Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Boşanma sonrası ruh hali, boşananlara soruyorum.

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Boşanma sonrası ruh hali, boşananlara soruyorum.

Önümüzdeki bikaç ay içinde anlaşmalı olarak boşanacağız büyük bi sürpriz olmazsa, daha 1 yılı bile doldurmadık, uzun bi flört dönemi de olmamıştı çabuk birbirimizi unutacağımızı düşünüyorum zaten o da başka şehre gidecek. Fakat ben çok aşırı duygusal yapıda biriyim. Boşanınca sanki suç işlemiş gibi olacağımdan, insanların gözünde eskisinden daha kötü bi yerde olacağımdan korkuyorum, şu an için evlilik fikrinden çok soğudum fakat ileride evlenecek olsam evlenmiş boşanmış bi erkek gözüyle mi görüleceğim, boşanma sonrasında kendimi nasıl telkinlerde bulunmam gerekir.

Evlendiğim kız resmi nikahtan 20 gün sonra eski sevgilisine kaçtı. Düğün olmamıştı ve farklı şehirlerde yaşıyorduk. Bu yüzden evlilik gerçekleşmemişti. Yine de olay kamu davasına dönüştü. Boşanma davasının ilk duruşması yapıldı. Olayı öğrendiğimde uafak bir şok yaşadım ama onunla aynı eve çıktıktan sonra da aynı şeyi yapabilirdi fikrinden hareketle ona karş içimde bir nefret hissetmedim.Ucuz yırtmışım diye düşünmeye başladım ve zaten çevremdeki hemen herkes te aynı şeyi söyledi. Bu mesele artık zihnimi fazla meşgul etmiyor.

Yorum

Çok kolay olmuyor tabii o psikoloji ama abartıcakda bişey yok.Bide şunu unutmayın lütfen toplumun ne diyeceği değil sizin değer yargılarınız önemli.Bırakın boşanmış erkek yada bayan desinler o onların görüşü.Kim ne der diye hareket edicek olursak kendimizi çok mutsuz ederiz.

Yorum

Boşanınca malesef mutlu olmuyorsun. Hatta daha sıkıntılı oluyor insan. O sinir, kızgınlık, suçlamalar, ben bunu hak etmedimler bitince bir süre sonra bir bakıyorsun yalnızsın ve artık suçlayacak kimse de yok Ve bazı şeylere neden o kadar kızdığını anlayamıyorsun. Basit şeylere örneğin pisuvarın kapağı yada yerde duran çorabın

Erkeklerde ayrıca bir de evliliğin ne olduğu konusunda aydınlanma olduğu kanaatindeyim. Bende olmuştu Hani evliyken kafese kısılmış kaplan gibi hissettin mi hiç? İşte o evliliğin ne olduğunu, bekarlıktan ne yönleri ile bu kadar farklı olduğunu tam bilememekten kaynaklanıyor. Kaybedince ne kaybettiğini tanımlayabildiğin için evliliğin de ne olduğunu iyi anlıyorsun herhalde

Son olarak bunu NYPD diye bir dizide duymuştum, çok beğenmiştim. Başroldaki polis boşanınca söylemişti:

-Boşanmak insanı mutlu etmez, mutlu olabilmeye aday eder.
        Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
        -Buda-

Yorum

Zeth Nickli Üyeden Alıntı
          Boşanınca malesef mutlu olmuyorsun. Hatta daha sıkıntılı oluyor insan. O sinir, kızgınlık, suçlamalar, ben bunu hak etmedimler bitince bir süre sonra bir bakıyorsun yalnızsın ve artık suçlayacak kimse de yok Ve bazı şeylere neden o kadar kızdığını anlayamıyorsun. Basit şeylere örneğin pisuvarın kapağı yada yerde duran çorabın

Erkeklerde ayrıca bir de evliliğin ne olduğu konusunda aydınlanma olduğu kanaatindeyim. Bende olmuştu Hani evliyken kafese kısılmış kaplan gibi hissettin mi hiç? İşte o evliliğin ne olduğunu, bekarlıktan ne yönleri ile bu kadar farklı olduğunu tam bilememekten kaynaklanıyor. Kaybedince ne kaybettiğini tanımlayabildiğin için evliliğin de ne olduğunu iyi anlıyorsun herhalde

