Duyuru

Collapse
No announcement yet.

30' lu yaşların sonrasında yaşanan psikolojik sıkıntılar !!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 30' lu yaşların sonrasında yaşanan psikolojik sıkıntılar !!

Merhaba Arkadaşlar..Psikolojik rahatsızlıklar tabiki her yaşta çok zor...Ama yaş ilerledikçe daha sıkıntılı, insanı daha çok çaresiz bırakan bir hal alıyor..

O sebeple merak ettim; Aranızda 30 yaşını aşmış ama hala yoğun bir şekilde psikolojik rahatsızlık yaşayan var mı acaba?
    :10:

ben 30 yaşında ilaca başladım ve rahatladım. 30 yaş sonrası daha iyi ama ilaçlar sayesinde.

Yorum

40 yaşından sonra insanın aklına çeki düzen gelirmiş.bunu bütün benliğimle hissediyorum.beynimi daha iyi kullanabiliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: peacelover View Post
        ben 30 yaşında ilaca başladım ve rahatladım. 30 yaş sonrası daha iyi ama ilaçlar sayesinde.
        Öncelikle çok geçmiş olsun..Rahatsızlığın nedir ve hangi ilaçları kullanıyorsun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
          40 yaşından sonra insanın aklına çeki düzen gelirmiş.bunu bütün benliğimle hissediyorum.beynimi daha iyi kullanabiliyorum.
          Sizin adınıza çok sevindim..İnşallah 40 yaşına gelince bize de daha bir çeki düzenlik gelir Kendi adıma pek umutlu değilim ama bakalım..

Yorum

30 u bilmemde her gecen gun yasamak zorlasiyor benim icin..belki 30'da daha iyi oluruz yasayip gorucez.
            ....

Yorum

ben 30 yaşından sonra geçirdiğim bir ameliyat sayesinde dışa açık kişilik sergilemeye başladım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forgetten View Post
                ben 30 yaşından sonra geçirdiğim bir ameliyat sayesinde dışa açık kişilik sergilemeye başladım.
                ne diyon sen?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavi mavi View Post

Öncelikle çok geçmiş olsun..Rahatsızlığın nedir ve hangi ilaçları kullanıyorsun?
                  teşekkür ederim. depresyon ya da bipolar. antidepresan ve düşük doz antipsikotik.

Yorum

Doğru ama biraz geç kalmışsınız. Bu dediğiniz yirmilerin ortalarında da olur otuzlarda da. Çünkü bu iş kabullenmekle alakalı. Evet, kırk yaşında daha çok şey görmüş olduğunuzdan olayları daha rasyonel değerlendirirsiniz ve durumu kabullenmeniz de daha çabuk olur. Bu da sorunun farkına vardığınızı ve ister istemez de çözüm yollarını düşünmeye doğru ilerlediğinizi sağlar. Bu rahatlama genelde ''40 ından sonra yeniden doğdum'' ''40 yaş ikinci hayat'' gibi adlandırmalarla dışa vurulur. Keşke bu bilinci 30 larda yaşasaydınız en azından verimli olduğunuz çağları daha iyi değerlendirirdiniz. Çünkü 40 dan sonra 50 ler çabuk gelecek ve 50 de 30 da yaptığınız şeyleri yapamayacaksınız.

Yorum

Daha beteri var.acılar içinde yaşadığım şu dünyayı belkide hiç keyfini sürmeden terkederim. Ne yapayım. Atsan atılmaz satsan satılmaz. Acılarımı dindirmesi için hergün Allah 'a dua ediyorum.çok yoruldum...artık dinlenmem gerek....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serhat_ View Post
                        30 u bilmemde her gecen gun yasamak zorlasiyor benim icin..belki 30'da daha iyi oluruz yasayip gorucez.
                        Bazen çok zor bir hal alabiliyor yaşam haklısınız..İnşallah sizin için 30'larda yaşamak daha kolay ve zevkli bir hale gelmiş olur..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forgetten View Post
                          Oh ne güzel, çok şanslısınız

Yorum

mavi sen 30 yaş bunalımımı yaşıyorsun?

Yorum

Daha beteri var.acılar içinde yaşadığım şu dünyayı belkide hiç keyfini sürmeden terkederim. Ne yapayım. Atsan atılmaz satsan satılmaz. Acılarımı dindirmesi için hergün Allah 'a dua ediyorum.çok yoruldum...artık dinlenmem gerek....
                              Çok karamsar konuşmuşsunuz kimbilir ne sıkıntılar çekiyorsunuz ki bu kadar çaresiz hissediyorsunuz Allah yardımcınız olsun..

Ben de sık sık sizin gibi hissediyorum aslında..Ama bazen düşünüyorum da hayat herşeye rağmen güzel..İyi kılmak da biraz da biz insanların elinde..Misal ben kendim için düşündüğümde İstanbul'u hiç sevmem..Bir Mersin'li olarak Ege ve Akdeniz tarzı bir yerde doğayla hayvanlarla iç içe mütevazi bir yerde yaşasam şuandan çok daha mutlu olurdum diye tahmin ediyorum..Ama bazen şartlar yada aile gibi geride bırakamayacağınız kişilerden ayrılmak istememe durumları pek mümkün kılmıyor
                              Last edited by mavi mavi; 07-02-2017, 10:25 PM.

Yorum

İşleniyor...
                              X