Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şizofreni Günlükleri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şizofreni Günlükleri

Yaşadığım sorunları paylaşmaya karar verdim.Merak edenler buradan okuyabilir.

peki bunların şizofreni ile ilgisi nedir. şizofreniyi bu yaşadıklarının mı tetiklediğini düşünüyorsun?
    şizofreni organik ve genetik bir beyin hastalığıdır. akrabaların arasında şizofren var mı?
    benzeri sorunları yaşayanların büyük bölümü şizofren değil. şizofreni geni taşımadan şizofren olamazsın.

Yorum

Bütün bu yazılanlar bu hastalıgın baslangıcı ve ortaya çıkışı sürecinde yaşadıklarımdırki, dikkatli okunursa anlattıklarımın görsel ve işitsel sanrılar oldugu farkedilecektir. İşitsel ve görsel sanrılar bir insanın hayatını cok etkilesede şizofreni teşhisi koymakta tek başına yeterli degildir, doğrudur benzer sorunları yaşayan yani gaipten sesler duyan, olmayan insanları gören ve hayal dünyasında yaşayanların büyük bölümü şizofren degildir ama normal olmadıklarıda ortadadır.

Yorum

yazdıklarının sanrı olduğu anlaşılmıyor. üstelik şizofreni bu kadar küçük yaşta başlamaz. sen nadir görülen çocuklukta şizofreni hastası mısın?

Yorum

.......................
          Last edited by stolz; 22-08-2013, 08:57 PM.

Yorum

Yaşadıklarımın sanrı oldugunu yıllarca ben ve cevremdeki insanlarda anlayamadı. Yazılarda bu sonuca ulaşılacak gerekli ipuçları verilmiştir. Direk bunlar sanrılardır denilmemiş, okuyucunun fikir yürütmesi amac edinilmistir. Buna şu şekilde bir örnek verilebilir.

"Bu olayı daha sonra yurttaki bir hocaya anlatıyorum. Boyle boyle oldu x abi geldi bizimle sohbet etti diyorum. Çok şaşırıyor inanmıyor önce, bende diger arkadaşıma sormasını söylüyorum. Bu olaydan sonra tekrar hocaya soruyorum sordunuzmu haklımı imişim diye. Hoca cevap veriyor oyle bir şey yokmuş bir daha bizimle boyle ciddi konularda şaka yapma diye birde azar işitiyorum. Benimle beraber dershanede olan arkadaşa çok kızgınım neden gerçeği anlatmadığını anlayamıyorum. Herhalde çok kıskanmış olmalı ki inkar ediyor diye düşünüyorum. Sonrasında arkadaşa bağırıyorum neden böyle yaptığını soruyorum. O ise olayı anlamamış gibi yüzüme bakıyor."

İkinci olarak cocuklukta sizofreni hastası seklinde bir tanımlama su ana kadar olmadı, fakat çocukluk psikozu adı ile doktor tarafından bir tanımlamada bulunulmuştur. hatırlayabildigim kadarıyla en erken 6 yaşında iken psikoz yaşadığım yıllar sonra anlaşılmıştır.

Yorum

Yaz paylaş arkadaşım sonuna kadar arkandayım zaten birçok şizofren susuyor benim de olduğum gibi, seni taktrir ettim.
              Mende mecnûn'dan füzûn âşıklık isti'dâdı var.
              Gerçek âşık-i sâdık menem mecnûn'un ancak adı var.
              Merdivenlerden çıkarken, orada olmayan bir adamla karşılaştım, bugün de orada değildi. keşke dedim... keşke gitse...
              Sessizlik çok gürültülü.
              Hayatın en ama en tatlı yanı çok acı olması.
              Çok yoruldum artık, BURAYA KADARMIŞ...
              Bıktım Bu Akıl Oyunlarından Bıktım...
              Gayrı DAYANACAK ÖZÜM KALMADI Aman...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sizofreniz.biz View Post
                Bütün bu yazılanlar bu hastalıgın baslangıcı ve ortaya çıkışı sürecinde yaşadıklarımdırki, dikkatli okunursa anlattıklarımın görsel ve işitsel sanrılar oldugu farkedilecektir. İşitsel ve görsel sanrılar bir insanın hayatını cok etkilesede şizofreni teşhisi koymakta tek başına yeterli degildir, doğrudur benzer sorunları yaşayan yani gaipten sesler duyan, olmayan insanları gören ve hayal dünyasında yaşayanların büyük bölümü şizofren degildir ama normal olmadıklarıda ortadadır.
                evet okuyunca aslında anlaşılıyor fakat ailende gerçek durumu çözemedim mesela o yazı gerçekten varmıymış yoksa o olay başlı başına hiç yaşanmamış mı

Yorum

Yıllar sonra anladığım gercek şuki.. Kapıda hicbir zaman öyle bir yazı olmamış, amcam beni hiç dövmeye kalkmamış.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sizofreniz.biz View Post
                    Yıllar sonra anladığım gercek şuki.. Kapıda hicbir zaman öyle bir yazı olmamış, amcam beni hiç dövmeye kalkmamış.
                    sizce kaç yılır bu rahatsızlığınız var

Yorum

4 senedir tedavi görüyorum

Yorum

Siteye yeni yazılar eklenmiştir. Merak eden arkadaşlar bakabilirler.

Yorum

İşleniyor...
                        X