Duyuru

Katla
1. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Açılan Bölümler

Genel konular ve Serbest Bölge bölümleri konu açma ve mesaj yazmaya açılmıştır. İyi paylaşımlar!
2. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha fazlasını görüntüleyin
See less

Nişan Atan Bir Kızın Psikolojisi

Katla
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Nişan Atan Bir Kızın Psikolojisi

  15 yaşında lise-1 'e başladığımda 18 yaşında bir erkek ile tanıştım.Kendisi liseyi yeni bitirmişti ve üniversiteye hazırlanıyordu.Aynı zamanda kendisi komşumuzdu.
  Ben 20.000 nüfuslu küçük bir ilçede yaşıyorum ve burda hemen hemen herkes birbirini tanıyor.Tanıştığım erkeğin ailesi de aynı zamanda benim ailemi yakından tanıyordu.

  1 sene boyunca ilişkimizi gizli tutmaya çalıştık.Ama bunu önce annem daha sonra babam öğrendi.Ve kesinlikle böyle bir ilişkiye izin vermiceklerini belirttiler.Defalarca bu konu üzerinden baskı gördüm.2-3 kez beraber olduğum erkeğin babası ile babamın arasında sözlü uyarılar geçti.Babam ilişkiyi istemiyordu.Amcamın oğlu ve arkadaşları da bu ilişkiyi bildikleri için karşı tarafa sataşmaya başladılar.1 senin sonunda ben lise 1'i bitirdiğimde beraber olduğum erkek de üniversite sınavına girmişti.Ama ben gitmesini istemiyordum.Seviyordum yani uzakta olursak ilişkinini biteceği korkusu vardı içimde.Sevdiğim erkek üniye 1 sene daha erteleme kararı aldı.İlişkimizi gizli saklı devam ettirirken 2011 7 mayıs da olay patlak verdi.Ben lise-2 okuyordum.Babam telfon yoluyla erkek arkadaşımı bana çağırttırdı.Bir nevi tuzak kurdular.Erkek arkadaşım buluşma yerine benimle konuşacağını düşünerek tek başına geldi ve olan oldu.Babam ve amcamın oğlu sopalarla erkek arkadaşımı dövdüler.Hastaneye kaldırıldı.Kafatasında çatlak ve ayağında kırık vardı.1 ay görüşemedik.Erkek tarafı dava açtı.Ama erkek arkadaşım vazgeçmedi ve biz olaydna 1 ay sonra kaçtık.Polisler vs olaylarından sonra ailem nişanlı kalınması isteği üzerine karar aldılar.Erkek tarafı gelip istedi ve biz nişanlandık 1 ay içerisinde.Ama sorunlar daha da büyüdü.Benim erkek arkadaşımla aramda cinsel anlamda da bir kaç kez beraberlik geçti.Bu konuyu annem ve babam biliyordu.Nişanlılık süreci içerisinde defalarca tartışma çıktı.Ailem halen daha istmeiyordu ama erkek tarafına da birşey diyemiyordu.Erkek arkadaşım ise dayak olayından sonra babamla kesinlikle bir araya gelmedi.Bu sorunu ailem daha da büyüttü ve ve ben erkek arkadaşımın beni aldattığına yönelik söylentiler alıyordum yakın çevremden.Erkek arkadaşım ise yemin ediyordu böyle birşey olmadığına dair ve bunu bizzat söyleyen babama karşı iyice soğudu.Ben ise evde baskı görüyordum erkek arkadaşımın aileme bu yaklaşımından dolayı.Üniversite tercihlerini yapmıştı erkek arkadaşım.Ben kalıp yaşadığımız yerde bir işte çalışmasını ve hemen evlenmeyi istiyordum.O ise babamın himayesine girmek istemiyorum,düğünü yaptıralım üniye beraber gideriz sen lise okursun ben üni okuyup çalışırım diyordu.Bu gerginlikte iki aile de birbirinden soğudu.Erkek arkadaşım aynı zamanda kendi ailesi ile de çok mutlu bir birey sayılmaz.

  Son olay da ramazan bayramında erkek arkadaşım el öpmeye gelmedi.Ve ailem olaylrı kopardı.telefonda kavga ettik ve erkek arkadaşım aileme karşı tutumunu değiştirmeyeceğini ama beni sevdiğini ve elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.Ama ben artık dayanmıyordum.Ailemden kurtulmak için çıkarıp yüzüğü babama verdim.Babam da nişan işini bitirdi.Beni bulunduğum ilçeden farklı bir ile gönderdi.Yurtta kalıyorum ve lise ye devam ediyorum.Erkek arkadaşımla 1 aydır hiç konuşmadık.Nişanı biz attığımız için beni suçladı ve benimle artık konuşmuyor.Ben ise onu seviyorum ama elimden birşeyde gelmiyor.Şuan ailemden uzaktayım ve sorunlarım azaldı.Ama aklımda aşk konusu kaldı.Erkek arkdaşımla yaşadığım şeyler ve onun bende bıraktığı derin izler hala duruyor.

