Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Anksiyete ve paxil

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

meraba arkada$lar. öncelikle hepinize geçmi$ olsun diyorum.

depresif bozukluk te$hisiyle günde 20 mg paxil kullanmaya ba$ladım. bugün üçüncüyü alacağım. arkada$ların dediği gibi ilk günden a$ırı yan etkiler olu$madı.

sadece a$ırı mide bulantısı ve öğürme var. bir de ağız kuruluğu. ağır nöbetlerim oluyordu ama ilaca ba$ladıktan sonra düzeleceğim yönünde kendimi $artlandırdığımdan olsa gerek ki kendimi iyi hissetmeye ba$ladım.

doktoruma güvendiğim için a$ırı yan etkiler olu$sa bile belli bir süre katlanmayı tercih ederim. eğer ilacın etkilerinden fazla rahatsızlık duyuyorsanız doktorunuzla görü$ün. bu kadar uğra$tık birkaç saatlik mide bulantısına, ba$ dönmesine teslim olmayalım derim ben

Yorum

Paxil+Vitamin

Merhaba..Doktorum bana da Paxil yazdı, yanında da vitamin olarak Solgar VM 75 almamı soyledi günde 1 tane.. Doktor değilim ama sizin için de yararlı olabilir belki..

Saygılar...

Yorum

slmlar bende 7 aydır paxil kullanıyorum bendede tıtreme oldu.ellerım ayaklarım tıtrıyodu ve çok iştahım açıldı.zaten çok iştahlıydım.aldım15 kılo.bıde doğum yaptım ustelık vereceğime aldım daha çok.ya ben şimdı ilaçtanmı allaha ettığım dualarımdanmıdır ıyıym şukur.duaların mutlaka etkısı var zaten.herşeyın başı dua bence.ilacıda şımdı psıkolojık olarak bırakamıyorum.o ilacı gormeyyeım kotu oluyorum.hep goz onunde olcak.ne deyım kı bunu alnımıza yazan ALLAH ıyıleştırmeyıde bılır.eğer allah ızın verırse o ilaçlar etkı eder zaten.

Yorum

Arkadaşlar öncelikle sitedeki büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden, siteyi acan ve burdaki gariban fakir arkadaşlara yardım için yırtınan dr beye yada dr hanıma bilmukabil teşekkürlerimi iletmekten kıvanç duyuyorum...

Arkadaşlar bende sosyal fobi var, 1 aydır, seroxat, desirel, paxil kullanıyordum ve dün doktor sadece paxil kullanmamı önerdi ilaç beni tuhaf etkiledi, eğer şimdi arkadaşta olmasam belki evde son nefesimi alıp veremiyor olabilirdim. Ya otobuste eve gelirken kendim için bir sürü intihar komploları kurdum, ilaçmı, ipmi, binadan atlamakmı derken birden aklıma arkadaşın bana emanet ettiği dvdler geldi, onları vermeye gideyim derken normale döndüm şimdi eve gidip 4 tane almayı planlıyorum, ölürmüyüm acep.. Eğer ölmezsem yarın yada sonraki 1-2 gün bendeki etkilerini buraya yazarım.

Bu arada ilaçla ilgili bir araaştırmam sırasında başka bir arkaaşın bu ilaçla ilgili yorumlarını buraya aksettirme ihtiyacı hissettim.... Buyrun bu bunalım garabet ruhunuza biraz neşe gelsin, sonra devam ederiz intihar girişim planlarımıza...

"paxil geldi dertler bitti, evinizi paklar siler ! yaşasın paksilimiz temizlik gücümüz !"
          yaklaşık 4 aylık deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki bu ilacın yaptığı etki bünyedeki tüm sinirleri almaktır sizi pelte kıvamında şeker bir insana dönüştürmektir.
          yıllarca ilaçlara inanmamış bir insan olarak, bir insan bu kadar mı değişir.

