Duyuru

Collapse
No announcement yet.

içim içime sığmıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• hodmaynssmoyh
    adlı üyemiz içim içime sığmıyor konusunu başlattı

içim içime sığmıyor

yaşamak istemiyorum yada bu hastalığı kaldıramıyorum şizo damgasını yemişiz bi kere şizofreni olmadan önce düşünecektik bi kere nerden bulaştım bu hastalığa...

• panik
    replied
    Orjinal yazı sahibi: unknownn View Post
    hayal ve gerçek ayırmak çok zor ben akıl oyunlarını bi izlesem iyi olucak bi turlu hayal olmadıgına inanamıyorum belki yardımcı olur bana bugün gece ruyamda bonibon alıyordum sabah kalktım evde bonibon arıyorum bu basit bi rğya gerçek sendromum daha neler yasadım valla :cry: :lol:
    tavsiye ederim harika film ,ben çok etkilenmiştim.

Leave a comment:

• mustafacetin
    replied
    allah bütün hastalara acil şifalar versin arkadaşlar....ölmekmiş intahar etmekmiş bunlar çözüm degil,kurtuluş hiç degil...bizim yapacagımız en güzel şey dr gitmek ve tedavi olmak... ailemizi ve yakınlarımızı üzmemek...biliyorumki bazen inttahar tek kurtuluş yolu gibi gözükebilr ama çözüm degil ben onlarca defa yaptım ve pişman oldum bende şizofreni hastasıyım ama bu hastalıgı hep yenecegimi düşünüyorum sizlerde böyle düşünün arkadaşlar tekrar hepinize allah acil şifalar versin aeo

Leave a comment:

• grafiker_ozlm
    replied
    Orjinal yazı sahibi: gokche
    hemde hiç yani kapısından bile geçmedim...

hep gidicem deim ama etrafımdaki insanlar bişekilde hasta olmadığıma ikna ettiler işte...ama ben kendimle cebelleşip durdum sürekli...

3kere intihar girişiminde bulundum...

4.sünde annem şüphelenip ben lavaboya gittiğimde odamı karıştırmış ve yatağımın altındaki bıçağı gördü evet kesicektim zavallı bileklerimi ogünden beri başımdan ayrılmıyor...
    ağlama krizi geçirdi kadıncağız...
    geçen hafta oldu bu...

belkide iyi oldu biraz şimdi beraber gidicez doktora..

diğer girişimler ilaç yoluyla olmuştu ama şiddetli karın ağrıları ve istifrayla sonuçlandı sabaha karşı saatlerde başka bi işe yaramadı oyüzden anlamamışlardı...
    doktora gitmekte geç kamışsın biraz ama geç olsunda güç olmasın...
    inşallah senin için en iyisi olur gökçe...

Leave a comment:

• gokche
    replied
    hemde hiç yani kapısından bile geçmedim...

hep gidicem deim ama etrafımdaki insanlar bişekilde hasta olmadığıma ikna ettiler işte...ama ben kendimle cebelleşip durdum sürekli...

3kere intihar girişiminde bulundum...

4.sünde annem şüphelenip ben lavaboya gittiğimde odamı karıştırmış ve yatağımın altındaki bıçağı gördü evet kesicektim zavallı bileklerimi ogünden beri başımdan ayrılmıyor...
    ağlama krizi geçirdi kadıncağız...
    geçen hafta oldu bu...

belkide iyi oldu biraz şimdi beraber gidicez doktora..

diğer girişimler ilaç yoluyla olmuştu ama şiddetli karın ağrıları ve istifrayla sonuçlandı sabaha karşı saatlerde başka bi işe yaramadı oyüzden anlamamışlardı...

Leave a comment:

• grafiker_ozlm
    replied
    ben daha doktora hiçgitmedim...

haftaiçi gidicem engeç salı falan...
    tedirginim tabi...ama hayat işte...
    nasıl yani halisülasyonlar felan görüyorsun ve daha hiç doktora gitmedin anlamadım yaa.....

Leave a comment:

• gokche
    replied
    ben daha doktora hiçgitmedim...

haftaiçi gidicem engeç salı falan...
    tedirginim tabi...ama hayat işte...

