Duyuru

Collapse
No announcement yet.

keşke bana söylemeseydi psikotik bozukluk

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• keşke bana söylemeseydi psikotik bozukluk

buraya psikolojiye çok meraklı oldugum için geldim başta bi rahatsızlıgım oldugunu düşünmüyordm ufak tefek depresyon gibi geliyordu bana ama bugün yapılan kişilik testi gösterilen resimler falan genetik olan psikotik bozuklugum oldugunu söyledi kendim gittigim için açıklamasını mecburen psikolog bana yaptı şizofren başlangıcı dedi ve tamamen geçme imkanı yok dedi sadece ilaçlarla ilerlemesi engellenir tarzı şeyler ve ben bu konuda bu rahatszlıgı olan birinlernden fikir almazsam bu kafamdaki düşüncelerden delirecegim

bir dok güvenme ,bir başka doktorunda fikrini al ,ailende sizofren varsa genetik felan demiştir.

Yorum

akrabalardan vardı rahatsız olanlar şizofren mi bilmiorum ama ayrıca ilaç kullanma demişsiniz ilaç kullanmam gerekiyormuş yoksa şizofreniye ilerlermiş

Yorum

Baka bir psikiyatriste daha görün bilgi al aklına takılanları sor...
        İlaç kullanmadan olmaz grip bile ilaç kullanmadan geçmiyor biliyorsun.
        ilaçlarını düzenli kullanmaya çalış,hastalığını ilerlemeden önlemiş olursun.
        Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
        Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

şizofreni başlangıcı teşhisine itibar etme. halüsinasyon ve hezeyan var mı? ses duyuyormusun ve paranoya oluyor mu?
          şizofreni teşhisi yanlış konması çok olur. mutlaka başka doktora git.

Yorum

evet sesler falan duyuorum sürekli takip edilio hissi odamda bile biri izliyor gibi ama testler yaptı kişilik testi resimler faln gösterdi ooff bölede söylenmezki kafam allak bullak oldu

Yorum

ses duyma ve takip edilme hissi. halüsinasyon ve hezeyan var. fakat bunlar hayatı dayanılmaz hale getirmiyorsa ilaç kullanmana gerek yok. öncelikle sen ne düşünüyorsun? sen kendini hasta görmüyorsan ve çevrene ve kendine zarar vermiyorsan problem yok.

Yorum

ani deişiklikler oluo ruh halimde ve bu çevreme çok zarar verio ayrıca evet yani bende rahatsız olmaya başladım sıkıldım kafamdaki düşüncelerden o kadar hızlı geçiolar ki ben bile yetişemiorum onlara o takil edilme izlenmeler sesler bıktım yani

Yorum

bu durumda ilaca başvurmanı tavsiye edeceğim. ben 18 yıldır ilaç kullanıyorum. ilaçlardan çok memnunum.

Yorum

18 yıldır mı o kadar uzun süreli mi oluo bu

Yorum

benim amcam şizofren. tam 25 yıldır tedavi görüyor. ilaçlarını her aksatışında hastalık ilerledi. şimdi kendisi de perişan ailesi de

Yorum

ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyo yani

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ünlem View Post
                          evet sesler falan duyuorum sürekli takip edilio hissi odamda bile biri izliyor gibi ama testler yaptı kişilik testi resimler faln gösterdi ooff bölede söylenmezki kafam allak bullak oldu
                          Sesler falan duyuyorsan sürekli takip ediliyomus gibi heycanlanıyosan
                          biri seni izliyor duygusu seni rahatsız edecek toplumda dıkkat cekecek kadar yogunsa ilaç kullanmanda fayda var
                          eger ikili ilişkilerin düzgünse
                          sosyal bırıysen
                          ilaç kullanma ve kendini tedavi etmeye çalış
                          takip edilme hissi bir nevi paranoyadır paranoya moduna gırecegın anda kendını frenleye bılırsın takip edilme hissine varmadan... gene paranoya başlıyorum rahat ol diyebılırsın kendıne veya bunun hastalık oldugunu biliyorsun kendine
                          takip eden etsin deyip hiç bi tepki vermeden rahat rahat devam edebılırsın...
                          ama sen tepki verdikce azar bu hissler

ama ben ilaçlara inanmıyorum bitek agır durumlarda işe yarıyor ama az bi rahatsızlıgı olan birey kullanınca onu dahada kötüleştiriyor...
                          Never Back Down

Yorum

İşleniyor...
                          X