Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

şuan canım çok acıyor !!!

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• şuan canım çok acıyor !!!

azönce annemle biraz tartıştık ben normalde çok saygılı ve vefalı bir evlat Im..çevrem böyle söyler..annem de herzaman senin gibi evlat zor gelir der..birde ben anne ve babanın yerinin çok ayrı olduğunu düşünürüm..yani elimizden geldiğince onlara saygılı olmak ve gönüllerini hoş tutmak gerektiğine inanırım..
    ama azönce baya tartıştık ve benim vicdanım rahat değil şuan..ama sebeplerimde haklıyım..ben konuyu sizi anlatıyım; forumda bilen bilir ben çok huzursuz bir aileme ortamında büyüdüm..babam zaten ben çok küçükken vefat etti..annem ben ve 2 abim kaldık..büyük abim alkolik karaktersizin tekidir..bugüne kadar yapmadığı şey kalmadı..şukadarını söylüyim anneanneme bile el kaldırmış bir insan bu..ve en son olarakda yengemi(eşini) feci şekilde dövdü,ayrıca çocuklarını da dövdü..çok beter bir insandır şuan 40 yaşında ve iyileşmek için hiç çaba harcamadı..sadece don zamanlarda biraz çaba harcıyor o da az harcıyor yani gene içiyor ve sapıtıyor..annemle ilgisine gelince annem abime çok yüz verdi yani çocukluktan gençlikten abimin burnunu hiç sürtmedi..zaten doktorda demişti bana,annenin abine sert durması lazım yoksa abin hep böyle gider diye..abim konusunda anneme içten içe hep bozuldum kendisine de söyledim..kendiside hep oğlum napabilirim dedi..bende anne tamam çocuğundur anlıyorum ama 40 yıl bir insan kendini düzeltmezse artık burnunu sürtmek lazım dedim..yani yaptıkları çok kötü şeyler sen de biliyorsun dedim..

işte bu olaylardan ve birde biz hiç aile ortamı gibi olamadık yani ailenin bir sıcaklığı olur ya hiç olmadı size şukadarını örnek veriyim ailecek oturup televizyon seyretmemiz bile bir elin parmağını geçmez..sonuç olarak bu durumlar yani cehennem gibi ev ortamı bende doğal olarak sorunlar yarattı..ne çocukluğumu ne gençliğimi bildim..ve sonunda işte anksiyete oldum..

ve anneme bazen abim konusunda yaptıklarından dolayı ve ayrıca başka hataları da var bu sebeplerden tahammülüm olmuyor..istemeden bazen sert konuşabiliyorum ama çok az oluyor..genelde anneme karşı hep çok ilgili ve gönlünü hoş tutmaya çalışan biriyim..ama arada sırada tartışıncada bazen sesim yükseliyor(Ki ses yükselmesi aslında anneme karşı değil,artık hayatta okadar çok sıkıntı gördümki sıkıntılı konudan konuşurken doluluktan sesim yükseliyor sadece.yani sesimin yükselmesi anneme karşı değil sadece birikimden..onun dışında bazen kırıcı söz söyleyebiliyorum(yani bazen dediğim 30 yaşındayım ama bu yaşıma kadar toplasan 1,2 kere söylemişimdir ama gerçekten kırıcıydı)

konu biraz uzun oldu ama işin özeti anneme böyle yapıncada vicdanım çok sızlıyor..aslında sebeplerimde haklıyım ama..genelde kendimi tutarım ama bazen insan hakszlığa dayanamıyor işte..

aslında boşandıktan sonra ailemin yanına gelmemeliydim..hayatım aile sorunu yüzünden mahvoldu zaten,yaşım da 30 olmuş zaten ayrı eve çıkmalıydım belki..
    :10:

sevgili mavi,anne ve babaları anlamak zor.gelinler ve kardeşlerim anneme bağırır ben dayanamam.onlara kızarım .annemse onları haklı bulur ve savunur.ben artık akıllandım .ne halin varsa görün diyorum.ama senin işin zor beraber yaşıyorsunuz.

