Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ekt(elektrokonvulsıfterabi)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ekt(elektrokonvulsıfterabi)

Selam arkadaslar ben 1 hafta önce kronıklesmıs pısıkozdan askerlıkden curuk aldım.ılaclar iy gelmedı ekt yaptırmayı dusunuorum.ama hıc bı bılgım yok bu konuda fiyatları hakkında bılgı arıorum ama yok.ssk yok bende wede etkılerı nası oluor olanlar yada duyanlar anlatabılırmı.bakırkoyde olmayı duusunuorum

ne bu ya kımse cvp yazmıo konuyu yanlıs yeremı acdım alla alla

Yorum

tamam aysegul ucretını merak edıorum gercekden sölersen sewınırım . sertralın nerdeyse 2 seneye yakındır ilaç kullanıorum nedense bana etki etmıolar tek bu yol kaldı önumde yanı ekt oda olmazsa bılmıorum ömur boyu depresyonda psıkotık yasıycam.

Yorum

Antidepresan olarak prozac paxil citoles efexor citol kullandım antipsikotık olarak risperdal consta igne risperdal 4 mg solıan abılıft ama zypera kulllanmadım malesef

Yorum

emınım daha önce ekt olanlar war aramızda ama zahmet edıp fıyatı hakkında bısı yazmıolar olsun canları saolsun yarın örenıcem nede olsa

Yorum

iki kişi oldu evet
            çok mucizevi bişey değil,gene insanın kendisinde bitiyor.
            fiyat hakkında fikrim yok

Yorum

fatih ben 11 yıldır depresyondayım ekt yapıldı hiç bir
              faydası olmadı boylam psikiyatri hastanesinde
              yapıldı ama ne kadar tutu malesef bilmiyorum

Yorum

ya bugun bakırkoye gittim adi doktor gene ilac yazdı gönderdı 4 yıldır kullanmadıgım ilac kalmadı saten kilodan baska hıcbısıye yaramıo ilaçlar en azından bende öle lanet olsun böle hastalıga ya bu türk doktorları kadarda serefsızı yok dunyada eger allah warsa gökde hepsının belasını wersın

Yorum

Seans başı 150 milyon sanırım EKT'de en az 15 seans gitmek gerekiyormuş.

Yorum

EKT ye yönelik ön yargılar kalkmalı faydalı bir terapidir eger istanbulda yaşıyorsan npistanbul hastanesini tavsiye ederim
                    Her insan bir ağaca benzer.
                    Kimi meyve verir, kimi gölge, kimi koku…
                    Bütün ağaçlar meyve vermez.
                    Odun olarak yakılan ağaçlar da var.
                    Aslında, “herkes kendi hayatını yaşar bir ağaç gibi…

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gurabe View Post
                      EKT ye yönelik ön yargılar kalkmalı faydalı bir terapidir eger istanbulda yaşıyorsan npistanbul hastanesini tavsiye ederim
                      Kısa süreli bir çözümmüş benim duyduğuma göre ve İsveç (Norveçte) orada ilk denenmiş bu Ekt ve ondan sonra TR'de denemeye başlamışlar yani ne kadar çözüm ne kadar faydası var bilinmiyor hala daha. En temiz bilgiyi EKT yaptıranlardan alırız herhalde

Yorum

Güncell
                        konu

Yorum

EKT psikoza iyi gelmez ki. Depresif belirtiler varsa -ki kroniklesmis olduguna gore vardir- onlara yarayabilir. Ama psikotik belirtileri gecirmez. Onun icin yine ilac gerekli.

Yorum

Ekt ve tms hakkında

Arkadaşlar ben GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (Haydarpaşa-Kadıköy) 6 seans EKT oldum ve o zamanlar çok kuvvetli olan intihar düşüncemi almış, hayatımı kurtarmıştı. Hastaneden çıkınca, hastaneden yatmaya önceki yakın döneme ilişkin bazı şeyleri hatırlayamadım, bazı olayları hala hatırlayamıyorum ama çoğu olayı birkaç ay içinde hatırladım. Böyle bir yan etkisi var. Ölmeyi ciddi ciddi düşünüyorsanız kesinlikle EKT'yi tavsiye ederim. ama onun dışındaki durumlarda ilaç tedavisi en iyisi.

EKT beni uzun bir süre idare etti. Tabi EKT oldum diye ilaçları kesmek yok. Yaklaşık 2 yıl sonra hastalığım nüksetti ve tekrar hastane yattım. Bu sefer daha uzun kaldım ve TMU (Transkraniyal Manyetik Uyarım, İngilizcedeki orjinal karşılığı TMS) 20 seansı aşkın TMS tedavisi gördüm. TMS, EKT kadar etkili değil ve daha uzun süre gerekiyor ama EKT gibi yan etkileri yok.

Bildiğim kadarıyla özel hastanelerde TMS daha pahalı ve ikisini de SGK karşılamıyor diye biliyorum.

İlaç tedavisi yararsız demek doğru değil. Ben kendim için en doğru, en etkili ve en az yan etkili (kilo aldırmayan ve uyutmayan) ilaçları hastalığımın 3.yılında buldum. Kişiden kişiye değişebilir ama benim kullandığım ilaçlar arasında en iyileri son kullandıklarım. EFEXOR, SEROQUEL, LITHURIL ve ZELDOX (Özellikle son 2 ilaç çok iyi geldi)

EKT ve TMS hakkında sorularınızı yanıtlayabilirim.
                            Last edited by turkishseahawk; 30-11-2011, 01:36 AM.

Yorum

bende ekt yaptırdım bendede intihar düşünceleri vardı ve bitti.
                              ama dediğiniz gibi diğer rahatsızlıklarıma bi etkisi olmadı.
                              aksine daha kötüye gidiyor.şimdi de kendime zarar verme
                              isteği duyuyorum.hatta verdimde.

EFEXOR,SEREQAL bende kullandım ama bi süre sonra
                              tekrar başladı.8 aydırda LITHURIL kullanıyorum
                              günde 2 tane 50mg yeyle başladım.100mg ye çıktım.
                              birde120mg cımbalta kullanıyorum.ama pek iyi sayılmam.
                              ruh gibiyim duygusuz hissiz.çoğu zaman aşırı sıkıntılı
                              YAŞAMAK BUYSA ÜSTÜ KALSIN

Yorum

İşleniyor...
                              X