Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

bağımlı bir bayanın toplumdaki yeri..

Katla
This topic is closed.
X
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• bağımlı bir bayanın toplumdaki yeri..

merhaba sizinle kısa bi paylaşımda bulunmak istiyorum

uzun yıllar önce uyuşturucu kullanmıştım ama kısa sürede maddi zorluklar nedeniyle bırakmıştım

2 hafta önce tekrardan başladım uyuşturucuya alkolü ise sık sık tüketiyorum

malesef bulunduğumuz toplum , bayanın sigara içmesine bile tahammül edemezken , beni kabullenmesi imkansızın ötesinde bi beklentidir..

yapım itibari ile de çekici bi bayanım , üzerine kötü alışkanlıklarda eklenince tahmin edersiniz ki hayatım oldukça zor..yaşam tarzım biraz farklı , geniş bi yapım var ..

kendimi kısaca tanıtmak ve sıkıntılarımı sizlerle paylaşmak , yorumlarınıza almak istedim
    En son değiştiren Garez; 03-07-2011, 06:11 PM.

nasıl bir yorum bekliyorsunuz anlamadım? takdir mi edilmek istiyorsunuz? yoksa kınanmak mı istiyorsunuz? ya da kendinizi bu konuda yalnız hissettiğinizden bir destekçi mi bekliyorsunuz? kendinize çeki düzen verin ve bu illetten kurtulun...unutmayın herşey sizde bitiyor...

tamam belki bırakılması çok zordur ama dediğim gibi nasıl başladıysanız öyle bırakın...

Yorum

kendine yaparsın başkasına hiçbirşey olmaz çeki düzen ver kendine

Yorum

5N1BEN Nickli Üyeden Alıntı
        Yaşam tarzı farklı diyorsun ve geniş olduğunu söylüyorsun. Bunları yazarak sadece düşüncelerin arasında sıkışıp kaldığını göstermekten başka birşey yapmıyorsun. Ve toplumun kadınlara olan bakış açısında bahsetmişsin. Şu anda toplum bunu yapmıyor. Bağımlı olan kadın veya erkek farketmeksizin toplumun bakış açısı bellidir. Çekici Bir bayan olduğunu söylemektesin. Senin çevrendeki var olan kişiler. Yani gördüğün toplumun bireyleri, Çekici olduğundan dolayı yanaşırsan kötü gözle bakmaz(Yaptıkların için kötü gözle bakmaz senin için değil.). Çümkü yaşam tarzına bakılınca kolay birisin. Malesef öyle.
        işta tam olarak demek istediğim şey de bu.. çekici bi bayansan ve uyuşturucu veya alkol kullanıyosan basit kız gözüyle bakıyolar

Yorum

Uyuşturucu ve alkol bağımlılığını toplumun size bakışından önce kendi sağlığınıza verdiğiniz zarar bağlamında değerlendirirseniz daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilir ve bence daha iyi etmiş olursunuz.

Yorum

arkadaşlar ben eroin yada kokain gibi maddeler kullanmıyorum bu konuya açıklık getireyim , daha basit olan uyuşturucu türlerini kullanıyorum hap ve esrar gibi

Yorum

bişey olmaz mı ?çok komik ya hiç bağımlı birini görmediniz heralde esrar ya da hap kullanan.kendini bitirirsin etrafını da birlikte.sonu kötü yani.çocukça yorum yapmayın
              kurut bu dereyi sen kolaysa:RpS_crying:

Yorum

Garez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                merhaba sizinle kısa bi paylaşımda bulunmak istiyorum

uzun yıllar önce uyuşturucu kullanmıştım ama kısa sürede maddi zorluklar nedeniyle bırakmıştım

2 hafta önce tekrardan başladım uyuşturucuya alkolü ise sık sık tüketiyorum

malesef bulunduğumuz toplum , bayanın sigara içmesine bile tahammül edemezken , beni kabullenmesi imkansızın ötesinde bi beklentidir..

yapım itibari ile de çekici bi bayanım , üzerine kötü alışkanlıklarda eklenince tahmin edersiniz ki hayatım oldukça zor..yaşam tarzım biraz farklı , geniş bi yapım var ..

kendimi kısaca tanıtmak ve sıkıntılarımı sizlerle paylaşmak , yorumlarınıza almak istedim
                Al sana yorum; senin gibi yaşayan insanların erkek veya kadın olsun hiç fark etmez bu toplumda yeriniz yok! Sen sadece tedavi edilmesi gereken bir parazitsin.

Yorum

Bu gibi şeyler ilk başta çok basit gibi görünebilir ama meseleye en azından şöyle bakınız: Ne gerek var??? Durduk yere bünyenize alışkın olmadığı bir maddeyi sokmanın ve üstelik buna da para harcamının ne alemi var?

Eğer o maddelerden uzak duramıyorsanaz, veya onların eksikliğini yoğun hissediyorsanız bir sorun var demektir. Bence öncelikle tedavi yolları aramalısınız.

Yorum

Saçmalıyorsun. Bence sen en ufak bir sorunda insanı tek başına bırakabilecek kadar düşmüş bir yapıdasın. Kişi kendi yaptıklarını insanların heveslenmesi için anlatmıyor. Bir sorun olarak gördüğün için anlatıyor. Yaptığın yoruma bak. Yıkıcı değil yapıcı ol arkadaş.

