Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Herkese + rep

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Herkese + rep

öncelikle herkese selamlar olsun günaydın iyi orumlar hasta iseniz dilerim rabb im bir an önce iyileştirsin uzayda bile yaşasanız bu dua size ulaşır inşAllah

öncelikle hemen konuya geçmek istiyorum ....

kullandığım ilaçlar

zyprexa olanzapin
    zophix olanzapin
    rexapin olanzapin türk markası sanırsam
    largactil
    dideral propranolol
    risperal risperidion
    akineton
    sormodren
    risperdal consta (iğne)
    clonex klozapin

rüyalarımı anlatıyorum rüyamda peygamber efendimizi gördüm kıyameti anlatıyordu yuvarlak bi ekran çıktı sokaktaydım o anlarda daha küçüktüm
    peygamber efendimiz sevgili müslüman kardeşlerim kıyamet yaklaşıyor ama meak etmeyin ben sizi koruyacağım dedi inşAllah cennetlik olurum sizlerde tabi kii

konulan teshislr

şizofreni
    psikotik bozukluklar
    okb
    anksiyete

başka hastalık var mı bilmiyorum

şimdi ben sincan da bir özel hastaneye gidiyordum ama paralıydı doktor sicilime psikotik bozukluklar tanısı eklemiş girmş mi artık neyse bilgisayardan oluyor sanırım
    hangi doktor bakarsa baksın hemen psikotiği anlıyor t.c. den ve hemen zyprexa yada risperdal veriyor

şimdi ben ilaç bağımlısıyım nasıl kurtulabilirim 2 ay veya daha uzun clonex klozapin kullanıyorum birden bıraktım şimdi başım ağrıyor gün geçtikçe azalıyor uyuyamıyorum geceleri pc oynuyorum sürekli günde 2.5 litre siyah gazoz içiyorum ve 1 paket sigara 1 hafta felan ilaçı kulansam sonra 1 hafta yarım yarım içsem doktor öyle bırak demişti yaşım 18 askere nasıl gidicem bilemiyorum gidebilirmiyimde bilemiyorum

selam kardeşim inşallah iyi olursun, allahı ve peygamberimizi bukadar sevdiğine göre korkmanı gerektirecek bir durum yok yazen. herkez birgün allaha döndürülecektir, ozaman geldiğinde burda yaşadığımız hayat ne olursa olsun itibarımız iyi bir insan olmuş olmak ve allahı ve peygamberi sevmekle orantılı olacaktır. sıkıntı yok yani.

askerlik muayenesinde sakın rol kesme, durumunu kullandığın ilaçları iyice anlat, sana ona göre bir şşekil yaparlar, büyük ihtimalle 1 ay kadar sembolik askerlik yaparsın ateş edersin üniforma giyersin fln. ama inan bu, seni durumunu bilmeden dağlara yollamaktan daha iyidir, orada bunalıma girebilirsin. o şekilde intahar eden çok asker oluyor ne yazıkki. bu erkeklik meselesi değil bir sağlık sorunu. mutlaka durumunu anlat ve askerlik yapmak istediğini söyle. ozaman 1 aylık konsantre askerlik yaptırırlar sana gözetim altında.
    Last edited by incognito; 26-04-2012, 11:23 AM.
    Innocence proves nothing.

