Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Atipik psikoz hakkında bilgi...?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

sende atipik psikoz var. Ne tarz sesler ?

Yorum

sesler duyuyorsun ama duyduğun seslerin başkaları tarafından duyulmadığına eminsin seninki atipik psikoza benziyor onun içinde dedim kesin bilemem ama ona benziyor.

Yorum

Şöyle: "Ulan zuntafa ulan zuntafa utanmam ben utanmam ben şunu mu istedin bunu mu istedin şunu deseydin ya bunu deseydin ya şunun meraklısı zuntafa bunun meraklısı sısısısı sııı allahsız kirapsız mıyım ben deli delisin işte onanmam ben onanmam ben şunu mu dicektin bunu mu dicektin otistik otistiksin işte de işte de..." böyle sesler bu dediklerim sürekli tekrarlanıyo.. "şunu yaparım ben bunu yaparım ben..." "ollan ollan zuntafffaaaaaa otşstşk miyim ben..." "otizm vakası sı sı sı sı sııı şizofrenik vakası sı sı..." doktoruma göre bunları söyleyen kendimim bunları bilinç altından tekrarlıyo olabilirim.. çağrışım yapıyomuşum.. sesleri benzetiyomuşum.. "şunu mu aldın bunu mu aldın..."

Yorum

evet büyük ihtimalle sana ne tanısı koymuşlardı

Yorum

İlk gittiğim hastanede şizofreni tanısı kondu ama pek iyi bir hastane değildi ilk gittiğim yer. İkinci gittiğim hastanede anksiyete bozukluk tanısı kondu. Son gittiğim hastanedeyse hiçbir tanı konmadı, sadece "kişi boş kaldığında böyle şeyler artabilir ve bireysel yatkınlık olduğu zaman da olabiliyor" dendi.

Yorum

tamamen saçmalamışlar hastalığın tam o ağır şizofreniden değil çünkü öyle olsa kendini hastalığa tamamen kaptırırdın. Hastalığın anksiyetede değil o zaman sanrılar olmazdı.Boş kalan sağlıklı bir insandada sanrı ortaya çıkmayacağına göre 3 psikiyatrisinde tamamen saçma sapan konuşmuş tabi sen psikologa gitmedin değilmi ? bence sende obsesyon artı atipik psikoz tarzı yani hafif psikoz tarzı birşey var.

Yorum

eğitim afedersiniz b.ktan olunca herşey saçma sapan oluyor fizik çoğrafya neti bile psikoloji sektörüne girişi etkiliyor e hal böyle olunca vay bu eğitimin haline bilinçsiz uzmanlar yetişiyor.

Yorum

İkinci olarak gittiğim doktor özel bir klinikte profesör doktordu. Bir profesör doktorun, hem psikologların hem de psikiyatristlerin bildiklerini bilmesi gerekir diye oraya gitmiştim. Yarım saat kadar görüşme gerçekleşmişti.

Yorum

kardeş profesör de psikiyatrismi bu adamın dalı ?

Yorum

Evet, pskiyatristti ama kadındı bu profesör; hatta üç tanesi de kadın.

Yorum

Psikologa mı gitmem lazımdı?

Yorum

Peki, şimdi ne yapacağım?

Yorum

Kardeşim ??

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MSTFBKCK View Post
                              Evet, pskiyatristti ama kadındı bu profesör; hatta üç tanesi de kadın.

doğru olana gitmişsin sadece elemanlarda problem var. Kadınların kafa öğleden sonra çalışmaz derler.. ne yapman gerektiğini yazdım.

Yorum

Sağol kardeşim

Yorum

İşleniyor...
                                X