım ki hergün senden özür diliyor,yaptığından pişman,onun için ılımlı konuşmuştum. ama beyfendi guruyluymuş,özür dileyemezmiş.
              peki senin gururun.sen niye gururunu ayaklar altına aldırıyorsun.
              ne güzel ya hem aldatacak ,hem de iş arkadaşıyla hem de özür bile dilemeyecek ,çok gururlu ,klas bir kocan var biliyor musun?sevinmelisin buna.
              yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

maviyesil Nickli Üyeden Alıntı
                Yaşadıklarınıza üzüldüm, bir erkek olarak hemcinslerimi anlamıyorum ne yazık ki.. Gül bahçeleri yerine çöplüklerde geziniyorlar. Bekar olduğum için fazla bir tavsiyede bulunamayacağım ama her şeyden önce sizin hayattan ne beklediğinizi ve bunu kocanızla yapıp yapamayacağınızı düşünmeniz ve bir karara varmanız gerek. Hayat yolunda tökezleyebilirsiniz ama kalkıp yola devam da edebilirsiniz.
                çok tşk ederim keşke her erkek sizin gibi düşünse..

eşimi seviyorum severek yıllarca birbirimizi bekleyerek evlendik biz çok bekledik birbirimiz ve ilk engelde hayatımı bırakıp başka bir yöne gitmek istemiyorum ama gerçekten de bunalmış durumdayım boşanmayı düşünüyorum olmuyor çocuklar olmasa belki bu kadar düşünmezdim ama türkiye de maalesef dul bir bayan olarak yaşamak çok zor.
                tek istediğim eşim benimle eskisi gibi ilgilense zaten beni sevdiğini anlayacağım ve bu konular açılmayacak ama şu an sıkıntılar çok taze gerginliğimiz geçmedi açıkcası biraz daha beklemek istiyorum nasıl olacak davranışlarında değişiklikler olacakmı eğer hala böyle devam edrse o zaman boşanmaktan başka çare kalmıyor maalesef istemesem de çünkü iligisiz sevgisiz bir hayat düşünemiyorum eşim yanımda arkadaşım gibi olmamalı bana ilgi ve sevgi göstermeli. işte diyorum ya kafam o kadar karışık ki 24 saatte çok farklı kararlar alabiliyorum yani şu an çok sağlıklı düşünemiyorum...

Yorum

Aldatılmak çok üzücü ve gurur kırıcı bir eylem ancak siz de bununla mücadele etmek için dik durmalısınız.

Zayıf görünürseniz ''Nasıl olsa ses çıkarmıyor'' diye bu olay giderek daha da dallanıp budaklanır.

Yalnız değilsiniz, çaresiz değilsiniz. Size boşan ya da boşanma demek de haddimize değil ancak görüyoruz ki birlikteliğin temel harcı olan sevgi, saygı ve sadakat yok olmuş durumda.

Açacağınız boşanma davasında aldatıldığınızı kanıtlayabilirseniz yüklü miktarda tazminat ve nafaka kazanırsınız yani öyle rahat rahat gezemez.

Ama ruhsal yaraların kapanması...

İşte o epey bir zaman alacaktır.. Epey..

