Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

geçmişte yaşadıklarımız gerçekten kafaya takmaya değermi?

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• geçmişte yaşadıklarımız gerçekten kafaya takmaya değermi?

geçmişi sorun yapmak anlamsız mıdır?geçmişteki yaşananların sizler için önemi nedir?

slm

bence geçmiş konuşuldukça insan buhrandan çıkıp ileriye bakamaz...benim şahsi fikrim 1 defalık eskiyi konuşur soleyeceğimi soler ve bir daha asla yeni gune taşımamak lazım......

Yorum

söyle çok mu önemli yaşanılmış mazi bydead...

geçmiş geçmişte kaldı.... iyi yaşansa da yaşanmasa da geçmişte kaldı... geçen ve bir daha geri gelmiyecek şeyleri düşünmenin bir anlamı yok....

geçmişte kayıplarımız oldu hepimizin.... bu kayıpların sorumlusu kendimiziz aslında... nasıl yapılır nasıl kazanılır bunları öğrenmemişiz, öğretmemişiz kendimize....

şu anımızda ve geleceğimizde aynı sorunları yaşamamak için kişisel donanımımızı artırmamız gerekiyor..... geleceğimizin güzel olması için bu güzellikleri bizlere verecek yetenekleri kazanmamız gerekiyor.....

gelişime kendimizi vermemiz gerekiyor.... ki gelecekte gerçek huzuru bulabilelim....

Yorum

Re: geçmişte yaşadıklarımız gerçekten kafaya takmaya değermi

bydead Nickli Üyeden Alıntı
        geçmişi sorun yapmak anlamsız mıdır?geçmişteki yaşananların sizler için önemi nedir?
        Geçmişi an be an yaşamak yinelemek sorun yaratır

Yorum

therapy25 Nickli Üyeden Alıntı
          söyle çok mu önemli yaşanılmış mazi bydead...

geçmiş geçmişte kaldı.... iyi yaşansa da yaşanmasa da geçmişte kaldı... geçen ve bir daha geri gelmiyecek şeyleri düşünmenin bir anlamı yok....

geçmişte kayıplarımız oldu hepimizin.... bu kayıpların sorumlusu kendimiziz aslında... nasıl yapılır nasıl kazanılır bunları öğrenmemişiz, öğretmemişiz kendimize....

şu anımızda ve geleceğimizde aynı sorunları yaşamamak için kişisel donanımımızı artırmamız gerekiyor..... geleceğimizin güzel olması için bu güzellikleri bizlere verecek yetenekleri kazanmamız gerekiyor.....

gelişime kendimizi vermemiz gerekiyor.... ki gelecekte gerçek huzuru bulabilelim....
          haklısın teşekkürler..

Yorum

BUTU Nickli Üyeden Alıntı
            anladım çözümü nedir sence?

Yorum

yüzünü geçmişe çeviren yaşadığı sıkıntılarını görür dertlenir... yüzünü geleceğe çevren hayallarini ve yapabileceklerini görür neşelenir....

Yorum

yüzünü geçmişe çeviren yaşadığı sıkıntılarını görür dertlenir... yüzünü geleceğe çevren hayallarini ve yapabileceklerini görür neşelenir....
                bu sözü bilgisayarıma ekledim çünkü benhep unutuyrm dediklerini bunaldıkça bu söze bakımde kafama girsin artık.

Yorum

bu sözü bilgisayarıma ekledim çünkü benhep unutuyrm dediklerini bunaldıkça bu söze bakımde kafama girsin artık.
                  dilediğince kaydet dostum... içgörüdür bunlar... ve gayet işe yarar....

Yorum

dilediğince kaydet dostum... içgörüdür bunlar... ve gayet işe yarar....

dostum biliyorsun unutkanlık hastalığın iyileşmesinde büyük rol oynuyor ve hastalığı bence geciktiriyor.artık bazı gerçek doğru sözleri aklımıza kazımamız lazım yoksa iyileşmek içişn attığımız her adım boş.boşa adım atmış oluruz bunu farkettirdiğin için sana çok teşekkür ederim.tabi bana göre ben kendi kendime doktor gibi konuşuyrmbana göre böle.

