Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Bir kız ve erkek çok yakın arkadaş olamaz mı?

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Bir kız ve erkek çok yakın arkadaş olamaz mı?

Merhaba

18 yaşındayım.Gerçekten çok merak ettiğimi birşey var..Hayatta çok güvenebildiğim sadece 3 arkadaşım daha doğrusu dostum oldu..Bir tanesi her daim yanımda olan kız arkadaşım..Bir taneside okuldan bir erkek arkadaşımdı..Aramız çok iyiydi.Çok derdini paylaşmıştır ve dertleştiğimiz çok olmuştur..Fakat bir süre sonra benden uzaklaştı..Pek konuşmaz olduk..Öyleki sebebini bile soramadım..Dost sayım bire düştü..Üç-dört ay önce biriyle tanıştım..Gerçekten çok güvendiğim birisi..Sen benim dostumsun,çok değerlisin benim için dedi..Dostluğa önem veren biri olarak çok sevindim..Gerçekten dostum olduğunuda hissettirdi..Aramın açıldığı arkadaşım,ve dostum dediğim kız arkadaşımla konuşuyorduk bikaç gün önce,konu dostluktan açıldı..Kaybettiğim dostum dedi ki'' bir kız ve erkek dost olamaz,kız kalabilir ama erkek kalamaz,çünkü erkeklerin herşeyini paylaştığı çok kişi yoktur,dostum dediği kızla çokşey paylaşır ve bir süre sonra ona bağlanır.''kankimde bu arkadaşımın benden uzaklaştığını bildiği için hemen atlayıp''nerden biliyorsun'' dedi..ve onun cevabı: ''biliyorum çünkü,başıma geldi, 2 sene önce bir dostum vardı,herşeyimi onla konuşup,daha çok vakit geçirmek istiyordum,bağlandım ve bu aşka dönüştü.Kendimi çekmek zorunda kaldım,şimdi sadece 2 arkadaşız,yeni yeni oturup konuşabiliyoruz,sıradan 2 arkadaşa dönmek zaman aldı anlıyacağın'' dedi..Sohbet bitti zaten..Hiçbişi anlamadım ben..Kankimde(biricik dostum=) ) bakakaldı öyle..

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz,dediğim gibi şuan 2 dostum var,ikisinede çok güvenirim.Dediğim gibi birisi kız,birisi erkek.Kız arkadaşım kardeşimdir benim..Çok kavgalar ettik ama dostluğumuz dahada güçlendi her seferinde..Diğer dostumu ise çok iyi tanıyorum,hatta annemde tanıyor.Harika bir dosttur.Umarım kötü sonuçlanmaz..

yorumlarınızı bekliyorum.. =)

az yakın ya da çok yakın arkadaş olabilirler..
    sonra aşık ta olabilirler.. zaman geçip, tekrar arkadaş kalabilirler,
    kalamazlar..

herşey mümkün..

Yorum

mor_krizantem Nickli Üyeden Alıntı
      kalamazlar..

herşey mümkün..
      Katılıyorum güzel cevap.
      hicbirimiz bu hayattan sag kurtulamayacagiz ki..

Yorum

mor_krizantem Nickli Üyeden Alıntı
        kalamazlar..

herşey mümkün..

bende katılıyorum

Yorum

farklı bir pencere

bir erkekle bir kız arkadaş olabilir mi? bence bu soru zor çünkü gerçekten arkadaştan ne anlıyorsun bu önemli. Yakın herşeyini konuştuğun dertlerini paylaştığın bir ömür boyu devam edecek bir aradaşlık dersen bu pratik olarak zor. Gerçek uzun süreli arkadaşlıklar hem cinsler arasında oluyor. Bu konuya niye atıldım sanki her şeyi konuştuğum dertleştiğim gerçek arkadaşım yok ki benim sadece biraz laf olsun diye yazdım. İnsan her konuda da ahkam kesmemeli . Yaşamadığı pek içinde olmadığı durumlarda bilgiclik taslamak bana göre değil . Bu samimi itiraftan sonra bunca yazdığım boşa gitmesin gönder gitsin.

Yorum

İşte burda erkek kişlik yapısı devreye giriyor.
            erkek olarak düşünürsen ancak anlıyabilirsin.
            ama bu da zor.erkekler mesela ben,geçmişte aynı seninki gibi çok derdimi hatta sırrımı paylaştığım biri vardı.
            İnanılmaz yadımsever ,içten ,dürüst biriydi.
            bende aynen kendimi kaptırdım.
            ama bu asla bir hata değildi.
            kendim istemiştim,düşünün beni anlıyan çok iyi davranan yardımcı olan,birine
            fena tutuldum.Çünki kişiliği tam aradığım gibiydi.
            Senin gibi kişilikli bayanlar az olduğu için erkekler,daha fazla dayanamazlar.
            helede aynı özellikteyse.
            Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Cevaplar için teşekkür ederim..
              Çok uzun zamandır tanımıyorum ama,iyi tanıyorum onu..''Ailem yakın arkadaşlarımı tanır senide tanıştırayım bizimkilerle'' dedi..Babamın bu arkadaşımı tanımasını istedim bende,gerçekten dost olarak gördüğüm için..Babamda ''bir kızla erkek iyi arkadaş olmaz,zamanla başkalaşır bu iş,tanışmak istemiyorum arkadaşınla'' dedi,ama tepki vermedi,siz görüşün dedi..Böyle olunca bende ''kusura bakma isterdim ama,ailenle tanışmaya gelemem,yetişme tarzıyla ilgili bişey '' dedim.Anlayışla karşıladı,ikimizde anadolulu olduğumuz için,yetiştiğim ortamı biliyor..Onunda 2 dostu var biri ben diğeride bir erkek arkadaşı..