Yorum

Şimdi annenin yanına gitsen kibarca özür dileyip haklı olduğunu söyleyen acaba annen sana hak verir mi, istersen dene bir. Abin 40 yaşına gelmiş bundan sonra değişeceğini sanmıyorum, alkolü bırakırsa biraz daha iyi olabilir. Alkolü bırakması için ikna etmeye bakın, alkolsüz bir anında onun da morali yerindeyken konuyu açın, damardan girin onu sevdiğinizi alkollü iken çevreye verdiği zarardan rahatsız olduğunuzu söyleyin. Aile ortamınızı tam olarak bilmiyorum ama boşandıktan sonra aileninn yanına gelmen daha iyi olmuş, neden başka bir evde yaşayacaksınki elektirik, su, kira bedelinden kurtulmuşsun, ayrıca yanında annen var.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

güç528 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Şimdi annenin yanına gitsen kibarca özür dileyip haklı olduğunu söyleyen acaba annen sana hak verir mi, istersen dene bir. Abin 40 yaşına gelmiş bundan sonra değişeceğini sanmıyorum, alkolü bırakırsa biraz daha iyi olabilir. Alkolü bırakması için ikna etmeye bakın, alkolsüz bir anında onun da morali yerindeyken konuyu açın, damardan girin onu sevdiğinizi alkollü iken çevreye verdiği zarardan rahatsız olduğunuzu söyleyin. Aile ortamınızı tam olarak bilmiyorum ama boşandıktan sonra aileninn yanına gelmen daha iyi olmuş, neden başka bir evde yaşayacaksınki elektirik, su, kira bedelinden kurtulmuşsun, ayrıca yanında annen var.
        alkol varsa zor biraz ..içince yine yapacak sonra özür bu hep tekrar yapacak .kendine başka bir hayat kursun derim.

Yorum

panik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          alkol varsa zor biraz ..içince yine yapacak sonra özür bu hep tekrar yapacak .kendine başka bir hayat kursun derim.
          Ben mavi mavi' nin özür dilemesini söylemiştim, abisinin değil yanlış anlaşılmışsım herhalde. : )
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Ben mavi mavi' nin özür dilemesini söylemiştim, abisinin değil yanlış anlaşılmışsım herhalde. : )
            benim kastımda alkol varsa mavinin özrü bişey değiştirmez::::::

Yorum

Alkolü alan abisi değil mi, mavi annesine sesini yükselttiği için özür dileyecek ve içi rahat edecek, abim içki içiyor nasıl olsa ilerde yine anneme saygısızlık yapar ben de anneme kızarım o yüzden özür dilememe gerek yok diye mi düşünsün. : )
              Her şey güzel olacak...

Yorum

alkol zor bir bağımlılık, dayımın oğlunda aynı problem vardı, dayımlar çok uğraştı vazgeçirebilmek için. ilk önce abinin kendisinin istemesi lazım bunu. yoksa etrafın bırak demesiyle falan olacak iş değil bu,
                bence abine iyi bir ders lazım aklının başına gelebilmesi için, yengenle bir konuşsan onu bir ikna etsen, mesela yengen bayrakları çekse, bırakmazsan seni boşarım dese, hatta bunu imadan öte evi terketmeye kadar götürse ve eğer sadecee içkiyi bırakacağını söylerse geri döneceğine onu inandırsa. veya başka bir yol bilemiyorum. ama aklının başına gelmesi için abinin sıkı bir tokat yemesi lazım, işte bir tek onu biliyorum
                Elinden geleni yaptın, şimdi de ayağından geleni yap. Gitmek gibi mesela !

Yorum

sevgili mavi,anne ve babaları anlamak zor.gelinler ve kardeşlerim anneme bağırır ben dayanamam.onlara kızarım .annemse onları haklı bulur ve savunur.ben artık akıllandım .ne halin varsa görün diyorum.ama senin işin zor beraber yaşıyorsunuz.
                  ben normalde anneme çok saygılı iyi davranırım,hiçbir çocuğunun düşünmediği kadar düşünürm üstüne titrerim ama bazen gerçekten çok yanlış şeyler yapıyor..birkere abimi savunması ve bunca yıl burnunu sürtmesi çok yanlış onun dışında da çok özenli değil..

