Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Kocam bana tapıyor ama ben ondan boşanmak istiyorum...

Katla
This topic is closed.
X
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Kocam bana tapıyor ama ben ondan boşanmak istiyorum...

Sürekli internetten okuyorum boşanmak isteyen kadınlar hep kocalarının ilgisizliğinden ya da şiddet uygulamasından şikayet ediyorlar. Bunları ve onların çektiklerini okuyunca kendimi şımarıkça davranıyormuşum gibi hissediyorum. Benim ayrılmak istememdeki başlıca sebep evliliğimin baştan beri bir hata olduğunu düşünmem çünkü eşime hiçbir zaman aşık olmadım. Ben babasız büyüyen şefkate sevilmeye aç ve erkeklere güvenmeyen onlardan kaçan biri iken, beni kazanmak için hiç yılmadan benimle savaşan yıllarca kendini kabul ettirmek ve sevdirmek için mücadele eden bu adamı ben malesef insan olarak sevmekten öteye geçemedim. evlilik öncesi flört ve nişan dahil 6 yıllık beraberliğimiz vardı. Onun açısından aşk, benim açımdan alışkanlık mı nedir bilmiyorum hiç kopmadık ve aileler artık yaşınız geldi evlenin adı konsun gibisinden ısrar edince kendimi evliliğe sürüklenmiş buldum. Şimdi 2 yıllık evliyim ve başta bir evliliği sürdürmeye yeteceğini sandığım şeylerin yetmediğini gördüm. Aşık olmadan evlenmemeliydim çünkü evliliğim sırasında başka birine aşık oldum, şimdi eşimden acayip soğumuş durumdayım. ona dokunamıyorum. Zaten önceden de cinsel uyumumuz hiç yoktu ayda bir ilişkiye giriyorduk ve ben hiç doyum yaşamıyordum.Maddi açıdan da ben eşimin iki katı kazanıyorum. Eşim maddi manevi çok ezik ve hırsları atılımları olmayan pasif biri. Oysa ben güçlü beni koruyan kol kanat gerecek bir erkek istiyorum. Aşık olduğum kişi de bana aşıktı ama ilişkimizi eşim hissetti ve bazı tatsız şeyler yaşandı. Aşkımda benden benim için vazgeçeceğini söyledi, ben boşanana kadar hayatımda olmayacağını söyledi. Sanırım onu da kaybettim. Günler geçtikçe içim içimi yiyor, hazır çocuğum yokken yol yakınken bu hiç olmaması gereken evlilikten biran önce kurtulayım diyorum ama boşanma kararı vermek çok zor. Heleki eşim bana melek gibi davranırken, evliliği kurtarmak için çaresizce çırpınırken... Ama herkes gibi aşkı yaşamak yanımdaki erkeğe sevgi ve tutkuyla dokunmak benim de hakkım, eşime onu sevmediğimi söyledim kaç kez, gurur yapsın da boşanma kararıma destek olsun diye ama yapmıyor, benden vazgeçmiyor, ailem neden boşanmak istediğimi anlayamıyor, içkisi kumarı yok parmağında oynatıyorsun daha ne diyorlar. Düşünmekten beynim çatlıyor..bana yardım eder misiniz??

Gün bugündür sepya.Henüz vaktin var ve doğru bir zamanda farketmişsin. (bir parça geç kalsan da..)Bir gün an gelir ve yıllar sonra arkana baktığında kendi seçimlerin sandığın ama başkalarının dayatmaları ve beklentileri çerçevesinde sürmüş olduğun mutsuz bir yaşam görürsen sancıları daha büyük telafileri daha zor olur.Eşine ve ailene ne kadar zor olsa da bu durumu anlat.İki insanın boşanmak için kanlı bıçaklı olmasına gerek yok.Olmuyorsa olmuyordur,derdimiz ne ki;hayatı birbirimize cehennem etmek mi? Bu konuyla birebir ilgili olan çok sevdiğim bir sinema karesini seninle paylaşmak istedim. Sevgilerle ve yüreğinin sesini dinlemen umuduyla...
    http://www.youtube.com/watch?v=mvMKm3hHBxQ