Leave a comment:

• grafiker_ozlm
    replied
    Orjinal yazı sahibi: margit
    benim şikayetim çok gökçe, bu sitede ne varsa hepsi bende mevcut, çünkü bu hastalık denilen şeylerin hepsi her insanda var olan şeyler, ne zamanki sen bunlardan rahatsız olmaya başlıyosun o zaman bunun adı rahatsızlık oluyor. Mesela normal olarak kabul ettiğin insanlara bak bunlar onlar için birşey ifade etmiyor çünkü bunları benimsemişler. bu onları rahatsız etmediği içinde doğal olarak hasta olarak kabul edilmiyorlar. bunu anormal olarak birey olarak sen rahatsız oluyosan o an hastalık başlıyor anlatabildimmi
    çoğu takıntımı burda farkettim doğru farkındayım...ama rahatsız değilim...baştan alışmışım çünkü...alıştırmışım kendimi...

diğeri sandığım şeyse ofarklı tabi
    yazdığın yazıların bazılarını okudum şuan bir tehşih felan konulmuşmu sana ilaç alıyormusun??

Leave a comment:

• gokche
    replied
    benim şikayetim çok gökçe, bu sitede ne varsa hepsi bende mevcut, çünkü bu hastalık denilen şeylerin hepsi her insanda var olan şeyler, ne zamanki sen bunlardan rahatsız olmaya başlıyosun o zaman bunun adı rahatsızlık oluyor. Mesela normal olarak kabul ettiğin insanlara bak bunlar onlar için birşey ifade etmiyor çünkü bunları benimsemişler. bu onları rahatsız etmediği içinde doğal olarak hasta olarak kabul edilmiyorlar. bunu anormal olarak birey olarak sen rahatsız oluyosan o an hastalık başlıyor anlatabildimmi
    çoğu takıntımı burda farkettim doğru farkındayım...ama rahatsız değilim...baştan alışmışım çünkü...alıştırmışım kendimi...

diğeri sandığım şeyse ofarklı tabi

Leave a comment:

• margit
    replied
    grip gibi, normalde vücudunda mikrop var ama bünye zaafiyet içerisinde bulunduğu zaman bu virüs aktive oluyo

Leave a comment:

• margit
    replied

Leave a comment:

• gokche
    replied
    kelin ilacı olsa başına sürer, peki ben ne arıyorum burada, bende aynen bende olan rahatsızlığın istatiğini yapmaya çalışıyorum, ben daha önce dr. gitmiştim ama daha detaylı ayrıntılı olarak senin gibi anlamaya çalışıyorum
    işte kastım bu yani tanısı koyulmuş öyle dğilmi seninkinin...mesela yukarda yazdıklarımdan kaçını yaşıyorsun eğer rahatsızlığın buysa tabi...
    detay herzaman aricaz ama şuan sadece yaşadıklarımın hngilerinin bu rahatsızlığın belirtilerinden olduğunu bilmek istiyorum...

yazmadığına göre baya var desene....
    ümitsiz değilim...kendimi yormuyorumda üzmüyorumda sadece sanırım yaklaşmışım yda öyleyim gibi geliyor...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    buraya dert anlatmak çözüm olmuyor ama rahatlama oluyor

Leave a comment:

• margit
    replied
    kelin ilacı olsa başına sürer, peki ben ne arıyorum burada, bende aynen bende olan rahatsızlığın istatiğini yapmaya çalışıyorum, ben daha önce dr. gitmiştim ama daha detaylı ayrıntılı olarak senin gibi anlamaya çalışıyorum

Leave a comment:

• gokche
    replied
    bu zamana kadar hiç doktora falan gitmedinmi, hiç kimseyle paylaşmadınmı, belki burada insanlar seni yanlış yönlendirebilir, mesela birbirlerine ilaç falan tavsiye edenler bile vae
    hiç gitmedim...paylaştığımda ilgi istemekle yargılandım biyerlere ait olma isteği ve ilgi çekme isteğimden yaptığım söylendi yakın çevrem tarafından....kondurmuyorlar işte anlıyorum onlarıda...

bi ablam var psikolog ona mail gönderdim biraz önce....cevap bekliyorum...

yok yani ben öyle ilaç tavsiyelerine falan asla uymam...sadece fikri olan varsa diye sordum...karşılaştırma yapmak için ihtimaller açısından....çünkü doktora hiçbişey bilmeden gitmek istemiyorum...yaşayan arkadaşlar belki ilk belirtilerini yada nasıl başladığını seyri hakkında falan bilgi verirlerse daha bilinçli olurum diye düşündüm...

kafamı bulandırmaz sadece merak...

psikologa yazdım ama yaşayanlardan dinlemek istedimki daha gerçekçi somut şeyler olsun düşüncemde...bir çeşit nasihat niteliği bile taşıyabilir bunlar benim için...

teşekkür ederim margit...

Leave a comment:

İşleniyor...
X