Duyuru

Katla
1. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Açılan Bölümler

Genel konular ve Serbest Bölge bölümleri konu açma ve mesaj yazmaya açılmıştır. İyi paylaşımlar!
2. duyuru, toplam 2 duyuru var. < >

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha fazlasını görüntüleyin
See less

CYMBALTA 60 MG 28 KAPSÜL

Katla
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • CYMBALTA 60 MG 28 KAPSÜL

  CYMBALTA 60 mg kapsül kullanan arkadaşlar varmı? :?: yoksa bu ilacı ilk ben mi kullanıyorum..bu ara risperdalla birlikte alıyorum..kullnan yada bilen arkadaşlarımın bilgivermesini rica ederim..

 • #2
  bu ilaç yeni çıkan bir antireprasan olup, efeksor gibi dual etkiye sahiptir. hem seretonin hemde noradranilini bloke ederek etki gösterir.
  ilacı doktor anneme nörolojik ağrıları ve depresyon sebebiyle vermişti. annem 2 gün kullandı 3. gün yan etkilerinin çok olması sebebiyle bıraktı. bu demek değilki sende de bu tür yan etkiler çıkacak. belki sana ilaç yarayabilir ve yan etkisinide tolere edebilirsin.

  geçmiş olsun....

  Yorum


  • #3
   bana da 2 hafta önce dr yazdı 1 kapsül içtim ve beni mahvetti.dr yan etkisi olr 3-4 gün içinde geçer dedi ama kullanmaya korktuğum için içmiyorum.bende uykusuzluk sürekli genleşme dikkat toplayamam felan yaptı.
   depresyon illetinden ilaçsız nasıl kurtulurum bilmiyorum.
   tekrar doktora gideceğim

   Yorum


   • #4
    4 aydır kullanıyorum bu ilacı.İlk 2 hafta inanılmaz yan etkileri oldu fakat doktorum bıraktırmadı.Zamanla alıştım çok kuvvetli bir antidepresan zaman zaman yan etkileri hala oluyor.Bu da moral bozukluğunda kendini gösteriyor.Yan etkileri kişiye bağlı olarak değişiyor.

    Yorum


    • #5
     bugün tekrar içtim .etkisini 3-4 saat sonra gösterdii.
     devam etsem mi karasızım nasıl bir ilaç bu böyle.omuzlarda bir baskı yanma .iç titremesi felan yapıyor.yarından sonra herhalde çöpe gidecek

     Yorum


     • #6
      öncelikle herkese merhaba.ben yeni üyeyim.cymbalta yazdım ve bu portal çıktı karşıma.evet arkadaşım bugün cymbaltayla tanışmamın ilk günü 3o mg.la başladım.1 hafta sonra 6o mg. çıkacağım.ve yanında risperdal.cymbalta,biraz ağırlık yaptı ama vücudum antidepresanlara alışık olduğu için heralde çok fazla gelmedi bana.1 yıldır lustral kullanıyordum bugün onu bırakıp cymbaltaya başladım.iyi geleceğini düşünüyorum.doktorum bu ilacı kullanıpta iyileşmeyen yok dedi.biraz kilo kaybı yapıyormuş.olsun.o da benim işime yarar

      Yorum


      • #7
       nisannehir Nickli Üyeden Alıntı
       öncelikle herkese merhaba.ben yeni üyeyim.cymbalta yazdım ve bu portal çıktı karşıma.evet arkadaşım bugün cymbaltayla tanışmamın ilk günü 3o mg.la başladım.1 hafta sonra 6o mg. çıkacağım.ve yanında risperdal.cymbalta,biraz ağırlık yaptı ama vücudum antidepresanlara alışık olduğu için heralde çok fazla gelmedi bana.1 yıldır lustral kullanıyordum bugün onu bırakıp cymbaltaya başladım.iyi geleceğini düşünüyorum.doktorum bu ilacı kullanıpta iyileşmeyen yok dedi.biraz kilo kaybı yapıyormuş.olsun.o da benim işime yarar

       Nisan inşallah dediğin gibidir mana ile hem depresyondan hem kilodan kurtulurum hafif kilolandımda bi taşla iki kuş bende bugün aldım daha yeni uzun süre sonra ilk defa psikiyatriste gittim benimkide aynı ilaç 60 mg herkese şifalar dilerim.
       Kontrolsuz güç, güç değildir..