Yorum

Mrb sepya, bence ask biter, ve sevgi saygi kalir, madem biliyordun, ona asik olmadigini neden evlendin, hem kendini hemde onu uzuyorsun. Bence sen onun degerini bilmelisin, ve zamanla ona asik olursun, tabi aklindan askini silmen lazim, ne kadar zor olsada tabi, bu benim fikrim, inanin bana esimin bana ilgi duymasi icin elimden geleni yapmaya hazirim.bence askini beyninden silsen, ve baska erkekleri dusunmesen, zamanla asik olursun kendi esine. Biliyosun yuvayi yikmak cok kolay, ne mutlu ki evliliklerini surdurebilene.
      <div><strong><em>AYAKTA OLMEK, DIZ USTU YASAMAKTAN DAHA COK ONUR VERICIDIR...!</em></strong></div><br />

Yorum

sevgili su_misali, biz 8 yıldır birlikteyiz ve ben ona aşık olmayı bu kadar yıl beceremedim, şimdiye kadar da hep onun aşkına duyduğum inançla onu üzmeme isteğiyle bu günlere geldik. Bir de benim çevremde annem dahil hep ezilmiş acı çekmiş kadınlar vardı korktum, aşk yoksa da yok, bu adam beni üzmez diyerek evlendim, ayrıca bakire evlendim, evlenince cinsel hayat başlayacak içimde bi ateş yanar belki dedim ama yok. tensel çekim duymadan biriyle evli kalmak çok zor. dediğim gibi bana çekici gelmemesinde bu ezik büzük halinin de payı var, yolda biri bana çarpıp geçse 'kardeşim napıyosun' diye hesap sormaz, hiçbi konuda hakkını arayamaz, bana sormadan bi adım atamaz., herşeyi ben düşünmek ve yönetmek zorundayım. oysa bunları düzelteceğine söz vermişti ama yapamadı. ben babasız büyüdüğümden erkek gibi hissediyordum zaten ama evlenince bari kendimi kadın gibi hissetseydim. Bir erkeğin kadınına kendini gerçekten kadın gibi hissettirebilmesi çok önemli bence. olay sadece ilgi göstermek meselesi değil. o ilginin nasıl ne şekilde olduğu da önemli bence.

Yorum

Haklisiniz canim, yani tabi bir erkek kadinina sahip cikmali, onu koruyup kollamali, bunu bilmiyordum. Ya aslinda ben bu durumu bilmedigim icin, senin o evde nasil hissettigini vb. kendi fikrimi verdim. Cunki bende genc yasta evlendim ve birbucuk senedir evliyim ve bir suru sorunum var, yani bende esimden bana daha fazla ilgi gostermesini istedigim icin, bu da senin esinde var olan bir cevher oldugu icin, boyle yazdim. Tabiki yasayan anlar cnm, o zaman kalbin ne diyorsa onu yap. Allah yardimcimiz olsun :o
          <div><strong><em>AYAKTA OLMEK, DIZ USTU YASAMAKTAN DAHA COK ONUR VERICIDIR...!</em></strong></div><br />

Yorum

yapılması gereken belli değil mi?
            kendinizeve eşinize daha fazla yazık etmeden yapılması gerekeni yapın derim

aslında çözümü bulmuş gibisiniz sadece destek arıyorsunuz
            yanlış mı?
            Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
            Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
            Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Haklısın platonik, çözümü buldum ama uygulamak çok zor. Eşim son bir şans verelim evliliğimize dedi. bunca senenin hatırına tamam dedim ama sonumuz belli. Bir de eşim gidersen ölürüm falan dedi, hatta gitmeye kalktığımda kendine zarar vermeye kalktı. Sarhoş olduğu için onu engellemeyi başardım ama onu bu kadar zayıf görmek beni daha da itti. ben çekilince yıkılacak gibi durmasan keşke dedim, erkek gibi sapasağlam ayakta dursan seni seven kadın zaten yanında olur, sevmeyeni de zaten sen de isteme dedim ama bakalım deniyoruz sonkez...

