Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşüncelerimin okunduğunu düşünüyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Düşüncelerimin okunduğunu düşünüyorum

Düşüncelerimin okunduğunu ve hareketlerimin gözlemlendiğini düşünüyorum. Yaklaşık 2 aydır bu şekilde. Ve okuyan kişinin farklı internet ortamlarından şifreli bir şekilde düşüncelerimi okuduğunu, hareketlerimi gözlemlediğini yazdığı yazılarlar belirttiğini düşünüyorum. Yazıları şifreli olduğu için şifreleri sadece benim çözebildiğimi düşünüyorum. Kişiyle yüz yüze konuşmaya cesaret edemiyorum. Çünkü daha öncesinde muhabbetimiz yok. Ara sıra şizofren olduğumu düşünüyorum. Fakat yazıları okudukça gerçekten düşüncelerimi okuduğuna inanıyorum. Hatta şu an bunları yazarken bile ne yaptığımı biliyor. Şizofren olmadığımı ve o kişinin kendine has bir yeteneği olduğunu düşünüyorum. Bunun yanısıra eğer şizofrensem ve bu yaşadıklarım tamamen kurgusalsa gerek o kişiye gerek kendime büyük zarar verdiğim ortada.
    Toplumun içinde erimiş olan birey.

sadece bilgi paylaşımı amaçlı karşılaştığım birkaç vaka var bu şekilde. bu izlenme düşüncesi ile ilgili çocukluk dönemine dayanan bir gizlilik ihlalinden kaynaklanır. örn: çocuk yada ergenlikte bir gencin odasında bir hatıra defteri olması onun ailede anne baba kardeşler tarafından deşifre edilmesi yoğun bir kaygı uyandırır ve yıllar sonra izlenme düşüncesi bir anksiyete ile ortaya çıkar. genelde kalabalık ailenin çocuklarında yada anne babanın arkadaşız biz diye cocuklarının alanını ihlal ettikleri durumlarda yoğundur. şizofreni düşüncelerin bu durumla bağlantılı değildir.
    Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Düşüncelerin sıradan değil ciddi sorunlu düşünceler doktora gitmelisin, geçmiş olsun, unutma erken teşhis hayat kurtarır.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

Şizofreni ile alakalı olmasını düşünmemin sebebi gerçekliğin bir sisteme dayalı olması. Yani şifreli olması ve sadece benim çözüyor olmam. Ve gün içerisinde yaptığım bütün hareketlerin en küçük ayrıntıya kadar bilinebiliyor olması. Ve bütün bunları aynı kişi tarafından yapıldığını düşünmem, o kişi ile aramızdaki mesafe sebebiyle gerçeği öğrenemiyor olmam. Aslında öyle bir kişinin olup olmadığı konusunda beni şüphelere düşürdü. Çünkü düşüncelerimi okuyan birinin olması hiç olağan bir durum değil.

Yorum

En acilinden bir doktora görün...

Yorum

Doktora gitmeye korkuyorum ilaçla sönümlenebilir mi acaba?

Yorum

Valla orasını bilemeyeceğim ama korkacak bir şey yok. Olaylar iyice işin içinden çıkılmaz hal almadan doktora görün bence..

Yorum

Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: basevu View Post
                  Şizofreni ile alakalı olmasını düşünmemin sebebi gerçekliğin bir sisteme dayalı olması. Yani şifreli olması ve sadece benim çözüyor olmam. Ve gün içerisinde yaptığım bütün hareketlerin en küçük ayrıntıya kadar bilinebiliyor olması. Ve bütün bunları aynı kişi tarafından yapıldığını düşünmem, o kişi ile aramızdaki mesafe sebebiyle gerçeği öğrenemiyor olmam. Aslında öyle bir kişinin olup olmadığı konusunda beni şüphelere düşürdü. Çünkü düşüncelerimi okuyan birinin olması hiç olağan bir durum değil.
                  kim tarafından biliniyordur? daha açık anlatabilir misin? şizofreni rahatsızlığı tanımı daha farklı gibi..

Yorum

Tanıdığım biri fakat konuşmuşluğumuz yok. Uzaktan tanıyorum.

Yorum

Kardesim merakimdan soruyorum ; bahsettigin olayla ilgili degil de genel anlamda caresizlik yasadigin bir olay mi basina geldi?
                      Unutma Büyük Bir Ölüm-Kalım Savaşının Galibi Olarak Geldin Bu Dünyaya

Yorum

böyle bir kişi gerçek hayatta var mıdır?

Ayrım yapmak istedim bu konuyla özellikle ilgilendim. şizofren durumu biraz yanlış algılanıyor gibi ve sonucunda da yok yere üzüyoruz kendimizi. şizofreniyi incelendin mi hiç tanımını yapabilir misin?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: phatalogyst View Post
                          böyle bir kişi gerçek hayatta var mıdır?

Ayrım yapmak istedim bu konuyla özellikle ilgilendim. şizofren durumu biraz yanlış algılanıyor gibi ve sonucunda da yok yere üzüyoruz kendimizi. şizofreniyi incelendin mi hiç tanımını yapabilir misin?
                          Bir gerçekliğin yanında sisteme dayalı ikincil bir gerçekliğin olması diye biliyorum. Birincisi normal hayat ikincisi sadece kişinin kendisinin içerisinde olduğu bir dünya.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayhan.yalcinkaya82 View Post
                            Kardesim merakimdan soruyorum ; bahsettigin olayla ilgili degil de genel anlamda caresizlik yasadigin bir olay mi basina geldi?
                            Evet kendimi çaresiz hissettiğim birçok konu var. Hep mutsuzum ve bunu değiştiremiyorum. Ayrıca bu düşüncemin okunması olayından şehir, mekan değiştirdiğim halde kurtulamıyorum. Kaçışım imkansız gibi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: basevu View Post
                              Bir gerçekliğin yanında sisteme dayalı ikincil bir gerçekliğin olması diye biliyorum. Birincisi normal hayat ikincisi sadece kişinin kendisinin içerisinde olduğu bir dünya.
                              tanımın doğru evet ama sende var mıdır bu acaba. (şizofrenlerde kişi bu dünyayı anlatamaz ama canım ikisinide gerçek algılar ve her iki dünyasına geçtiğinde diğeri yok gibidir.)

bu senin yaptığın herşeyi bildiğine inandığın kişi gerçek hayatta varolan uzaktan bir tanıdık mı_? yoksa hissettiğin bir varlık mı_?

Yorum

İşleniyor...
                              X