Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hastaneye yatis

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hastaneye yatis

Merhaba arkadaslar. Bir konuda danismak istedim sizlere tekrardan.. Kendim bildim bileli icimdeki sikintilarla ugrasiyordum. Yillara yayarsak hastalik evrelerim surekli degisti ve sonuc olarak bipolar teshisi konuldu. Son bir haftadir yine atak hali yasiyorum. Doktorum bi kac sene once intihar denemelerim yuzunen yatisa sevk edicekti. Simdi oyle bir sey yok ama yalniz kalmak uzaklasmak kendimi toparlamak istiyorum acaba bunun icin yatis verir mi eger gidersem iyi olur muyum siz ne dusunuyorsunuz?

Hastaneye yatınca sıkılabilirsin.

Yorum

Herkesin işi farklı. İdareciler idare eder, doktorlar tedavi eder vs. Fakat şunu söylemeliyim. Doktorunuz yatış verse bile, bu sizi daha iyi tetkik etmek ve yaşam sürecinizde hastalığınızın etkisini azaltmak için yapacaktır. Elbetteki hastane insanı sıkar. Ben örneğin 3 defa yattım. 3. yatışıma sebep olan şeyin gerçekten gerekli olup olmadığını bende bilmiyorum ama, Bu yatışlardan sonraki süreçte yaşantım hep daha iyi gitti.
      Bipolarlar bir de etiketlenmekten hoşlanmazlar. Yani bipolar olduğumu bilmelerini ben örneğin istemem.
      Fakat şu da var ki biz aslında Allahın bize verdiği yüksek düzeyde bir hayal gücünede sahibiz. Örneğin gazetelerden dergilerden okuduklarıma göre İngiliz ve Amerikan yazarlardan Charles Dickens, Ernest Hemingway ve Türk ünlülerden dahi bu hastalığa sahip olanlar var.
      Napalım arkadaşım. Bir organımız olmayabilirdi. Elimizden, ayağımızdan yoksun olabilirdik. Bu sefer yine sorsaydık niye böyle diye isyan olurdu.
      Birde eğer okumadıysanız. The Secrets serisi kitapları okudum ve çok sevdim. Baştan sona size anlatabilirim bu kitapları. Birincisi the secret, ikincisi, the Power, üçüncüsü the magic. Farklı türde kitaplarda okuyacağız elbetteki fakat. Olumlu düşünce becerisi için bu kitaplar harika.

Yorum

idealist2000 Merhaba. Yorumuna katiliyorum dedigin gibi etiket kimsenin hosuna gitmez. Bir kesim depresyondayim diye soyleyip kendisinde ekstra bir sey olmus gibi davransa da kimileri depresyondan dahi urkuyor kacikmissin gibi davraniyor. Sanki utanilacak saklanicak seylermis gibi... Benim durumumda herkes gibi farkli. Tani konulamiyor kullandigim ilaclar bir yana tabi... Secret kitabini okumustum lise 1 deyken. Gercekten bana bir ilham kaynagi olmustu diyebilirim. Hatta dusuncelerimi kismen orada bulmak bana cok iyi gelmisti Tesekkur ederim cevapladigin icin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Predestination View Post
          idealist2000 Merhaba. Yorumuna katiliyorum dedigin gibi etiket kimsenin hosuna gitmez. Bir kesim depresyondayim diye soyleyip kendisinde ekstra bir sey olmus gibi davransa da kimileri depresyondan dahi urkuyor kacikmissin gibi davraniyor. Sanki utanilacak saklanicak seylermis gibi... Benim durumumda herkes gibi farkli. Tani konulamiyor kullandigim ilaclar bir yana tabi... Secret kitabini okumustum lise 1 deyken. Gercekten bana bir ilham kaynagi olmustu diyebilirim. Hatta dusuncelerimi kismen orada bulmak bana cok iyi gelmisti Tesekkur ederim cevapladigin icin
          Teşekkür ederim arkadaşım. Demekki sen lise bir deyken ben üniversiteden mezun olmuştum yani 26 yaşındaydım. Lise birde ben biraz kompleksliydim. Türkçe öğretmenimiz okuyabileceğimiz zorlukta kitaplar önermişti. Ben tutup babama Victor Hugo'nun sefillerini aldırmıştım. OKumuştum ama resmen kitap beni çarpmıştı. Dili baya ağırdı.
          İnan ki ben kendimi çok mutlu hissediyorum. Halen sana sorun yaşatan durumlar varsa bana bunlardan anlatabilirsin. Benimkiler sana çözüm olursaki eğer. İnşallah olur

