Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şizoaffektif hastalarının buluşma sayfası

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

evet öyle ben o yüzden hiç kendimi şizofren olarak görmedim belirtileri olsa da
    Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes. -W.G

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
      şizofren + bipolar olma durumu mu bu sizoaffektif bozukluk?
      evet öyle ama şizofreniye dönüşüp dönüşmeyeceğini bilemem yani benim şizofreni belirtileri paranoya,işitsel halüsinasyonlar vb önceden de vardı fakat doktor bipolar teşhisi koymuştu sonra daha ilerledi
      Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes. -W.G

Yorum

anladım zaten halen ilaç kullandığına göre sende bu belirtiler olmaz hiç merak etme : )
        ben bir dönem ilaçlarımı bırakmıştım sonra bahar aylarından birinde hastanede yatmak zorunda kaldım
        bu dönem yine ilaç kullanmıyorum doktora sormadan bıraktım : (

Yorum

evet sen boşuna kaygılanıyorsun zaten ilaç kullanıyorsun yani neden psikoza gireceksin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mecik
            mary-jane ben atipik psikozdum şizofren oldum.insan zamanla alışıyor negatif belirtilere
            geçmiş olsun umarım iyileşirsin

Yorum

Benim kaygım sadece geçmişte yaşadığım şeyler tekrar olur mu o yüzden.Ama ömür boyu ilaç kullanmak istemiyorum.Bırakırsam da daha kötü olur muyum o var.Dr a da zaten gidemiyorum artık 15 dk görüşüyorum dr la doğru düzgün meramımı anlatamadan sepetliyor 15 dk için 150 milyon veriyorum,Ben de gitmiyorum artık kendi kendime çabalamaya başladım
              evet öyle sürekli doktora gitmeye gerek yok bence

Yakınlarınızın haberi var mı,akrabalarınızın falan,duyarlarsa soğurlar gibi korku oluyo mu sizde de?
              bu hastalıktan kimseye bahsetmemek en iyisi tabi onlar davranışlarından anlamazlarsa ..ben hastanede yattığım dönem biraz dinlenmeye ihtiyacım olduğunu söylemiştim soranlara net olmayan cevaplar verdim artık kim ne anladıysa umrumda değil hepsi geçmişte kaldı
              ailen söylemezse akrabaların duymaz böyle bir hastalıktan dolayı senden soğuycaklarsa zaten o tarz insanlara gerek yok ne düşünürlerse düşünsünler boşver

Yorum

arkadaşlar bence bu kadar olumsuz düşünmeyin iyileşebilirsiniz benim başıma öyle çok önemli bir olay gelmediği sürece tekrarlayacağını düşünmüyorum tabi bazı belirtilere alışılıyor evet ama özellikle halüsinasyonlar yok olabiliyor en güzeli de bu gerçi kişiye göre değişir ama yine de ben iyileşemem hep bu sorunlarla yaşarım demeyin

Yorum

İşleniyor...
                X