Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

cipralex hakkında...

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• cipralex hakkında...

selamlar...doktorum ilacımı değiştirdi..artık cipralex kullancağım...iyi kötü yönleri neler kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    Bir fasılda çare yaz,ağla ince saz...

BENDE cipram kullandım 1 ay
    baştan mide bulantısı ve uyku isteği oluyor insanda.
    Ama kişiden kişiye değişir yan etkisi.
    Doktorun verdiyse vardır bir bildiği.
    Önceden ne kullanıyodun şpekçe

Yorum

10 mg. escitalopram etken maddeli citalopramdan olma cipramdan doğma yeni ssri. cipramdan daha seçici olduğu bu yüzden de yan etkilerinin daha az olduğu ve daha hızlı etki ettiği söyleniyor. citalopram etken maddesinin terapötik olarak inaktif olan r-citalopram komponenti uzaklaştırılarak elde edilmiş. işbu yüzden cipralex namlı yeni ilacın cipramdan daha düşük dozlarda daha etkili olacağı iddia ediliyor, bu da tedavi maliyetini düşüreceğe benziyor. cipralex şu an için cipramdan ucuz ve o da atası gibi 28 tabletlik paketlerde satılıyor. 2002 yılında fda onayı almış. doktorunuza danışmadan kullanmayınız...........

kullanmaya basladiktan yaklasik 2inci haftadan itibaren insandaki asiri heyecan, asiri sevinc, asiri uzuntu, asiri sinir, kisaca asiri tepkilerin tumunu ortalamaya ceken, bir nevi ruh torpusu ilac....

bariz yan etkisinin unutkanlık oldugunu düsündügüm lustral, xanax ...gibi ilaclara göre daha hafif oldugunu test ettigim ilac.lakin bu ilacların hepsi aynı kategoride olmayabilir tabii ..

yaygın anksiyete bozukluğu,sosyal anksiyete bozukluğu,agorafobili ve agorafobisiz panik bozukluğu,majör depresyontedavisinde kullanılan,kabızlık gibi bir yan etkisini keşfetmekle ,bundan kaynaklandığına kesin kanaat getiremediğim.uyuklama gibi bir yan etkisini görmediğim,risperdalle iyi giden ssri ilaç

yan etkileri bolca uyku+aşırı konsantrasyon bozukluğu+iştah kaybı+kilo kaybı olan ilaçtır

(google'den)

Yorum

derincim teşekkür derim zahmet oldu :lol: emucum ben eskiden eslorex diye bir ilaç kullanıyordum ezcazıbaşının lakin bu eslorexin hem 14lüğü hem 28 liği var ve tabii devlet 14lüğü olduğundan onu ödüyor 28lik için heyet raporu istiyor...doktorumda raporla uğraşmayalım dedi ilacı değiştiririz dedi..zaten eslorex ve cipralex birbirinin muadili imiş...yani o bahsettiğin mide bulantısı ve uyku hali bu ilaçta da oluyor ama ilk 2 hafta falan oldu şimdi baya azaldı....bakalım perşembe gideceğim doktor yazacak ilacımı hayırlı uğurlu olsun

Yorum

aşırı ve uç sayılabilecek duyguları ortadan kaldırmaz. bunlardan en tehlikelisi ofkedir.
          cipralex alan insan ofkelenmez diye bir sey yoktur.
          cipralex alan insan ofkesini hissedemez.

bu nedenden mesela ofkelendiginizde normal sartlarda nasil bir kalp atisi hizlanmasi, bir kopurme hissediyor ve "ofkemi kontrol edemiyorum" tadinda bu hislerin sizde yarattigi etkiyle 2-3 dakika etrafi talan edip, sonra "pardon yaw birden parladim" diyorsaniz cipralexden sonra buna veda edebilirsiniz.

o ofke dolu 2-3 dakikayi hissedemediginiz icin, farketmediginiz ve algilayamadiginiz boyutlarda etrafinizdakilerin canini sikabilir, bagirip cagirabilir, bunlari yaparken sadece "bagirmiyorum ben tartisiyoruz, kavga diil" bir edayla soylediklerinizi masum bir kendini ifade turu sanip, ardindan aglayan insanlari gorunce sadece "bi saniye cok kizdim galiba" der hale gelirsiniz.