Yorum

elektraya Nickli Üyeden Alıntı
                    bence bu adama çok fazla ezdirmişsin kendini.seni kaybetmekten korkmuyor,daha doğrusu kaybetmeyeceğinden emin.çünkü karşısında sürekli ağlayan bir kadın var,güçlü bir kadın değil.
                    kusura bakma ama bu adam(!) kendine iki tane gül gibi evlat vermiş,fedakar,üstelik de hamile bir kadına bunu yapıyor.bu adam saygıyı,sevgiyi,seni ve o günahsız çocukları haketmiyor.
                    ben de sandım ki hergün senden özür diliyor,yaptığından pişman,onun için ılımlı konuşmuştum. ama beyfendi guruyluymuş,özür dileyemezmiş.
                    peki senin gururun.sen niye gururunu ayaklar altına aldırıyorsun.
                    ne güzel ya hem aldatacak ,hem de iş arkadaşıyla hem de özür bile dilemeyecek ,çok gururlu ,klas bir kocan var biliyor musun?sevinmelisin buna.
                    evet maalesef çok haklısın canım ama artık ağlamıyorum yanında ben evliliğim huzurum için gururmu çok ayaklar altına aldım ama maalesef eşimden bunu göremedim ve eşimin ailesine durumu anlattım fırtınalar koptu ailesinin evinde tartıştık annesi babası girdi araya ve kesinlikle onun yanında olmadığını eğer bu olayın devam ettiğini anlarsa yüzünü bile görmek istemediklerini söylediler eşim tabi bana müthiş sinirlendi çünkü bu durumu ailesine anlatacağımı hiç beklemiyordu sessiz sessiz ağlar bu diyordu ama öyle olmadı ve artık sesim çıkıyor sinirlenince ne söylenmesi gerekiyorsa karşısından söylüyorum ama işte üzülüyorum birbirimize saygımızı yitiriyormuşuz gibi geliyor artık kafam çokk karışık anlıcan yani bu evliliği çocuklar içinmi devam ettiriyorum yoksa eşimi sevdiğim için mi şu an onu ayırt edemiyorum çok sinirliyim ve çok kırgınım...

Yorum

firedance Nickli Üyeden Alıntı
                      Aldatılmak çok üzücü ve gurur kırıcı bir eylem ancak siz de bununla mücadele etmek için dik durmalısınız.

Zayıf görünürseniz ''Nasıl olsa ses çıkarmıyor'' diye bu olay giderek daha da dallanıp budaklanır.

Yalnız değilsiniz, çaresiz değilsiniz. Size boşan ya da boşanma demek de haddimize değil ancak görüyoruz ki birlikteliğin temel harcı olan sevgi, saygı ve sadakat yok olmuş durumda.

Açacağınız boşanma davasında aldatıldığınızı kanıtlayabilirseniz yüklü miktarda tazminat ve nafaka kazanırsınız yani öyle rahat rahat gezemez.

eet hem de nasıl guru kırıcı can acıtı bir şey anlatamam beni ancak aldatılmış bir kadın anlayabilir.

evet boşanma davası açarsam aldatıldığımı da bir şekilde kanıtlarım tazminat ya da nafaka alırım biliyorum ama ben ne hayallerle evlendim eşimi geri kazanmak huzurlu bir evliliğe devam etmeyi çok istiyorum 13 yılımı verdim ben bu ilişkiye kıytırıktan bir kadın için terkedip gitmek de bana çok acı veriyor yani ben aranızdan çekilyorum meydan senin kocam seni istediğiniz gibi davranabilirsiniz demiş gibi olacağım ve bunu istemiyorum
                      daldaki son yaprak gibi son ana kadar güçlü ve evliliğine sahip çıkmış bir eş ve anne olmak istiyorum ileride yavrularım büyüdüklerinde neden anne babamdan ayrıldınneden bizim için savaşmadın demelerinden bu cümleleri duymaktan korkuyorum ama diğer yandan da şu an çok acı çekiyorum eşim sanki bir avuç cam kırığını içime attı ve gitti çırpındıkça tüm bedenime batıyor sanki o cam kırıkları :cry: :cry: :cry:

Yorum

sporcu Nickli Üyeden Alıntı

eet hem de nasıl guru kırıcı can acıtı bir şey anlatamam beni ancak aldatılmış bir kadın anlayabilir.