       Yorum


       • #8
        Re: cymbalta kullandım

        selcenix Nickli Üyeden Alıntı
        29 yaşındayım bu ilacı bana norolojı verdi baş ağrısı şikayetiyle doktora başvurdum üç aydır cymbalta kullanıyorum.önce 30lukla başladım sonra 60lık kullandım daha sonra doktora ilacı bırakmak istediğimi söyledim.oda dozu azaltarak bırakacağımı söyledi.böylelikle 30luk aldım.fakat birtaraftanda mide hastası olduğum için ilaç midemi çok rahatsız etmeye başladı.bende ilacın bitmesine yakın üç gün ilacı almadım.fakat ilacı almadığım ikinci gün ciddi bir kriz geçirdim.kriz kusma denge kaybı beynimde uyuşma ağlama krizi tansiyon yükselmesi çarpıntı şeklinde oldu.bunların ilacı ani kesmemle alakalı olduğunu öğrendim.daha sonra başka bir hekimden öğrendiğim kadarıyla bu ilaca 6 ay devam etsem daha sonra ilacı istediğim kadar azaltsamda bu acıları çekerek bırakacağım oldu. inanın bu acı dayanılmaz. lütfen bu ilacı kullanırken hekimle ayrıntılı olarak konuşun bırakma devresinin nasıl seyredeceğini iyi araştırın mümkünse daha hafif yan etkisi daha az olan bir ilacı tercih edin.ben yaşadığım bu dört günü inanın hiç yaşamamış olmayı isterdim kimsenin bunları yaşamasını istemem.sonucu ağır bir tecrübe oldu
        Geçmiş olsun Selcen bende daha önce birçok ilaç kullandım 1 senedir birşey kullanmıyordum daha önce aurorix efexor ve citol kullandım bu ilaç yeni ve tesirli diye duydum ondan gittim yeni nesil ilaçlar çıkmış dr bey dedim ondan bir ümit geldim dedim hala kronik depresyon taşıyorum üzerimde dedim oda bunu yazdı daha bugün aldım bu ilacı.
        Kontrolsuz güç, güç değildir..

        Yorum


        • #9
         Selcen teşekkür ederim bilgilerin için ben ilacı kullanmaya başlayalı henüz 10 gün oldu deneyimlerim şunlar ilk hafta çok kötü uykusuzluk yaptı ama şuan o yan etki geçti ve kendimi kısa bir sürede olsa iyi hissediyorum açıkçası daha ne kadar sürede olsa bana yarayacak gibi geliyor bu ilaç halen süren yan etkilerine gelirsek küçük tuvalete sık çıkarıyor büyük tuvalete ise hemen hemen hiç çıkarmıyor gibi neden kilo verdirdiğini anladım bu ilacın afedersiniz açık konuştum biraz ama bilmenizi istedim bunları
         Kontrolsuz güç, güç değildir..

         Yorum


         • #10
          Re: cymbalta kullandım

          selcenix Nickli Üyeden Alıntı
          29 yaşındayım bu ilacı bana norolojı verdi baş ağrısı şikayetiyle doktora başvurdum üç aydır cymbalta kullanıyorum.önce 30lukla başladım sonra 60lık kullandım daha sonra doktora ilacı bırakmak istediğimi söyledim.oda dozu azaltarak bırakacağımı söyledi.böylelikle 30luk aldım.fakat birtaraftanda mide hastası olduğum için ilaç midemi çok rahatsız etmeye başladı.bende ilacın bitmesine yakın üç gün ilacı almadım.fakat ilacı almadığım ikinci gün ciddi bir kriz geçirdim.kriz kusma denge kaybı beynimde uyuşma ağlama krizi tansiyon yükselmesi çarpıntı şeklinde oldu.bunların ilacı ani kesmemle alakalı olduğunu öğrendim.daha sonra başka bir hekimden öğrendiğim kadarıyla bu ilaca 6 ay devam etsem daha sonra ilacı istediğim kadar azaltsamda bu acıları çekerek bırakacağım oldu. inanın bu acı dayanılmaz. lütfen bu ilacı kullanırken hekimle ayrıntılı olarak konuşun bırakma devresinin nasıl seyredeceğini iyi araştırın mümkünse daha hafif yan etkisi daha az olan bir ilacı tercih edin.ben yaşadığım bu dört günü inanın hiç yaşamamış olmayı isterdim kimsenin bunları yaşamasını istemem.sonucu ağır bir tecrübe oldu          selcenix,ılacı bırakırken anlattıgın etkıler heralde mıdendekı rahatsızlıktan olsa gerek.bu ilacı 6 ay kullandım sonra azaltarak bıraktım.bende cok şikayet edecek sorun yapmadı.gerçı bu ılacta bı fark da gormedım moral bakımından.moralını duzeltmıyor ınsanın.doktorum devam et dedıgı ıcın kullandım ben de.neyse hersey gonlunce olsun

