Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Bir insanın psikolojisine en iyi gelen şey...

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Bir insanın psikolojisine en iyi gelen şey...

Bir insanın psikolojisi çok kötüyken, kendini gerçek anlamda iyi hissetmiyorsa... sizce ona en iyi ne yardım edebilir? Veya ne yaparak, yapılarak kendisini iyi hissedebilir..?

Veya, siz... Psikolojiniz çok kötü olduğunda (mesela, her şey kötü gidiyor, her şey üst üste geliyor...), bu durumdan nasıl çıkabilir, nasıl çıkmaya çalışırsınız? Varsa, deneyimlerinizi de paylaşabilirsiniz.
    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Çok canım sıkkınsa eğer,ne yapacağını bilemez bir halde olurum.. :roll: Çoğunlukla anlamsız şeyler yaparken bulunurum kendimi..
    Yani kolay kolay bozulmayan ruh halim bozulduğu zaman..
    Kolay kolay düzelmez,çoğunlukla hiçbir işe yaramaz yaptıklarım..
    Yorgunluktan ölsemde dışarı çıkarım,yada alışveriş yapar gereksiz şeyler alır sonra pişman olurum.. :P
    Ve klasiktir kadınlarda saçımı keser sonra da nasıl zor uzuyor ne yapıcam der oturur ağlarım..
    İşte acayip birşeyim..
    Kendiliğinden düzeliyor dua ve ibadet rahatlatıyor bir tek beni..

Yorum

Yalnız dolaşmaya çıkarım,tek başıma sinemaya giderim,film izlerim veya kitap okurum.Kafamı başka şeylerle meşgul etmeye çalışırım.
      Kız arkadaşta iyi gelir tabi,derdini paylaşabileceğin,seni avutacak biri olmasıda iyi olur.

Yorum

hayatın içinde olmaya giderim....
        ama muhakkak bir deniz kenarına kalabalık birebir aslında benim için öyle en azından ...ve çok hızlı yürürüm belkide saatlerce ama hızlı adımlarla her adımımda daha sağlam basarım yere bütün hıncımı yerden alırım sanki...ve nadir de olsa söylenirim kendi kendime hem yürür hem söylerinim..bir yere çıkam imkanım yoksa eğer hayal kurup uyurum
        <div>VAZGECILMEZ MISIN AMANNN???</div>

Yorum

benim için cevap müzik dinlemek. Hemen değiştirir ruh halimi.
          Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
          -Buda-

Yorum

kendimi çok kötü hissediyorsam,kendime müdahale etmem.
            kendimi kendi haline bırakırım..
            üzerim kendimi bol bol..

mutluluğu doyasıya yaşamak isterim her zaman,mutsuzluğa da hakkını vermek gerektiğini düşünüyorum.
            çünkü olumlu şeylerden olduğu kadar olumsuz ve hatta olumsuz gibi görünen şeylerden alınacak dersler de vardır.
            Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
            Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
            Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Eşimi ararım, eğer yanımda değilse onun sesi rahatlatır beni genellikle 8)

Yorum

..

ben insanlardan uzaklaşırım çünkü kırıcı olabiliyorum zararım kendime olsun derim. yüzümü yıkarım daha olmadı bi duş alırım. hareketli bi müzik açarım. ve pazitif düşünmeye çalışırım. daha olmazsa bi uyku ilacı alıp yatarım. uyanınca iyiy olurum genelde. yani genel bi kaçış içindeyim. iyice dibe vurduysam işte o zaman kendime zarar vermemek için yanıma güvendiğm birini çağırırım bana göz kulak olsun diye. Çünkü o anlarımda istemediğim şeyler yapabiliyorum :evil:

Yorum

Susup, kurup, kudurup kendimi yerim...
                  Çözüm arayışına giremem hemen..Girdiğimde çok geç olabiliyor :?
                  Yasamak olmekten daha kolaydır..Kirazmevsimi<br />

Yorum

Kitaplarıma sığınırım özellikle de psikoloji kitaplarıma....
                    yagmur'um ben

Yorum

Ben kendimi dışarı atarım carsı pazar dolaşırım.Kalabalık ortamda bir şeyler yiyip içmek cok hoşuma gider biraz sakinleşip eve dondügümde kendime illaki ufak birşey alırım beni mutlu eder.

Yorum

dostları sanırım, halinden anlayabilecek insanlar. ama ben genelde kötü olduğumda kimseyi aramam beni arayan çıkarsa ne ala
                        bundan başka müzik dinlemek iyi gelir bana, kitap okumak otobiyografi falan ama hafif kitaplar, başka bişey gelmiyo aklıma.
                        içlerinde en iyi gelen kesinlikle halden anlayan insanlar

Yorum

Yalnız başımaysam evde oturur, aklıma olan ve olabilecek bütün kötü şeyleri getirip kendime duygu sömürüsü yaparım, uzun uzun ağlarım. Oh, tamam dediğim anda içimden bir ses konuşmaya başlar ve bana yol gösterir, farklı bir ruh haline bürünüp rahatlarım. Bakmayın benim böyle ukala ukala yazdığıma, az sulugöz değilim ben Tabi herkesin işine yarar mı bilmem. :roll:

Yorum

internette oyalanırım biraz, tvde sevdiğim bişeyler varsa onu izlerim, çok sıkkınsam çıkar biraz dolaşırım,

gülünç birşey veya beni mutlu eden geçmişteki olayları kafamda yeniden canlandırırım, bikaç defa derin nefes alırım (bunları bi psikoloji kitabında okumuştum gerçekten işe yarıyolar )

Yorum

Acının boyutuna göre değişir bu durum aslında. Kimi zaman ne yapsam içimdeki acıyı dindirmenin, rahatlamanın bir yolunu bulamam. Tek çare yalnız kalıp ağlamaktır. Kimseyle görüşmemektir...

Genel olarak rahatlamak için yaptığım şeyler çeşitlidir benim için.

Dua etmek iyi gelir bana.. Gerçek dostuma içimden ne geçiyorsa anlatırım... Huzur bulurum... İnanılmaz rahatlık hissediyorum.

Ve ebruyla ilgileniyorum. Su yüzeyine çiçek desenleri yaparak özellikle sinirlendiğim zaman hafiflediğimi hissediyorum.

Bunaldığım zaman, hava almak, yürüyüş yapmak iyi geliyor.

Eğer paylaşma ihtiyacı hissediyorsam sevdiklerimle konuşup, zaman geçiririm.

Bir arkadaşım yazmış. Bende onun gibi sözlümün sesini duyduğumda ferahlıyorum.Hafifletiyor hayatımı... En iyi gelen şeylerin başında bu geliyor.

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X