Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ya ölüm Ya yaşam

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• onur yılmaz
    adlı üyemiz Ya ölüm Ya yaşam konusunu başlattı

Ya ölüm Ya yaşam

Merhaba sevgili dostlar, uzun zamandır aranızda Yoktum hepinize selamlar, yine 1 ay erenköy ruh hastanesinde yattım, bu benim hastaneye 12. yağışın oldu, maalesef suicid ( intihar ) girişimi sebebiyle acil servisten yatirildim ama daha öncede olduğu gibi yine kendimi olduremedim olmedim, hep yaşamla olum arasında ince bir çizgide gidip geliyorum, Allaha yemin olsun ki her gün o kadar acı geliyorum ki artik Allah benim canımı ecelimle alması için her gün yalvarıyorum bu sefer ki yatisimdada elektro şok tedavisi uygulamadilar, o kadar pesimist o kadar kötümser ve karamsar o kadar yalnızım ki kendi odamda köy olup gidiyorum, artik hic mi hiç halim kalmadı, annemin kanserden genç yasta ölümü, ayının MS hastası olusu, babamın 75 yasında ve yorgun ve hasta oluşu, bir zamanlar güneydoğuda terör bölgesinde çok korkulu ve sıkıntılı bir askerlik, alkol ve madde bagimlilindan kurtulma, ve ciddi bir sizoafektif olmam, aslında inanın bana intihar için müthiş bir gerekçe, fakat ben bir türlü kendimi olduremiyorum, her gün kendimi öldüremediği için her gün kendimden nefret ediyor ve utanıyorum, artik hayattan hiç bir beklentim kalmadi, kendinize çok iyi bakin, sevgilerimle, selametle..........

• m.ilhanpeker
    replied
    Merhaba kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Ailenin bu durumda olması çok üzücü birsey ama senin isteğinin dışında olmuş şeyler bunlar. Böyle olmasını tabikide istemezdin. Allahın takdiri.
    Sen sadece üzerine düşeni yapmalisin. Yani uzulsen eline ne geçecek. Dahada kötü olacaksin. Kendini uzdukce harab oluyorsun. O insanların sana ihtiyacı var. Bu yuzden güçlü olmalısın. Kendini sıktıkça gücün düşer.
    Biraz kendini rahatlatacak birşeyler yapiyorsundur. Yani geziyorsundur herhalde kendini odana kapatma. Hic arkadasin yokmu derdini paylasacagin. Senin gibi sıkıntılari olan insanlar muhakkak vardir kendini onlara daha yakin hissedebilirsin herhalde.
    Hastanede arkadaş edindinmi.
    Intihara yeltenme bu dünyanın birde öteki tarafı var iyi biliyorsun. Sen inançlı bir insansın. Bir anlık öfkeyle geri dönüşü olmayan şeylere girme. Bende bipolar bozukluk var ilaç icmedigim zamanlarda kontrolden çıktığım çok oldu. En güzel seni iyi eden ilacını bulursun inşallah kardeşim.

Leave a comment:

• dertli biri
    replied
    geçmiş olsun. zor zamanlar geçirmişsin ama kimseden mucize bekleme. asıl mucizeyi kendin yaratman lazım. kendini öldürmeye çalışmanı da anlıyorum, bu da bi tercih. ama zaten bir gün öleceksin, neden her şeyi akışına bırakmıyorsun? çalışabileceğin bi iş, çok da önemi olmayan bi maaş, ancak huzur... nefes almak... kendi kendine yaşayıp gitmek. inan bunlar zor şeyler değil. buraya bunları anlatacak kadar bile enerjin varsa, gerçekten yapabilirsin.
    Last edited by dertli biri; 07-10-2016, 06:35 PM.

Leave a comment:

İşleniyor...
X