Duyuru

Collapse
No announcement yet.

durumum ilerliyo biri buna bi isim koysun

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• durumum ilerliyo biri buna bi isim koysun

benim sadece ortaokuldayken bi psikolojik danışmanım vardı hiç psikoloğa gitmedim...tedavi görmedim...

heryerde bulunan reçetesiz bi ilaç olan atarax kullandım oda düzensiz bi şekilde çok korktuğumda...huzursuz olduğumda...sesler duymaya başladığımda...çok fazla şey görmeye başladığımda uyumak için oda...

ama ne olduysa yavaş yavaş geçmeye başladı...e tabi dün gece rüyamda beni yemeye çalışan hayalet bi zombi vardı ama rüyamda oayrı olsun eskiden olduğu gibi uyanıkken değilde rüyamda gördüm enazından onun dışında 3gündür hiç dışarı çıkmadım hatta odamdanda çıkmadım...ihtiyaçlarım dışında çay yemek almak için odaya...

konuşmuyorum annem giriyo odaya çıkacağı anı bekliyorum...öyleki odaya bişey bırakacaksa girmesin diye kapıdan ben alıyorum nedense bişey yok ama girmesini istemiyorum kimsenin...hiç sıkılmıyorum aksine odamdan çıkınca sanki diğer odaların duvarları yok gibi geliyo rahatsız oluyorum...çok hayal kuruyorum ...şuan bunları yazarken bile yanımda arkadaşlarımdan biri var...hayal ediyorum görmüyorum...ama eskiden görüyodumda...

onunla konuşuyorum ocevap veriyomuş gibi yine kendim cevap veriyorum...

ya ellerimi kemiriyorum ya saçımı çeviriyorum...
    sürekli sigara içiyorum
    bide yeni bi huy sürekli yutkunuyorum yapmayınca boğulucam sanıyorum

buna isim koyabilecek biri varmı...
    buaradab ben doktorlada konuşamam..
    çünkü danışman bana 2 gidişimde hayal gördğümü bilimsel bi şekilde açıkladı ama ben onu öldürmek istedim bana inanmıyo diyebidahada gitmedim yolumu değiştirdim...

bunları yazarken ben bile hala inanmıyorum hayal olduğuna...varsayıyomuş gibi beynimi kandırıyorum...birazdan bu psikoloji geçicek...ve yazdığıma pişman olucam...bu sefr bunu yazan halimi hasta olarak görmeye başlicam...anlicanız psişiklikte var paranoyada var ama bunlar değilki sırf başka bişey var bilen varsa yaşayan tanısı koyulan yazarsa sevinirim...

Re: durumum ilerliyo biri buna bi isim koysun

Orjinal yazı sahibi: gokche
    benim sadece ortaokuldayken bi psikolojik danışmanım vardı hiç psikoloğa gitmedim...tedavi görmedim...

heryerde bulunan reçetesiz bi ilaç olan atarax kullandım oda düzensiz bi şekilde çok korktuğumda...huzursuz olduğumda...sesler duymaya başladığımda...çok fazla şey görmeye başladığımda uyumak için oda...

ama ne olduysa yavaş yavaş geçmeye başladı...e tabi dün gece rüyamda beni yemeye çalışan hayalet bi zombi vardı ama rüyamda oayrı olsun eskiden olduğu gibi uyanıkken değilde rüyamda gördüm enazından onun dışında 3gündür hiç dışarı çıkmadım hatta odamdanda çıkmadım...ihtiyaçlarım dışında çay yemek almak için odaya...

konuşmuyorum annem giriyo odaya çıkacağı anı bekliyorum...öyleki odaya bişey bırakacaksa girmesin diye kapıdan ben alıyorum nedense bişey yok ama girmesini istemiyorum kimsenin...hiç sıkılmıyorum aksine odamdan çıkınca sanki diğer odaların duvarları yok gibi geliyo rahatsız oluyorum...çok hayal kuruyorum ...şuan bunları yazarken bile yanımda arkadaşlarımdan biri var...hayal ediyorum görmüyorum...ama eskiden görüyodumda...

onunla konuşuyorum ocevap veriyomuş gibi yine kendim cevap veriyorum...

ya ellerimi kemiriyorum ya saçımı çeviriyorum...
    sürekli sigara içiyorum
    bide yeni bi huy sürekli yutkunuyorum yapmayınca boğulucam sanıyorum

buna isim koyabilecek biri varmı...
    buaradab ben doktorlada konuşamam..
    çünkü danışman bana 2 gidişimde hayal gördğümü bilimsel bi şekilde açıkladı ama ben onu öldürmek istedim bana inanmıyo diyebidahada gitmedim yolumu değiştirdim...

bunları yazarken ben bile hala inanmıyorum hayal olduğuna...varsayıyomuş gibi beynimi kandırıyorum...birazdan bu psikoloji geçicek...ve yazdığıma pişman olucam...bu sefr bunu yazan halimi hasta olarak görmeye başlicam...anlicanız psişiklikte var paranoyada var ama bunlar değilki sırf başka bişey var bilen varsa yaşayan tanısı koyulan yazarsa sevinirim...
    Sen sende olanı açıklamışsın zaten..o başka birşeyi varsa eğer bir uzman söylebilir..buradan senin şuyun var buyun var demek yanıltıcı olur.