  Biraz da sinirliyim ona karşı ama burda kimin haklı olduğunu kesitremiyorum.Erkek arkadaşımın ailesi bana sürekli iyi davrandı.Hiç sıkıntı çekmezdim onların yanında.Sanki onların çocuğuymuş gibi davranırlardı.Ama benim ailem erkek ardaşıma soğuktu ve soğukluk artarak ilişkiyi bitirdi.

  Şimdi sizce ben mi yanlış yapıyorum ya da hata yaptım.Ya da nişanlım mı hatalıydı.Yeniden biraraa gelme gibi bir şansımız olabilir mi ???:frustrating:

 • #2
  Korku filmi gibi... Herşey baştan yanlış başlamış ve yanlış ilerlemiş.
  Bu kadar olaya rağmen hala bir araya gelseniz, mutlu olabileceğinizi
  düşünebiliyormusun? Eğitimini tamamlamadan ciddi ilişkiye girmen
  gerekirmiydi? Empati yap, kendini babanın yerine koy. Ordan bak
  bakalım bide olaylara. Yanlış kararlar almışsınız.
  Follow the white rabbit

  Yorum


  • #3
   Sen hatayı onunla evlenmeden önce cinsel ilişkiye girerken yapmışsın... Bravo sana... Ayıkla şimdi pirincin taşını...
   Umarım seni aramayan sormayan o çocuk birazcık olsun vicdan azabı çeker de seni yarı yolda bu işekilde bırakmaz....

   Yorum


   • #4
    olan olmuş artık geriye bakma.. aynı yanlışları yapma yeter.ve onu gecmişte bi hata olarak düşün öyle kalsın..

    Yorum


    • #5
     bence sen bu erkek arkadaşından hamile kal ve bir çocuk peydahla. bütün problem çözülür.

     Yorum


     • #6
      ya ben anlam veremiyorum bazen sizin yorumlariniza. Yanlis anlamayin ama herseyi böyle basit bosver kalsin, unutursun diye bitiriyorsunuz.

      Bana sorarsan Savas bence egerki Seviyorsan mücadelesini ver ve dimdik ayakda dur. Ezdirme kimseye karsi kendini. Korkma sakin. Elimde olsa ben gelip yardim etmek isterim. Bugünleri insanlari benim hanimda dagil herseyi basit görüyorlar. Bizim atalarimiz herseyi mücadelesinle kazandilar. Ben diyerlerinden tam tersini söliyorum sana. Benim fikrimi sorarsan Hayat senin o yüreginde atan kalbde senin. Hayatda biseyler kazanmak istiyorsan savascaksin. Bak erkek arkadasin neylere katlanmis bide onu göz önüne al. Ikinizinde icinizde istek varsa her zorluyu basarirsiniz.

      Benim dicem bunlar. Ama kararin senindir tabiki.

      Yorum


      • #7
       keşke beraberlik yasamasaydın..cok zor bır durum bı bayan ıcın..tasnıf etmıyorumda..ama artık olan olmuş bence nısanı atmasaydın keşke bı yolunu dene ve tekrar ıhtımal varsa barıs derım..

       Yorum


       • #8
        Arkadaşım sana iki güzel hikâye anlatıyım moralin düzelir belki;

        Evvel zaman içinde lanet bir yerde genç bir kız aile baskısıyla sevmediği biriyle evlenmiş. Kocası daha ilk gece o güzel kızın eski erkek arkadaşıyla cinsel ilişki kurmuş olduğunu öğrenmiş. Genç kız kocasından bir ton sopa yiyerek baba evine gönderilmiş. Kızının reşit olmadan, kendi isteği ile bekâretini kaybettiğini öğrenen baba siniri geçinceye kadar günlerce kıza işkence yapmış. Siniri geçince de eski nişanlının evine gitmiş ve “kızımla evlen ulan o.ç!” demiş çocukta “kızın olacak k… nişanı atmasaydı lan! Evlenmiyorum!” demiş. Baba ve amca çocukları önce genç kızı sonrada eski nişanlısını öldürmüşler. Olaya intihar sürü verip polisi çağırmışlar. Polis onların bu yalanını yutmamış. Hepsi genç kız ve onun ahlaksızlığı yüzünden hapse düşmüşler ve sonsuza kadar mutlu yaşayamamışlar. Son!

        İkinci hikâye daha komik okuyunca gülmekten gözünden yaşlar gelecek.

        Evvel zaman içinde lanet bir ülkede genç bir kız liseyi bitirmiş. Ailesi de “bizim kızımız sabıkalı onu ilk isteyene verelim” demişler. Kız evlendiğinde başına gelecekleri düşünüp evden kaçmış. Çok uğraşmış ama paçayı kötü yola düşmekten kurtaramamış. Bir gün ailesi onu bulmuşlar ve mermi yağdırmışlar. Sonsuza kadar hapis yatmışlar. Son!

        Bu iki hikayeden başka hikaye biliyor musun?

        Yorum


        • #9
         Öncelikle herkeze yorumları için teşekkürederim.