Yorum

idealist2000 Tesekkur ederim. Son zamanlarda iyi hissediyordum. Fakat belki baska bir teshis konulur diye en eski doktoruma dondum kendisine cok guveniyorum. Yine ayni seyleri soyledi. Hatta ilac dozumu az buldu. Duyunca uzuldum hatta yine dengem bozulmaya basladi... Annem anliyor fakat babam kabullenmiyor. Bilmedigi cok sey var bu dengesiz ve ani kararlarim bana hayatimla kumar oynayacak hale getirdi... Yapmam dedigim seyler yaptim. Doktoruma eskiye nazaran cok degistigimi soyledigimde, hastalik zamanla kisilikle butunlesiyor dedi. Ve ben kendi benligie dair zaman zaman celiskiye duserim. Duygularim dusuncelerim yine karisti bu sayede... Tek istedigim gercekten bu illetten kurtulmak. Hala daha bir sure yalniz kalabilmek icin hastaneye yatmayi istiyorum. Ama babam karsima cikacaktir eminim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Predestination View Post
              idealist2000 Tesekkur ederim. Son zamanlarda iyi hissediyordum. Fakat belki baska bir teshis konulur diye en eski doktoruma dondum kendisine cok guveniyorum. Yine ayni seyleri soyledi. Hatta ilac dozumu az buldu. Duyunca uzuldum hatta yine dengem bozulmaya basladi... Annem anliyor fakat babam kabullenmiyor. Bilmedigi cok sey var bu dengesiz ve ani kararlarim bana hayatimla kumar oynayacak hale getirdi... Yapmam dedigim seyler yaptim. Doktoruma eskiye nazaran cok degistigimi soyledigimde, hastalik zamanla kisilikle butunlesiyor dedi. Ve ben kendi benligie dair zaman zaman celiskiye duserim. Duygularim dusuncelerim yine karisti bu sayede... Tek istedigim gercekten bu illetten kurtulmak. Hala daha bir sure yalniz kalabilmek icin hastaneye yatmayi istiyorum. Ama babam karsima cikacaktir eminim.
              Sevgili kardeşim,
              lütfen bu yazdıklarıma pozitif yaklaşalım. Bu yazdıklarını şu şekilde kendin yazmış olarak hayal et. Son zamanlarda iyi hissediyorum. Sahip olduğum her ne varsa en yakınımdakilerden başlamak üzere bunlar için minnettarım. Şükür ediyorum. Bana doktorumun koyduğu teşhis daha zor olan hastalıkların tedavisinden daha kolay şükürler olsun. Bana birşeyler söyledi (doktorum) ve bir doktorum bulunmasına ve bunun için yeterince maddi gelirimiz olmasına dahil minnettarım. Annem çok iyi babamda onun eşi annemin beni anlamsı babamıda pozitif yönde etkiliyor. Ne güzel.
              Hayatıma şu ana kadar çektiğim tüm olumsuzlukların (istemsem bile) sebebi şahsımdır. Ve ben artık bunların yerine sağlığa, eğitime, iyiliğe hoş görüye, sevgiye, aşka, güzelliğe odaklanıyorum. Böylelikle her zorluğun üstesinden gelebilmekteyim. Ve bunada minnettarım. Bundan böyle bu düşünce tarzımla güzel şeyler yapıyorum ve güzel işler becermekteyim. Eğer ki doktorumdan memnunsam bu gayet hoş, değilsem zaten doktorumu seçme hakkım var. Ben kendimi seviyorum ve herkeside seviyorum. Baştan başlarsak annem, babam olmak üzere tüm çevrem canlı cansız herşeye duyduğum geniş bir sevgi yelpazem bulunmakta ve bu beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor. Babam dahi bazı konularda yaşı itibariyle ve hayat tecrübesiyle benden daha bilgili olması hasebiyle onunlada barış halindeyim.

Arkadaşım bu sadece bir düşünce gücü ve bunu sadece düşünerek yapmaya çalışırsak biz, ben dahil çıldırabilirim. BUnun yerine bu düşünceleri duygulara yüklemeliyiz.

#iyi hissediyorum
              #seviyorum
              #mutluyum
              vs.

Davranış olarakta sana en etik olan şeylere daha fazla önem vererek başlayabilirsin. BU değer bazılarına namaz kılmak, bazılarına biraz daha fazla okumak, bazılarına klasik müzik dinlemek, bazılarına sevdiklerine daha fazla hediyeler sunmak vs. olabilir

Yorum

idealist2000 Soylediklerine katiliyorum. Uygulamaya calistigin sey cok guzel... Anlayabiliyorum. Ben doktoruma da bunu soyledim aslinda dusuncelerimde bir sikintim yok benim. Mesela hayat ne kotu, biktim vs demiyorum ben. En basta hastaligimi kabullenmem gerekti biraz zor olsa da evet yaptim. Sukursuzluk dersen, asla... Elbette ki kimse yeteri kadar sukretmez bilirim. Fakat ne kadar olumsuzlukta olsa hayatimda, zorlanmista olsam, maddi-manevi sukretmeyi hic eksik etmedim hayatimdan. Dertler kisiye gore mekana zamana gore degisiklik gosteriyor bana gore. Biri sevgilisinden ayrilir yikilir, biri aileden birini kaybeder yikilir. Hicbirini kucumsememek ama ustunde gormemek gerekiyor. Aci herkeste farkli boyutlaniyor. Ama sozlerin bu forum adina guzel oldu. Belki umutsuzluga kapilmis birileri okur da icinde en ufak dahi olsa bir isik yanmis olur bu vesileyle. Tekrardan tesekkur ediyorum... Ben ise yok sayamayacagim halet i ruhiyem ile basbasayim. Bu bir sekilde azalacaktir diliyorum.

Yorum

Arkadaşım, ne gibi dertlerin varsa yalnızlık dahil anlat bildiklerimden söylerim sana

Yorum

İşleniyor...
                  X