Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

Exefor XR dikkatineeee

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Exefor XR dikkatineeee

noolur bu ilacı daha önce kullananlar bana yardım etsin
    efexor xr kullanalı 7 ay oluyor bir kaç ay ilacı birden bire kestim fakat yataklara düştüm şiddetli mide bulantısı kusma su bile içememe şiddetli kilo kaybı yaşadım. korkumdan bırakamadım uzun süre . algılarımda yavaşlama oldu önceden daha hızlı anlardım herşeyi zeki bi insan olduğuma inanırdım fakat artık zihnim.in çoık yavaşladığını düşünüyorum. doktorumdan ilacı bırakmak istedigimi söyledim efexor un dozunu düşrdü ama şuanda hala berbat bir mide bulantısı halsizlik çekiyorum acaba ilaç dozajı düştü diyemi yoksa bende başka bi rahatsızlık mı var çok korkuyorum ilaçtan kurtulmak istiyorum bu konuda kullananlar bana yardım edebilirmi

Merhaba Geçmiş olsun ben 2 yıldır kullanıyorum kontrollü bir şekilde bıraktım ama yine başlamak zor4unda kaldım bunlar yan etkiler olabilir size iyi gelmiyorsa ilacı değiştirebilir doktor ben ilacı içerken fena değilim bırakınca kötü oluyorum doktorunuzla görüşün bence geçmiş olsun

Yorum

BENDE EFEXOR XR KULLANIYORUM üstelik sabah alıyorum iş yerinde ilk zamanlar uyku yaptı ancak zamanla alıştım.Kilo kaybı yaşamadım.Ciddi yan etkiside olmadı.memnunum bu haptan.hatta dozunu düşürdük en son dr çıktığımda.siz acil doktorunuzla görüşün bu kadar uzun zaman kulanıyorsunuz ve sizi rahatsız ediyor ise..
      Üstelik işim dikkat isteyen bir iş yan etkisini görsem dr sölerdim bende.bir ara unutkanlık oldu ama,ilaçların bu etkiye sebeb olduğunu biliyordum.
      Dilerim çözersiniz en kısa zamanda

Yorum

sizin için özel olmazsa bir soru sormak istiyorum ne gibi şikayetlerinizin sonucu efexor u kullnamaya başladınız arkadaşlar

Yorum

elif_80 Nickli Üyeden Alıntı
          sizin için özel olmazsa bir soru sormak istiyorum ne gibi şikayetlerinizin sonucu efexor u kullnamaya başladınız arkadaşlar
          depresyon tedavisi için kullanıyorum ve doktorum bu tedavide en etkili ilaç olduğunu söledi..
          Aslında ben sinir krizi geçirdim(panik nöbet) ve 2 gün üst üste 1 hafta hastanede yattım o günden bu güne kullanıyorum

Yorum

emulu teşekkür edeim paylaştığın için. umarım en kısa zamanda sorunlarının üstesinden gelirsin...

Yorum

elif_80 Nickli Üyeden Alıntı
              emulu teşekkür edeim paylaştığın için. umarım en kısa zamanda sorunlarının üstesinden gelirsin...
              cnm şu an da çok iyiyim.ilaçlarımı alıyorum.dozları da düşürdük..
              Kendimde mücadele veriyorum..Herşey daha da iyi olucak.İnşallah

Yorum

ben de efexor kullanmaya başladım. fakat ilk ilacı adlığımda korkunç bir kaygı ve korku..sıkıntı tam bir krize girdim...allahtan rivotril diye bir mucize var beni hayata döndürdü. Ama efexor içimdeki sınıtıyı ve depresyonu çok iyi buldu. tedavi edebilecek gibime geliyor ama yanında bir rivotril diazem xanax falan olmadan kullanmam mümkün değil... katalnızlmaz bir krize giriyom...

Yorum

Her ilaç ilk kullanıma başladığında ilk 1-2 hafta yan etki yapar hatta rahatsızlığı tetikler 4 haftadan sonra ilaç etkisini göstermeye başlar.Doktorlarında dediği gibi bizzat yaşadım bende BU DURUMU..

önemli olan ilaçları zamanında ve aksatmadan dr kontrolünde almak..
                  Bende xanax kullanıyordum ama hep dr'uma bağımlılık yapacağından yana endişelerimi dile getiriyordum..Kendiside bunu onayladı ve çok şükür uzun zaman önce kestik..