          Yorum


          • #11
           merhaba arkadaşlar bende yeni üuye oldum.çok terlıuyodum bunalıyodum canım hiç bişiy yapmak istemıyodu.sonunda psikiyatriye gütmek zorunda kaldım ve bana cymbalta 60 mg verdi uyku yapacağını söledi ilk günler etkisis olcakmış burdan okuduğum kadarıyla baya etki yapmış bünyemde zayıf çok kakarsızım kullansam mı acaba ama başka çarem de yok ki nasıl kurtulucam ben bu sıkıntılarsan bana cevap yazarsanız sevınırım.şimdiden teşekkkür ederim

           Yorum


           • #12
            bana acil cevap yazarsanız çok çok sevınırım arkadaşlar((

            Yorum


            • #13
             cymbalta deneyimlerim

             İlaca başlayalı üç ay kadar oldu. Ciddi bir yan etkisini görmedim bende kullanmaya başladığım ilk anda bir iştahsızlık yaptı 1-2 kilo civarı verdim. Ama şu an (3 ay sonra ) iştahım yerine geldi. Bunun dışında şikayetlerimde yani depresyonda bir iyileşme göremedim ama 6 ay kadar kullanacağım hala bir düzelme olmazsa belki doktorum ile ilacı değiştirmeyi konuşabilirim. İlaç diğer benzerleri gibi biraz uyku hali yapıyor ama ben farklı ilaçlar kullanmıştım onlar kadar bile uyku etkisi görmedim.
             Bunun dışında 4 gün kadar bırakmak zorunda kaldım başka bir antibiyotik kullanmam gerekti ilaç etkileşimi olmasın diye cymbaltayı bıraktım. 3 ve 4. gün baya bir baş dönmesi geçirdim ama bu ilaç bırakınca mı oldu yoksa 1000 mg lık antibiyotik mi ağır geldi bilemiyorum.
             Birde başlarda yani ilk üç aylık dönemde cinsel istekte azalma yapmıştı. Ben yalnız olduğum için sorun olmadı evli veya partneri olan arkadaslarda sorun yaratabilir.
             Burdan herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, insallah en kısa zamanda mutlu sağlıklı günlerinize dönersiniz.

             Yorum


             • #14
              öncelikle selamlar , bu ilacı 1 senedir kullanıyorum ve bırakma sürecine girdim 30 mg. başladım sonra 60 mg. yükseltip uzun bi süre 60 lık la devam ettim. şimdi bırakma sürecine girdiğim için 30mg. düştüm ve bir gün atıp bir gün atmıyorum ilacı böylelikle dengeliyomuş.
              arkadaşlar CYMBALTA ilacı KESİNLİKLE KULLANMAYIN...!!! başlaması ve bırakması çok kötü. Depresyonda iken bu kadar kötü olmuyorsunuz mahvetti beni doktoruma şikayetlerimi bildirdim alışmam için bana zamana ihtiyacımın olduğunu söyledi ve bıraktırmadı yemin ediyorum böyle olucağını bilseydim debresyonla yaşamasını tercih ederdim 3 gün dür çok kötüyüm nefes aldığım her saniye kendimi ot gibi hissediyorum. KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE KULLANMAYIN BAŞLAMAYIN . ilac a başlaması bi dert bırakması çok çok fazla bi dert. HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN

              Yorum


              • #15
               25 gündür 60mg kullanıyorum öncesinde iki hafta 30mg kullandım. İlacı aldığım ilk iki üç gün çok olumlu geldi, konuşkan enerjik biri oldum sonra giderek olumlu etkisi azaldı iki hafta sonra tek olumlu etki olarak sinirlerimi yatıştırması kaldı. Şu an 25 gündür 60lık almama rağmen sinirlerimi yatıştırması dışında pek faydası yok kafamda ağırlık yapıyor, omuzlarda çöküntü ve genel bir halsizlik hali verdi ayrıca moralim de inişli çıkışlı.
               Yarın birgün 90mga çıkmayı düşünüyorum prospektüsünde en fazla 60mg kullanıldığı yazıyor ancak cipralexin prospektüsünde maksimum 20mg kullanılır yazmasına rağmen bir doktor 30mg önermişti. İlaç piyasaya sürülmeden önceki bilimsel araştırmalarda ilaçların etkinliğinin kanıtlanabildiği en yüksek doz prospektüsde maksimum doz olarak kabul ediliyor, ancak ilacın hafif geldiği düşünülürse doktorla bu maksimum dozu biraz aşabiliyorlar.
               En son değiştiren enerji528; 18-03-2013, 01:26 AM.
               Her şey güzel olacak...

               Yorum

               İstek İşleniyor...
               X