Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Malulen emekli edecekler ama istemiyorum !

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Malulen emekli edecekler ama istemiyorum !

Öğretmenim ve uzun yıllardır şizofreni tedavisi görüyorum 1-2 sene önce beni normal bir masa başı memurluğa verdiler Hadi eyvallah dedik öğretmenliğin yarım gün çalışma ve ekders gibi artılarını bırakıp tam gün memurluğa başladık Geçenlerde raporu yenilemek için tekrardan psik. heyetine çıktım Aldığım raporda memuriyete devamın uygun görüldüğü yazıyordu ama milli eğitim bak. hangi akla hizmetse benim malulen emekli olmam için SGK'ya teklif göndermiş ve bunun gerçekleşme ihtimali de yüksek Aslında 10 seneyi doldurmadım ve tıp fak.den aldığım son raporu uygulamaları gerekirdi Bilenler vardır 5 senede de malulen emekli olanlar var Lakin özür derecem %40 civarı yani normal şartlarda olmaması lazım Milli eğitim de biliyor bunu ama hangi akla hizmetse malulen emeklilik teklifini yapmışlar Bunun gerçekleşme ihtimali bile sinirimi bozmaya yeterli oldu Bazıları için malulen emeklilik yegane seçenek gibi görünebilir ama ben kesinlikle istemiyorum Daha 28 yaşındayım hem eve kapanıp hem de maaşımın 3/1 oranında azalmasını kesinlikle kabullenemem Zaten malulen emekli olunca başka işte de çalışamıyorsun Bu sıkıntılı bekleyiş nasıl sonuçlanacak bakalım Dualarınızı benden esirgemeyin
    En son değiştiren umbrella; 25-11-2010, 02:28 PM.

Yaşınız çok gençmiş daha, bende 40 yaşına felan gelmişsinizdir sanıyordum. Milli Eğitimin böyle bir işe kalkması talihsizlik olmuş. Sizin adınıza üzüldüm, inşallah istediğiniz sonuç çıkar. Çok geçmiş olsun..
    Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Üzüldüm.
      Size dua edeceğim.
      Umarım hakkınızda hayırlısı olur.
      Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

Bir avukata danışmayı ihmal etmeyin bence.Allah hayırlısını nasip etsin.

Yorum

ne kadar itiraz hakkınız varsa hepsini kullanın bence, devlet dairesinden malülen emekli olduğunuzda başka bir işyerinde sigortalı olarak çalışmanız durumunda emekli maaşınıza el konulduğu gibi, işe başlama tarihinden cezanın elinize geçtiği tarihe kadarkı zaman diliminde ne kadar emekli maaşı almışsanız geri talep ediliyor.

yani bu bir daha çalışmamanız gerekir demek ve bu pek iç açıcı bir haber değil, o yüzden özür oranınızın %51 in altında olduğunu belirtir raporla birlikte karşıt dava açın yada karara itiraz dilekçesi verin. bu mücadelede edinebildiğiniz kadar kanıt toplayın Allah yardımcınız olsun..
          ÖMÜR, UMUTTAN ÖNCE BİTMELİ...

Yorum

Hepinize teşekkür ederim Sertralin ses duyma dışında hemen herşey var bende e-can %51'in altında özrüm olduğunu belgelendirip dava açarsam bu malulen emekliliği değiştirme hakkım olur mu ? Yasal açıdan mümkün müdür bu ? İlgilenip zaman ayırdığınız için hepinize tekrar teşekkürler...

Yorum

ses duyma yoksa o kadar ağır bir vaka değilsin.
              benim çocuğum olsa öğretmeninin bir şizofren olmasını istemem doğrusu dermişim.
              şaka şaka ben de şizofrenim ama daha ağır bir vakayım. hayatımda hiç çalışmadım.
              seni kıskandım sen şizofren olmana rağmen çalışabiliyorsun ve emeklilik hakkı elde etmişsin.