evet boşanma davası açarsam aldatıldığımı da bir şekilde kanıtlarım tazminat ya da nafaka alırım biliyorum ama ben ne hayallerle evlendim eşimi geri kazanmak huzurlu bir evliliğe devam etmeyi çok istiyorum 13 yılımı verdim ben bu ilişkiye kıytırıktan bir kadın için terkedip gitmek de bana çok acı veriyor yani ben aranızdan çekilyorum meydan senin kocam seni istediğiniz gibi davranabilirsiniz demiş gibi olacağım ve bunu istemiyorum
                        daldaki son yaprak gibi son ana kadar güçlü ve evliliğine sahip çıkmış bir eş ve anne olmak istiyorum ileride yavrularım büyüdüklerinde neden anne babamdan ayrıldınneden bizim için savaşmadın demelerinden bu cümleleri duymaktan korkuyorum ama diğer yandan da şu an çok acı çekiyorum eşim sanki bir avuç cam kırığını içime attı ve gitti çırpındıkça tüm bedenime batıyor sanki o cam kırıkları :cry: :cry: :cry:
                        Öncelikle sizi anlayamayacağımızı ima ederek önyargı yoluna gitmeniz yanlış. Pekala da sizin yaşadıklarınızı anlayabiliriz empati sanatı bunun için var.. bir hırsızı anlatan bir yazarın hırsızlık yapması gerekmez.

Konuya gelirsek, bir evlilik bağının olmadığı bir evlilik sadece kağıt üzerindedir. Böyle bir birliktenden de çocuklarınıza yarar değil aksine zarar gelir. Bunları ailesi ayrı biri olarak yazıyorum yanlış anlamayın.

Savaşacak, mücadele edilecek bir durum yok çünkü ortada.

Eşiniz başka bir kadınla birliktelik kurduysa bu zaten sizi gözden çıkardığını gösterir. Şimdi dönüp gelse bile nasıl güveneceksiniz?

Siz başka bir erkekle olsanız eşiniz böyle mi davranırdı?

Çocuklarınızın sürekli soğuk rüzgarlar esen bir evde yaşamalarından mutlu olacaklarını mı zannediyorsunuz?

Elbette kolay, 2 günde karar verilecek bir şey değil bu ama kurtulma ümidi görünmüyor buradan. Eğer konunuz çocuklarsa onlar için de en iyisi budur.

Yorum

sporcu Nickli Üyeden Alıntı

Öncelikle sizi anlayamayacağımızı ima ederek önyargı yoluna gitmeniz yanlış. Pekala da sizin yaşadıklarınızı anlayabiliriz empati sanatı bunun için var.. bir hırsızı anlatan bir yazarın hırsızlık yapması gerekmez.

Konuya gelirsek, bir evlilik bağının olmadığı bir evlilik sadece kağıt üzerindedir. Böyle bir birliktenden de çocuklarınıza yarar değil aksine zarar gelir. Bunları ailesi ayrı biri olarak yazıyorum yanlış anlamayın.

Savaşacak, mücadele edilecek bir durum yok çünkü ortada.

Eşiniz başka bir kadınla birliktelik kurduysa bu zaten sizi gözden çıkardığını gösterir. Şimdi dönüp gelse bile nasıl güveneceksiniz?

Siz başka bir erkekle olsanız eşiniz böyle mi davranırdı?

Çocuklarınızın sürekli soğuk rüzgarlar esen bir evde yaşamalarından mutlu olacaklarını mı zannediyorsunuz?

