Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Hiç kız arkadaşım olmadı

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Hiç kız arkadaşım olmadı

Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç kız arkadaşım olmadı.hiç bir kızla konuşamıyorum .konuşmak zorunda olsam da yüzlerine bakamıyorum.çok pasif görüyorum kendimi.
    bana tavsiyeleriniz nelerdir.??

kız arkadaşın olmadığı için şanslısın. kız arkadaş insana yoğun stres ve depresyon yaşatır.

Yorum

sobela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç kız arkadaşım olmadı.hiç bir kızla konuşamıyorum .konuşmak zorunda olsam da yüzlerine bakamıyorum.çok pasif görüyorum kendimi.
      Şimdiye kadar olmadığı için belki hayatının en büyük hatasını yaparsın, belki en büyük kazığı yersin, belki hayatının en mutsuz zamanlarını yaşarsın.. Depresyona girersin, intihar edersin... Tabi unutmamak lazım hepsi için belki dedim.. Belki tam tersi olur bilemezsin...

İlk defa kendimi bu kadar kaybettiğim ve ilk defa çok sevdiğim yaştasın...
      "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

EthanHunt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Şimdiye kadar olmadığı için belki hayatının en büyük hatasını yaparsın, belki en büyük kazığı yersin, belki hayatının en mutsuz zamanlarını yaşarsın.. Depresyona girersin, intihar edersin... Tabi unutmamak lazım hepsi için belki dedim.. Belki tam tersi olur bilemezsin...

İlk defa kendimi bu kadar kaybettiğim ve ilk defa çok sevdiğim yaştasın...

Güzel yorumu n için teşekkürler.
        Bana asıl koyan kız arkadaşımın olma ması değil.asıl esele arkadaşlarla gezer ken otururken kız konusu açıldımı nefret etmeye başlıyprum onlardan.çünkü bir tek kız konuşan onlar bense onları dinliyorum.
        En yakın arkadaşım her parka oturmaya gidişimizde kız meselesi açar bense konuyu hep değiştiririm.
        O arkadaşla takılma diceksiniz ama başka samimi arkadaşım yok.
        Birde kendimi tipsiz buluyorum bu yüzdende her hangi bi şey de olsa bir kızla konuşmak bana ölüm gibi geliyor.yüzüne bakamıyorum çünkü yüzüne bakarsam tipim hakkında içinden neler geçirir allah bilir.
        Kısacası utangaç ve çekingenim.
        Bu konu tecrübe edinme gerek ama nasıl of offf.

Yorum

olabilir..senin gibi bir çok insan var normal bir durum bu.kendini rahat hissetmemen belkide ortamınla ilgilidir.

Yorum

Önce kendine güvenmekle başlamalısın. Kız arkadaşı olan arkadaşların çokmu yakışıklılar sanki..Arkadaş grubunuza kız arkadaşlarınıda eklemelisin, normal arkadaş olarak önce onlarla sohbet etmeye çalış,..... okuyormusun peki? okul ortamında daha kolay aşılır böle şeyler..öncelikle sevgili değil arkadaş olmaya çalış, konuşurken açılmaya başlarsın zamanla kendine güvenin gelir ve daha rahat hareket edersin..
            Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

kendine güven her kız arkadaşı olan yakışıklı değil sonuçta
              IşIk VER BANA !

Yorum

Birde kendimi tipsiz buluyorum bu yüzdende her hangi bi şey de olsa bir kızla konuşmak bana ölüm gibi geliyor.yüzüne bakamıyorum çünkü yüzüne bakarsam tipim hakkında içinden neler geçirir allah bilir.
                Kısacası utangaç ve çekingenim.
                Bu konu tecrübe edinme gerek ama nasıl of offf.
                Koy bakem resmini ablalar yorum yapsınlar... Emin olmak istiyorsan bunu öğrenmenin en güzel ve rahat yolu olur herhalde...

