Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşüncelerimin okunduğunu düşünüyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: mecik
    bende birileri tarafından öldürüleceğimi düşünüyodum hastaneye yatırıldım.korku endişe hepsi vardı acaba doktora gitmeyi düşündün mü
    Doktora gitmeyi düşünmüyorum kendim çözmeye çalışıyorum o yüzden buradayım. Korku ataklarım da var. Dün sabaha kadar korkudan uyuyamadım. Ama korkunun bu durumla alakası yok. Düşüncelerim okunduğunu, hareketlerimin izlendiğini ve bununla dalga geçildiğini düşünüyorum.
    Toplumun içinde erimiş olan birey.

Yorum

tahmin ettim uyudu galiba dedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yanlız38 View Post
        tahmin ettim uyudu galiba dedim
        İnternet gidince uyuyayım dedim korkudan uyuyamadım. Sabahı buldu sonra dalmışım dersi kaçırdık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: basevu View Post
          İnternet gidince uyuyayım dedim korkudan uyuyamadım. Sabahı buldu sonra dalmışım dersi kaçırdık.
          müzik dinleseydin iyi geliyor bana arada müzk dinlerim yada komedi filmleri izlerim :d

Yorum

müzik dinleseydin iyi geliyor bana arada müzk dinlerim yada komedi filmleri izlerim :d
            Müzik dinleyeyim bir daha ki sefere.

Yorum

Bir sürü film var bende 10 -20 tane deil nerden baksan 500 600 tane vardır özelıkle komedi agarlıklı uyumak için tek çağrem filmlerim

Yorum

Bir sürü film var bende 10 -20 tane deil nerden baksan 500 600 tane vardır özelıkle komedi agarlıklı uyumak için tek çağrem filmlerim
                Bende de çok film var ama boş vaktim olsa bile izlemek istemiyorum. Bir dönem çok izlemiştim artık çok önemli, arkadaş önerisi filan olmadıkça izlemiyorum. Canım istemiyorum bir de ona kim vakit ayıracak diyorum.

Yorum

Hastalığım şiddetlendiği bir döneme daha hoş geldiniz. Düşüncelerim sadece okunmakla kalsa bununla yaşanılabilir gibi ama hayatımı önemli derecede olumsuz etkiliyor. Kendi kendime gülmelerimin yanında sinir krizleri geçirmeye başladım. Önümüzdeki haftalar aşırı yoğun olmama rağmen ben yine boş bir insanı oynuyorum. Bu hastalığım yüzünden okulu bitiremeyeceğim gibi görünüyor. Elektroşok tedavisinden korkmasam doktora gitmeye karar verebilirim ama gittikten sonra dönüşü yok. Biraz anlatsam bile ailem olayın üstüne gidip beni hastahaneye yatırmaya kadar varan tepkiler verecekler. Anlatırsam tüm olan biteni okulu bırakmam gerekecek. Zaten ilerleyemiyorum ama okulu bırakırsam yani dış çevre ile bağlantımı kesersem daha kötü olacağımı da biliyorum. Bu yüzden şimdilik doktora gitmiyorum. Fakat diplomayı aldıktan sonra doktora gidersem yine aynı kapıya çıkacak çünkü bu hastalıkla hiçbir yerde iş bulabileceğimi zannetmiyorum. Birkaç arkadaşın dediği gibi bir iki haftadır hastalığımla barışık yaşamaya çalışıyorum ama olmuyor. Kendimi çok fazla kaptırıyorum bu barışıklık aniden hastalığın gerçekliğe dönüşmesine yok açıyor. Bugün rüyamda bir rüyadan uyandım daha sonrada uyandığım rüyadan uyandım. Bir nevi inception gibiydi. Sonra düşündüm acaba bu gerçek zannettiğim de mi bir rüya? Gerçek dediğim nedir? Ben şifreli mesajlar aldığıma halen inanıyorum ama bu hiç olağan bir durum değil. Kafam çok karışık.