Yorum

anna kareninanin ve sen araında benzerlik

Tolstoy
                anna kareninanin artik dayanacak bir yani kalmamistir, kadincagiz trenin onune atlamistir. niye atlar? cunku o sevdigi adamla, toplumun sevmesini uygun gorecegi adam arasinda kalmistir. ama mesele bu kadar sig degildir. bir yanda tutkulari, diger yanda da toplumun duzeni ve mevcut ahlak normlari annayi cekistirirler ve onun icin bir cikis yolu yoktur. zira ne toplumun deger yargilari bir anda degisecektir, ne de arzulari sonecektir. onun sonu bastan bellidir, tutkulari tarafindan tuketildikce, toplum tarafindan ezilir.

simdi burada tolstoyun en cok etkilendigi insanlardan biri olan, insanlarin en zekisi diye ovdugu ve tum eserlerinin ruscaya cevrilmesini istedigi schopenhauerun etkilerini goruyoruz. kantin devami niteligindeki felsefesinde, tum gerceklik irade adini verdigi bir gucun disavurumudur. ama bu bir tanri degildir. tamamen zihinsiz, amacsiz, kisisellikten uzak, kor, duygudan ve zekadan yoksun, saf guctur. canlilardaki en kuvvetli gudu olan ureme gudusunun arkasindaki amacsiz devinim budur. bu o kadar kuvvetlidir ki insanin zihnini en temelden etkiler ve davranislarimizi belirler. tutkular, akildan daha temeldedir. [freud ve carl jung da filozoftan cok etkilenmislerdir. bu arada soylemeliyiz ki schopenhauer bu zihinsiz irade fikrini, tamamen tesadufi, amacsizca ilerleyen evrim teorisinden ve daha da temelindeki emergence teorisinden haberi dahi yokken ortaya atmistir]

simdi tolstoyun anna kareninasina donersek, anna bu iradenin pencesindedir. toplum duzenini ve baskalarinin yargi degerlerini temsil eden hersey bu iradeye gore cok yuzeyseldir. hicbir dini dogma, hicbir ahlaki ogreti, hicbir mantiksal cikarim, hicbir egitim veya ceza korkusu, onun benliginin en diplerinden gelen bu tutkularin bastirilmasini saglayamaz. ve bu tutkular tatmin olana kadar annayi tuketirler, tatmin edilince de daha buyuk bir istahla tekrar beliriverirler.

dolayisiyla tolstoyun annayi yargiladigini ve toplum duzenine uymamakla, topluma karsi suc islemekle sucladigini sanmiyorum. kitabin yazari olarak tolstoy, toplumun cellatligini yapmiyor burada. o sadece yargidan da, adaletten de daha temel olan bir olgunun gucunu gosteriyor ve bizim bu guc karsisindaki caresizligimizi vurguluyor. insan ozgur iradeyle buna karsi koyamaz, secim sansi yoktur. butun bunlari ozellikle seytanda acik secik vurgulamistir. dolayisiyla anna suclu bile degildir, o sadece kurbandir. ama tolstoyun deger yargilarinin degil, doganin bu amacsiz, bitmeyen ve zihinsiz gucunun kurbanidir.

toplumun ahlaksiz diye niteledigi seyler, karsi koyamacagimiz kadar guclu bir bicimde icimiz hissettigimiz seylerdir
                sen ise anna gibi normal bir toplumsal şeye tutulmuş sonra ise bu kör iradenin pençesinde yanıp tutuşuyorun
                yazıq

