Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lütfen yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• lütfen yardım edin

Mrb, çok sevdiğim bir arkadaşım son 5-6 aydır bir takım davranış bozuklukları sergiliyor. Şizofren olmasından korkuyorum.(tek başınayken karşısında biri varmış gibi konuşuyor, sabit bir noktaya bakarak dakikalarca kilitleniyor vb...) Doktora götürebilmek için defalarca konuştum ama ikna edemedim. Hep iyi olduğunu bir sorun olmadığını söylüyor . Doktora götürebilmek için ne yaabilirim .çok çaresizim lütfen yardımlarınızı bekliyorum . teşekkürler.

Geçmişinde kafasına taktığı kabullenemediği sorunları vardır. Beyninde kimyasal bozulma vardır veya canı sıkılıyordur ilgi görmek için bu tür oyunlar yapıyordur.

Fazla bilinç dışı baskıları ile kavga etmesin. Beyin her Allahın günü o kadar çatışmayı kaldıramaz. Terazi bozulur.

Doktora gitsin.

Yorum

Doktora gitmesi gerekiyor bu çok açık. Ama o sorun olmadığını söyleyip doktora gitmekten kaçınıyor .

Yorum

Vay be bu kadar vefakar arkadaş kaldı mı dünyada,biri de bizim sorunumuzla ilgilenmiyor arkadaş!
        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: boridon View Post
          Doktora gitmesi gerekiyor bu çok açık. Ama o sorun olmadığını söyleyip doktora gitmekten kaçınıyor .

evet takıntılı paranoyalı ve öfkeli olabilir....sabit bir yere bakıp konusmaması onunla ilgilidr...tabii geçmişi vardır...

Yorum

Sonunda kabul etti arkadaşım yorum yapan herkese teşekkür ederim

Yorum

Yahu arkadaşlar gerçekten kimse mi forum kurallarını okumuyor.. hadi üye olurken okumadınız sonradan da mı okumuyorsunuz!

Alıntı yapıyorum:

37. Doğru konu başlığı seçiniz: Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Yorum

Şimdi de bunu mu buldun kafaya takacak?
                Bırakta herkes işini yapsın..
                Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasi View Post
                  Şimdi de bunu mu buldun kafaya takacak?
                  Bırakta herkes işini yapsın..
                  bu laf bana mıydı?

Yorum

Arkadaşınızın durumu ilgi çekmek yada sesli düşünmek dışındaysa karşılığı mutlak piskolojik ama teşhisi siz biz değil bir pisikolog koyması gerekli her kendi kendine mırıldayan konuşan kişi şizofren olsaydı etrafta sağlıklı insan kalmazdı.
                    Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

İşleniyor...
                    X