Ama sana şunu söylebilrim ,unutmaki yalnız değilsin yasadıklarına benzer şeyleri yaşayan birçok insan var..eminim hepsi bir tedaviye başlamıştır

Sen neyi bekliyorsun? adam akıllı bir uzmana gitmeni tavsiye ediyorum.

Sağlıcakla
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

işte gidemiyorum bitürlü...gitmeyi isteyemiyorum...inanmıyorum hasta olduğuma inanmak istemiyorum zaten şuda bi gerçek inansaydım çook kaptırırdım kendimi...öyle bbi problemimde var çünkü şimdiye kadar akıl hastanesine kapatmadılarsa bişeylere kendimi zorlamamdan oldu bu

hatta bişey olduğunda kendimi atıyodum ortaya ben yaparım diyodum yapıcam...bunlar sayesinde girdim iyileşme sürecime hemde kendi kenime ama tam bi iyileşme hiç olmuyo ilaç kullanmak istemiyorum...daha kötü oluyorum...hasta hissediyorum kendimi...
      daha çok kapnıyorum ben sadece merak ediyorum.

daha bi kaç gün önce içime öyle bi korku girdiki kalbim hızla çarpmaya başladı durup dururken hemde 2 dk geçmedi nişanlım bana içime bi korku girdi birden dedibenim hissettiklerimimi hissediyo bilmiyorum.

çünkü ona bunu söylememiştim oan

birlikte çok zaman geçiren insanlar ruhsal,fizyolojik tepkiler açısından birbirine benziyorlar bu bilimsel olarakta kanıtlanmış bişey onun benim gibi olmasındankorkuyorum durup dururken...

Yorum

işte gidemiyorum bitürlü...gitmeyi isteyemiyorum...inanmıyorum hasta olduğuma inanmak istemiyorum zaten şuda bi gerçek inansaydım çook kaptırırdım kendimi...öyle bbi problemimde var çünkü şimdiye kadar akıl hastanesine kapatmadılarsa bişeylere kendimi zorlamamdan oldu bu

hatta bişey olduğunda kendimi atıyodum ortaya ben yaparım diyodum yapıcam...bunlar sayesinde girdim iyileşme sürecime hemde kendi kenime ama tam bi iyileşme hiç olmuyo ilaç kullanmak istemiyorum...daha kötü oluyorum...hasta hissediyorum kendimi...
        daha çok kapnıyorum ben sadece merak ediyorum.

daha bi kaç gün önce içime öyle bi korku girdiki kalbim hızla çarpmaya başladı durup dururken hemde 2 dk geçmedi nişanlım bana içime bi korku girdi birden dedibenim hissettiklerimimi hissediyo bilmiyorum.

çünkü ona bunu söylememiştim oan

birlikte çok zaman geçiren insanlar ruhsal,fizyolojik tepkiler açısından birbirine benziyorlar bu bilimsel olarakta kanıtlanmış bişey onun benim gibi olmasındankorkuyorum durup dururken...
        Yaşadıkların ,düşüncelerin anormal olduğunu gösteriyor .Dolayısı ile sen kabullenmesende hastasın ,bu gibi vakalarda ''hasta olduğunu kabuletmemek ' bile başlı başına ciddi bir psikolojik problem olduğuna delalettir.

Durumunu göz önüne alırsak kendi kendine iyileşmek söz konusu olamaz.Mutlaka psikolojik tedaviye ihtiyacın var.Artık bu terapi şeklinde mi olur ,yada sadece ilaç tedavisi gereklidir buna dr karar verir.