Yorum

Yanlış bir zamanda yanlış bir ilişkide vede yanlış bir kişiyle birşeyler başlatmışsın vede 8 yıl sürmüş bu çok ilginç...Yapmaman gereken şeyleri yapmışsın.Fakat biz ne dersek diyelim sen zaten bu evliliği kendi kafanda bitirmişsin ve sadece bu bitmiş evliliğin ardından bizlerdende onay bekliyorsunki vicdanını rahatlatmak için.Fakat ben senin vicdanının sesini rahatlatmak için birşeyler diyemeyeceğim.Eşine yazık etmişsin,her evlilikte aşk olacak diye bir kural yok bence.Zaten evliliklerde aşk yerini zamanla alışkanlığa bırakııyor...Onun yerine sevgi vede saygı alıyor...Başka bir adama olan aşkındanda bahsetmişsin...Ok tmm diyelim bir başkasına aşık olmuşsun :roll: olabilir bilmiyorum bu gibi konularda yorum yapmak bazen zor geliyor bana ama bide şunu düşünsen :arrow: ailen vede çevren eşini parmağında oynattığını söylüyor melek gibi iyi bir insan olduğunuda kendin söylüyorsun...Eşinden boşandın diyelim bir şekilde vede aşık olduğun insanla bir birlikteliğe başladın yada evlendin diyelim...ne mağlum bu insana karşı ömür boyu aşk besleyeceğin.Zaten dediğim gibi evlenmeden önce birisine aşık oluyorsun evlilik oldumuda aşk bitiyor ne kadar bunun yanlış olduğunu düşünürsen düşün bitiyor güzelim bitiyor...Hem üstelik şimdiki eşin çok iyi birisi ya o sevdiğin kişinin karakteri sana uymassa,yada o kişi ne kadar iyi birisi bunu nerden çözebileceksinki...Ha belki şimdilik senin için çok iyide olabilir...Bizler bile kaç senelik kocalarımızın huyunu anca zamanla öğrenebiliyoruz ve yıllar geçtikçede bilmediğimiz karakterleri meydana çıkıyor...Bana kalırsa eşinin değerini bil...Bunuda unutmaki her kadın karşısında senin eşin gibi iyi anlayışlı bir eş bekler...
                  Sonra yıllar sonra belkide, kafanı duvarlara vurursan eğerki zaman çok geçmiş olabilir bunuda unutma...

Yorum

Zaten çevrenizdeki kötü örneklerin etkisi ve babasızlık,korunma,ve güvenme maksadıyla buralara gelmiş ilişkiniz..
                    Eşinizin pasif taraflarının sizi etkilemesi çok doğal elbette..
                    Ancak evlilikte güvenmekten daha önemli birşey olmaz..
                    Şimdi aşık olduğunuz kişiyle,yada çevrenizde taktir ttiğiniz erkeklerle eşinizi mutlaka kıyaslıyorsunuz ki..
                    Bu kadar batıyor ve rahatsızlık veriyor davranışları..
                    Ama unutmayın ki 8 yıl uzun bir süre..
                    Umduğunuzu bulamayıp,bu defa bu ilişkinizle yen ilişkinizi kıyaslayabilir ve daha kötü sonuçlar da görebilirsiniz..
                    Evliliğinizi düzeltmek için keşke beraber çabalasanız..
                    Eşinize itici olduğunu hissettirdiğinizi bu yüzden daha da pasifleşeceğini unutmayın..
                    Ona destek olup,olduğu gibi kabul edip sevgi gösterseniz..
                    Kesinlikle olumlu yönde değişecektir..
                    Sizin kararınız aslolan,mutlu olmanız için ne lazımsa onu yapın..
                    Ama riskleri göze alarak,ve mantık çerçevesinde..

Yorum

Olması tercih edilmeyen durumların yaşandığı, hayatın bir gerçeği.İnsan çeşitli etkenlerle yanlış bir evlilik yapmış olabilir.Yada doğru bir evlilik zaman zaman gerilimlere maruz kalabilir.

İnsan gençlikte daha ümitkar ve vericidir,bazı hatalar düzelir diye umutlanır,bazıları gerçekten düzelir,bazıları baki kalır.Mutsuz süren bir hayatı sırf toplum baskısı,ekonomik çıkar gibi nedenlerle sürdürmenin anlamı olduğuna inanmıyorum.Heleki çocuk da yoksa.

ANCAK;bana çok aykırı gelen,ne kadar anlamaya çalışsam da hoş göremediğim bir husus,bir başka şahıs için yuva yıkmaktır.Yada zaten sağlam olmayan yuvanın yıkımını 3.şahsın hızlandırması.Bunu kesinlikle sağlıklı ve vefakar bulmuyorum.