Yorum

sicilime bir hastalık işlemiş mi nereden bakabilirim askere istemek istemiyorum çünkü çok korkuyorum boyum biraz küçük bebek gibiyim kolarım çok ince ne bişey yapabilirim nede silah taşıyabilirim yemek yeyince hiç doymuyorum pide ve tavuk döneri 5 yıldır ne vitamin verebilir ki üsteli hergün yemek de yemiyorum anne öldü 1 yaşında şehit düştüğünde kim ağlıyacak benden asker olmaz arkadaş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hodmaynssmoyh View Post
        sicilime bir hastalık işlemiş mi nereden bakabilirim askere istemek istemiyorum çünkü çok korkuyorum boyum biraz küçük bebek gibiyim kolarım çok ince ne bişey yapabilirim nede silah taşıyabilirim yemek yeyince hiç doymuyorum pide ve tavuk döneri 5 yıldır ne vitamin verebilir ki üsteli hergün yemek de yemiyorum anne öldü 1 yaşında şehit düştüğünde kim ağlıyacak benden asker olmaz arkadaş
        korkacak birşey yok, sen muayene zamanın geldiğinde git askerlik şubene, durumunu anlat büyük ihtimalle seni askere zaten almazlar kırmamak için söylememiştim. ama eğer sen illa askerlik yapıcam dersen sembolik olarak 20 gün 1 ay askerlik yaptırırlar gözetim altında ve inan çok mutlu olursun. çünkü askerlik öcü değildir askerlik hakkari değildir sadece korkma. egede bir gemide askerlik yaptığını düşün, arkadaşların olur on numara güzel vakit geçirirsin. komutanların bilhassa ilgilenir zaten senle sembolik yapıyorsun diye, askerlik peygamber ocağıdır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omen
          Bu yaşında günde 2,5 litre siyah gazoz, 1 paket sigara içerek, geceleri uyumayıp pc başında zaman öldürererk nereye varmaya çalışıyorsun ki? Yazık değilmi sana? Bence askere gitmelisin sen, askere git de hayatının kıymeteni anla.
          sn. omen ne yapayım genelge bu hastalar sigara içiyor neredeyse hemen hemen hepsi burası kötü bir yer sanırsam insanın arkadaş cevresi iyi olsun herkes içiyordu 8 yaşlarında bi zamanlar görmüştüm küçük yaşlarda bi çocuk bile içiyor ortalık afedersin ortalık şey dolu konuma yorum yaptığınız için teşekkürler....size bir soru sormak istiyorum sizin hastalığıız varmı

Yorum

Ama o siyah gazoz ilerde midende nasıl bir tahribat yapacak biliyor musun hem de sigara ile beraber, senin yaşlarda kuzenim vardı çocuğa resmen yasakladım ve 4-5 aydır kesinlikle içmiyor. Bağımlı olmuşsun kardeşim sen, yazık günah ya.
            Benim çok ciddi problemlerim vardı evet sonuçta bu sitede olduğuma göre ben de bir hastayım aslında geçti diyebilirim, mesela ben askerliğimi doğuda yaptım ve askerlik muayenem yapılınca psikolojik bir rahatsızlığım olduğunu söylemedim ve askerde bir sürü operasyona katılıp askerliğimi bitirdim.
            Bak kişinin en büyük düşmanı yine kendisidir, kimse sana bişeyi kolay kolay zorla yaptıramaz, görmen gereken şey şu diyeceksin ki ben daha 18 yaşımdaım ve ne yapıyorum böyle, sen şu an bir adımını atınca diğer adımını nereye atacağını bilmiyorsun, eğer ki çevrende seni dürtecek, seni motive edecek ve önerileriyle hayatına yön verecek biri olsa emin ol hayatın çok değişirdi.
            Askerlik olayına gelince hastalığın ve kullandığın ilaçları bildirdiğinde asker hastanesi psikyatrisine çıkarırlar seni ve heyete gönderirler bir karar verirler, korkma yani..

siyah gazoz ne ya? kolamı? çocuğun bir zevki var zaten bırak onuda içsin. ben 25 yaşındayım, 5 senedir hergün alkol alıyorum sigara ile beraber. yeni bıraktır. çokta sağlıklıyım. tamam bu iyi bişey değil ama koladanda bişey olmaz. sigara konusu bambaşka ama, sigara kesinlikle içmemeli çocuklar.

Yorum

arkadaşlar 28 kişi okumuş yorumlar neden bu kadar az

Yorum

25 yaşında kendini nerde görüyorsun?
                Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasi View Post
                  25 yaşında kendini nerde görüyorsun?
                  londradayım şu anda, okulum geçen yaz bitti, burda dil kursunu üstün dereceyle bitirdim, burda çalışma izni almak için ankara anlaşmasına başvurdum ve bekliyorum. uzun süre içtim ama hala çok sağlıklıyım, güreşte kickbox'da derecelerim var.

tek problemim geçen hafta içip, abuksabuk konuşup nişanlımı üzdüğüm için, şu anda neredeyse beni terk etmiş olması. alkol yüzünden oldu. alkol iyi birşey değildir ben bunu savunmuyorum.

ben sadece şu kısacık hayatta helal dairesi keyfe kafidir, çocuk kola içiyorsa bırak içsin diyorum. zarar vermeyen zevklerede bukadar karışmayalım. içki sigara uyuşturucu kullanmasınlar ama onun haricinde bırakında ne yaparlarsa yapsınlar.

