Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şizofrenliğin ilk belirtileri mi? görüşleriniz..önemli..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• şizofrenliğin ilk belirtileri mi? görüşleriniz..önemli..

bugünlerde şizofreniyi araştırdım biraz ilk sinsi belirtileri oluyormuş..

bende duygusuzluk başladı eskisi gibi gülemiyorum hic ağlayamıyorum tepki veremiyorum coğu şeye sevemiyorum insanları.. kendimi insan gibi hissetmiyorum..konsantrasyon bozukluğu var iş yaparken strese giriyorum..
    gerginim sürekli... halisünasyon hic görmedim.. ama sanki odun gibiyim.. duygusallık gitti.. eskisi gibi alışveriş yapasım kendime birşeyler alasım yok hep aynı kıyafetleri giymek kolayıma geliyor.. konuşmakta da zorlanıyorum.. sıkılıyorum.. eskisi kadar zihnim acık değil beynim zorlanıyor.. ders calışmak iş yapmak cok yoruyor.. kaslarım gergin...kahkaha atamıyorum.. insanlarla iletişimde cok zorlanıyorum..

acaba şizofreninin ilk belirtileri mi bunlar ne dersiniz?

Sizofreniden cok sosyal fobik bir sahsın depresyona girmis durumuna benziyor.
    Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Sadece negatif belirtiler bunlar. Pozitif belirtiler olmadan hiçbir işe yaramaz. Yani şizofreni falan değilsin büyük bi ihtimalle depresyon çünkü belirtilerin 2-3 tanesini gösteriyorsun.
      Bir kördüğüm ki içim çözdükçe dolanıyor..

Yorum

bir şizofren arkadaş bana hastalığını nasıl keşfettiğini neler yaşadığını nasıl oluştuğunu yazabilir mi?

Yorum

Kimse hastalığını keşfedemez bi kere. Ayrıca onların ne yaşadığını dinlemek sadece seninn kafanı bulandırır. Bence dinlememelisin.

Yorum

belki şizofreni tedavisi olmam lazım başlamadan ondan soruyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: return_of_kronik View Post
              bugünlerde şizofreniyi araştırdım biraz ilk sinsi belirtileri oluyormuş..

bende duygusuzluk başladı eskisi gibi gülemiyorum hic ağlayamıyorum tepki veremiyorum coğu şeye sevemiyorum insanları.. kendimi insan gibi hissetmiyorum..konsantrasyon bozukluğu var iş yaparken strese giriyorum..
              gerginim sürekli... halisünasyon hic görmedim.. ama sanki odun gibiyim.. duygusallık gitti.. eskisi gibi alışveriş yapasım kendime birşeyler alasım yok hep aynı kıyafetleri giymek kolayıma geliyor.. konuşmakta da zorlanıyorum.. sıkılıyorum.. eskisi kadar zihnim acık değil beynim zorlanıyor.. ders calışmak iş yapmak cok yoruyor.. kaslarım gergin...kahkaha atamıyorum.. insanlarla iletişimde cok zorlanıyorum..

acaba şizofreninin ilk belirtileri mi bunlar ne dersiniz?
              buna bi psikoz psikotik diyoruz
              http://www.facebook.com/profile.php?id=100002010729542

mertt@london.com

Bir Çaresi Bulunur Elbet Çıkmazların yeniden yaşamalı

İyileştim İyiyim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mert7 View Post
                buna bi psikoz psikotik diyoruz
                Alakası yok ya. Bi duygusuzlukla bi içine kapanıklıkla psikoz tanısımı konulur. Alakası yok yanından geçmez. Ama başka bi sorunu var bence bi psikolog çözebilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Agopin View Post
                  Alakası yok ya. Bi duygusuzlukla bi içine kapanıklıkla psikoz tanısımı konulur. Alakası yok yanından geçmez. Ama başka bi sorunu var bence bi psikolog çözebilir.
                  ama yazdığı şeyler depresyon ve psikoza benziyo ben bilmem sadece benzediğini biliorum.
                  http://www.facebook.com/profile.php?id=100002010729542

mertt@london.com

Bir Çaresi Bulunur Elbet Çıkmazların yeniden yaşamalı

İyileştim İyiyim

Yorum

psikoz nedir yaw...

Yorum

Bak kardeşim başına şizofreni belasını çıkarma. Senin alakan yok evet bazı belirtiler var ama böyle bir teşhis koyulabilmesi için daha neler gerekiyor biliyor musun? Anahtar belirtilerin hiçbiri yok eğer başlangıcı olsaydı en az bir tanesini gösterirdin. Şiozfreni ve psikoz internette yazılanlar gibi şeyler değillerdir.

Yorum

neymiş o anahtar belirtiler?

Yorum

Bilme. Bilirsen bunları düşünürsün düşünürsen yaşıyomuşsun gibi olur bilme senin için daha iyi. Bi tanesi bile olsaydı olabilir derdim ama hiçbiri yok ya bu belirtilerde depresyonla falan aynı. Hem sen şizofren olmak bunun gibi birşey mi zannediyorsun? Ben sanrılar, hezeyanlar, halüsinasyonlarla bu tanıyı duymadım. Sen bu belirtilerle şizofren mi olacaksın.

Yorum

psikozda da duygularını hissedememe ,konsantrasyonda bozulma,insanlar arası iletişimin bozulması görülür ama bunun yanında halisinasyon,hezeyan,ses duyma,kendine bakımda azalma gibi belirtilerinde olması lazım sizinki depresyon ,çöküntü hali gibi duruyor şimdilik. sizi üzecek depresyona girmenize yol açacak bir şey yaşamadıysanız bu belirtiler nedensizce ortaya çıktıysa devamına bakmak lazım

Yorum

Banada yardım. Kuzenim bu gün okula gitmek için ayakkabısını giyerken bağırmaya başladı 'Anne vurma'' diye. Teyzem vurmuyorum deyince Sinirlendi vuruyosun falan demeye başladı. Teyzem yine itiraz edince 'O zaman babam vuruyo' dedi. Bi anda ağlama krizine girdi. Arada bir oluyordu. Hatta 2 gün önce bana gaipten sesler duyuyorum demiştim. napmalıyız. . Kuzenim şizofren mi??

Yorum

İşleniyor...
                              X