İnsan hayatında hüsran yaşayabilir,bazen hayal kırıklıkları kaçınılmazdır,pürüzler,insanı bunaltan sorunlar olabilir,olur,herkesin hayatında var.Kimse kaymak kıvamında bir hayat yaşamıyor.Eğer sorunlar aşılamıyorsa,ki sen anlatımın ile yaşamını zaten bir sorun yumağı olarak ortaya koymuşsun,evliliğinize tanıdığınız son şans da olumsuz sonuçlanırsa eşinden ayrıl,ama nedeni kesinlikle aşık olduğun adam olmasın.O aşk boşanmanı körüklemesin,bu hayatının 2.hatası olabilir.

Bir evlilik tüm gayretlere,tüm özverilere rağmen halen tarafları çok yıpratıyorsa,bitirilmeli.Yoksa,bu o kadar kolay olmamalı,insan biraz beynini olumluya yönlendirmeli.Boşanmaların bu kadar artmış olmasını üzüntüyle karşılıyorum.

Eğer boşanma konusunda kesin kararına aşık olduğunu söylediğin 3.şahsın etkisi varsa,bunu yapma derim.Aynı şey senin de başına gelebilir.

Eşini psikoğa götürsen,aile danışma merkezlerine gitseniz,bunları denediniz mi?Hakkınızda ne hayırlıysa o olsun inşallah.

Yorum

her bireyin ayrı bir rotası var
                        bu rotayı izler yada bundan ayrılırken
                        geçmişlerinden biriktirdikleri yada eksik bıraktıkları ile yol alırlar.
                        sizin bariz bir baba sendromunuz var.
                        kollayan koruyan bir erkeği bunun için öne çıkarıyorsunuz.
                        kendine yetebilen bir tablo çiziyorsunuz zira.
                        kollanma ve korunma neden ?
                        ben sizin korunacak ve kollanacak düzeyde olduğunuzu sanmıyorum.

ha bu kadının hallerindendir, her kadın böyledir filan dersek,
                        insan projesinin üzerine bir sünger çekelim o halde.
                        insan insandır
                        her iki cins te aynı insani gereksinimlerde yoksunluk yaşar.

sizin muhtemel hatalarınız olacaktır.
                        neden derseniz;
                        tepkisel tercihlerde bulunuyorsunuz.
                        ali çok ezik..veli ye odaklanıyorsunuz.. doğal bir yöntem..tamam
                        fakat şunu göz ardı ediyorsunuz
                        geçmişin eksikliklerini bu günde gideremezsiniz.
                        baba sendromu sizi hala etkiliyor.
                        ama bunun devamı koca sendromlarıdır.
                        yani babanızın eksikliği sizi kocanızda aramaya itebilir
                        kocanızda bulamadığınızı başka bir koca da arayabilirsiniz
                        bulduğunuzu sandığınız şeyin ihtiyacınız olmadığını anlayıp
                        başka bir kocada bu kocanın zıttını arayabilirsiniz.
                        bunlarla vakit geçireceğinize size tavsiyem
                        kendinizi tanıyın , odağa bunu oturtun ve size uygun bir eş arayın
                        baba modelinize, onun zıttına, koca modellerine yada bir öncekinin zıttına
                        göre değil.
                        ayrıca yanılsamalarınız var;
                        Ama herkes gibi aşkı yaşamak yanımdaki erkeğe sevgi ve tutkuyla dokunmak benim de hakkım,
                        herkes aşk yaşamıyor. herkes sizin yaşamınıza yakın yaşıyor.
                        genellemeleri terse çevirerek kendinizi yanıltmayın.
                        kendinizi tanıyın.o zaman "kim" sorusuna doğru yanıt verebilirsiniz.

Yorum

..

sende farkettiğine göre bitmesi en hayırlısı sanırım

bana örnek oldun diyebilirim. ayrı dünyaların insanı olduğumuzu bile bile sırf beni derlesin toplasın diye biriyle evlenmeyi düşünüyordum. bunu kardeşimle de konuştum bana evlen dedi! şimdi anladım gereksizmiş. boşuna kendime üzüntü yaratmayayım.