Ruhsal hastalıklar bulaşıcı değildir.
        Korkma nişanlının o anki yaşadığı tesadüfdür.
        Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

biliyorum bulaşıcı olamaz ama bana benzicekmiş gibi geliyor

geçen rahatsızlandığından beri yanında sağında solunda bişeyler görüyorum küçük ateş kıvılcımları kıvılcımlardan oluşan insan suretleri
          2-3snyeliğine

şuan annemle konuşuyorum psikoljik rahatsızlık herkeste var..
          bişey olmaz diyo
          napiyim şimdi kendim gidemem yapamıyorum..etrafımda bu konuda bilinçli butarz şeyleri önemseyen birileri yokki anlatınca hastalık hastası sanıyolar ama ben çok korkuyorum

Yorum

geçen rahatsızlandığından beri yanında sağında solunda bişeyler görüyorum küçük ateş kıvılcımları kıvılcımlardan oluşan insan suretleri
            2-3snyeliğine
            bi psikiyatriste git halüsinasyon öyle basite alıncak bişey degil,bi rahatsızlıgın olabilir.. bunu da en iyi dr.lar bilir.
            Tek dönümsün ömrüm...

Yorum

ben buldum ismini sendromun.doktor beni yer mi acaba sendromu.. :lol:
              şaka bi yana bilgisayar başından olmaz bu işler.kapiş?

Yorum

Doktora görünmelisin gokche. Vaziyet ciddi görünüyor. dert arkadaşın da dediği gibi burada tedavi falan olmaz.

Yorum

çok içime kapanığım...anlatamıyorum...insanlar bana inanmıyo gibi geliyor...yada anlattığımda bana daha iyi davrandıklarında sinir oluyorum...kurtulmak istemiyorum sanki...kurtulursam mutsuz olucam gibi geliyor...çünkü insanların arsına karıştığımda hata yapıyorum...kişiliği oturmamış insanlar gibi davranıyorum...sonradan farkediyorum...
                  böyleyken daha uyumluyum sanki..nebileyim...buda biçeşit hastalıktır belki...
                  tek istediğim anlaşılmak anlaşıldığım zaman biliyorum geçicek hepsi...geçiyoda...ama bihksızlığa uğrayıncada tekrar başa dönüyorum...ilaç kullanmaktan çok korkuyorum...uyuşucakmışım gibi geliyor...ama ben kendimde olmak istiyorum...düşünebilmek istiyorum...hiçbiranı kaçırmamak...böyle bi ilaç varsa olur tabi neden olmasın buşekilde olsun isteyen biri daha varmı?... yada bu şekilde düşünüpte bu şekilde tedavi olan...

Yorum

burda hiç bir derdine çare bulamassın sadece anlatmış olursun ve tavsiye alırsın...

durumun hiçde hafif durmuyor. doktora mutlaka gitmelisin!

bir gece otur bir kağıt al eline tüm gariplklerini sesler ,görüntüler,toplum içindeki garipliğin,yalnız kalma isteğn vb.... hepsini yaz.. sonra al onu dr a git.. ama dr u arastır güvenebileceğin biri olsun! vereceği ilaç eğer verirse ilk etapta(ama sadece 2gün) garip hissettirebilir. sonra zamanla ,1-2ay içinde yavasca hayatın rayına girmeye baslar.. sana düşen görev kendi hayatın için olumlu bişeyler yapman...

bunu yapablirsin diymi? bir dr bul ve git konus sadece bu !!!

sana güveniyorum...

paylaşmaya devam et gelişmeleri

Yorum

bugün denicem nişnlımla konuştum şimdi beraber gidelim dedi...çok cesaretsizim...ama denicem...

Yorum

bugün denicem nişnlımla konuştum şimdi beraber gidelim dedi...çok cesaretsizim...ama denicem...
                        DR gitmeye karar vermekle en doğrusunu yaptığına inan,göreceksin faydası olacak ama buna inan.
                        Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                        Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Yapılacak tek şey doktora gitmek zaten

Yorum

beraber gideceğim biri yok artık

gitmenin anlamıda yok ben sadece buyüzden iyileşmek istemiştim onun için ama artık önemi yok benzaten alışmştım ondan önce bunlarla yaşamaya... 12 seneden beri böyleyim telkinlerle ununttum çoğu şeyi böyle atlattım...uyku haplarıyla...atarax içip uyuşmakla ki biseferde yarısından fazlasını içiyodum...

artık düzelmek istemiyorum düzelirsem yaşıyamam hayal kuramam..biliyorum...

Yorum

beraber gideceğim biri yok artık

gitmenin anlamıda yok ben sadece buyüzden iyileşmek istemiştim onun için ama artık önemi yok benzaten alışmştım ondan önce bunlarla yaşamaya... 12 seneden beri böyleyim telkinlerle ununttum çoğu şeyi böyle atlattım...uyku haplarıyla...atarax içip uyuşmakla ki biseferde yarısından fazlasını içiyodum...

artık düzelmek istemiyorum düzelirsem yaşıyamam hayal kuramam..biliyorum...
                              ayrıldın mı nişanlından??
                              Tek dönümsün ömrüm...

Yorum

İşleniyor...
                              X