Yorum

zero peki ilacı bırakınca bu sinirli hallere geri mi döneceğim? :roll:

Yorum

Ben bırakırken çok zorlandım. Algılarım ve beyin kimyam ciddi biçimde bozuldu(hala düzeltmeye uğraşıyorum).

Yorum

Sevgili Dostlar,
                Majör depresif durumlar - Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu - Sosyal anksiyete bozukluğu - Yaygın anksiyete bozukluğu tedavilerinde endikedir.
                Panik bozukluğu olan bazı hastalar antidepresan tedavisinin başında, artan anksiyete semptomları sergileyebilir. Bu paradoksikal reaksiyon, tedaviye başlanmasından itibaren 2 hafta içinde çoğunlukla kaybolur. Olası paradoksikal anksiyojenik etkileri azaltmak için düşük başlangıç dozu önerilir.
                Çekilme reaksiyonları : Olası çekilme reaksiyonlarının görülmesini önlemek amacıyla, Cipralex film tablet tedavisine, 1 ila 2 haftalık süre içinde yavaş yavaş doz azaltımı yapılarak son verilmelidir.
                Antidepresan cevap için genelde 2-4 hafta gerekir. Alınacak cevabın konsolidasyonu için en az 6 aylık tedavi süresi gerekmektedir.
                Sağlıkla kalın,
                Dr.phil. R. Meltem Kavcar Sırmalı,&nbsp; <a href="http://www.onlineterapist.com/">www....rapist.com</a>

Yorum

peki peki okb ile kullanılmıyor mu bu ilaç???ve konsantre güçlüğü genelde mi oluyor yoksa bazı kişilerde mi?
                  teşekkürler
                  Azure day

Yorum

OKB tedavisinde kullanımı çok önerilmez.
                    Konsantrasyon güçlüğü de diğer yan etkiler gibi kişiden kişiye değişir.
                    Dr.phil. R. Meltem Kavcar Sırmalı,&nbsp; <a href="http://www.onlineterapist.com/">www....rapist.com</a>

Yorum

slm herkese benim doktorumda cipralex werdi ama ben zaten hissedemiyorum bu dünyayı daha da mı hissedemiycem yani şimdi aman allahım ya :roll: ne bilyorsanız bu ilaç hakkında daha da fazlasını yazın lütfen .. ne yani ben zaten duygusuzun teki oldum çıktım şimdi daaha kötü mü olucak hiç mi hissetmiycem yani

Yorum

cipralex 20mg kullanıyorum bir yıla yaklaştı. kaygı bozukluğu kalmadı ancak depresyon az da olsa sürüyor benim bünyemde depresyona cevap vermedi.

Yorum

slm ben yaklaşık 8 ay kadar cipralex kullandım ondan öncede paxil. cipralex depresyonumun dinmesinde büyük yarar sağladı diyebilrim. ayrıca bu antidepresanları doktorunuz hangi saatlerde içmenizi istiyorsa o saatlerde içmeniz ilacın sağladığı yarar açısından gözle görülür bi fark yaratacaktır. doktorum ilacın sabah hormonları uyarması açısından daha etkili olduğunu söylemişti. Ümit ediyorum kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Yorum

ben cok huysuz ve kavgacı tanınırdım en azından babam tarafından adam ben ılacıkullandıktan sonra dıo eskıden kavga ederdıkozledım o gunlerı

sureklı uyuyan ve hıc konusmayan bırı oldum

sınırlenemıyorum bagramıyorum ama bazen krız gelıo yumruklama ıstegı gelıo bazen

Yorum

El titremesi diye gittiğim bi nörologun bana reva gördüğü ve 2 gündür tarafımca test edilen, ve bu 2 günlük süre içinde mide bulantısı uyku bozukluğu, sabahtan akşama kadar ağız bi karış açık esnemeler gibi bilumum etkilerine maruz kaldığım hayatımda ilk kez bi antidepresanla tanıştığım iğrenç ilaç.

Aynı zamanda dün gece sabaha kadar uyuyamayınca şüphenelip hunharca prospektüsünü incelerken sebebinin ta kendisi olduğunu anlayıp saatlerce kendisine küfrettiğim ilaç.

Söylenene göre olumlu etkileri 1-2 hafta sonra ortaya çıkacakmış. Merak ve heyecanla bekliorus

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X