Duyuru

Collapse
No announcement yet.

acil bakınnnn...şizofrenmiyim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: lonely_hearth View Post
    EKT (elektroşok) tedavisi görmen gerekebilir.
    herkese elektro vermezler, çevreye saldırman lazım, ya da aşırı hareketlerin olacak ki, genelde hastalık alevlendiğin zaman verilir. Zırt pırt şok verseler, o beyinden hayır gelmez zaten, her şok da beynin ugradığı zarar 10 yıl ilaç kullanmaya bir...
    biliyorum artık çok zor çok
    kuracak yeni bir hikayem yok.
    yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş kelimelerle

alt üst olmuş coğrafyanda
    cebinde bozuk paralarınla
    kendi mezarına selam durup
    boşver mi diyorsun kanasın.

Yorum

snake00222,

Sen şizofreni değilsin. Hatta 'gerçek anlamda' psikozun bile yok diyebilirim. İfadelerinden böyle anlaşılıyor. Olsa olsa, uyuşturucuya bağlı psikotik atak yaşıyor olabilirsin. Ya da beyninde tümör oluşumu olabilir. Eğer uyuşturucu kulanıyorsan bunu bırakmak için acilen hastaneye yatmalısın. Eğer tümör varsa yine acilen beyin cerrahi kliniğine gitmelisin. Öncelikle MR falan çekilmeli. Bu arada bayılmaların oluyor mu ya da kusma falan? Bir de baş ağrısı var mı? Bu belirtiler de varsa beyinde bir patoloji olabilir.
      Doktora da anlatmadığını yazmışsın. Bir şizofrenik vaka hezeyan ve halüsinasyonlarına karşı kolay kolay içgörü kazanamaz. İstediği kadar zeki olsun. Ancak düzenli bir şekilde doktora gider ve az-çok belirtileri konusunda içgörü kazanabilir. Eğer içgörü varsa tedavi olma olasılığı daha yüksektir. Ama senin anlattıklarından hezeyanlarının ve halüsinasyonlarının ego-distonik, yani benliğine yabancı olduğu anlaşılıyor. Onların gerçek olmadığını biliyorsun. Ki şizofrenlerde böyle bir içgörüye az rastlanır - o da belki braz ilaç ve doktor yardımıyla.
      Belki de kullandığın ilaçlar işe yaradığı için artık belirtilerinin farkındasın diyeceğim ama belirtilerinin bir kısmı azamalıydı en azından. O yüzden uyuşturucu kullanıp kullanmadığını ya da beyninde tümör olup olmadığını merak ettim.
      Bu arada epileptik nöbet geçiriyor musun? Bunu da sormalıyım.

Geçmiş olsun.

Yorum

bayılma yada epileptik nöbetikm felan yok fiziki bir rahatsızlığım olduğunuda sanmıyorum bu belirtileri yaşadıktan sonra not alıyorum not defterime yoksa hatırlayamıyorum aklımda kalmıyor.evet ilaçlar biraz işe yaradı artık görmemeye başladım halisülasyonları ama şüphe ve televizyondan mesaj gelmesi hala var.ilaç içmeyene kadar normal bişeymiş gibi geliyordu bana bunlar.ama ilaçları almaya başlayınca biraz daha zihnim açıldı ve eskiden beni rahatsız eden halisülasyon sanrı ve hezeyanlarımın var olduğunu keşfettim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LICHKING View Post
          herkese elektro vermezler, çevreye saldırman lazım, ya da aşırı hareketlerin olacak ki, genelde hastalık alevlendiğin zaman verilir. Zırt pırt şok verseler, o beyinden hayır gelmez zaten, her şok da beynin ugradığı zarar 10 yıl ilaç kullanmaya bir...
          Bana da EKT yapıldı ama çevreye saldırgan değildim veya aşırı hareketlerim yoktu Sadece aşırı durgundum ve iyi geldi.

Yorum

Bugüne kadar "komploları" yoketmek için plan kurmadın sadece kaçtın, işte sen şizofreni olmayan insansın, sen korkaksın =)
            korkun var obsesif şekilde, ilaçla milaçla geçmez, şüphe duyduğun herşey ve herkesle yüzleş bu konuda, o çocuk var ya toplu, onla da..
            Huzurunu, kendin yarattığın şeyleri kendin yok ederek bulursun, tabi istiyorsan
            Schizophrenia...