Kardeşim dediğim uzun süredir tanıdığım diğer kız arkadaşımla herşeyi konuşuruz,üçümüz tanışıyoruz,onla konuştuğumuz şeylerden bahsettiğimdeyse sana aşık yada olucak diyor :S Beni yakınlarına karşı koruması,küçük bir sorun olsa hemen beni ara falan demesi kankiminde öyle demesi beni şüpheye düşürüyor,ama onun kişiliğine gerçekten çok güveniyorum..
              Hatta şimdiye kadar kimseye bu kadar güvenmedim..Herkesle samimi olan,çok geniş çevresi olan,herkesle arkadaşlık yapan birisi değilim..Çevremdekiler konusunda çok seçiciyim..Sevdiğim çok kişiyi ölümle kaybettim..Ve şuanda dostlarımı kaybetmektende çok korkuyorum..

Aşka inanan biriside değilim..Sevmeye hep uzağım,kimseyle ilişkim olmadı.Aşkın tanımını bilmiyorum..
              Ama şunu iyi biliyorum sanırım..2 kişi çok iyi dostsa,sonrasında bir aşk yaşanırsa,aşk bittiğinde dost kalmaları çok zor hatta imkansız..Öyleki aramızda aşk kelimesinin hiç geçmediği önceki dostumla sıradan iki arkadaşa dönüşmemiz bile 2 sene aldı..
              Dostlar birbirleriyle çok ilgilenir ve birbirlerine çok karışırlar,bizdede oluyor böyle şeyler tabi..İşin en kötü yanıysa bu fazla ilgiden bende etkilenir miyim diye korkuyorum:S:S

Yorum

niye bu kadar düşünüyorsun ki aşık mı oluyorsun yoksa neyse fazla ileri gitmeyeyim takılıyorum sadece.. akışına bırak, biriniz birşeyler hissedip de karşılıksız olursa o zaman düşünürsünüz.. güzelce konuşabilmek lazım.. boşanan çiftler bile medeni olup konuşabiliyorlarken sizin haydi haydi yapabilmeniz lazım..
                yok eğer kimse birşey hissetmezse güzel bir dostun olur..
                yok o da olmazsa eğer ikiniz de aşık olursanız denersiniz olursa olur, öncesi de hazır arkadaşlıktan geliyor, çok sağlıklı olabilir.. baktınız olmuyor biter..

ama beni esas düşündüren sen niye bu kadar kaygılısın bu konuda? ona arkadaşça da olsa yakın davrandığın için suçlu mu hissediyorsun kendini? ya da arada aklında birşeyler mi geçiyor ki bu normal olabilir.. ya da ilk kez bir erkekle bu kadar yakın arkadaş oluyorsun onun tedirginliği mi... kız-erkek arkadaşlığı her zaman risklidir, birşeyler olabilir, akıllardan başka şeyler geçebilir, herşey mümkün, doğal..

her neyse akışına bırak derim..

Yorum

Aslında çok fazla takılmıyordum,ama eski dostumdan 2 yıl öncesinin itirafı gelince şaşırdım..Aklıma takıldı burda paylaşmak istedim..

Aşık mı oluyorum:S Aşk nasıl bişey bilmiyorum ki:S:S Aşık olduğunu nasıl anlarsın?
                  O harika biri,harika bir dost,ama bundan öteye gidemez,harika bir sevgili olamaz.Harikadan çok şey kastettiğim anlaşılmasın,aşk konusunda fazla zıttız,kızlarla gününü gün eden biridir,ilk başlarda bu yüzden ona çok ters çıkmıştım,sen benim arkadaşım olamazsın diye,tanıyordum onu,ama önyargılıydım,kız düşkünü sokak serserisiydi gözümde,aslında hiç öyle değilmiş..Seni çıktığım kızlarla bir tuttuğumu sakın sanma, onlarla aranda uçurum var,benzeyen tek bişeyiniz bile yok,sen farklısın dedi..
                  Önceden kızlarla gününü gün eden biri diye düşünüyordum,ama tanıştığımızdan beri kimseyle çıkmadı.Belki öss ye hazırlandığı içindir ama öss hazırlığına başlamadan önceki 2-3 aylık dönemde de çıkmadı kimseyle..

didikledikçe kafam karışıyor =))

Yorum

ben artık yakın arkadaşlarımı erkeklerden seçmiyorum ve araya mutlaka mesafe koyuyorum...erkekler yakınlığı hep farklı algılıyor...en azından benim hayatımda hep böyle oldu...
                    dostlukları bitirmek çok ağır...

Yorum

Yakınlık gösteren oysa nolucak=) Hayatımda hep olmak isteyende oydu,bende ona bu şansı verdim,ve ne kadar iyi bir dost olabileceğini kanıtladı..

Yorum

arada istisnalar çıkabiliyormuş demekki ve de şanslılar...

benim için malesef kaide bozulmadı...

Yorum

Evet şanslı olduğumu düşünüyorum dostlarım konusunda,ama kaybetme korkusuda kötü bişi =)

Yorum

Ben bir kızla çok yakın arkadaş oldum, sonra kendimi tutamadım ve bunu ilişki boyutuna taşıdım (beraber taşıdık), sonra ayrıldık, sonra 1 yıl konuşmadık. şimdi yeni yeni laflıyoruz msnden. Ama sorun şu ki, işler iyi giderse bile ben bu kızla tekrar "çok yakın arkadaş" olamam. Çünkü Bir kere ona diğer gözle baktım ve onla bir ilişki yaşadım. Ona dokunduğum zaman asla bir arkadaş gibi dokunamam. Malesef olay böyle.

Yorum

Yaprak dikkat et aşık oluyor olabilirsin.

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X