bakın ebn bir olay anlatıyım annemi kötülememek için demin anlatmamıştım ama ben burundan ameliyat olduğumda küçük abim dışında bana kimse doğru dürüst bakmadı..o hafta bu sorunlu alkolik abim yengemi kafasını duvara vurarak dövmüş ayrıca 3 çocuğunu da dövmüş ki çocukların yaşları küçük..işte benim şansıma tam ameliyat olduğum hafta abimin bu olayı patlak verdi..ben ameliyattan daha yeni çıkmışım yüzüm gözüm mosmor evde biraz ilgiye ihtiyacım var abim dışında bana gerçekten aileden biri gibi kimse davranmadı..özenmediler yani değersizmişim muamele ettiler..hatta benden iş yapmamı ebklediler ben acıdan kıvranırken..onun dışında başka şeyler de oldu..insan böyle zamanda en çok anesinden ilgi ebkliyor..çok az ilgi gösterdi başka yanlış şey dedi onu burda yazmıyım iyice kötülemek gibi olmasın..bu insnaın ne kadar ağrına gider düşünsenize..

annemse bundan 1 ay kadar sonra ameliyat oldu ben hastanede kaldım eve geldik okadar iyi baktımki..böyle olmalı işte aileden bir insan..aile başka hiçbirşeye benzemez ki öyle değilmi..

işte bütün bunlar da bende birikim yaptı artık 30 yılın birikimi haklı olarak içten içe kırgınlık soğukluk var..kim kırılmazki bütün bunları yaşasa..

Yorum

vicdanım çok sızlıyor ama özür dilemek içimden gelmiyor..bilmiyorum..hem doğru düzgün olmaya çlaıştım inanın ben bu ailece için gençliğimi doğru dürüst yaşaamadım..hep manevi maddi destek olmaya çalışmakla geçtii.zaten annem bana çok söylemiştir evin annesi snesin ebn çocuk gibi hissediyorum bazen yani oakdar destek oluyorum o anlamda..bunlların karşılığında en ufak şeyde haksızlık..

sanırım bunda karakterimin de etkisi var arkadaşlar,ya bir insan gereğinden fazla iyi ve saf olmaya görsün ailesi bile haksızlık yapıyor inanın..

Yorum

alkolik abim ayrı evde yani evli..ama inanın sürekli arıyor ara sıra geliyor sanki bu evde gibi..anneme aramalarında sert konuş o suç işledi diyorum yinede yeterince sert konuşmuyor bence..

Yorum

yok alkol alan ben değilim abim galiba karışmış biraz

Yorum

Alkolü alan abisi değil mi, mavi annesine sesini yükselttiği için özür dileyecek ve içi rahat edecek, abim içki içiyor nasıl olsa ilerde yine anneme saygısızlık yapar ben de anneme kızarım o yüzden özür dilememe gerek yok diye mi düşünsün. : )
                          tabi alkolü alan abim,ben değilim ben özür dilesem bile ne bileyim öyle işte.........ne yapsam bilemedim..

Yorum

mavi mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            yok alkol alan ben değilim abim galiba karışmış biraz
                            karışmadı mavicim ,işin içinde alkol varsa olaylar zinciri devam eder dedim.

Yorum

İroni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              alkol zor bir bağımlılık, dayımın oğlunda aynı problem vardı, dayımlar çok uğraştı vazgeçirebilmek için. ilk önce abinin kendisinin istemesi lazım bunu. yoksa etrafın bırak demesiyle falan olacak iş değil bu,
                              bence abine iyi bir ders lazım aklının başına gelebilmesi için, yengenle bir konuşsan onu bir ikna etsen, mesela yengen bayrakları çekse, bırakmazsan seni boşarım dese, hatta bunu imadan öte evi terketmeye kadar götürse ve eğer sadecee içkiyi bırakacağını söylerse geri döneceğine onu inandırsa. veya başka bir yol bilemiyorum. ama aklının başına gelmesi için abinin sıkı bir tokat yemesi lazım, işte bir tek onu biliyorum
                              yok zaten şuan yengem evde değil evi terketti yaklaşık 1 aydır ayrılar..yengemi feci dövdü sonrada çocukları yengemde ne yapsın ev terk etti..abim iyileşmeyi denese laftan anlasa mesela amateme yatsa en büyük destekçisi ben olurum iannın.ama 40 yıldı r düzelmedi üstelik yengemin ve dönme ihtimali var belki..ama abim bazen hala içki içiyor..uğraşmıyor doğru dürüst..

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X