Yorum

Bak Sana Tek Önerim var bunu sadece 1 hafta dene ...
              2.dünya sandıgın kadar gizemlı ve gizli msjlar içeren birbirine bağlantılı ... olaylar zıncırı değil bu kendi yaratmak istedigin dünya
              3.insanların içini okumaya çalışmakdan vazgeç tv izlıyorsun insanların mimiklerini ve laflarını kendi çarpık inançlarına odaklama
              o ortamda o programdakılere ne anlam ifade ettıgıne dikkat et ... biraz nihat doğan falan izle onunda sana msjlar verdiğini düşünüyosan ... (gerçi türkiyeyi bize emanet etti adam) bunun dışında...
              şunu düşün nihat doğan o kadar zeki demi böyle topluma hiç belli etmeden bilinç altına girip özel msj yolluyor ...
              dünyaya nasıl bakıyorsan ne olmasını istiyorsan öyle algılarsın ... bu bi zaman bir süre sonra çok gereksiz düşündügünü anlamaya başlicaksın...
              bi rahatlat kendını kımsenın sana msj verdıgı yok herkez kendi halinde
              ya sana olan şey şu abi
              tv sesini kısmısım kafam bozuk diyorum ki ne kadar değersızım falan filan kendimi eleştırıyorum
              tv adam da biri bişey söylemiş ona hak veriyor kafa sallıyor veya bişey yapıyor işte sen bunu tutup ustune alınıyorsun
              daha ayrıntılı olsa bile biraz net düşündügünde bu yola çıkıyor...

toplum içinde susmanın nedeni suratsız kalmanın nedeni de şu bence bilmem hak vercekmısın insanların mımıklerının sana süreklı msj verdıgını algılıyorsun
              ve insanlar sana psikolojik şiddet uyguladıgını düşünüyorsun gerçı şiddeti sen kendını uyguluyorsun bu düşüncelerinden dolayi insanlardan korkmaya başladıgının farkında degilsin ve
              hep insanlara karşı cekimser bakıyorsun suratsız olmanın nedeni de mimiklerden msj lar algıladıgından dolayı beynin ne tepkı verecegını bılmıyor cunku sen her şeyden birşey cıkartıyorsun ...
              beyninde bu yapıda işliyor... ve o yüzden suratsız bir yapıdasın düz bi mimik tarzın war gülümsemek gülümsememek arasında gidip gelıyorsun ve sahte mimikler kullanıyorsun ..
              bu düşünceleri tek tek kafandan sildigin zaman ...
              ne ilaça gereksınım duycaksın nede eskıden bu msj ları nasıl algıladıgını istesen bile tekrar yapamicaksın çünkü insanın beyni ona mantıklı gelen neyse onu yapmakda ustalaşır
              ve şimdi sana mantıklı gelen bu inananışlar ... bir süre sonra aklına bile gelmicek
              Never Back Down

Yorum

rexapin dozunu 20mg ye çıkarman gerekiyor. sabah 10mg akşam 10mg dene.

Yorum

benim bir tanıdığım vardı aynı böle olmuştu psikoloğa gitmiş ilaç felan vermişti. tek başına herkesten uzak bi süreliğine bi tatile gitmesini sölemişti ya da öle bi imkanın yoksa o kişilerden uzak bi yere git bi süreliğine ne bilim bi akrabana ya da arkadaşının yanına o çevreden uzak kal bi süre zamanla geçiyo zaten çok uzun sürmedi ilaç felan kullandı iyileşti bikaç ayda

Yorum

şizofreni bu şekld olmaz geçmşini de bilmemz gerekr ne kadardr bu durumdasın psikotik depresyon olablr veya psikotk bipolar olabilrsn buna karar vereblmek için geçmişin anıların çok önemli
                    Gemiler gibi dünya, gemiler gibi hayat
                    Gemiler gibi yıllar, geçip gidiyor, geçip gidiyor...

Yorum

ben sizin yasadiginiz seyin ceyregini yasamama ragmen sizoaffektif bozukluk diye teshis konuldu hic bi test yapilmadan derin arastirma yapilamadan

Yorum

İşleniyor...
                      X