Dr kontrolünde alınan ilaçlar tedaviyi gerçekten kolaylaştırıyor..

Yorum

İlaçların yan etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor.Mesela bende kolestrol ve troid sorunu vardı bıraktıktan sonra normale döndü.Ama efexor'dan kaynaklanan bir sorun olduğunu ispatlayamadık.çünkü bu sorunlar içinde ilaç kullanıyordum.
                    ben 2.5 3 sene efexor kullandım min 300mg 400mg kullandığım da oldu ama 300 altına düşmedim.8 ay kadar önce kademeli olarak efexoru bıraktım.başka bi antidepresana geçtim.Sonuç olarak efexor bana hiç mi hiç yaramadı diyebilirim.doktorumun da efexor tedavisinde neden bu kadar ısrar ettiğini anlayamamıştım.baktım olacak gibi değil doktorumu değiştirdim o da efexoru :d

Yorum

İlaçları dr kontürolu diışındfa kendi başınıza bırakırsanız, istenmeuyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, hatta sil baştan bile olabilir.. Bunu göze alabiliyorsanız.. devam...

Ama lütfen dr danışın.....

Yorum

benim bir yakınım efexor kullanıyordu.bırakırken çok rahatsız oldu.miğde bulantısı kusmalar onu baya etkiledi.

doktor kontrolünde bırakıyordu üstelik.ama doktoru efexor bırakıldığında böyle semptomlar gösterebiliyormuş.

bol bol su içmesini eğer istiyorsa miğde ilacıda alabileceğini söylemişti.
                        <div>Yaradılanı severim ben YARADANDAN oturu....</div><br />

Yorum

75 mg efexor kullanıyordum 4 aydır ancak dr dedim ki ben ilaçlarımın dozunun düşmesini istiyorum(prozacta kullanıyorum)
                          efexor bünyeme uyku yapıyor çünki dr bana manik depresyonda çok etkili bir ilaç dedi..Bende tmm ama dozunu yarıya indirelim dedim.çünki çok fazla ilaçlara boğulmak istemiyordum..şimdi efexor xr 'yi 37,5 düşürdük...Aslında çok da iyi oldu 1 aydır düşük dozda kullanıyorum..
                          Demekki bazen bizlerde tedavi sürecinde dr'la düşüncelerimizi paylaşabilir belkide kendimize iyi olanı seçeriz..bEN bunu başardım..
                          Hatta xanax kullanıyordum onuda bırakmak istedim çünki bağımlılık yapıyor ve onun yerine çook düşük dozlu bir ilaç aldım onuda devamlı içmek için değil,sıkıntılı olduğumda...

Ama dikkat ederseniz hep dr danışarak

Yorum

dönem dönem kullandım efexor özellikle içime kapanmaya başladığım, hareket bile etmek istemediğim zamanlarda etkisini gördüm ama bu seferde çk hareketli bir döneme girdim (çok konuşma, delice alışveriş, sinirlilik9 bugünlerde yine içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor, kıpırdamak bile istemiyorum bu sabah dr tavsiyesiyle günde birkez sabahları 75 mg efexor almaya başladım. bakalım nasıl olacam bende bilmiyorum

Yorum

bir efx wakası daha

1,5 yıldır düzenli düzenli kullanıyorum, ewliliğim kurtuldu, iyikide kullanıyorum, ama bi ara ilacımı yazdıramamıştım, bi bihafta kadar, resmen ben ben olmaktan çıktım, titremeler, tansiyon düşüklüğü, düşenme zorluğu, hep hep yatakta kalmak isteme gibi şeyler, ama ilacı kullanmadığımdan dolayı olduğunu bilmiyorum, anlayamıyorumda neden olduğunu,
                              anladıktan sonra, neyseki birdaha hiç aksatmadım, bazı akşamlar unutuyorum almayı, sabahleyin aynı titreme halleri yine geliyo, kendimi uyuşturucu bağımlıları gibi hissediyorum,, ve bırakmaktan çok korkuyorum, bırakma tedavisinde yaşayacaklarımı düşünüyorum ve ürküyorum,
                              ve, bir ikinci korkumda, bıraktıktan sonra, 1,5 yıl önceki abuksubuklukları yaşarmıyım,,
                              bunlar dışında, hiçbir yan etkisini görmedim, efex kullanıyorum, mutluyum hallerindeyim yani :?

Yorum

İstek İşleniyor...
                              X