Yorum

Hastalığım şiddetlendiği bir döneme daha hoş geldiniz. Düşüncelerim sadece okunmakla kalsa bununla yaşanılabilir gibi ama hayatımı önemli derecede olumsuz etkiliyor. Kendi kendime gülmelerimin yanında sinir krizleri geçirmeye başladım. Önümüzdeki haftalar aşırı yoğun olmama rağmen ben yine boş bir insanı oynuyorum. Bu hastalığım yüzünden okulu bitiremeyeceğim gibi görünüyor. Elektroşok tedavisinden korkmasam doktora gitmeye karar verebilirim ama gittikten sonra dönüşü yok. Biraz anlatsam bile ailem olayın üstüne gidip beni hastahaneye yatırmaya kadar varan tepkiler verecekler. Anlatırsam tüm olan biteni okulu bırakmam gerekecek. Zaten ilerleyemiyorum ama okulu bırakırsam yani dış çevre ile bağlantımı kesersem daha kötü olacağımı da biliyorum. Bu yüzden şimdilik doktora gitmiyorum. Fakat diplomayı aldıktan sonra doktora gidersem yine aynı kapıya çıkacak çünkü bu hastalıkla hiçbir yerde iş bulabileceğimi zannetmiyorum. Birkaç arkadaşın dediği gibi bir iki haftadır hastalığımla barışık yaşamaya çalışıyorum ama olmuyor. Kendimi çok fazla kaptırıyorum bu barışıklık aniden hastalığın gerçekliğe dönüşmesine yok açıyor. Bugün rüyamda bir rüyadan uyandım daha sonrada uyandığım rüyadan uyandım. Bir nevi inception gibiydi. Sonra düşündüm acaba bu gerçek zannettiğim de mi bir rüya? Gerçek dediğim nedir? Ben şifreli mesajlar aldığıma halen inanıyorum ama bu hiç olağan bir durum değil. Kafam çok karışık.
                    Cnm seni cok ii anliyorum fakat hastaligin cok hizli ilerliyor tani bu hastaliksa ben de senin gibi senaryolar uretiyorum kafanda kendimce cok mantikli cok tutarli duydugum bir ses okuugum bir yazi hemen mantik cercevemde yerine oturuyor gitmedigim psikolog kalmadi hicbirine durumumu tam olarak anlatadim bu yuzden benim kesinlikle sizofren olmadigimi yasadiklarimdan dolayi boyle bir surec gecirdigimi solediler psikyatristlerdn korkma elektro sok en son care tabi istersen bana teklif bile etmediler ben ataklarimda hastanelik oldugum halde sen dusun yani kisacasi zammettihin gibi ciddiye almiycak kimse seni yani umarim alirlar tabi benim yasadiklarim malesef bu .. Son bir haftadr her gece atak geciriorum mesajlar korkular sacmaliklar utanmalar sabah oluyor gecior yada ole saniyorm vs vs ole iste

♏ Bir insanı melek diye sevmek budalalıktır. insanları, bütün pislikleri, hırsları ve zayıflıkları ile sevebilmek kahramanlıktır.''

Yorum

Düşüncelerimin okunduğunu ve hareketlerimin gözlemlendiğini düşünüyorum. Yaklaşık 2 aydır bu şekilde. Ve okuyan kişinin farklı internet ortamlarından şifreli bir şekilde düşüncelerimi okuduğunu, hareketlerimi gözlemlediğini yazdığı yazılarlar belirttiğini düşünüyorum. Yazıları şifreli olduğu için şifreleri sadece benim çözebildiğimi düşünüyorum. Kişiyle yüz yüze konuşmaya cesaret edemiyorum. Çünkü daha öncesinde muhabbetimiz yok. Ara sıra şizofren olduğumu düşünüyorum. Fakat yazıları okudukça gerçekten düşüncelerimi okuduğuna inanıyorum. Hatta şu an bunları yazarken bile ne yaptığımı biliyor. Şizofren olmadığımı ve o kişinin kendine has bir yeteneği olduğunu düşünüyorum. Bunun yanısıra eğer şizofrensem ve bu yaşadıklarım tamamen kurgusalsa gerek o kişiye gerek kendime büyük zarar verdiğim ortada.
                      Hiç şöyle düşündün mü ? O adamın işi gücü yok neden senin düşüncelerini anlamak için uğraşsın veya merak etsin? Yada senin düşüncelerini birinin okuması seni neden bu kadar rahatsız ediyor ? Ayrıca hiçbir şifre çözülemez değil kurgunda sadece ben çözebiliyorum demişsin. Yani diyeceğim o ki bilimsel gerçeklerden faydalanarak bu düşüncelerden sıyrılmayı dene düşüncelerini sorgula filan eğer geçmiyorsa doktora görün ailenin tepkisinden korkuyosan tek başına git , elektroşok tedavisi istemiyosan gitmeden önce ara durumu anlat filan . neyse geçmiş olsun inş. en kısa sürede iyileşirsin.

