Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

seratonin eksikliği

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• seratonin eksikliği

seratonin denen maddeyi doğal yollarla almak mümkünmüdür yada hangi ilaçla zararsız şekilde alabiliriz ? doktor kontrolü olması gerektiğini biliyorum ama doktorlardan bıktım
    içindeki öküz e oha de.

teknik literatür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seratonin denen maddeyi doğal yollarla almak mümkünmüdür yada hangi ilaçla zararsız şekilde alabiliriz ? doktor kontrolü olması gerektiğini biliyorum ama doktorlardan bıktım
    L-triptofan denen madde seretonini artırır

kırmızı et, hindi eti, süt, yumurta, muz bunları bol tüketmelisin birde keçi boynuzu ( harnup ) tüketebilirsin ... triptofan içerirler...
    En son değiştiren BeyZade; 04-02-2012, 04:09 PM.

KuzuZade
    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Şu harnup pekmezini çok met ediyorlar kansızlığada iyi geliyormuş.

Yorum

ayılırsınveanlarsın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Şu harnup pekmezini çok met ediyorlar kansızlığada iyi geliyormuş.
        neye iyi gelmiyor ki ; kansızlığa, depresyona, cinsel sorunlara, kansere, astım bronşite, enfeksiyonlara karşı birebir mikrop ve bakteri yok edici daha bir çok şey...

KuzuZade
        Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade

Yorum

Bunu psikiyatrist tandığıma sormuştum, kendisi şunu söyledi spor serotonini çok arttırır, dışardan ek olarak almak mümkün değil. Ne kadar doğru bilmiyorum...
          3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

shondes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Bunu psikiyatrist tandığıma sormuştum, kendisi şunu söyledi spor serotonini çok arttırır, dışardan ek olarak almak mümkün değil. Ne kadar doğru bilmiyorum...
            doğru demiş maksat seratonini artırmak dışardan alınan maddelerde bu işi görmek için...misal triptofan aminoasiti seratonin içermez ama vücutta ki seratonini artırır .... ilaçlarda bunun içindir depresyon ilaçlarının etken maddesinde seratonin yazan varmı örneğin ; paroksetin ( paxil ) ,fluoksetin ( prozac ), sertralin ( lustral ) gibi etken madde içerir ...

KuzuZade

Yorum

BeyZade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              doğru demiş maksat seratonini artırmak dışardan alınan maddelerde bu işi görmek için...misal triptofan aminoasiti seratonin içermez ama vücutta ki seratonini artırır .... ilaçlarda bunun içindir depresyon ilaçlarının etken maddesinde seratonin yazan varmı örneğin ; paroksetin ( paxil ) ,fluoksetin ( prozac ), sertralin ( lustral ) gibi etken madde içerir ...
              beyzade sen aşmışsın kendini çok fazla detay biliyorsun
              içindeki öküz e oha de.

Yorum

jüliet Nickli Üyeden Alıntı
                doğru spor seratonin ve endorfin salınımını artırır zaten depresyon,okb vb (psikoz hariç) rahatsızlıklara seratonin eksikliği neden olmuyormu?
                körolasıca ne vardı eksik olmayaydın da doğru düzgün bir hayatımız olaydı

KuzuZade

Yorum

depresyonda olduğumuzda,beynin üretemediği bir hormon serotonin ,bunu doğal yollarla ancak spor ve mutlu olduğumuz zamanlar üretilir.antidepresanların adı bu nedenle mutluluk hormonu.:

Yorum

Muz için sarı kutudaki mutluluk hapı deniyor serotonini epey artırıyormuş.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

Serotonin hormon değil nörotransmiterdir bunu belirtiyim. Nöronlar yani beyin hücreleri birbirine ileti göndereceği zaman serotonin bir taşıyıcı olarak o iletiyi sırtına yükler alıcı nörona kadar taşır ve iletir. 50ye yakın nörotransmiter varmış en önemli olanlar serotonin, dopamin, nöropnefrinmiş vs. imiş.
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

hmm vay beee demek öyle.peki adrenalin ne?bunlarla ilgisi var mı?

Yorum

Problemm Nickli Üyeden Alıntı
                          Hormon diye biliyordum yanlış biliyormuşum ama serotoninin diğer adı mutluluk hormonu değil mi ?
                          Hıı evet mutluluk hormonu diye biliniyor ama öyle değilmiş okuduğum iki kitapta da nörotransmiter olarak geçiyor.
                          AND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          hmm vay beee demek öyle.peki adrenalin ne?bunlarla ilgisi var mı?
                          Eveeeet adrenalinin bunlarla ilgisi var beyinde dikkat bölgesiyle ilgili diye biliyorum.
                          Her şey güzel olacak...

Yorum

Her ne kadar serotonin düzeyini arttıran ilaçların depresyona iyi geldiği doğru olsa da unutmamak gerekir ki beyin tam olarak anlaşılamamış bir yapıdadır.

Mesela tianeptin serotonin inhibitörüdür yani serotonin miktarını azaltır ancak kendisi bir anti-depresandır.

Bunun yanı sıra bir takım psikostimulanların da depresyona iyi geldiği çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Yorum

Sigara kullanıyosanız kullanmadığınız takdirde sigaranın azalttığı serotonin ve dopamin hormonu normal düzeye gelir(birkaç hafta içinde) ve mutlu olursunuz..
                              Ayrıca arkadaşım nörotransmitter diyen arkadaşım okuduğun kitap daha çok sinir hücreleri arası iletişimi konu almış olabilir ki nörotransmitter demiş.
                              Evet serotoninin bir görevi de taşıyıcı görevi görmesi ama asıl olarak bir hormondur.
                              Dediğiniz gibi beyin anlaşılabilmiş bir yapı değil bir hormon aynı zamanda taşıyıcı görevi görebiliyor ne ilginç dimi ?

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X