Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şizofreni mi_? Panik atak mı_? Yardım edin Lütfen..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şizofreni mi_? Panik atak mı_? Yardım edin Lütfen..

Arkadaşlar ben yaklaşık 1 senedir PA'lıyım yani daha önce doktora hiç gitmedim.İnternetten belirtilerine baktım çoğu benimle uyuşuyo(çarpıntı,genelde geceleri sıkıntı,göğüs bölgemde hafif ağrılar,derealizasyon vb.)Ama 3 gündür bende bir değişiklik var.Ben sagopa kajmeri çok severim.ama geceleri bazı şarkılarını dinlediğimde korkuyorum bunun nedenide sagopa kajmer hakkında bazı dedikodular var mesela mason illimunatiye hizmet ediyor gibisinden söylentiler var .Bende sagopa kajmer dinleyicisi olarak benimde beynimi yıkıyolar,illuminati benidemi esir alacak gibisinden korkuyorum.Gece şizofreni belirtilerini araştırırken şüphecilik,dine düşkünlük gibi belirtileri gördüm ve 3 gündür bende bu belirtiler var.3 gecedir uyuyamıyorum acaba şizofrenmi oluyorum kafayımı yedim düşüncesi yüzünden.Size sorum ben panik atakmıyım yoksa şizofrenmi ?

Not: Depresyonda var bende içinden çıkılmıyacak bir hal.
    Kara saç ak defterle geldik, Ak saç kara defterle gidiyoruz..

Yaşlı Çocuk.!

şizofreni nasıl ortaya çıkar bilgi verebilirmisin biraz.bu arada bende bipolar bozuklukda var buda etken olabilir.

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

arkadaşlar yardım edebilecek kimse yokmu _?

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

şizofren değilsin dostum, şizofren olan şizofren olmaktan korkmaz, farkında olmaz zaten

Yorum

en yakın zamanda gidicem zaten doktora ama önce sizinle paylaşim dedim.Ama nedense geceleri korkuyorum sadece geceleri gündüz herşey normal.

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bipolarokb
            geceleri normal insanlar bile halisünasyon görmeye yatkındır.paranoyak düşüncelere meyillidir ve paranormal olayların olduğuna da inanabilirler..bu yüzden geceleri uyuyarak geçirmen daha iyi sanırım.
            gece zaten uyuyamıyorum hep şizofrenmiyim gibi sorular soruyoruım kendime daha sonra çarpıntı başlıyo .s

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

arkadaşlar ben kesin doktora gidicem danışıcam.doktor neler soruyor veya ne yapıyor bilgisi olan yazabilirmi _?

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

bence bunu düşünüp durmaktan, kendi kendine cevap aramaktansa doktora gitmelisin
                "-Çıkmaz o yol"
                diye uyaranlar...
                ben yürümeyi seviyorum
                anlamıyorlar.

alıntı

Yorum

arkadaşlar doktora gidince ne soruyor veya ne yapıyor bilgi verin lütfen ..

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

Neden daha önce gelmedin diye soruyor.... Geçerli bir bahane uyduramazsan falakaya yatırıp dövüyor... Ne yapacak ki başka...
                    Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

panik atak anksiyete olabilir bence bi an önce önlemini almazsanız şizofreniye de çevirebilir. sürekli yapmakta olduğunuz şeyleri dğeğiştirin ve kendinizi meşgul edin farklı hobiler edinin.ALLAH yardımcınız olsun
                      İnsanların doğası,iyi şeyler yapmak,işbirliği yapmak ve başkalarından iyiliğini istemektir.EPİKTETOS

Yorum

şizofrenik durum, var olanla var olmayının ayrımının yapılmasının mümkünü olmadığı vakalara verilen bir isimdir. gerçeklik algısı işlevini yitirdiği an ortaya çıkan bu semptomdan en çok panik ataklılar korkar. sebebi ise yaşadığı yoğun kaygının onlarda akıl karmaşası yaşatıyor olmasıdır. her ne kadar akıl karmaşası yaşasa da panik ataklı bir insan, yaşadığı olayın şizofrenle alakası yoktur.

ikincisi, dünyadaki tüm felsefi ve dini akımlar insanları kendilerine çekmek isterler. her birinin amacı, arayış içinde olan insanların beyinlerini kendi yaşam anlayışları ile doldurmaktır. arayış içinde olan insan kendine hitap edeni bulur ve o akımda yerini alır. akıl yıkama konuları o kadar korkunç bir olay değildir. her insanın hayata bakışı, hayat karşısında bir duruşu olmalıdır. ama sana tavsiyem pozitif ilimlerle desteklenmiş olan bir anlayış edinme en sağlıklı olanıdır.
                        ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

panik atak olduğun için okuduğun araştırdığın şeyleri kendinde görme endişesi normal ,korktuğun konuları hastalıkları araştırma çünkü bunlar kaygını artırmaktan başka bişi yapmaz,şizofren düşüncesinden uzaklaş ,belirtilerini okudukça bunları kendinle bütünleştirip bende mi böyleyim diyee panik yaparsın,bu belirtiler sende yoksa bile küçük bir şüpheyi bile şizofrenmiyim ben diye algılarsın çünkü şizofren olmaktan korkuyorsun ve bu hastalık hakkında herşeyi araştırıyorsun bunu yapma,depresyon panik atak ve bipolarım diyorsun yaşadığın şeylerr bunlarla alakalı olabilir üçü de birbirinden zor ve karmaşık hastalıklar çünkü,geçmiş olsun.
                          " Önce hayaller ölür, sonra insanlar. "

- Shakespeare

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pinchback View Post
                            panik atak anksiyete olabilir bence bi an önce önlemini almazsanız şizofreniye de çevirebilir. sürekli yapmakta olduğunuz şeyleri dğeğiştirin ve kendinizi meşgul edin farklı hobiler edinin.ALLAH yardımcınız olsun
                            Panik atak ve anksiyetenin sizofreniye cevirebileceginden emin misiniz? Bence ikisi de farkli hastaliklar.

Yorum

o korku panik ataktan kaynaklı bende panik atağımı yaşadığım anda bir dizi izliyordum ve bir ölüm sahnesi beni çok etkilemişti o geceki korkumu hala hatırlarım. bu gibi korkular genellikle panik atak kaynaklı, şizofreni o kadar basit değil onun etkileri daha büyük olur. korkmayın ama panik atak bulgularınız var psikiyatriste gidin hayatınızı kolaylaştırın neden bu durumları çekip baş etmeye çalışıyorsunuzki?
                              Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

İşleniyor...
                              X