Yorum

Sanırım Allaha inancınız yerinde bir bireysiniz. Rüya sandığınız belkide halüsinasyon, bunu ayırt etmeniz için sizi gözlemleyen aileniz olmalı ve buna göre doktora durumunuzu ayrı bildirmeli bu tür ruhsal hastalıklarda sizden ziyade çevrenizde sizi en iyi tanıyan kişinin yorumları çok daha önemli çünkü bu tür hastalar doktorları yanıltabiliyor. ilaçları içme konusuna gelince sağlığınıza iyi etkileri mutlak vardır asla kafanıza göre ilaç bırakmayı denemeyin sonuçları çok daha vahim olabilir. Bunu aynen şöyle düşünün nasılki kalp hastaları,şeker hastaları ölene dek ilaçla yaşamlarını sürdürüyorlarsa sizinkide onlardan azımsanmayacak kadar ciddi bir durum ve bunun ayarlamasını doktorunuzdan başkası asla yapamaz. durumunuz iyi oldukça ilerde dozlarda azalma mutlak olacaktır.ama sürekli kullanacağınız bir ilaçta mutlak olacaktır. Askerliğinize gelince bayan olduğum için bunu çok bilemesemde sanırım ruhsal durumunuzdan dolayı sizi muaf görebilirler. bu tür hastalıklarda askerlik yapmak eminim çok zordur. Umarım herşey istediğiniz gibi gelişir acil şifalar diliyorum.
                    Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Bu yaşında günde 2,5 litre siyah gazoz, 1 paket sigara içerek, geceleri uyumayıp pc başında zaman öldürererk nereye varmaya çalışıyorsun ki? Yazık değilmi sana? Bence askere gitmelisin sen, askere git de hayatının kıymeteni anla.
                      Ama o siyah gazoz ilerde midende nasıl bir tahribat yapacak biliyor musun hem de sigara ile beraber, senin yaşlarda kuzenim vardı çocuğa resmen yasakladım ve 4-5 aydır kesinlikle içmiyor. Bağımlı olmuşsun kardeşim sen, yazık günah ya.
                      Benim çok ciddi problemlerim vardı evet sonuçta bu sitede olduğuma göre ben de bir hastayım aslında geçti diyebilirim, mesela ben askerliğimi doğuda yaptım ve askerlik muayenem yapılınca psikolojik bir rahatsızlığım olduğunu söylemedim ve askerde bir sürü operasyona katılıp askerliğimi bitirdim.
                      Bak kişinin en büyük düşmanı yine kendisidir, kimse sana bişeyi kolay kolay zorla yaptıramaz, görmen gereken şey şu diyeceksin ki ben daha 18 yaşımdaım ve ne yapıyorum böyle, sen şu an bir adımını atınca diğer adımını nereye atacağını bilmiyorsun, eğer ki çevrende seni dürtecek, seni motive edecek ve önerileriyle hayatına yön verecek biri olsa emin ol hayatın çok değişirdi.
                      Askerlik olayına gelince hastalığın ve kullandığın ilaçları bildirdiğinde asker hastanesi psikyatrisine çıkarırlar seni ve heyete gönderirler bir karar verirler, korkma yani..

sağolasın adminim senden korktum bugününm iyi geçti dışarda çok dolaştım sigarayı az içtim yengemle konuştum sevdiğim kızın oturduğu yei kokladım ama malesef uykum yok çok yoruldum odam psilikten geçilmiyordu temizledim çünkü yengem gelicekti hissetmiştim sanki kanepeyi değiştirdim çok yoruldum bi banyo yaptım ohh hadi iyi forumlar hepinize iyi akşamlar nasıl gününüz iyi geçtimi ....

Yorum

Yok estağfurullah benden niye korkasın ki? Ben sadece sana önerilerde bulundum, siyah gazozun içerisindeki kafein miktarı ve asit ve ayrıca içerdiği fruktoz adlı maddenin zararlarını internetten oku istersen. 22-23 yaşına geldiğinde bu defa başlarsın sadece mide ilacı içmeye, ayrıca fruktuoz maddesi sürekli açlık hisi uyandırır ve obezitenin sebebi olarak bu madde açıklandı ve kolada bol miktarda var.

ben kola içince yemek yemeği unuturum ayrıca annem yok 1 yaşında öldü yemek yapanım yok çoğu günler aç yaşıyorum şuan internet cafedeyim açık lise sınav giriş belgesi aldım bugün hiç kola içmedim iyileştim azıcık

Yorum

İşleniyor...
                        X