Elbette kolay, 2 günde karar verilecek bir şey değil bu ama kurtulma ümidi görünmüyor buradan. Eğer konunuz çocuklarsa onlar için de en iyisi budur.
                          sizin beni anlayamayacağınızı ima etmedim ama çektiğim acıyı anlatmak istedim ilginiz zaman ayyırmanız çok güzel teşekkür ederim sorunuma ortak olmaya çalıştığınız için..
                          evet onu hep dedim eşime ben senin yaptığını yapsaydım ne hissederdin diye tabii hemen karşı saldırıya geçiyor istiyorsan git yap sen de diye ben bunu yapacak olsaydım 8 yıldır yapardım ama ben o kadar adi kişilikli bir insan değilim diyorum evet ortada kurtarılacak bir şey var mı ou da bilmiyorum eşim kesinlikle temas olmadığını söylüyor ama evli bir erkeğin karısın sadece telefonda konuşmak mesajlaşmak için aldatması da ben biraz mantıksızca geliyor evet belki de dediği gibi temas olmamıştır aralarında ona dokunmamıştır ama güvenemiyorum işte artık olmuyor tamam kafamdan atacağım diyorumyapapmıyorum eskisi gibi güler yüz gösteremniyorum ona eşim de bu konuyu hep açarsan mutlu olamayız bu evlilik böyle devam etmez diyor ama onada söylüyorum ebimle ilgilen ilgiye sevgiye ihtiyacım var diyorum ama birbirimize surat asmaktan ilgi sevgi olamıyor maalesef..
                          evet çocuklşarı bu gergin ortamda büyütmek daha büyük bir yanlış bunun farkındayım zaten mümkün olduğunca oğlumuzun yanında tartışmıyoruz artık anlamaya başladı aklı eriyor çocukların yanında hep bişey yokmuş gibi sohbetimize devam ediyoruz konuşuyoruz ama yakın değiliz oğlum daha o yakın olmamayı anlayamaz ama biraz daha büyüdüğünde onunda farkına varır...
                          çok kararsızım işte ne düşüneceğime nasıl davranacağıma bir türlü karar veremiyorum ve bu ihaneti de maalesef sindiremiyorum :cry: :cry: :cry:

Yorum

Şimdi temas oldu olmadı, 3 cm. yakındık ihanet sayılmaz tarzı şeylere girmemek gerekiyor.

Önemli olan sizin hisleriniz.

Erkekler, bir kadınla aynı yatağa girmedikçe yaptıklarının ihanet olduğunu asla düşünmüyorlar. O yüzden temas olmadı diyerek kendini açığa çıkarmaya çalışıyor ama vazo kırıldı bir kere.

Ha, bir iş arkadaşı olur bir durum olur normalce konuşabilir başka biriyle de bunda kötü bir durum yok ama mesajlar pek o kadar da masum değil.

Eğer siz kendinizi kötü hissediyorsanız bu bir ihanettir.

Temas olmuştur, daha fazla yakınlaşma gerçekleşmiştir onu biz bilemeyiz artık eşinize inanırsınız, inanmazsınız ama şunu iyi bilmeniz gerekiyor.

Eğer bir şans daha verirseniz, bu konuyu sürekli gündeme getirip, tartışma çıkarmamanız gerekiyor. Ne de olsa artık bir sünger çekildi. Güvenmeniz gerekiyor.

Yok ben güvenemem derseniz o zaman yapılacak belli.

Yorum

Evlilik gibi herseyi ile sahte bir kurum oldugu sürece, bu ve buna benzer hikayeler hic bitmeyecektir. Ne aglamalarin sonu gelecektir, ne de aldatma ismi verilen eylemin. Problemin kaynagi evlilik kurumudur. Bir erkegi anlamak o kadar zor birsey degil, olmamali. Diyelim bir insan cukulatayi cok seviyor. Fakat her gun her gun cululata yerse, bu cukulata sevdasi yavas yavas azalir. Bazen cukulatadan bir sure ayri durmak onu daha cekici bir hale getirebilir. Ya da bazen yeni baska lezzetler aramak. Burada cukulata "beni neden eskisi kadar sevmiyorsun?" diye sorarsa buna nasil cevap verebiliriz. Birincisi, cok cukulata tuketilmistir ve artik doganin bir kanunu geregi azar azar tüketmek gerekecektir, ikinci olarak belki baska tadlar aranacaktir. Bunun önüne gecemezsiniz. Cok esli olmakla ilgili birsey bu. Bu gerceklerin farkinda olmak ve suclayici olmamak en dogrusu olacaktir.

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X