Duyuru

Katla
1. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Açılan Bölümler

Genel konular ve Serbest Bölge bölümleri konu açma ve mesaj yazmaya açılmıştır. İyi paylaşımlar!
2. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha fazlasını görüntüleyin
See less

Depersonalizasyonun Sebebi

Katla
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Depersonalizasyonun Sebebi

  Arkadaşlar ciddi şekilde yaptığım araştırmalarım ve çalışmalarım sonucu depersonalizasyon denilen illetin geçici/kalıcı bir göz hastalığı sonucu ortaya çıktığını buldum.
  Dikkat ederseniz ve araştırırsanız depersonalizasyon yaşayanlar "gerçeği algılama ve değerlendirmede hiçbir bozukluk yaşamazlar".
  Yine dikkat ederseniz ve araştırırsanız depersonalizasyonun "tam olarak ne olduğunu, neden ortaya çıktığını ve nasıl tedavi edileceğini" bulabilmiş değiller.

  Bulduğum ve kesinleşen yargım şu: "Depersonalizasyon; genellikle stres, kaygı, depresyon, gerginlik vb durumlar sonucu ortaya çıkan bir göz reaksiyon durumudur"
  Göz hastalığı olsa göz doktorları teşhis koyardı diyebilirsiniz. O yüzden göz hastalığı demedim.

  Nasıl olduğunu da anlatayım.
  Göz organını ele alalım, bütün beyin hücreleriyle ve beynin merkeziyle bağlantılı bir organ.
  Beynimiz; aşırı yorulması sonucu, strese girmesi sonucu, depresyona girmesi sonucu VEYA herhangi bir aksaklık sonucu ortaya savunmaz mekanizmasını sokar bunu hepimiz biliyoruz.
  Bazı zayıf bünyelerde, görsel algısıyla bilinçaltındaki rol modeli oluşturan insanlarda, vb insanlarda beyindeki bu savunma mekanizmasının devreye girmesi sonucu göz de etkileniyor ve dış dünyaya yabancılaşabiliyor. Nesne ayrıntılarını vb durumları beyne iletmiyor ve depersonalizasyon dediğimiz durum ortaya çıkıyor..

  Benim bulgum budur arkadaşlar, depersonalizasyon yaşayanların %99u "acaba gözlerimde mi sorun var ?" diye düşünmüştür. Forumda herhangi bir depersonalizasyon yaşayan birine sorup "Evet gözümde bir sorun olduğunu düşünmüştüm" cevabını alabilirsiniz  Not: Bu düşüncenin ve iddianın bütün hakları tarafıma aittir. İzinsiz kopyalanması, taşınması, herhangi bir yerde yazılı veya görsel olarak izinsiz yayınlanması yasaktır.

 • #2
  yabana atılmaması gereken bir tez.ama ben katılmıyorum.
  içimde kendi hayatımı yaşamadığım kanaati var.Daha samimi olayım ister misiniz?bu yaşadığım hayat o kadar benim değil ki herhangi bir saatimde biri gelip bana "haydi kalk , sıran geldi,kendin ol!"diye bağırsa sanki böyle bir şey mümkünmüş gibi inanıp koşacağım.bu his bende o kadar kuvvetli.herhangi bir kalabalıkta kendimden başka herkes olmaya razıyım..

  Yorum


  • #3
   tedavi edilmeyen farkedilmeyen herhangi bir psikolojik rahatsızlığın bir sonucu olarak düşünüyorum bu hastalığı.........

   Yorum


   • #4
    misyonix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabana atılmaması gereken bir tez.ama ben katılmıyorum.
    Teşekkür ederim..

    longines Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedavi edilmeyen farkedilmeyen herhangi bir psikolojik rahatsızlığın bir sonucu olarak düşünüyorum bu hastalığı.........
    Tek başına da ortaya çıkabiliyormuş, dissosiyatif bozukluk diye geçer. Ama bence de herhangi bir psikolojik rahatsızlık sonucu ortaya çıkıyor, yazımda da belirttiğim gibi..

    Yorum

    İstek İşleniyor...
    X