         Nişanı ben attım.Erkek arkadaşım nişanı atmadan 1 hafta önce beni arayıp buraya gel konuşalım bu sorunları çözeriz dedi ama ben artık çok geç yüzüğü çıkarıp babama verdim dedim.Gerçekten de öyle oldu.Sinirle yüzüğü çıkarıp babama verdim ve artık geri dönmek istiyorum demek için çok geç.Ailem kesinlikle bir daha beraber olmamı istemiyor.Erkek arkadaşım ise ben üzerime düşeni yaptım allah üzerimden vebalini aldı artık kendi başınasın dedi ve ben şimdi aldığım bu karar ile hata mı yapıyorum yani. (

         Yorum


         • #10
          evet hata yapıyorsun hemde cok..

          Yorum


          • #11
           bu durumda yapabileceğin en mantıklı ve makul şey geçmişe bi sünger çekip hayatına devam etmek,biliyorum kolay değil ama yapmalısın..hepimizin hataları oldu olacaktır da ınsanız ve hayat bu...eger sevgıyle ılgılı dusuncelırın devaö edıyorsa erkek arkadasınla tel de de olsa konus zaten bellı edecektır nıyetını baktın olumlu caktırmadan ufak ufak devam ettırın ılıskınızı,buyuyunce ıs guc sahıbı olunca ıstedıgın gıbı evlenırsın aılelerınız de karısamaz o saatten sonra,baktın sevgıne cvp vermıyo unut hayatına devam et daha gencsın ne yakısıklı ne delıkanlı adamlar var daha senı sevebılecek,degerını bılecek...o yuzden abıcım bana sorarsan gecmısı unut kafandakı soruları cvpla kurtul onlardan hayatına devam et lıse yı bıtır ve mutlaka ama mutlaka bı unıversıte kazan ve bıtır MUTLAKA ILK ONCELIGIN BU OLSUN...ve mutlu ol gul sen yanlıs bısı yapmadın bırını sevdın ve fedakar bı ınsan olarak ona herseyını teslım ettın askını da sundun bedenını,o kıymetını bılemedı ama emın ol bılenler cıkacaktır!sen hayatına devam et abicim ilk oncelıgın yeresayglam basan meslek sahıbı bı ınsan olmak olsun bak gor gerısı nasıl gelecek...
           "Every man dies - Not every man really lives"

           Yorum


           • #12
            Erkek arkadaşım bana nasıl bir yanıt verebilir ki artık.Yüzüne karşı istmeiyorum bu iş bitsin dedim.Bahane olarakta sen beni istemiyorsun dedim.Yani sürekli üzerimde aile baskısı o seni aldatıyor o şöyle yapıyor vs vs vs.Erkek arkadaşım da Bu konuda çok sinirli ve ben benim gittiğim liseye arkamdan üniversiteyi yazıp gel gizli gizli okuyalım dedim.

            O da bana evliliğe giden en kestirme yol nişanlılıktır.Ben sana kavuşabilmek için ne zorluklar atlattım.Evliliğin tüm maddi yükü benim üzerimde olmasına rağmen sen bana inanmadın ve güvenmedin daha ilk başında böyleyse ilerde her zorlukta kaçıp gitmek istersin sen o yüzden sen bitirdin ve yoluna devam et dedi.Şimdi napmam lazım.

            Yorum


            • #13
             hata 1) nişan, evlilik için zamanlama yanlış
             hata 2) ailenin onay vermediği biriyle bir ilişkin varsa da bir gün mutlaka biter
             hata 3) evlenmeden önce cinsel anlamda birliktelik doğru değil

             olayda tek bir kişi hatalı değil, ismi geçen herkes hatalı gibi görünüyo. ailen istemeyebilir ama tuzak kurup erkek arkadaşını dövmeleri normal değil, bu kadar erken yaşta daha iş güç sahibi olmadan evlenmeye kalkan oğullarına hiç bir şey söylemeyen erkek arkadaşının ailesi de hatalı. siz ikiniz zaten asıl hatalılar. tabi yanlışın neresinden dönersen kardır. yerinde olsam önce okulumu bitirirdim.hemen evlenip de ne yapacaksınız
             Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

             Yorum


             • #14
              ya bıraksana kendi etmiş kendi bulmuş,15 yaşında ilişkiye giriyor hanfendi,hala da yardım bekliyor ya recm edeceksin böylelerini,utanmadan yardım istemeye geliyor. devir değişti arkadaş ya.

              Yorum


              • #15
               Erkek arkadaşım ankara da özel bir dedektiflik bürosunda çalışmıştı 1 sene kadar.Bu sene üniversiteye gitme kararı aldığı için bıraktı.Ordan birikmiş parası var biraz.Bana yaptığı teklif ankara yazıcam üniversite olarak 2.öğretim.Gündüz şirkette çalışıcam gece okula.Sende dışardan liseni bitirirsin demişti bana.Ama ben güvenemedim ve ailemde sıcak bakmadı zaten.Ekonomik yönden biz erkek tarafından baya üstünüz ayrıca....

               Yorum

               İstek İşleniyor...
               X