Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Köpeklerden Korkuyorum...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Köpeklerden Korkuyorum...

ben azda olsa kilolu biriyim.doktor bana yürüyüş tavsiye etti.bende müsait yerlerde yürüyüş yapmaya çalışıyorum.Müsait derken (köpeksiz) yerleri kastediyorum.
    ben çocukken beni köpek ısırdı. O yüzden köpekten korkuyorum.
    mümkün olduğu kadar köpeksiz yerlerden yürümeye çalışıyorum ama yinede karşıma köpek çıkıyor.ne yapıcaamı şaşırıyorum.
    Siz nasıl önlem alıyorsunuz . Neler yapıyorsunuz Bana Yol gösterin....!!!!
    Batık Bir Gemi Tekrar Yüzdürülebilir Mi?

gözlerinin icine kötu kötu bakiyorum bisey yapmiyorlar korkup kacan bile oldu bi kere. köpegine göre degisir bazi belali köpekler oluyor ya da suru halinde dolasanlar var onlara karsi bisey yapamazsin hizli kosman lazim. cok kalabalik degillerse yerden tas alip atmayi deneyebilirsin isabet eder cani yanarsa uzaklasir veya sinirlenip saldirabilir. elinde buyuk bir sopayla dolasabilirsin yuksek sesle bagirirsan da korkutabilirsin .korkma diycem ama diyemiyorum korkulacak hayvanlar cunku. yari kurt gibi biseyler bi yerini koparabilir .genelde ac gezdikleri icin de saldirganlar tam olarak doymuyorlar .hic bisey yapmasa bile cok kotu kokuyorlar eve gotur on kere yika kokusu gitmez

Yorum

yanında ekmek bulundur önlerine bırak bişi yapmazlar biz dağ yürüyüşlerinde öyle yapıyorduk hiç saldırmadılar.

Yorum

Yorum

geçen sene yine yürüyüşe çıkmıştım ,bi sokağa girdim eyvah köpekler.keşke geriye dönseydim.ama ben aksini yaptım .hadi bişey yapmazlar heralde deyip yürüdüm.Öle ani ters bi hareket de yapmadım ama 6 sı birden beni gördü ve hırlamaya başladılar. hemen etrafımı sardılar.kaçacak yerim yok derken,arkamda yüksek çitli bi bahçe varmış.hemen çitin üstünden atladım ,ama belimin üzerine düştüm.köpeklerden kurtuldum ama 4 ay bel ağrısı çektim.yürüyüşe de çıkamadım tabi.

Yorum

yere eğilip taş alır gibi yapınca köpek kaçar.

Yorum

alti kopegi anca alti kilo kuru mamayla kacirirsin bes liraliklar var otuz liralik mama alicaksin

Yorum

İnternette köpek saldırılarına neler yapılabileceği konusunda biraz araştırma yaptım.

1. Yukarıda bahsedildiği gibi köpeğe yiyecek atmak: Bazen işe yarar bazen hiç yaramaz.

2. Elektro şok aleti ile kendini savunmak: Onun için köpeye çok yakın olmak lazım. Aynı zamanda da sizi de çarpmaması için ona temasınızın olmaması lazım. Hem size saldıran bir köpekten fazla ise işe yarayacağını zannetmiyorum.

3. Biber gazı : İnternette net bir bilgiye ulaşamadım malesef. Etki eder diyen var etmeyen diyen var. Bunun dışında biber gazı sıkılacağı zaman mesafe ve rüzgarın iyi ayarlanması lazım yoksa hedef siz olursunuz.

4. Havalı tabanca : Yakın mesafeden acı vereceği hatta köpeğin derisini bile delebileceği bir gerçek. Eski bir haber okudum biri sahipli bir köpeği keyfi olarak havalı tabanca ile öldürmüş. Ve iyi bir miktar para cezası almış. Tabi nefsi müdafada bu durum söz konusu olmaz. Ama bu kargaşa ortamında, ve onu taşıdığınızı gören insanların gerçek bir tabanca zannedebilmesi başınıza iş acabilir. Yarasa yarasa şehir dışında kırsal alanlarda işe yarar diye düşünüyorum. Bir de biz burda hepimiz sorunluyuz böyle bir şey tavsiyelik olabileceğiniz düşünmüyorum.

5. Yanında orta uzunlukta sağlam bir sopa taşımak. Hiç yoktan belkide gerçekten işe yarayacak bir şey olabilir. Yalnız yürüdüğünüz yerlere bağalı, şehir içi gene olmaz diye düşünüyorum.

Burda esas sorun görevlilerin işlerini yerine getirmemesi ve tehlikeli olabilecek hayvanların sokaklardan toplatılmaması.
                Last edited by raindrop; 31-07-2016, 06:21 AM.

Yorum

dediğin çok doğru yetkililer görevini yapmazsa ülke köpek cennetine döner hatta öyle zaten.ben çok gezi programı seyrettim.yurtdışında hiçbir ülkede başıboş gezen köpek yok.hepsi sahiplerinin elinde tasmalı ve ipli. zaten sahipsiz köpek yok.bir köpek bırakılmışsa hemen sorumlusu bulunup cezalandırılıyor..zaten köpeklerde künye var hemen sahibi belli oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TealC View Post
                    dediğin çok doğru yetkililer görevini yapmazsa ülke köpek cennetine döner hatta öyle zaten.ben çok gezi programı seyrettim.yurtdışında hiçbir ülkede başıboş gezen köpek yok.hepsi sahiplerinin elinde tasmalı ve ipli. zaten sahipsiz köpek yok.bir köpek bırakılmışsa hemen sorumlusu bulunup cezalandırılıyor..zaten köpeklerde künye var hemen sahibi belli oluyor.
                    Evet aynen öyle olması lazım.

Yorum

İşleniyor...
                    X