- alışverişde kılı kırk yaran ben şimdi pehh bunu da aliyim, bu da güzelmiş yaz kızım hesaba modunda dolaşıyorum.
          - ota boka laf atıp sonuçta kendi kendimi sinirlendiren bir adamken, şimdi hayat ne güzel vapurlar filan şeklinde kırlarda koşturuyorum.
          - son 3 yıldır hemen hemen her gece güneşin doğuşuyla yatıp güneşin batışıyla kalkan ben artık 12de yatıyorum 8de kalkıyorum, tüm sabah programlarını izliyorum. seda sayan'ı, ahu tuğba'yı, meriç erkan beyfendiyi çok seviyorum.
          - sevdiceğiniz bir kızdan red cevabı mı aldınız ? sorun değil ! vapurlar halen çok enteresan, kuşlar böcekler filan. paxil sizi seviyor merak etmeyin. o sizi hiçbir zaman terketmez. "hayır bugün yorgunum", "hayır kafam çok karışık" demez !
          - ayrıca kuş kalkmıyor diyenler türk değildir bunu da belirtmek istiyorum. kuş kalkıyor efendim, ama ötmesi için epey kas gücü ve ileri derece sabır gerekiyor. en az 1 saat boş vaktiniz varsa bu işe girişin lütfen. ben mesela 31 olarak bilinen optimum sayının 6945 olduğu günleri bilirim. artık tek elle koca buzdolabını havaya kaldırabiliyorum. bu vesileyle de burdan tüm sözlükçü bayan arkadaşlara selamlarımı iletmek istiyorum.

Hepinize ve özellikle burada bu yazıyı okuma şerefini ve ayrıca zahmetini gösteren arkaşları ayıryetten öpüyorum. Sürçülisan ettiysem affola,

Azcık kafam iyii idare edin, görüşürüz..
          "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

panik atak

herkese merhaba ben yenı uye oldum sebebıde daha once yasadıgım panık atak rahatsızlıgımın deneyımlerımı sızlerle paylasmak ... ılgılenen olursa dıye anlatıyorum cok kısa bır surede bu hastalıgı yendım suan hala paxili kullanmaya devam edıyorum tam 2 yıl oldu hıcte sıkayetcı dıılım suana kadar anlattıgınız butun yan etkılerı yasadım ama artık yok bence hasta olmayan sıtresle bas basa kalan herkes bu ılacı kullanmalı... panık rahatsızlıgı olan arkadaslara kısaca bı mesaj bırakmak ıstıyorum! bence hastalıgınızı bı ogrenın ondan sonra neden ve ne tarz ılac kullanmanız gerektıgını zaten sız kendınız farkedeceksınız sonrasında ataklarla nasıl bas etmenız gerektıgınıde kendınız ogrenıceksınız ... buarada deep not: ataklar ortalama 1 haftada bır sekıl deyıstırır sızı yakalıyacagı tripler yanı,bu hafta o trıple bogusup onu tam yendıkten sonra dıyerı gelır sonra onunla savas verırsınız bu arada dıkkat edın surelerı ve etkılerıde azalmaya baslar sıddetını kaybeder sonra sonrası ferah.ama kesınlıkle ılac sart ozellıkle paroksatin ...

Yorum

yapmayın yaaaaww

herkes kilo kilo demiş.. bırakın arkadaşlar kiloyu.. ruh sağlığımız iyice düzelsin sonra kilo verilir tek sorununmuz o olsun
              antigam

Yorum

ethanhunt a bişi mi oldu acaba yaa
                antigam

Yorum

bünyeye göre çeşitlilik gösteren bir ilaç herhalde paxil bana çok iyi geldi,
                  artık zanaxa ihtiyaç duymuyorum.

Yorum

Selam arkadaşlar. Bu siteyi yeni buldum ve çok hoşuma gitti. Gördüğüm kadarıile dert ortakları bırbırlerıne yardım edıyor burda. Genelde ümitsiz bir yazıya rastlamamak çok sevındırdı beni. Hatta bazı yazılara katılarak güldüm. Sadece bende oldugunu düşündüğüm yan etkılerın benzerlerı bir çoğunuzda varmış. tek olmamak rahatlattı diebilirim. 5 ay evvel banada anksetiye bozuklugu thşisi kondu. Vede dr kontrolunde paxil almaya başladım 20 mlg. çokta faydasını gördüm. dr kontrolünde bırakma aşamasındayım. günde yarım doz a düşürdüm. bu aşamada yardımlarınıza ve tecrübenize ihtıyacım var. Hafıfbaş dönmesi ve huzursuzluk normalmi bu aşamada. yada ben ilacın koruyuculugundan çıkıyorum diye kendime kuruntumu yapıyorum. Hepinize selamlar.

