Duyuru

Katla
1. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Açılan Bölümler

Genel konular ve Serbest Bölge bölümleri konu açma ve mesaj yazmaya açılmıştır. İyi paylaşımlar!
2. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha fazlasını görüntüleyin
See less

Öfke Kontrolu

Katla
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Öfke Kontrolu

  Konu basit. Öfkemizi kontrol etmek için birçok şey söyleniyor. Uzman yardımı alıp bu durumun üstesinden gelenler burda paylaşımlar yaparsa faydalı olacaktır. Ani sinirlenme, birşeylerden hıncını alma arzusu, sinirlenmenin verdiği duyguyla kelimeleri kontrol edememe gibi sonuçlar doguran bu illet hastalığı nasıl yenebiliriz?
  En son değiştiren AuroraBorealis; 22-09-2011, 02:54 PM.

 • #2
  ben de merakla cavpları bekliorum. up!

  Yorum


  • #3
   Uzman yardımı almadım ama ben öfkelendiğim an alır ceketimi o ortamı terk ederim,orada bulunursam bilirim ki ya daha çok sinir olucam ya patlayıp birini üzücem,o yüzden evdeysem alır başımı kendimi sahile vururum,çok da gerilmişsem oturur bi barda bi kadeh bişi içer sakinler öyle gelirim..o ortamda durdukça öfkem geçmez yani...
   "Every man dies - Not every man really lives"

   Yorum


   • #4
    alt sebebini ogrendikten sonra kendimi ikna edemiyorum ben..

    Yorum


    • #5
     bugune kadar belki de sinirlenmekte hakli gordum kendimi, bundan sonra daha cok dikkat edecegim..derine inip kendimi ikan edebilirim umarim..ama genelde sinirlendigim seyler insanlarin beni uzmek icin soyledigni dusundugum laflar oluyor, ve us ebeple ben de sinirlenip karsi tarafi uzmek istiyorum..halbu ki soncunda elime hic bir sey gecmiyor,bana kizan bir insandan baska bisi degil..

     Yorum


     • #6
      aynen de oyle oluyor, hep beni ayni sekilde ofkelendirecek insanlarla karsilasiyorum..ve o duygulari temizleyemiyorum..
      yani bir insna dewamli kibar olmayan erkek arkdaslari mi olur, icten ice kizginligimi arttirdiklari gibi, daha da kabalariyla arkdas olmak gibi de bir ozelligim oluyor..bu sadece ofke icin degil her turlu sorun icin gecerli aslinda. saol tavsiyeler icin..

      Yorum


      • #7
       Öfke bir çeşit kendini o an sindirme arzusu bana göre. Yani içimizden dışa vurulmayan cümlelerin veya duyguların bastırılmış ve birden patlak verdiği sonucunda da pişmanlık, üzüntü yaratan, kontrolü olmayınca şiddete bile eğilim veren bir davranışsal duygu türü.. Mesela ben de son yıllarda şunu gördüm kendimde; cok cabuk sinirlenme, sinirin verdiği etkiyle kendini ifade edememe, gereksiz sinirsel davranışlar.. Sanırım psikoterapiye ihtiyacım var...

       Yorum

       İstek İşleniyor...
       X