Yorum

Günlerin içinden anbean geçerek yaşamanın ne denli özverili bir başarı olduğunu geçte olsa anladım geriye dönüp bakmak yada yaşanılmışlıkları geleceğe taşımanın sadece bi kısır döngü yarattığını ve beraberine sana acı ve sıkıntı vermekten başka bir getirisi yoksa sil baştan yapmalı Geçmişin yosun tutmuş kalıntılarını batık bir gemiden arta kalanları arar gibi aramak ve iyice derinlere inmenin ne faydası oldu arkadaşım geçmişi sorgulamak sadece yapmış olduğumuz yanlış ve hataları analiz edip doğru yolda ilerlemek için olmalı artık anı yaşamalk için elimizden geleni yapmalıyız ölen sadece zaman arkadaşım unutma

Yorum

Günlerin içinden anbean geçerek yaşamanın ne denli özverili bir başarı olduğunu geçte olsa anladım geriye dönüp bakmak yada yaşanılmışlıkları geleceğe taşımanın sadece bi kısır döngü yarattığını ve beraberine sana acı ve sıkıntı vermekten başka bir getirisi yoksa sil baştan yapmalı Geçmişin yosun tutmuş kalıntılarını batık bir gemiden arta kalanları arar gibi aramak ve iyice derinlere inmenin ne faydası oldu arkadaşım geçmişi sorgulamak sadece yapmış olduğumuz yanlış ve hataları analiz edip doğru yolda ilerlemek için olmalı artık anı yaşamalk için elimizden geleni yapmalıyız ölen sadece zaman arkadaşım unutma

evet bu cevabın güzeldide deminki cevabın çok kısa ve anlaşılmazdı sanki şimdiki cevabın için teşekkür ederim diğeri için değil.

Yorum

Re: slm

can79 Nickli Üyeden Alıntı
                          bence geçmiş konuşuldukça insan buhrandan çıkıp ileriye bakamaz...benim şahsi fikrim 1 defalık eskiyi konuşur soleyeceğimi soler ve bir daha asla yeni gune taşımamak lazım......

teşekkür ederim yorumun için.

Yorum

Geçmiş sizin için sona ermiş, artık bitmiş gitmiş olabilir fakat onu yok etmek ne yazık ki mümkün değildir. Şu hayatın en can yakıcı taraflarından biri de, geçmişte yaşadıklarınızı bıkıp usanmadan yüzünüze vurmasıdır. Hatasız yaşamaya çalışmak, bu sebeple çok önemlidir. Çünkü hatalarınızın, bir gün gelip de sizin karşınıza çıkması, hem de çok kötü ve olmaması gereken bir zamanda çıkması mümkündür.

Ama tabi geçmişte yapılan kötü işlere esir olarak da yaşamayacağız. Kaçmaktan çok yanlışlarla savaşmak, yani onlarla yüzleşmek çok önemlidir. Bu alemde yaptığın hiç bir şeyden, yanlış bile olsa pişman olmayacaksın.

Yorum

Geçmiş geleceğe ayna tutar, bu yüzden geçmişten ders alınması gelecek adına isabetlidir. Ancak geçmişten ders almaktan başka geçmişin insana bir faydası yoktur. Abartıya girmemek geçmişle vakit kaybetmemek lazım. Yaşam dediğiniz süreç ve aynı zamanda geçmiş ve gelecek içinde bulunulan "an" ile anlamlı. O anı değerlendirebilbiğimiz ölçüde bahsedilen üç kavram kalitesini artırır..
                              LAF BİLİRSEN KONUŞ DA İBRET ALSINLAR LAF BİLMEZSEN SUS DA İNSAN SANSINLAR

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X