Arkadaşım yapıcı olmayı bende severim fakat bu hayatta yapılması gerekenler kadar yıkılması gerekenlerde var. Ben bu kişiye “yapmazsan daha iyi olur” demekle yetinirsem. Tepkim açıklayıcı ve işe yarar olmayacaktır. Durumu özetlemenin en iyi olu kısa yoldan gerçeği yazmak. Çevresindeki aklı başında insanlar ondan iğreniyor ve geri kalanlarda ona sadece eti için yaklaşıyor. Daha sade ve hakaretsiz bir yazı yazmak sadece yazmış olmak için yazmak olurdu.

Yorum

ayseglk Nickli Üyeden Alıntı
                      bende senin parazit oldunu düşünüyorum , sadece konuşmuş olmak için konuşuyosun , gereksizsin
                      Bence sen hiç karışma.

Yorum

Bana aklı başında olduğunu gerçekten iddia edebileceğin bir kişi varmı bu dünyada?
                        Var dersen. Onun bugüne kadar içinde kurguladığı tüm düşüncelerin farkında olmahn gerekli bunuda bilmen gerekiyor.

Bir değil yüz milyonlarca var. Kurgulanan yaşam şekli şu;
                        Güzel ahlak, akılcı düşünce, fedakârlık, kendisinin ve çevresindekilerin hakkını savunabilmek, üretken olmak vb vb bu listede uyuşturucu kullanmak ve ahlaksız olup buna “açık fikirliyim” demek yok.

Yorum

beni hiç tanımadınız halde , sırf uyuşturucu kullanıyorum diye diren cinselliğe bağladınız olayı , bu dar görüşün göstergesidir.. ve aslında dmek istediğim şeyi siz açıkladınız neyse konunun buraya geleceği belliydi

Yorum

ayseglk Nickli Üyeden Alıntı
                            bende kullanıyorum bişy olmaz onlardan , eroin kullanma da
                            hayır eroin kullanmıyorum ayseglk , sende kullanıyosun sanırım beni en iyi sen anlarsın diğerleri hemen cinselliğe bağlamışlar konuyu bu çok saçma

Yorum

Ben her türlü ortamlarda bulundum. Güzel ahlaklı dediğin arkadaşları iki dürtsen kendini bırakıverir. Akılcı düşünce dediğin şey nedir ? Sadece dinden ibaretmi ?
                              Kendisinin ve çevresinin hakkını savunabilmek diyorsunda. Genelde madde kullanan kişiler arkadaşları için ölüme gidebilecek düşünceyle başlarlar. Çünkü onlar içinden çıkamadıkları sorunları nedeniyle klendilerini toplum tarafından istenmeyen bğirey olarak görüp. Madem istenmiyorsum zararım kendime diyerek başlar. Başkasına zarar vererek değil. Sana şöyle özetleyeyim.

Güzel ahlaktan bahsediyorsun ama böyle bir kişiye senin bu toplumda yerin yok diyorsun.
                              Benim ahlakım çok kötü insançlarımda yok.
                              Ama ben bu toplumda yherkese yer var diyorum. Toplum pislik içinde zaten arkadaşım. kim o topluma girmek isterki

Şunuda belirteyim
                              Yöhnet,im geçmişte insanları bir arada tutabilmek için bazı koşullar koymuştur. İnsanlar genelde bunu farkında değil babadan oğula gelen gelen olarak görürler.

Ahlak Kuralları (Ahlak kuralları toplum içerisinde bir birey bir hata yapacak olduğunda toplumun baskısı ile vazgeçme olayıdır. Bu senin şu anda yaptığın şey mesela. Güzel birşey. Kötü demiyorum. Ama Bu toplum o kadar piski bireye nasiat vermeye hakkı yoktur bu zamanda..)
                              Görgü Kuralları (Onu zaten herkes biliyor gece içtikten sonra bir araba lastiğine işemek buna aykırıdır. Tamam buna karşı gelebilirsin.)
                              Din Kuralları (Toplum baskısıyla kişi yapacağından vazgeçirilemiyorsa eğer kişinin bunu vijdanının kullaran yapmamasını sağlamak için küçüklükten bilinç altı ile her bireye yüklenmiş bir programş.)
                              Hukuk Kuralları (Eğer bunlar olmasa kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii olmuyor zaten. O halde devletin yaptırım uygulamasıdır. En büyük ceza kişiyi özgürlüğünden mahruıjm etmektir. Ve en fazla etkilşi olan şeydir. Bu durum olmasa emin ol sende toplumda kendini içine saklamaz herşeyi dıştan yaşamaya başlardı.)

O zaman ben sana soruyorum uyuşturucu kullanan birinin toplumdaki yeri nedir?
                              -iyi bir arkadaş mı? (polis kayıtları öyle söylemiyor)
                              -iyi bir komşumu (polis kayıtları hala iyi bir şey demiyor)
                              -iyi bir aile babası veya anne mi? (boşanma avukatları bu görüşte değil)
                              -iyi bir evlat mı? (genel kanı “kendi kanımdan olmasa …! “ şeklinde oluyor)
                              -iyi bir işci mi? (patronlara soruyoruz cevap “ben onu görürsem …!” buda değilmiş)

Ee ben çok düşündüm bu tp insanlara yer bulamadım sen toplumda nereyi yakıştırdın onlara?

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X