Son olarak bunu NYPD diye bir dizide duymuştum, çok beğenmiştim. Başroldaki polis boşanınca söylemişti:

-Boşanmak insanı mutlu etmez, mutlu olabilmeye aday eder.

hmmm deiğişik bir bakış açısı :roll:

boşanmak insanı mutlu etmez mutlu olabılmeye aday eder :roll:
          zeth yorumların herzamankı gibi çok güzel

Yorum

çocuk yoksa hiç bir problem yok..:idea:

ben 2 yılımı doldurmak üzereyim..her şeyin yeri doldu...ama evladın yeri her zaman boş,

Artık boşanmış erkek veya kadına kötü gözle bakılmıyor..o kadar çok boşanan varki..yeterki adam gibi adam ol ve paran olsun...

ben 80 lerin genciyim...şimdi devir değişti...ne kadar adam gibi adamda olsan bu devirde mutluluğun anahtarı para

Yorum

11 yıl once evlendiğimde 11 yıl sonra bosanacagım uzak bır ıhtımal gıbı gozukuyordu Bu sureçte bizi yıpratan faktör (bana gore) hayalkırıklıkları.Karsılıklı saygı ve guven sarsılmadıgı sürece her ıkı tarafından da bunu ayakta tutabılmek ıcın mücadele vemek zorunda olduklarını bilmesi aileyi ayakta tutan tek unsurdur.Paranın cok etkısı yok aslında.Maddi sıkıntı içinde olan aileler bunu önemli bir etken olarak gorebiliyorla.Ben cevreme baktıgım zaman inanın hiç bir lüksü olmayan günü nasıl geçireceklerini hesaplayan ailelere baktıgımda cocuklarına zamanlarını verdiklerini gordum....Benim 10 yaşında bir oğlum var ve çalışan bir anne olmama rağmen herhangi bir sorun yaşamıyoruz kafamız daha rahat derslerimiz daha iyi insanlarla dialogoumuz arttı .Bizi üzen ne varsa geride bıraktık.nerde mutluysanız oraya aitsiniz....

Yorum

Merhaba

Sevgili aysegul boşanmakla iyimi ettiniz kötümü o elbetteki
                sizin kararınız ..Ama çocuk olunca tablo değişiyor erkek çocuk
                için baba rol modeldir ve babasız çocuk büyütmek zordur

Bir yükü 2 kişinin taşıması çok daha kolaydır ama bir kişi
                omuzluyorsa yük ağır gelir

Bakın ben 34 yıllık evliyim .. Emekli avukatım bizlerde sizler gibi
                hatta sizlerden çok daha zor koşullarda evliliklerimizi yürüttük
                sizden tek farkımız vardı .. Evliliği bir ömür boyu yürütmek
                adına evlenmiştik .. Yeni jenerasyon evliliğe başlarken olursa
                olur olmazsa ne yapıyım duygusuyla başlıyor ..Sizi tenzih ediyorum
                asla size yapılmış bir hakaret addetmeyin .. Beni en çok üzen konu
                tek ebeveynli büyüyen çocuklar .. Siz her istediğini alsanızda
                o çocuğun bir tarafı eksik kalıyor .. Bunu doldurmak adına
                farklı şeylere yöneliyor

Sizi üzdümse affedin .. bundan sonraki hayatınızda başarı ve mutluluklar diliyorum ..sevgilerimle
                <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

size kızmadım.Burada boşanma nedenimi yazmadıgım için biraz basit gibi görünebilir.Eğer bu evlilikten bir cocugum olmasaydı boşanmazdım...Kötü bir ortamda kötü alışkanlıkların kötü muamelelerın yapıldıgı bir ortamda cocuk yetiştirmeyi uygun görmüyorum.Hele ki o baba sorumluluk almaktan kaçıyorsa...hele ki o baba dolaptaki içkisini 7 yaşındaki oğlundan istiyorsa vs vs vs....