Yorum

kardes herkesın soyledıgı gıbı bır doktora gıtmelısın bu senın ıcın ve baskaları ıcın onemlı

Yorum

yok

Aynısı benimde basıma geldi ALLAH ım beni koru o rahatsızlıktan oy RABBİ neler cektim o rahatsızlıktan netten istihbaratçıların beni izlediklerini düşünüyordum hatta netteki insanların beni izlediklerini bana hayran olduklarını düşünürdüm.dısarı cıkınca sanki bütün dünya durmuşta beni izliyor sanırdım.kafamı hiç yerden kaldırmazdım herkesten kaçardım..durduk yere korkular olusurdu panik yapardım evden kovulacağımı dayak yiyeceğimi her an kötü şeyler gelirdi..cok şükür psikiyatriye gittim 2 anti depresan yazdı şimdi çok iyiyim netten bakardım şizoid kişilik bozukluğu yazardı, birinde toplumla uyuşmayan psikopat, birinde paranoid bozukluk , artık nefes alamıyordum çok az nefes alıyordum basım dönüyordu..kendi kendime konusurdum..hayali kişilerle konusurdum ALLAH ım beni koru o rahatsızlıktan cehenneme gitmeden cehennemi yaşadım sanki..

Yorum

düsüncelerinin okundugunu düsünmen sizofreni oldugunu göstermez. cok icine dönük bir dönem yasiyorsan düsüncelerin cevrende ki insanlarca daha rahat anlasilir. mesafeler bunu belirlemez ama sen böyle hissettiginde senin icin kimin gercekten seni anlayip hissedebildigi senin icin karmasa olmamali. icinden cikamasin. bu insanin dogasinin bir parcasi. anlasilirsa anlasilsin bunu büyütmemek gerekir.
                            fazla yogun oluyorsa, rahat hissedebilecegin düsüncelerin hemen anlasildigi icin sorun yapip büyütmeyecegin bir psikologa gidebilirsin. onlar icin bir insani hissetmek anlamak "düsünce okunmasi gibi" zaman zaman kisinin kelimeleriyle ifade etmek gayet olagan birsey.
                            sizofreni ise tam bir kaostur. kisinin benligi yok gibidir. belirtilerin haddi hesabi yoktur. asla kendini iyi hissedemez. sürekli bir iskence gibidir. tüm alisilagelen anlayislarin kaybolur ve yerine hic bir insanin anlamayacagi yeni ve agir bir karmasa ve anlayis alir. sürekli devam eden ve ona yön veren sesler duyar, en basit isleri dahi yapamaz vb. bunlar aylarca devam etse dahi sizofreni degilde baska bir tani konabilir. sizofreni o kadar basit bir hastalik degil. bu yönden rahat ol. ayrica yasamda gerekli olan hic birseyden cekinme. iyi bir psikologa danis. ve bu felsefi sorunlarini anlat.

Yorum

Kimse kimseyi elektro şoka tabi tutmaz.Delinin biri taş attı sende 40 gündür ç.ıkarmaya çalışıyorsun olmuyor,bu da hastalıktan geliyor...

Yorum

kardes iki saattir yazdiklarini okuyup duruyorum psikolojimi bozdun yemin ederim

Yorum

İşleniyor...
                                X