Yorum

omerer evet yazdığın gibi ağır vaka sayılmam ama psikozum sonuçta bilirsin durgunluk vs olumsuz etkiliyor Paranoya vs. zaten değişmez gerçekler İmpulsivite falan da oluyor işte idare ediyoruz Kıskandığın için teşekkür ederim =) dermişim Sana da tavsiye ederim işlevselliğimiz arttıkça ruh sağlığımız da düzeliyor Zaten bu sebeple eve kapalı bir hayat istemiyorum Senin şikayetlerin neler ?
                omerer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                ses duyma yoksa o kadar ağır bir vaka değilsin.
                benim çocuğum olsa öğretmeninin bir şizofren olmasını istemem doğrusu dermişim.
                şaka şaka ben de şizofrenim ama daha ağır bir vakayım. hayatımda hiç çalışmadım.
                seni kıskandım sen şizofren olmana rağmen çalışabiliyorsun ve emeklilik hakkı elde etmişsin.
                =) Forumun en fazla mesaj yazan kişisinden böyle iyi dilekler almak hoşuma gitti. Thanks for you.
                forte-donna Nickli Üyeden Alıntı
                Allah yardımcınız olsun..umarın herşey gönlünüzce olur..
                FIRTINA arkadaşım sen de sağolasın Bilmukabele demek istiyorum Görüşürüz
                FIRTINA Nickli Üyeden Alıntı
                her şey gönlünüzce olur inşallah.
                En son değiştiren umbrella; 25-11-2010, 08:50 PM.

Yorum

Milli Eğitim Bakanlığı'nın SGK'a teklif gönderdiğini nerden biliyorsun? (bu senin bir şüphen olabilir mi?)

Ortada bir heyet raporu varken ve sen malulen emekliliğini talep etmemişken böyle bir şey olabilir mi?

Çok geçmiş olsun.
                  Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

iyimser il milli eğitim müdürlüğüne gidip resmi yazışma evraklarının örneklerinden aldım Meb'in malulen emeklilik teklifi yaptığını da bu şekilde öğrendim Senin yazdığın gibi raporu dikkate almaları gerekirdi hatta zorunluydu ama böyle oldu işte Sgk teklifi kabul edip malulen emekli yaparsa hemen idare mahkemesinde dava açacağım Bu işin peşini bırakmam Cevabın için de teşekkürler.

Yorum

umbrella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      iyimser il milli eğitim müdürlüğüne gidip resmi yazışma evraklarının örneklerinden aldım Meb'in malulen emeklilik teklifi yaptığını da bu şekilde öğrendim Senin yazdığın gibi raporu dikkate almaları gerekirdi hatta zorunluydu ama böyle oldu işte Sgk teklifi kabul edip malulen emekli yaparsa hemen idare mahkemesinde dava açacağım Bu işin peşini bırakmam

iyi edersin bence de
                      hem daha çok gençsin evde oturup daha kötü olman işten bile değil.
                      ama şunu ilave edeyim ki
                      eğer olur da emekli olmak zorunda kalırsan ikinci bir işte çalışabilirsin

ayrıca malulen emeklilik maaşlarının bir hesabı var sanırım
                      benim bir yakınım üçte bir değil tam alıyor.
                      ama senin durumunda ne alınır bilmiyorum umarım üçte biri değildir.

ayrıca şu an onu konuşmak da yersiz

inşallah böyle bir şey olmayacak.

sevgiler.
                      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

iyimser yanlış anlamışsınız Maaşın üçte birini almıyorsun 1/3 oranında azalma oluyor Bunu demek istemiştim Yazdığın gibi ikinci bir işte de çalışabilirim ama ne iş yaparım hiç bilmiyorum. Bu konuda tavsiyeniz var mı ? Desteğinden ötürü tekrar teşekkürler.

Yorum

Hey allahım herkes malulen emekli olmak istiyor ama sen beğenmiyorsun
                          En son değiştiren iyimser; 28-11-2010, 04:36 PM. Sebep: Bozuk Türkçe

Yorum

Beğenmemekle alakası yok;saçmalıyorsun Öğretmenlik yapamıyorsam normal bir memuriyete vermeleri lazım Tıp. fak.den aldığım raporum var;bunu dikkate almaları gerekirdi Hakkım olanı istiyorum bunda tuhaf olan ne ? 4 sene üniv. okuduk boşuna mı okuduk ? Anlamadan yorum yapmayın ya.

Yorum

Konuyu saptırmayın şimdi seni malulen emekli yapacaklarsa bunun bi sebebi vardır heralde durduk yere niye yapsınlar o zaman şükredeceksin 1/3 azalsa da çalışmadan maaş alacaksın bu ulkede asgari ücretle gecinen bir sürü insan hatta aile var bu insanlar ne yapsın sen onlardan daha iyi durumdasın hem öğretmenin psikolojisi sağlam olmalı şizofrenken onlara model olacaksın nasıl eğiteceksin bunu da düşünmen lazım bence böylesi senin için daha iyi olacaktır anlıyormusun
                              En son değiştiren iyimser; 28-11-2010, 04:37 PM.

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X