Duyuru

Collapse
No announcement yet.

psikoz hakkında bilinmeyenler dikkat !!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kestane şekeri
    adlı üyemiz psikoz hakkında bilinmeyenler dikkat !! konusunu başlattı

psikoz hakkında bilinmeyenler dikkat !!

internette aradım ve yaşadıklarımın büyük bi kısmının yazmadığını farkettim.sanrılar halüsinasyonlar herkesin bildikleri..peki ama başka neler var ?

ben zamanın yavaşladığını sonra durduğunu hissediyorum

ben sol kolumu ele geçirdiklerini, başkası tarafından yönlendirildiğini hissedip bileğimi kestim sonra da bayıldım

ben sol elimi beni boğacak diye bağlamak istedim

ben sık sık insanları yaratığımsı görüyorum

ben zehirlenme korkusu yaşıyorum yemek yiyemedğim dönemler oluyo

ben kendimi 2 ye bölünmüş gibi hissediyorum aynaya baktığımda kendmi yaratık olarak görüyorum
    ben gözetliyorum ve gözetleniyorum

ben sık sık annemin ve babamın benm annem ve babam olduğuna inanmıyorum

ben bazen çok mutlu bazen de çok donuk ve sıkıntılıyım

ben defalarca ölmek ve öldürmek istedim

halüsinasyonlar ve sesler benim için artık çok sıradan

ben ağır derecede anksiyete hastasıyım

ve hastalığım psikoz 1buçuk aydır bu şekldeyim. şimdilerde ilaçlarla daha iyiyim benim kadar acı çeken var mı merak ediyorum.özellikle ailemi tanımama durumu beni çok yordu.
    doktor psikoz dedi fakat bu şimdiki teşhis ne olduğumu merak da etmiyorum ama şu bilinsin !!! Psikoz Gerçekten Ağır Bir Zihin Hastalığıdır !!!
    Last edited by kestane şekeri; 19-09-2010, 03:31 PM.

• paranoidpsikoz
    replied
    rexapin iyi bir ilaç 2 sene kadar kullandım memnundum, içki içemiyordum en büyük problemim oydu rexapinde, sonra soliana geçtim 100 mg içkide içebilmeye başladım huzurlu uyumayada... ben paranoid psikozum 13 senedir... yaşım 33.... hastalığı yendim fakat bazı problemler devam ediyor... zamanın yavaşlaması ve durması demişsin bunu bende yaşıyorum ara ara... korkutucu birşey fakat alıştım artık... en son 3 hafta önce psikiyatıra gittim cinsel isteksizlikten dolayı... solianı kestim cedrina 25 e başladım ilk hafta kafayı yiyecektim paranoya, kurgular, zamanın durması, aşşağılık hissetme ama kısa sürede toparladım yine şimdi cinsel hayatımda iyi durumda, 25 mg olduğu için aldığım ilaç prolaktin seviyesini yükseltmiyor.... psikozda erken teşhiz çok önemli ki senin az bir süre olmuş başlayalı ve tedavi görmeye başlamışsın kurtulma şansın yüksek.... benim psikoz kronik hayatım boyunca ilaç kullanıcağım tabi yeni bir ilaç geliştirirlerse kurtulma şansımda var tamamiyle (ümit ediyorum).... geçmiş olsun...

Leave a comment:

• zeki özer
    replied
    sevgili arkadaşım senin yaşadıklarının aynısını yaşadım ama bunun aynısı yapmak için çok uğraştım ve şimdiki halimdende çok memnunum.çünkü bu şekilde beyinden bilgi alaınabilir bunu unutma.bence senin yapman gereken durumuna bakış açını değiştirmen eğer bana ulaşırsan sana yardımcı olurum sevgilerimle

Leave a comment:

• _sahin_
    replied
    Geçmiş olsun

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Sertralin
    İyi ne demek, bir şeylerden zevk alabiliyor musun?
    yhni eskisi gibi deilm çok daha huzurluyum..zevk alma konusunda nötrüm daha çok yapsam da olur yapmasam da havasındayım...genel bi umursamazlık herşeyi sallama hali var..