Yorum

Re: Kocam bana tapıyor ama ben ondan boşanmak istiyorum...

sepya Nickli Üyeden Alıntı
                            Sürekli internetten okuyorum boşanmak isteyen kadınlar hep kocalarının ilgisizliğinden ya da şiddet uygulamasından şikayet ediyorlar. Bunları ve onların çektiklerini okuyunca kendimi şımarıkça davranıyormuşum gibi hissediyorum. Benim ayrılmak istememdeki başlıca sebep evliliğimin baştan beri bir hata olduğunu düşünmem çünkü eşime hiçbir zaman aşık olmadım. Ben babasız büyüyen şefkate sevilmeye aç ve erkeklere güvenmeyen onlardan kaçan biri iken, beni kazanmak için hiç yılmadan benimle savaşan yıllarca kendini kabul ettirmek ve sevdirmek için mücadele eden bu adamı ben malesef insan olarak sevmekten öteye geçemedim. evlilik öncesi flört ve nişan dahil 6 yıllık beraberliğimiz vardı. Onun açısından aşk, benim açımdan alışkanlık mı nedir bilmiyorum hiç kopmadık ve aileler artık yaşınız geldi evlenin adı konsun gibisinden ısrar edince kendimi evliliğe sürüklenmiş buldum. Şimdi 2 yıllık evliyim ve başta bir evliliği sürdürmeye yeteceğini sandığım şeylerin yetmediğini gördüm. Aşık olmadan evlenmemeliydim çünkü evliliğim sırasında başka birine aşık oldum, şimdi eşimden acayip soğumuş durumdayım. ona dokunamıyorum. Zaten önceden de cinsel uyumumuz hiç yoktu ayda bir ilişkiye giriyorduk ve ben hiç doyum yaşamıyordum.Maddi açıdan da ben eşimin iki katı kazanıyorum. Eşim maddi manevi çok ezik ve hırsları atılımları olmayan pasif biri. Oysa ben güçlü beni koruyan kol kanat gerecek bir erkek istiyorum. Aşık olduğum kişi de bana aşıktı ama ilişkimizi eşim hissetti ve bazı tatsız şeyler yaşandı. Aşkımda benden benim için vazgeçeceğini söyledi, ben boşanana kadar hayatımda olmayacağını söyledi. Sanırım onu da kaybettim. Günler geçtikçe içim içimi yiyor, hazır çocuğum yokken yol yakınken bu hiç olmaması gereken evlilikten biran önce kurtulayım diyorum ama boşanma kararı vermek çok zor. Heleki eşim bana melek gibi davranırken, evliliği kurtarmak için çaresizce çırpınırken... Ama herkes gibi aşkı yaşamak yanımdaki erkeğe sevgi ve tutkuyla dokunmak benim de hakkım, eşime onu sevmediğimi söyledim kaç kez, gurur yapsın da boşanma kararıma destek olsun diye ama yapmıyor, benden vazgeçmiyor, ailem neden boşanmak istediğimi anlayamıyor, içkisi kumarı yok parmağında oynatıyorsun daha ne diyorlar. Düşünmekten beynim çatlıyor..bana yardım eder misiniz??
                            Y A..SEPYA BEN CE SİZ NE İSTEDİGİNİZİ BİMİYORSUNUZ ...yaşınızı bilmiyorum ama ..bence gençlik yaşamdan evlenmişsiniz ..ve gözünü eşinizde açmışsınız .....AMMA AŞIK OLDUM dediginiz adam daha ilk başınız sıkştıgında size sonra görüşelim falan demiş ...şimdi bu dik duran

arkanızda duran adam profiline uydumu ....siz boş yere eşinizi şuçlamayın

herkesin hayat duruşu farklıdır ...AMA BEN EŞİNİZE ÜZÜLDÜM ...

SİZ ZATEN YAŞAMK İSTEDİGİNİZ HAYTI YAŞAMIŞSINIZ ...SAYGILAR

Yorum

!'!

Size eşinizden daha önem verecek bir insan mı olacak?
                              Yeni ilişkiler yeni sorunları beraberinde getirecektir.
                              İyi düşünün.
                              Hatalarınızı hatayla örtmek yanlış olacaktır.
                              İyiyi ve kötüyü kendine yapan tek canlı insandır.
                              Sağlıkla ve huzurla kalınız.

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X