Yorum

en sonunda paxille(şu son 3 gündür)fazla doz alarak olumlu etkilere çabuk kavuşma(ilaç alımı yoluyla)gibi birşeyin olmadığını gördüm.ilk gün dr. ilk 4 gün yarım dediği halde 1 tane alacaktım şu 4 günlük yarımlarla bile ilaç bünyeye oturana kadar ki çektiğim anksiyete nöbetleri inanılmaz sarsıcı.
                      yarın 20mg a geçeceğim ve nöbetler artacak mı diye ödüm kopuyor
                      bu tür bir deneyimi olan arkadaşımız varsa bilgi lütfen...

Yorum

paxil ve annem

Merhaba Arkadaşlar,
                        Benim de anneme depresyon tanısıyla paxil verildi. İlk dört gün yarım sonra tüm dendi. Ancak, biz 4 gündür neler çekiyoruz bilseniz... Annem daha kötü oldu. Uyku, halsizlik, bulantı, iştahsızlık, kaşıntı ve evde sadece yatıyor. Uzun süredir bu paxili araştırıyorum ve diğer antidepresanlar nazaran daha iyi olduğuna inandık. Annem düzelir mi ya da bu yan etkiler biter mi bilmiyorum ama... sırada ben varım annemden sonra bu kesin. O kadar zor ki evin içinde çaresizce anneye bakmak ve hiç bir şey yapamamak... üzüntümü sürekli içime atıyorum... bakalım ne zaman paxil e ben de başlayacağım.... bu arada hepinize acil şifalar... umarım herkes mutluluğuna kavuşur..

Yorum

aman baslama

Yorum

merhaba arkadaşlar bende paksille ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum yaklaşık on yıl kadar önce derin üzüntüler sonucu depresyona yakalanmıştım psikatrıya gittim ve ilaç tedavisine başladım yaşadığım olaylar devam ettikçe doktorum ilaçların dozunu artırıyordu prozak devamlı ilaçlarımdan biriydi bende bu işi kafamda bitirmeyi denedim ilaçları çöpe atıp bolbol pskolojik kitaplar okumaya başladım hayatımda devrim niteliğinde kararlar aldım ve uyguladım sebeplerin üstüneüstüne gidip yenilmeyeceğim ben daha güçlüyüm dedimve hep başardım . bundan ikisene önce herşey çok iyiyken yine hastalığın belirtileri nüksetti doktoruma şunu dediğimi hatırlıyorum doktor bey herşey çok iyi gidiyor ama ben ölmek istiyorum ozaman bana bunun bir hastalık olduğu ve telkinin önemli olduğunu ama ilaçla tedavim yarım kaldığı için hastalığımın nüksettiğini söyledi .zanaxs ve paksille tedaviye başladık ilk aylarda biraz yan etkisi oldu ama zamanla düzeldim üstelik bazı fobileriminde artık ortadan kalktığını gördüm sıkıldıkça buspanda kullanıyordum. yarın doktora gidicem büyük ihtimalle ilaç kulanmayı yavaş yavaş bıraktıracak buspanı artık kullanmıyorum normalde artık yüzüm hep gülüyor hepinize bol sağlık ve mutluluk diliyorum.

Yorum

Legend Nickli Üyeden Alıntı
                              geçmiş olsun meryin bende lustral kullanıyorum 3 aydır çokda fazla değişme olmadı dr mla konuşup paxile geçicem umarım işe yarar.
                              mektubumu okuduğun için teşekkür ederim legent.önce doktorunla görüş uygun görürse başla .ayrıca kilo aldırdığı na inanıyorum çünkü birşeyler yerken daha mutlu oluyorsun .bende kilo aldım .herkes daha iyi olduğunu yakıştığını söylüyor ama ben kararlıyım birazını geri vericem
                              .

Yorum

paxil

Selam arkadaşlar;
                                Ben iki aydır Paxil kullanıyorum doktorum söylemedi ama depresyon tedavisi görüyorum.İlacın hiçbir yan etkisini görmedim fakat bana iyi gelip gelmediğini de bilemiyorum.Gene sık sık gerilme çarpıntı aşırı endişe ve içeri yaptığı inanılmaz baskı devam ediyor ilacın prospektüsüne göre bazı vakalarda etkisi birkaç aylık kullanımdan sonra belli olur diyor.Doğrumudur sizlerin yaşadığı yan etkilerle beraber faydalı tarafı da ne gibi oldu.
                                Bana ardımcı olursanız çok sevineceğim

Yorum

İstek İşleniyor...
                                X