Tecrübe edinmek lazım evet ama bunun için cesaretinin olması yetmez. Birazda gamsız olman lazım. Yani biri reddettimi (emin ol yaşayacaksın) hemen dünyaya küsüp günlerce karamsar karamsar dolaşmaman lazım. Eğer ki öyleysen (yani benim gibi) işin daha zor...
                "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

sonbaharr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Önce kendine güvenmekle başlamalısın. Kız arkadaşı olan arkadaşların çokmu yakışıklılar sanki..Arkadaş grubunuza kız arkadaşlarınıda eklemelisin, normal arkadaş olarak önce onlarla sohbet etmeye çalış,..... okuyormusun peki? okul ortamında daha kolay aşılır böle şeyler..öncelikle sevgili değil arkadaş olmaya çalış, konuşurken açılmaya başlarsın zamanla kendine güvenin gelir ve daha rahat hareket edersin..
                  Yorumlarınız için teşekkürler.
                  Öz güven eksikliğim olduğunu biliyordum.ama nasıl öz güven kazanacağımı bilmiyorum.
                  Şuan çalışıyorum.
                  Kendimde olan yeteneklerin farkına varamıyorum başkalarının kileri görünce çok koskanıyorum.

Bu da öz güvenle ilgili sanırım.

Bu öz güven meselesini aşmam lazım.

Yorum

Genelde bizlerde şu var, illaha karşı cinsten biriyle bir ilişki yaşayınca kendine güvenimiz geliyor, sanki bunun onaylandığını düşünüyoruz. Diğer türlü hemcinslerin ne kadar sana yakışıklısın, iyisin desede sen yinede tatmin olmuyorsun, ihtiyaç duyuyorsun. Çalışma hayatın bir kaç kişiyle sınırlı olabilir, bunun yanında sosyal aktivetelere katılabilirsin, seni açabilecek etkinliklere. Arkadaş işi çevre işi birazda, arkadaşların yardımcı olabilirler kızlar konusunda, sen yeterki kendini eksik olarak görme..
                    Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

ailem tutucu olduğu için fazla açılamıyorum karşı cinse.
                      Daha bir kızla bile tokalaştığımı hatırlamıyorum

Yorum

Sadece yazdığın kadarından yola çıkarak; bunun bir tek sebebi kızları gözünde büyütmek olabilir, onları mutluluk kapısının anahtarı olarak görmemelisin. Ancak onlara göre yaşamak bir erkeği bu hale sokar. Onlar da insan değil mi? Bizim onlara sevgi gösterme dürtümüz var da onların yok mu(Çok ta farklı değiliz)? Toplumda; erkeğe ulaşmak meziyet değilken, kadına ulaşmak bir kaleyi feth etmek gibi algılanıyor. Bu erkeklerin kadınlara karşı önyargılı olmasına neden oluyor, kadınlara güven veriyor. Bu yüzden iletişim kurmada onlar bu tarz sorunlar yaşamazlar ya da bize oranla çok azı yaşar. Yani sorun erkeğin avcı rolünün baskısını taşımasında, halbuki aşkı bulana kadar avcı olman gerekmiyor. Bu bir kafa karışıklığıdır, karşındakinin karşı cins olduğu vurgusunu beyninden atamassan iletişim kurmaya çalışırken aklını toparlayamassın, Bu yüzden onları bir yarışın sonundaki ödül olarak görmekten vazgeçmelisin ki onlarla rahat iletişim kurabilesin.
                        En son değiştiren HerİnsanBirRoman; 21-05-2012, 05:40 PM.
                        İdrak-i meali bu küçük akla gerekmez, zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez!:68:

Yorum

Bence bunu hiçbir kıza söyleme..
                          Ben hasta bir adamım..

Yorum

kiz arkadas meselerıne bu kadar takmayın elvet zmanı gelınce sızde bulucaksınız kenıdınıze bırını
                            Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                            sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İstek İşleniyor...
                            X