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Sertralin
    Düzelme var mı nasıl hissediyorsun kendini?
    iiyim çoğu ama bu gece karabasan bastı mesela gece annemle yattım çok korktm. işte dedm yha cinlerle de ilgili bi durum olabilir zaten hem ilaçlarımı kullanıp hem de hocaya gidip okunuorm.her türlü çareye başvuruorm

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ANDYBOGARO
    banada organik olmayan psikotik bozukluk teşhisi kondu yani psikoz ben bir ara kulağıma gelen sesleri dinledim intihar ettim ölümden döndüm hiçbirşeyden zevk almıyorum duygusuz bir insan oldum ilk başlarda halüsilasyonlar görüyordum kulağıma sesler geliyordu burnuma kokular geliyordu dışarı çıkamıyordum çok kötü bir paranoya vardı bende 1 yıldr tedavi görüyorum beliritler azalmaya başladı zyprexa risperdal kullanıyorum ALLAH hepinize şifalar versin dertleşmek sorunlarımızı paylaşmak isterseniz msn adresim yazıyorum hentbolcu_88@hotmail.com
    benim ilaçlarım da rexapin ve selectra...rexapin de senin kullandığın zyprexanın muadili.ben henüz 2 aydırr kullanıyorum

Leave a comment:

• vamix
    replied
    Ayrıntıların önemi yok. Bir cilt ansiklopedi çıkabilir ordan, anahatlar önemli. Gerçeklik duygusunun yitirildiği hemen pek çok şeyi toplayabilirsin o başlık altında.

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dissosyatif View Post
    ilacın yanısıra psikolog yardımı da alıyor musun? bana çok faydası olmuştuda beni anlayan tek kişi psikoloğumdu ve çok etkisi olmuştur zor zamanlarımda.
    psikiyatiste gidiyorum en son 4 gün önce gittim fakat doktorum terapiye hazır olmadığımı beklememiz gerektiğini söledi. çünkü hiç bi derdimi sıkıntımı anlatmıyomuşm konuşmuyomuşum.sadece ilaçlar tedavi için yeterli olmaz konuşana kadar beklicez dedi.

Leave a comment:

• prometis
    replied
    insanlığımı yitirip tatsız ve tuzsuz bir hayatı yaşamaya başlayalı tam7 sene oldu
    hissetmiyosun artık, gülmüyorsun artık, sevmiorsun artık, sevemiryosun artık
    katlanılmaz olmaktan korkuyorsun
    psikoz illeti nasıl sızdı bedenime bilmiyorum bedenimden söküp atmayı bilemediğim gibi

Leave a comment:

• dissosyatif
    replied
    ilacın yanısıra psikolog yardımı da alıyor musun? bana çok faydası olmuştuda beni anlayan tek kişi psikoloğumdu ve çok etkisi olmuştur zor zamanlarımda.

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ...Betül... View Post
    Dediğim gibi en kısa zamanda çok çok mutlu br insan olursun inşallah.
    Tanımadan çok sevdim seni ya
    çok teşekkür ederm desteğin için.bende seni ve senin gibi insanları seviorum

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dissosyatif View Post
    seni çok iyi anlıyorum bu kadar yoğun olmasada yaşadım ben de bunları. içimde birkaç kişi var hepsi ayrı telden çalıyordu, şimdi ise bir kişi var oda değişik şeyler yapıyor. ben dönülmez hatalar yaptım ama hatırlamıyorum hem de ciddi boyutta kimseye anlatamadım hala sır benimle mezara kadar. rüya ile gerçek arasında çok gidip gelmişsindir sen de??? intihar mı sonunu düşünmeden neler yapılıyor bu hastalıkta bir bilseler.bir günde farklı farklı ilaçlar içmek kolay mı sizce ...sabır diliyorum sana da herşey bir gün güzel olacak inan bana!
    evet kendini rüyada sanıyosun son günlerde o şeklde seyretmeye başladı..hastalık gerçekten çok zor mesela ben kapıya güm güm vuruluş sesi duyup uzanmışken sıçramıştım ne oluyo diye sonra öle bi sesin bizim kapılardan yha da başka bi yerden gelmiş olamayacağını anladım.çünkü kocaman bir tahta kapı sesiydi fakat gerçek sanıp sıçradım ve çok korktum.oan ne doğru ne yanlış algılayamıyosun ki intihar defalarca aklına geliyo bu acıyı çekmektense.

Leave a comment:

• ...Betül...
    replied
    Dediğim gibi en kısa zamanda çok çok mutlu br insan olursun inşallah.
    Tanımadan çok sevdim seni ya

Leave a comment:

• kestane şekeri
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ...Betül... View Post
    Off ben çok etkilendim ya :S
    En yakın zamanda iyi, mutlu olursun inşallah...

Ben de rexapin kullanıyorum.
    Uyku problemimi ortadan kaldırıyor.
    uyku sorunum var ama hiç uyku yapmadı bende.ama diğer rahatszlklarımda etkili oldu.

Leave a comment:

İşleniyor...
X