Yorum

ilksen Nickli Üyeden Alıntı
                    Daha iyisini düşünerek yapılan bir hamle ve nihayetinde başlangıçta aklınıza gelmeyen, başınıza geliyor.."boşanmak"
                    mutlu mu olmalı insan bu hastalıklı ilişkiden kurtulduğu için yoksa üzülmeli mi hayalleri boşa çıktığı için.. :roll: Bitip / gidenden alınacak ders dışında payınıza hiç bir şey bırakmamak en mantıklısı..
                    Geçmişin gölgesindeki yılgınlıkla devam edebilmek mümkün olamayacağına göre imkanlarınızı daha iyisi için zorlamak ilk etapta en mantıklısı ..
                    Geçmiş şartların ihtimalleri üzerine kendini yormamak ve harici detaylar yüzünden kasmamak gerekiyor ruhu..
                    Aslında haklısınız çevre şartları nedeniyle böyle düşüncelere saplanıyor insan, bu durumun kendisinin başına gelmesini kabullenemiyor, hiç bir şey ilk gibi olmayacak gibime geliyor (gerçi benimkisi tamamıyla mantık evliliğiidi) çok karma karışık durumdayım, şimdiden vicdan azabı içerisindeyim, eşimle aslında hiç kavga etmiyoruz önceden de etmemiştik, bu durumu da kabullendik gibi ama ne biliyim bana sanki cinayet işliyo gibi bir suçluluk duygusu getirdi. :?

Yorum

boşanmak çözüm mü

Ben 11 yıllık evliyim birçok defa boşanmanın eşiğine geldik ve döndük eşimle üniversiteden tanışıp evlendik aslında kurumun kendi yapısı insanları zamanla bunaltıyor 1 yıllık evlilikte neyi tükettinizde boşanma kararı aldınız bilemiyorum ancak birdaha düşünün derim suçluluk hissetmeniz için bence suçlu olmanız gerekir yoksa vicdanınız rahat olmalı[/b]

Yorum

abc20 Nickli Üyeden Alıntı
                        Aslında haklısınız çevre şartları nedeniyle böyle düşüncelere saplanıyor insan, bu durumun kendisinin başına gelmesini kabullenemiyor, hiç bir şey ilk gibi olmayacak gibime geliyor (gerçi benimkisi tamamıyla mantık evliliğiidi) çok karma karışık durumdayım, şimdiden vicdan azabı içerisindeyim, eşimle aslında hiç kavga etmiyoruz önceden de etmemiştik, bu durumu da kabullendik gibi ama ne biliyim bana sanki cinayet işliyo gibi bir suçluluk duygusu getirdi. :?
                        Mantık evliliği yaptık diyorsun yani severek evlenmediniz o zaman neden vicdan azabı içindesin? Birde kavga da yok aranızda demişsin ozaman neden boşanıyorsunuz ?

Bu soruları sordum çünkü gerçekten karma karışık bir durum sizinki ne için ve nasıl bir yorum yapılır bu cevaplar olmadan bilemiyorum.

Yorum

ben yeni üyeyim bende boşanmak üzereyim bi bayan olarak erkeğe göre daha zor bayanın boşanmsı ben 3 aylık ewliliğimi bitirdim şiddet wardı belki aldatıldımda bunu bilemiyorm amaçok zor yaşayan bilir

Yorum

mermeray06 Nickli Üyeden Alıntı
                            ben yeni üyeyim bende boşanmak üzereyim bi bayan olarak erkeğe göre daha zor bayanın boşanmsı ben 3 aylık ewliliğimi bitirdim şiddet wardı belki aldatıldımda bunu bilemiyorm amaçok zor yaşayan bilir

bencede zor bır bayanın boşanması erkeğe göre yani :cry:

Yorum

peki bir bayanın boşanması daha zor diyorsunuzda neden hep kadınlar boşanmayı önce istiyor hiç uğraşmıyor evliliği devam ettirmek için.

Kadınlar hep kendilerini düşünüyor ya erkekler sizce erkeklerin hiç duygusu yok mu sorunları olmuyormu hiç araştırmayı denediniz mi ? neden şiddet neden aldatmayı seciyorlar ?

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X